• سه‌شنبه / ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۷:۲۱
  • دسته‌بندی: صنفی، فرهنگی
  • کد خبر: 97113016155
  • خبرنگار : 71567

پیام تسلیت دانشگاه تهران درپی درگذشت دکتر حسین قره‌چانلو+اعلام زمان تشییع

پیام تسلیت دانشگاه تهران درپی درگذشت دکتر حسین قره‌چانلو+اعلام زمان تشییع

در پی درگذشت دکتر حسین قره‌چانلو استاد پیشکسوت دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران، هیات رئیسه این دانشگاه پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در متن پیام هیات رئیسه دانشگاه تهران آمده است: "با کمال تأسف و تأثر با خبر شدیم دکتر حسین قره‌چانلو، استاد برجسته و پیشکسوت دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران دعوت حق را لبیک گفتند.

این استاد فرهیخته، که عمر پربرکت خود را در راه نشر مآثر فرهنگی و معنوی ایران صرف نمود، علاوه بر فعالیت‌های آموزشی و تربیت دانشجویان بی‌شمار، تألیفات ارزشمندی نیز در حوزه الهیات و فرهنگ و تمدن اسلامی داشت که در زمره باقیات‌الصالحات کارنامه علمی و معنوی او به شمار می‌آید.

هیأت‌رئیسه دانشگاه تهران ضمن ابراز تأثر عمیق، درگذشت این استاد گرانقدر را به خانواده سوگوار ایشان، دانشجویان، استادان، اعضای خانواده بزرگ دانشگاه تهران و جامعه علمی کشور تسلیت گفته، رحمت و غفران واسعه الهی برای آن مرحوم و سلامتی و شکیبایی برای بازماندگان از درگاه خداوند منان مسئلت می‌نماید".

به گزارش ایسنا، دکتر حسین قره‌چانلو متخصص جغرافیای تاریخی جهان اسلام و از اساتید برجسته دانشگاه تهران روز گذشته ۳۰ بهمن ماه جاری درگذشت. مراسم تشییع پیکر این استاد فقید، روز چهارشنبه ۰۱/‏۱۲/‏۱۳۹۷‬ ساعت ۱۰:۳۰ از مقابل دانشکده الهیات و معارف اسلامی (خیابان مطهری - تقاطع مفتح) به سمت قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام