• سه‌شنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۵:۳۴
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 97110905112
  • منبع : نمایندگی خراسان شمالی

مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی:

مدرک گرایی در کشور تبدیل به بحران شده است

مدرک گرایی در کشور تبدیل به بحران شده است

مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: مدرک گرایی در کشور تبدیل به بحران شده است.

به گزارش ایسنا، بهره در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان ممتاز دانشگاه علمی کاربردی با اشاره به اینکه باید دانشگاه‌ها مهارت آموزی را تقویت کنند، اضافه کرد: موضوع اشتغال در کشور تبدیل به ابرچالش شده است و باید برای رفع مشکلات این حوزه مهارت آموزی رواج پیدا کند.

وی ادامه داد: اگر مهارت آموزی به درستی انجام شود و به بازار کار توجه شود کمترین مشکل را در حوزه اشتغال خواهیم داشت.

بهره عنوان کرد: بدون محاسبه و بررسی، دانشگاه‌ها را گسترش پیدا کرده و این مسئله شرایط نامناسبی را ایجاد کرده است.

مدیر کل امور دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: آمریکا با ۳۱ درصد تولید علم در دنیا کمتر از ایران دانشگاه دارد که این موضوع نشان می‌دهد که با افزایش کمی در حوزه دانشگاه‌ها مواجه هستیم.

به گفته این مقام مسئول اینگونه نیازها توسط مراکز علمی کاربردی مورد توجه قرار گرفته است و مراکز علمی کاربردی در تمام نقاط کشور براساس نیازهای منطقه مورد رشته‌های کاربردی را مورد توجه قرار می‌دهند.

بهره‌ی تاکید کرد: در دانشگاه‌های علمی کاربردی اگر رشته‌ای ارائه می‌شود تا زمانی که نیاز آن منطقه برطرف شود خدمات ارائه می‌شود و بعد از برطرف شدن نیاز منطقه، رشته‌های جدید ارائه می‌شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان شمالی بیان کرد: پرداخت بخشی از هزینه‌های رشته‌های مهارتی در مناطق کمتر توسعه یافته یکی از پیشنهاداتی بوده است که در دستور کار مجلس قرار دارد و این موضوع می‌تواند برای خراسان شمالی مفید باشد.

پهلوانی اضافه کرد: ایجاد رشته پرورش اسب و همچنین ایجاد مرکز فرش در خراسان شمالی با توجه به پتانسیل بسیار خوب استان در این دو حوزه، مورد توجه دانشگاه جامع علمی کاربردی قرار گرفته است.


انتهای پیام