• سه‌شنبه / ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۳:۲۲
  • دسته‌بندی: جهاد دانشگاهی
  • کد خبر: 97111608910
  • منبع : جهاد دانشگاهی

دکتر طیبی در مراسم تکریم و معارفه سرپرست جهاددانشگاهی صنعتی شریف مطرح کرد

جهاددانشگاهی بنیانگذار دفاع دانش بنیان در کشور

 جهاددانشگاهی بنیانگذار دفاع دانش بنیان در کشور

رییس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه واحدهای جهاددانشگاهی در دوران دفاع مقدس، تا حدودی در زمینه فعالیتهای دفاع مقدس فعال بودند، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی بنیانگذار دفاع دانش بنیان در کشور بود و در این بین جهاددانشگاهی صنعتی شریف بیشترین سهم را در انجام فعالیت‌های مربوط به دفاع مقدس به عهده داشت و فعالیت‌های ارزشمندی در این زمینه انجام داده است و هم اکنون نیز فعالیتهای خوبی در این زمینه دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر طیبی، تفرقه افکنی را یکی از عوامل عقب افتادگی و دور شدن از اهداف و آرمان‌های انقلاب ذکر کرد و افزود: بنای جهاد دانشگاهی از ابتدای تأسیس بر اساس تقوا گذاشته شده است. کارهای بسیار ارزشمندی در این نهاد انجام شده و با تکیه بر توانمندی اعضای خود توانایی انجام فعالیت‌های بزرگ‌تری را در سطح کشور و منطقه دارد که تلاش می‌کنیم تحقق پیدا کند.

رئیس جهاد دانشگاهی با تبریک ایام الله دهه فجر و تاکید بر تقویت همبستگی و اتحاد بیشتر در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها گفت: جهاد دانشگاهی نهادی است که در بطن انقلاب اسلامی شکل گرفت و با تلاش‌هایی که همکاران جهاد دانشگاهی داشتند در جایگاهی قرار گرفت که رهبر معظم، آن‌را مولود مبارک انقلاب عنوان فرمودند.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی استحقاق قرار گرفتن در جایگاه بالاتری برای رفع نیازهای کشور دارد، گفت: با توجه به توانمندیهایی که بر اثر سال‌ها تجربه در حوزه‌های مختلف در جهاد دانشگاهی ایجاد شده است و همچنین شناخت خوبی که از نیاز کشور داریم، می‌توانیم کارهای بسیار بزرگ‌تری برای رفع مشکلات موجود انجام دهیم.

دکتر طیبی، جهاددانشگاهی صنعتی شریف را از جمله واحدهایی عنوان کرد که از ابتدای شروع فعالیت بسیار خوب کار کرد و کارهای ارزنده‌ای در دوران دفاع مقدس انجام داد و عمده فعالیت جهاد دانشگاهی در حوزه دفاع مقدس از این واحد آغاز و به سرانجام رسید.

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه دیگر واحدهای جهاد دانشگاهی هم در دوران دفاع مقدس، تا حدودی در زمینه‌ی فعالیت‌های دفاع مقدس فعال بودند، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی بنیانگذار دفاع دانش بنیان در کشور بود و در این بین جهاد دانشگاهی صنعتی شریف بیشترین سهم را در انجام فعالیت‌های مربوط به دفاع مقدس به عهده داشت و فعالیت‌های ارزشمندی در این زمینه انجام داده است و هم اکنون نیز فعالیت‌های خوبی در این زمینه دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر آن توقع زیادی که ما از سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف داشتیم برآورده نشده است، گفت: توقع ما از مجموعه‌ای که از دل بهترین دانشگاه کشور که در حوزه فنی و مهندسی یکی از برترین دانشگاه‌های کشور است، بسیار بالاست که توصیه می‌کنم با جذب نیروهای پرتوان از بین دانشجویان این دانشگاه، این سازمان همچون گذشته به منشأ کارهای بسیار بزرگ تبدیل شود.

دکتر طیبی اظهار امیدواری کرد با تقویت وفاق ملی در کشور، امکان برنامه ریزی طولانی مدت در کشور و همچنین در جهاد دانشگاهی بیش از پیش محقق شود تا این نهاد با بهره گیری از تجربیات اعضای خود در رفع موانع موجود بر سر راه کشورمان، نقش مؤثر تری را ایفا نماید.

وی با تقدیر از تلاش‌های مهندس حاجیلو در طول مدتی که ریاست سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف را به عهده داشتند و با تبریک شروع به کار دکتر آخوندی در سمت سرپرست این سازمان، بر استفاده از حداکثر توان و تجربه همکارانی که در گذشته در این سازمان زحمت کشیدند و منشأ اثر برای جهاد دانشگاهی و کشور بودند، تاکید کرد و وجود برخی از مشکلات را متأثر از وضعیت و شرایط پیش آمده در کشور بیان کرد و گفت: وضعیت به گونه‌ای است که از توانمندی و ظرفیت جهاد دانشگاهی به خوبی استفاده نشده است. ولی ما باید کار گذشتگان خود را قدر بدانیم و احترام بگذاریم. همکاران با تجربه جهادی هم باید همراه مدیران امروز باشند تا بتوانیم کارهای بزرگ‌تری را در سطح کشور به نتیجه برسانیم.

