• سه‌شنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۰
  • دسته‌بندی: توپ و تور
  • کد خبر: 1400022819785
  • خبرنگار : 71638

نشست خبری سرمربی تیم ملی والیبال

آلکنو: شارلاتان‌ها قبل از مسابقه نتیجه را تضمین می‌کنند/ دخالت ممنوع!

آلکنو: شارلاتان‌ها قبل از مسابقه نتیجه را تضمین می‌کنند/ دخالت ممنوع!

نشست خبری سرمربی تیم ملی والیبال ایران امروز(سه شنبه) با حضور جمعی از اهالی رسانه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، نشست خبری ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال ایران امروز (سه شنبه) در مجموعه هتل آکادمی فوتبال برگزار شد. 

قرار بود گفتگوی آلکنو با اصحاب رسانه به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی باشد اما آلکنو تاکید داشت که نشست حضوری باشد. 

سرمربی روسی والیبال ایران در ابتدای جلسه گفت: بسیار خوشحالم که گفتگوی زنده با هم داریم و می دانم که در ایران خبر های ورزشی جایگاه بالایی دارد. برای همین درخواست کردم گفتگوی زنده داشته باشیم. قبل از نشست به من گفته شد که سوال های ناخوشایند از شما نخواهد پرسید اما من اجازه می دهم هر سوالی از من دارید بپرسید چه خوشایند چه غیر خوشایند.

آلکنو گفت: کسی که قول می‌دهد تیم قبل  از رقابت ها روی سکو برود قطعا شارلاتان است. من در طول 25 سال کار به هیچ عنوان قول ندادم که نتیجه خاصی را بگیرم. ملی پوشان ایران تمام تلاش خود را خواهند کرد تا دل مردم ایران را شاد کنند. 

او ادامه داد: قبل از هدایت تیم ملی ایران با خوشبخر و داورزنی صحبت کردم و به من اجازه داده شد تمام تصمیات برعهده من باشد. 

شش مربی ایرانی با من کار می‌کنند و همه برای من یکسان هستند. فدراسیون لیستی در خصوص بازیکنان و مربیان به من داد و  باید بگویم که همه عزیزان برای من یکسان هستند. اکبری رزومه و تجربه خوبی دارد اما تندروان هر روز در تمرینات بوده و جوان و آینده دار است. سوال من این است که چرا تندروان نمی تواند جای آقای اکبری باشد؟

قطعا اکبری زمانی تجربه نداشته و یک مربی به او فرصت داد. فکر می‌کنم اگر مربی ای بعد از من به جامعه والیبال ایران ارائه شود و آینده درخشانی داشته باشد مسئله بدی نخواهد بود.

سرمربی روسی والیبال ایران ادامه داد: ایران و زنیت کازان دو تیم متفاوت بوده و قطعا تفکرات روی این دو تیم متفاوت است. باید بگویم که بیشتر روی ذهنیت بازیکنان کار شد تا مسائل فیزیکی و بدنی. ما از لحاظ تکنیکی و سرعتی بسیار خوب هستیم و امیدوارم در وقت باقی ماند روحیه تیم را منسجم کنیم. اگر بتوانم ذهنیت تیم را تغییر دهم قطعا کار عالی خواهد بود. برای من بسیار مهم است که بازیکنان فکر کنند تا اینکه نکات فنی را به آنان گوشزد کنم. ایران بازیکنانی دارد که شکل گرفته اند و نباید نکات تکنیکی را به آنان گفت چرا که بی فایده خواهد بود.

آلکنو در ادامه نشست در خصوص اینکه چرا ایران را برای ادامه کار انتخاب کرده است، گفت: من با بازیکنان ایرانی مانند معروف کار کرده ام. با معروف صحبت های زیادی داشتیم و معروف باعث آشنایی من با والیبال ایران شد. قبلا سفری به ایران داشتیم که زمان آن خوب نبود چرا که با فوت آقای خمینی وارد ایران شدیم.  البته آن مسابقه کنسل شد و ما برگشتیم. ایران تیمی است که از هیچ تیمی ترسی ندارد و آماده مقابله با هر تیمی است. یکی از بازیکنان به من گفت اگر از لحاظ روحی عالی باشیم همه تیم ها را شکست خواهیم داد که من با این صحبت موافقم. در رابطه با فرهنگ و تاریخ ایران شناختی داشتم و این شناخت بیشتر هم شده ک چرا که اکنون در ایران هستم. به فرهنگ ایران احترام می گذارم و با قانون ایران آشنایی دارم.

او ادامه داد: دلیل انتخاب تیم ملی والیبال ایران انگیزه من برای شرکت در المپیک بود و امیدوارم بتوانم تاثیر گذار باشم. باید بگویم چهارمین المپیک من با ایران خیلی وسوسه انگیز خواهد بود.

