• سه‌شنبه / ۲۲ فروردین ۱۳۹۱ / ۱۴:۴۳
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 91012206651
  • خبرنگار : 71421

شايد ريشه منصور آريا در راي كميته انضباطي وجود داشته باشد!

رويانيان: اگر نتوانم دو امتيازمان را برگردانم، مي‌روم/ آقاي كفاشيان اين لكه را پاك كن!

رويانيان: اگر نتوانم دو امتيازمان را برگردانم، مي‌روم/ آقاي كفاشيان اين لكه را پاك كن!

مدير عامل باشگاه پرسپوليس با انتقاد از حكم كميته انضباطي فدراسيون فوتبال و كسر دو امتياز از اين تيم گفت: يا دو امتياز ما برمي‌گردد يا من كنار مي‌كشم.

مدير عامل باشگاه پرسپوليس با انتقاد از حكم كميته انضباطي فدراسيون فوتبال و كسر دو امتياز از اين تيم گفت: يا دو امتياز ما برمي‌گردد يا من كنار مي‌كشم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمد رويانيان در نشست خبري كه امروز در ورزشگاه درفشي‌فر برگزار شد، قبل از اينكه خبرنگاران سوالات خود را مطرح كنند، اظهار كرد: شما خبرنگاران در صحنه‌هاي مختلف ورزشي حضور داريد و خبرنگاران توانمندي هستيد. چون در حوزه‌هاي مختلف كار كرده‌ام خبرنگاران ورزشي را بزرگ ديدم. از جهت دانش و بينش و تشخيص صحيح، خبرنگاران جلوتر از مسئولان ورزش هستند و در عرصه ورزش كشور تاثيرگذارند. اگر به آن‌ها توجه بشود مي‌توانند در توسعه ورزش كشور راهگشا باشند و نظرات آن‌ها بسيار صائب است. در اين مدت حضورم اين مسئله را فهميدم. اين نكته نه شعار است و نه در سخت‌ترين شرايط آن را تغيير مي‌دهم.

وي ادامه داد: امروز مي‌خواستيم خبرهاي خوشي را به مردم بدهيم ولي به دليل اتفاقات بسيار بدي كه در مديريت فوتبال كشور افتاده است و باعث لكه‌دار شدن مديريت فوتبال كشور شده است، خوشي‌هاي ما تلخ شد و شايد خبرهاي خوشي كه مي‌خواستم بدهم ذائقه هواداران‌مان را شيرين نكند. واقعا متاسفم كه اتفاقي بر اساس برنامه‌ريزي و سناريو در فوتبال ما رخ داده است. اين برنامه از پيش تعيين شده بود كه با اقدام ناشايست داوري از جامعه بزرگ داوري اتفاق افتاده است. داور نماد سلامت و اقتدار و انضباط در فوتبال است. داور صحت فوتبال و اصالت آن را تاييد مي‌كند و ضامن سلامتي آن است. چنين جايگاهي توسط فرد يا افرادي كه ناداوري مي‌كنند، خدشه‌دار مي‌شود. اين بزرگ‌ترين تاسف است. باخت تيم، پايين بودن در ليگ برتر و نگرفتن جام تاسف چنداني ندارد اما توهين به داور آن هم توسط كميته داوري و انتخاب ناصحيح، بزرگ‌ترين لطمه را به جامعه داوري مي‌زند و براي مديريتي كه باعث اينچنين ضربه‌اي به داوري و پس از آن هم راي غير منطقي و شبيه به جوك توسط كميته انضباطي مي‌شود، تاسف انسان را بيشتر مي‌كند. اين مسائل باعث شد شيريني‌هاي خبر ما تلخ بشود.

رويانيان در ادامه بيان كرد: اما مجبورم اين خبر را بگويم كه با تلاشي كه وكيل باشگاه، حبيب كاشاني مديريت قبلي باشگاه و معاونت حقوقي انجام شد، روز گذشته رايي ابلاغ شد كه با اين راي بايد بگويم حق مردم ايران به آن‌ها داده شده و برند پرسپوليس براي باشگاه پيروزي شد. اين برند دست نااهلان بود و دست آن‌ها از دامن آن برداشته نمي‌شد چرا كه مي‌خواستند جيب ديگران با آن پر شود. با اين راي، پرسپوليس به دامن ملت بازگشت و براي باشگاه شد و آن پرانتز ديگر برداشته مي‌شود. اين خبر بسيار ارزشمندي است كه پس از سال‌ها پرسپوليس به پيروزي ملحق شد تا حق مردم به آن‌ها داده شود. دست افرادي كه دنبال كاسبي بودند قطع شد و تمام كساني كه از نام پرسپوليس استفاده مي‌كنند، طبق قانون فايده و سودشان به باشگاه هم بايد برگردد.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس با نشان دادن راي دادگاه افزود: اين رايي است كه قطعا از سوي دادگاه صادر شده است و پرسپوليس را به مردم بازگردانده است و از دست افراد ديگر درآورد. از دادگاه و اين عدالت تشكر مي‌كنم.

وي همچنين به بحث بليت‌فروشي اشاره كرد و گفت: درباره بحث بليت فروشي هم كه از شاخصه‌هاي حرفه‌اي شدن باشگاه‌هاست بايد اعلام كنم كه از بازي نفت تهران خودمان بليت‌فروشي را انجام مي‌دهيم.

محمد رويانيان درباره رايي كه براي اتفاقات ديدار داماش و پرسپوليس صادر شده است، گفت: تاسف ما از اين است كه چنين رايي را كميته انضباطي مي‌دهد رايي كه هيچ معنايي ندارد. رايي كه كاپيتان تيم را به خاطر همكاري تشويق مي‌كند، بازيكنان ما در اين بازي اخراج شدند و سوت‌هاي اشتباهي هم زده شد اما آن‌ها چيزي نگفتند. چه كسي باعث تحريك شد؟ داور. چرا تحريك كرد؟ اين مسئله است. ما بايد براي بازي با سپاهان شرايط‌مان را هموار مي‌كرديم كه اين اتفاق افتاد. چه كساني مي‌خواهند استقلال و پرسپوليس و تراكتورسازي موفق نشوند؟ من مي‌دانم. وقت براي صحبت كردن زياد است. چرا نمي‌خواهند استقلال و پرسپوليس موفق شوند؟ چون براي مردمند و طرفداران ميليوني دارند. چه كسي براي استقلالي كه در اوج قرار دارد حاشيه‌سازي مي‌كند؟ چه كسي قبل از عيد در حالي براي پرسپوليس مسئله‌سازي مي‌كند كه به اوج رسيده است و هيچ مشكلي ندارد و براي حرفه‌اي شدن تلاش مي‌كند و تمام شاخصه‌ها را به طور كامل طي مي‌كند؟

نشست خبری رویانیان

وي افزود: پرسپوليسي‌ كه در كل آسيا به عنوان تيمي بسيار موفق و با تماشاگران منسجم، اخلاقي و منضبط معرفي شده است، چگونه مي‌شود كه يك دفعه ورق برمي‌گردد؟ اعلام راي چند ساعته در هيچ جاي دنيا متداول نيست. مگر فاجعه انساني رخ داده بود؟ البته شايد ريشه "منصور آريا" در هر دو اتفاق وجود داشته باشد اما اين همه طمانينه در آنجا وجود دارد. ولي چه مي‌شود كه يك شبه براي ما راي اعلام مي‌كنند،‌ آن هم چه رايي. از اين متاسف هستم.

رويانيان در پاسخ به سوال يكي از خبرنگاران كه به بحث‌هاي مربوط به دوپينگ استقلال اشاره كرده بود و اينكه چرا در آن مسئله او كوتاه آمد گفت: همه تيم‌ها بايد همديگر را حفظ كنند. بازيكني خطا مي‌كند اما اين دليل نمي‌شود كه مسئولان به دليل اينكه آنجا حرفي نزديم، اين كار را بكنند. بايد مديريت تشخيص بدهد.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس درباره شايعاتي كه براي مذاكره با بازيكنان اين تيم وجود دارد گفت: متاسفانه مدتي است كه با بازيكنان ما تماس مي‌گيرند. ما دلال‌ها را راه نداديم اما حالا با بازيكنان تماس مي‌گيرند كه شما را براي فصل بعد نمي‌خواهند و پيشنهاد تيم‌هاي ديگر را مي‌دهند. اين هم از مسائلي است كه براي زمين زدن پرسپوليس تعريف شده است. قرارداد تمام بازيكنان وجود دارد و احتمال تمديد قرارداد آن‌ها بسيار زياد است و دنيزلي هم هنوز هيچ كس را رد نكرده است و براي هيچ كدام از بازيكنان تصميمي نگرفته است. حتي براي بازيكني كه حس مي‌كنيم ضعيف‌ترين است نيز تصميمي نگرفتيم. ما هنوز وقت زيادي داريم اما از حالا عده‌اي به بازيكنان ما خط مي‌دهند كه شما نيستيد. مانند اتفاقي كه براي كاپيتان صبا افتاد و به او گفتند كه 10 ميليون مي‌دهيم تا باعث باخت تيمش بشود. اين بي‌اخلاقي هم به ساير بي‌اخلاقي‌ها اضافه مي‌شود.

رويانيان ادامه داد: بازيكنان ما در آسيا نشان دادند كه توانمند هستند و ملاك ما عملكرد آن‌ها در آسيا است. انتخاب بازيكنان بر اساس بازي‌هاي آسيايي است چون آنجا اوج نمايش و قدرت بازيكنان ماست كه بسيار هم موفق بودند. فعلا براي فصل آينده حرفي براي گفتن نداريم و اينكه دنبال بازيكن قوي باشيم حق باشگاه است اما بعدا تصميم خواهيم گرفت و ملاك ما بازي‌هاي آسيايي است.

به گزارش ايسنا، محمد رويانيان در ادامه اين نشست خبري در پاسخ به اين سوال كه انتظارش از فدراسيون و رييس آن نسبت به راي كميته انضباطي چيست و اينكه چطور با اين موضوع كنار مي‌آيد؟ گفت: با اين موضوع كنار نمي‌آييم. كفاشيان بايد رسالت خود را انجام بدهد. گفتند كه داور اشتباه كرده است و اين مسئله مانند اين است كه پليسي در كنار يك دزد ايستاده باشد و بگويد كه دزد را بگيريد. كفاشيان اولين فرد فدراسيون است و بايد به اين وضعيت خاتمه دهد. وقتي دبير فدراسيوني تصميم گيرنده آخر باشد، وضعيت مانند چهار سال گذشته مي‌شود كه ديديم شرايط خوبي نبود. اگر قرار است كه او اختيارات را به دبيركل بدهد، تا انتها وضعيتي پيش مي‌آيد كه وجود دارد. اگر او اختيارات را دست افرادي بدهد كه تصميمات آنچناني مي‌گيرند هيچ چيز درست نمي‌شود.

وي ادامه داد: ما از استقلال فدراسيون دفاع كرديم اما فكر مي‌كنم كه اين مسئله دوسويه است. فكر مي‌كرديم "استقلال" يعني اين كه فدراسيون بتواند روي پاي خودش بايستد اما احساس مي‌كنم كه اشتباه مي‌كرديم. دست‌هايي وجود دارد كه فدراسيون بايد از آن‌ها مستقل بشود. اين راي نبود كه بخواهد شكسته بشود. اين يك بازي بود، يك چيز عجيب و غريب. بنابراين كفاشيان بايد از حيثيت فوتبال، فدراسيون و خودش دفاع كند. اين رفتارهاي ناپسند گذشته را دور بياندازد و از صدور راي‌هاي سبك و برخوردهاي سبك و پرداختن به معلول‌ها دوري كند.

ديدار نيمه تمام پرسپوليس و داماش

وي افزود: بايد از صدور راي‌هاي پرسرعتي مثل اين راي كه بازيكن ما تشويق مي‌شود و سپس تيم ما را تنبيه مي‌كنند، دوري كنند. دو رتبه تيم ما را پايين مي‌آورند. سه امتياز اين بازي و سه امتياز آينده ما را زير سوال مي‌برند و در مجموع 8 امتياز از ما مي‌گيرند و سپس مي‌گويند "درود بر كاپيتان تيم". 2 امتياز را از كجا آورده‌اند، بازي يا يك امتياز دارد يا سه امتياز. نتيجه 3 برصفر از كجا به وجود مي‌آيد. بازي ناتمام بايد برگزار بشود. آقاي كفاشيان اين لكه را پاك كن.

رويانيان افزود: ما به دنبال AFC نمي‌رويم چرا كه در مملكت خود قانون داريم و تا آخر مي‌ايستيم. كفاشيان اصلاح كن و فوتبال ما را نجات بده. اميدوارم كه حرفم را كامل زده باشم. مملكت براي ماست و باعث تاسف است كه بخواهيم به فيفا شكايت كنيم. پس از كفاشيان به وزير ورزش شكايت مي‌كنم. ما در مقابل وزارت ورزش كوتاهي كرديم.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس در ادامه بيان كرد: يكي از راه‌هاي بالا رفتن در ليگ اين است كه چهار نفر از تماشاگرانمان را به ميان هواداران حريف بفرستيم و در ميان آن‌ها شلوغ كنند تا بتوانيم بالا برويم ولي عجيب است كه با اين همه اتفاق در بازي استقلال و تراكتورسازي به وجود آمد، 10 هزار صندلي شكسته شد و همچنين به تركي فحش دادند، تصميم‌گيري نمي‌كنند اما همه به پرسپوليس كه مي‌رسند، قانونمند مي‌شوند. نمي‌دانم اين كار مسخره كردن ماست يا چيز ديگر. اينكه بخواهيم در ميان تماشاگران حريف عده‌اي را بفرستيم راهي است كه از اين به بعد باز مي‌شود. چند نفر از طرفداران‌مان را مي‌فرستيم تا فحش بدهند. اين راه جديدي است و متشكرم كه در سال 91 فدراسيون فوتبال اين خلاقيت را به خرج داده است. درود بر مديري كه اين خلاقيت را ايجاد كرده است. بايد بگويم پاداش بازي‌هاي خوب‌مان در آسيا را گرفتيم و ممنونم آقاي كفاشيان.

وي در پاسخ به اين سوال كه چه كساني نمي‌خواهند تيم‌هايي مانند استقلال و پرسپوليس نتيجه بگيرند؟ گفت: گفتن اين مسئله خطرناك است. مشكل اصلي اينجاست كه چه كساني از شكست استقلال و پرسپوليس سود مي‌برند. چه اتفاقي مي‌افتد كه در يك بازي برابر داماش جهاني مي‌شويم و بازيكنانمان انگشت‌نما مي‌شوند و يك بار هم اين اتفاق مي‌افتد. كجا به كجا متصل است؟ مردم و خبرنگاران به خوبي متوجه مي‌شوند كه چه كسي به چه كسي نان قرض مي‌دهد. ما يك عمر پليس بوديم اما كسي را فريب نمي‌داديم. داريم مي‌فهميم كه كجا به كجا وصل شده است. ماشاءالله اين هم از ابتكارات آقايان است.

رويانيان در ادامه بيان كرد: فكر مي‌كرديم كسي در استقلال فدراسيون دخالت نمي‌كند. من مدير دولتي هستم و ما از فدراسيون دفاع كرديم. در عين حال بايد بگويم كه فكر مي‌كرديم استقلال در فدراسيون حاكم است اما طرف ديگر سكه را نديده بوديم. استقلال يك طرفه نيست و از پشت، فدراسيون را هدايت مي‌كنند. اگر از دو طرف استقلال حاكم نشود، قطعا اعلام موضع خواهيم كرد. هرچند كه خودمان كوچك هستيم اما مديرعامل باشگاه بزرگي هستيم كه به اعتبار تماشاگران‌مان وظيفه‌مان را انجام مي‌دهيم.

رويانيان در ادامه بيان كرد: يا 2 امتياز به ما برمي‌گردد يا ما مي‌رويم. يعني تا جايي كه توانستم پيش مي‌روم اما اگر نتوانم كنار مي‌كشم چون به ما توهين شده است و اين راي تمسخرآميز اهانتي به كل پرسپوليس و جامعه فوتبال است.

وي در واكنش به صحبت‌هاي رييس كميته انضباطي كه اعلام كرده بود كه پرسپوليس مي‌تواند به اين حكم اعتراض كند، گفت: چرا درست حكم را صادر نمي‌كنند تا بخواهند زيرش بنويسند مي‌توان به كميته استيناف شكايت كرد.

وي با اشاره به تيم فوتسال پرسپوليس و تباني صورت گرفته نيز گفت: من يكي از دلايل چنين برخوردهايي را اين مي‌دانم كه گفتم فوتسال ما تباني كرده است. امروز در جمع خبرنگاران اعلام مي‌كنم تيم فوتسال ما منحل شده است. به جاي اينكه بيايند از اين كار ما تشكر كنند، از آن زمان تاكنون ما را مي‌زنند. از اين لحظه فوتسال پرسپوليس منحل شده است.

مديرعامل باشگاه پرسپوليس در پاسخ به پيشنهاد يكي از خبرنگاران كه گفت به جاي خريد بازيكن به فكر خريد چند داور باشند، گفت: به فدراسيون و كفاشيان پيشنهاد مي‌دهم كه بهترين داوران را بگيرند و كل هزينه‌ها را من مي‌دهم. اين داور است كه مي‌تواند حق تيم‌ها را ضايع كند و داوران مي‌توانند احساس تماشاگران را به ناهنجاري بكشانند. بايد در سال 91 داوراني را انتخاب كنيم كه تمركز و آموزش بيشتري به آن‌ها داده شده و بايد به آن‌ها آرامش بدهند. هرچقدر هم هزينه داشته باشد، ما مي‌دهيم.

وي همچنين عنوان كرد: من اگر بخواهم بروم تنها نمي‌روم و خيلي‌ها را با خودم مي‌برم. خودم چيزي نيستم اما اين ناهنجاري‌ها را با خودم مي‌برم.

انتهاي پيام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.