دکتر طیبی با بیان اینکه در سطح واحدهای جهاد دانشگاهی، سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف متولی فعالیت در زمینه‌ی صنعت خودرو انتخاب شده است و مسئولیت پیگیری فعالیت‌های آن به عهده‌ی مهندس حاجیلو می‌باشد، گفت: مباحث مربوط به صنعت خودرو به این سازمان واگذار شده است و ان‌شاءالله سعی خواهد شد این موضوع فقط در این سازمان نگه داشته نشود و از همه توان واحدهای جهاد دانشگاهی استفاده شود و در زمینه‌های دیگر که ۷ یا ۸ حوزه‌ی اصلی فعالیت‌های کشور را شامل می‌شود و مسائل و مشکلات کشور در آن زمینه‌ها در حال بررسی است، دیگر واحدهای جهاد دانشگاهی فعال شوند و نقش مؤثری ایفا کنند.

وی، مباحث مربوط به حوزه اتوماسیون، برنامه ریزی در حوزه کشاورزی، کشت گلخانه‌ای و مزارع مدرن را از دیگر زمینه‌هایی ذکر کرد و افزود: جهاد دانشگاهی، به خصوص جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با توجه به تجربیات خوبی که دارد، می‌تواند نقش پر رنگ تری در جهت رفع مشکلات و موانع موجود در این حوزه‌ها داشته باشد.

در ادامه این مراسم، مهندس حاجیلو گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای سازمان در دوران ریاست خود ارائه کرد.

تقویت ارتباط با صنعت به خصوص صنایع دفاعی کشور، صنعت نفت و مباحث مربوط به فعالیت‌های این سازمان در زمینه‌ی سیستم لوله مغزی سیار، سیستم‌های میترینگ که قراردادی نیز در این زمینه طی ماه گذشته منعقد شده است، تقویت ارتباط با صنعت ریلی، ساماندهی مجدد مراکز و گروه‌ها از جمله‌ی فعالیت‌هایی بود که مهندس حاجیلو به آن اشاره کرد.

مهندس حاجیلو از تبدیل مرکز هوافضای سازمان به یک مرکز دانش بنیان، ارتقا کیفیت فعالیت گروه‌های پژوهشی و کسب چند رتبه برتر از دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی، احیای پژوهشکده توسعه تکنولوژی، ارتقا کمی و کیفی فعالیت‌های آموزشی، توسعه آزمایشگاه‌های این سازمان که بیش از یک و نیم میلیارد تومان در آن سرمایه گذاری شده است، جوانگرایی، محصول گرایی در سازمان که بنا به گزارش ایشان، از یک محصول در ابتدای ریاست ایشان به ۱۰ محصول در سالجاری رسیده است، تقویت ارتباط با گروه‌های دانشجویی و انعقاد تفاهم نامه همکاری در حوزه‌های پژوهشی و آموزشی با دانشگاه صنعتی شریف و احیای صندوق وام سازمان جهاد شریف را به عنوان بخشی دیگر از دستاوردهای ۴ ساله گذشته نام برد.

در ادامه مراسم تودیع و معارفه و همچنین مراسم گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی که امروز ۱۵ بهمن ماه در سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد، دکتر آخوندی سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، با تبریک ایام الله دهه فجر و تقدیر و تشکر از حضور آقای دکتر طیبی در این مراسم و تقدیر از زحمات آقای مهندس حاجیلو گفت: با کمک همه ی همکاران، در جهت ارتقا کیفی و کمی فعالیت‌های سازمان جهاد دانشگاهی شریف تلاش خواهیم کرد تا آنرا به جایگاهی که قرار داشته است و حتی فراتر از آن برسانیم.

وی در ادامه با اشاره به مشکلاتی که هم اکنون به دلایل مختلف منطقه‌ای و جهانی به وجود آمده است، گفت: مسیر فعالیت‌های ما برای رسیدن به قله‌ی موفقیت دارای پستی و بلندی‌هایی است، که ان‌شاءالله با همراهی همه کسانی که دلسوز سازمان ما، جهاد دانشگاهی و کشورمان هستند، این موانع را پشست سر بگذاریم تا شرمنده آقا امام زمان (عج) و ملت بزرگ ایران و جهادگران زحمتکش نشویم.

در این مراسم از آقایان مهندس کوروس حمزه، قربانعلی مهاجر و محمود قربانی به عنوان جهادگران بازنشسته تقدیر شد و همچنین با یادی از زحمات همکار درگذشته این سازمان مرحوم کامران کیوانی نژاد که در شهریور ماه سالجاری و همزمان با بازنشستگی به رحمت خدا رفتند، تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، اجرای موسیقی زنده، برگزاری چند مسابقه حضوری، تقدیر از برندگان مسابقه ایده‌های آموزشی و … بخشی دیگر از برنامه‌های مراسم تودیع و معارفه و همچنین مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر بود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.