آلکنو در خصوص تفکراتش برای تیم ملی گفت: در رابطه با تفکرات من در بازی باید بگویم که تنگ نظر نیستم و همه جانبه نگاه میکنم. بستگی دارد چه تیمی رو به روی ما باشد. با معروف در زنیت هماهنگی خوبی داشتیم و همین عاملی شد عناوین زیادی کسب کنیم. امیدوارم در جام ملت ها تجربه برای آینده به دست بیاوریم.

آلکنو در ادامه نشست ادامه داد: یکی از نکات قوت تیم ملی ایران تکنیک و سرعت است. ضعف تیم ملی فیزیک بوده که باید بگویم نه تیم روسیه هستیم نه لهستان. باید ذهنیت خود را آماده کنیم تا مقابل این تیم ها به پیروزی برسیم. من بسیاری از بازی های لیگ ایران را دنبال کردم و توتولو مسابقات را به خوبی آنالیز کرد. در لیگ ایران بسیاری از سرویس ها هدفمند است اما در بازی های بزرگ باید سرویس پرشی زد. بر همین اساس باید دریافت خوبی داشته باشیم و نقطه ضعف ما در دریافت است. البته داریم تلاش هایی برای رفع این مشکل می کنیم.

او در خصوص حذف کریمی از ترکیب تیم ملی گفت: کریمی آینده درخشانی خواهد داشت اما با وزن اضافی به اردو وارد شد. فکر می‌کنم در شان تیم ملی ایران نیست که با اضافه وزن وارد اردو شود چرا که معروف و موسوی با آمادگی تمام وارد اردو شدند و به نوعی آنان پیشکسوت کریمی به حساب می آیند.

کریمی در لیگ بلژیک روی نیمکت نشست، البته او مصدومیت داشت و برای من حضور در ترکیب اصلی مهم است. کریمی دستان خوبی دارد و باید ذهنیت خود را تغییر دهد.

سرمربی والیبال ایران درباره لیگ ملت ها گفت: دو روز گذشته لیست های نهایی به فدراسیون جهانی داده شد و می دانم تنها ایتالیا با ترکیب اصلی وارد این رقابتها نخواهد شد اما روسیه با ترکیب کامل وارد مسابقات می‌شود. به هرحال اکثر تیم ها با ترکیب اصلی حضور پیدا خواهند کرد. به دلیل کرونا امکان برگزاری بازی دوستانه نیست و لیگ ملت ها برای آمادگی تیم ها رقابت های خوبی است.

او ادامه داد: هشت بازی در لیگ ملت ها صبح برگزار می‌شود و این خوب نیست و نباید تمرکز خود را روی این مسئله بگذاریم هرچند که این تبعیض آشکار است.

آلکنو درباره صحبت‌های انجام شده درخصوص خداحافظی اش بعد از المپیک گفت: خداحافظی با رشته ای که 40 سال عمرت در آن بودی بسیار سخت است. نمی خواهم خودم را فریب دهم. من بلد نیستم با نصف انرژی خود کار کنم و صدای درونیم می‌گویم که من احتیاج به استراحت دارم. در این مدت کوتاه پیشنهادات زیادی از باشگاه ها  داشتم اما به نظرم در آینده مدیر فنی یکی از تیم ها در لیگ روسیه خواهم شد. فقط امیدوارم بتوانم بعد از المپیک استراحت کنم.

او ادامه داد: نمی دانم تا قبل از من چه شرایطی در تیم ملی بوده اما باید بگویم  که کسی حق ندارد در تصمیات من دخالت کند. متاسفانه لیگ ایران را به خوبی ندیدم اما لژیونر ها را زیر نظر گرفتم و همچنین با مربیان ایرانی مشورت می کنم اما تصمیم آخر را من میگرم.

سرمربی روسی والیبال ایران با بیان اینکه آرزو دارم هدف فدراسیون والیبال را تحقق ببخشم، ادامه داد: هر روز تلاش می‌کنیم تا در المپیک شرایط خوبی داشته باشیم و بازهم می گویم مربی ای که قول جایگاه را بدهد شارلاتان است.

او در باره برنامه هایش در تیم ملی والیبال گفت: همکارانم در خصوص والیبال ایران آنالیز کامل انجام داده اند و تا حد توان توصیه هایی را به فدراسیون والیبال خواهم داد.

آلکنو بیان کرد:  فدراسیون جهانی اجازه داد 17 نفر را باخود به لیگ ملت ها ببریم تا درصورت مصدومیت بازیکنان را جایگزین کنیم. اگر جام ملت ها انگیزه ما بود لیست تغییر می‌کرد و از بازیکنان جوان کمتری استفاده میکردیم.

او ادامه داد: خوشحالم فدراسیون والیبال تصمیم گرفت که جام ملت ها جنبه تدارکاتی داشته باشد تا برای المپیک آماده شویم. من اجازه دادم جوانان ایران وارد مسابقات بزرگ شوند تا در آینده این کار کمکی به والیبال ایران  باشد.

سرمربی جدید والیبال ایران در باره ارتباطش با بازیکنان ایرانی گفت: من درک میکنم  زمان محدود سه ماهه با تیم ملی ایران دارم و دوست دارم که هر دو طرف با زبان مادری خود صحبت کنند. انگلیسی من خوب نیست و درخواست دادم که مترجم روسی به فارسی داشته باشم. من با مترجمم در فرودگاه مسکو آشنا شدم و او دو تابعیتی است. باید بگویم که او به دلیل ترجمه یک ریال هم از فدراسیون پول نگرفته است. قطعا مترجمم برای من یک مهره اصلی در تیم ملی ایران خواهد بود.

او در پاسخ به اینکه شما فکر خواهید کرد چه جوانانی پرچم دار والیبال ایران در آینده هستند؟ پاسخ داد: جوانانی که اکنون در اردوی تیم ملی بوده نماینده کوچکی از طیف وسیع بازیکنان لیگ برتر هستند. حضرت پور و آرمان صالحی بسیار در سطح بالایی قرار دارند.  همچنین جواد کریمی و اسفندیار بازیکنانی هستند که باید ذهنیت خود را تغییر داده تا موفق شوند. باید گفت که صابر کاظمی و  بردیا سعادت هم آینده درخشانی خوهند داشت.

او ادامه داد: در بازی های المپیک 2012 و در بازی گروهی روسیه از برزیل باخت و بیشتر توجه روی میخایلوف بود. یک ندای درونی به من می‌گفت که باید تغییر در تیم بدهی که خوشبختانه موفق شدم تغییر مثبتی بدهم.

آلکنو گفت: اگر بخواهیم با ایران نتیجه بگیریم باید بازیکنان باتجربه در ترکیب حضور داشته باشند. بازیکنان جوان هم با حضورشان در اردوی تیم ملی تجربه برای آینده کسب خواهند کرد.

او ادامه داد: بازی تدارکاتی به دلیل کرونا نداشتیم. از روز اول از لحاظ ذهنی روی بازیکنان کار کردیم و باید بگویم که مسابقات اول در هر تورنمنت شرایط خاص خودش را دارد.

آلکنو در باره حضور مترجم به جای مربی ایرانی روی نیمکت تیم ملی گفت: من تقویم فدراسیون والیبال را تنظیم نکردم. ما را محدود کردند و تنها دنبال نتیجه گیری مطلوب هستم. در شرایط امروز مکالمه مستقیم من با بازیکنان از اهمیت بالایی برخوردار است و در درجه اول قرار دارد. برای من کافی نیست که به جای مترجم، مربی ایرانی با خود همراه داشته باشم چرا تاکید من روی ارتباط مستقیم است. توتولو حرفه ای بوده و آشنایی کاملی دارد. شرط اول من برای کار با تیم از همان روز اول مکالمه مستقیم با بازیکنان بوده است. امروز مربی بدن ساز ما که بسیار حرفه ای است خوب‌ کار می‌کند و حضور او بر مربی ایرانی ارجحیت دارد و برای من مهم است. باور کنید از لحاظ تکنیکی فقط در اردو کار را جلو می‌بریم و مربیان ایران در همین اردو آموزش می بینند. مربیان مرتبا با من در ارتباط هستند و تجربیات خود را منتقل میکنم. حتی تایم اوت در مسابقات رسمی به وسیله من انجام می‌شود و مربی ایرانی در این موضوع دخیل نیست.

آلکنو در خصوص رویارویی ایران با روسیه در لیگ ملت ها گفت: مثل یک رقیب به روسیه نگاه می‌کنیم و با تمام توان رو به روی آن ظاهر می‌شویم.

سرمربی ایران ادامه داد: کرونا روی تمام تیم ها تاثیر گذار است اما ما کار خود را جلو میبریم. در خصوص بازی تدارکاتی قبل از المپیک باید بگویم که با آرژانتین و فرانسه صحبت داشتیم و امیدوارم که این رقابت قبل از المپیک انجام شود.

آلکنو در خصوص اینکه گفته می‌شود در ایران کمی وزن کم کرده است، گفت: قبل از کنفرانس مطبوعاتی معروف گفت که نگویید غذای ایرانی خوب نیست. آوازه غذای ایرانی را از قبل شنیدم و آقای خوشخبر به من خوب می‌رسد. اما در واقعیت عزم کردم که لاغر شوم و هر روز تمرینات خودم را انجام می‌دهم. ایرانی ها زبیا بوده و منم باید خودم را با آنان تطبیق دهم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.