• پنجشنبه / ۹ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۸:۳۲
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 97120904925
  • خبرنگار : 71536

دایی: حیف که آدم سیاسی نیستم!/ در "شوی" تلویزیونی با گریه علیه تیم‌ملی کار کردند

علی دایی

سرمربی سایپا می‌گوید کیفیت نامناسب زمین چمن ورزشگاه تختی جم موجب نمایش بی‌کیفیت از سوی سایپا و پارس جنوبی شد.

به گزارش ایسنا، علی دایی بعد از تساوی تیمش مقابل پارس جنوبی در نشست خبری اظهار کرد: کیفیت نامناسب زمین باعث شد بازی بی‌کیفیتی را ببینیم. نیمه اول بدتر از نیمه دوم بودیم. در نیمه دوم چند موقعیت دیدیم. بهترین موقعیت برای گرفتن سه امتیاز را از دست دادیم. پنالتی را هم از دست دادیم. فرصت آنچنانی به پارس جنوبی ندادیم. این تیم فقط اوت دستی‌های بلند داشت که مرتباً روی دروازه ما می‌انداختند. کیفیت بد زمین بازی، اجازه هر گونه نمایش روی زمین را از هر دو تیم گرفته بود.

او درباره اعتراض گسترده به عملکرد داور بازی، خاطرنشان کرد: متأسفانه داور هم به نفع ما و هم به نفع پارس جنوبی، اشتباه قضاوت کرد. در چندین صحنه شاهد اشتباهات و سوت‌های اشتباه به نفع یکی از دو تیم بودیم. به نظرم داور به گونه‌ای عمل کرد که من و مهدی تارتار اعتراض کردیم. نمی‌گویم قضاوت داور به نفع پارس جنوبی بود. داور در صحنه پنالتی هم اعتقادی به خطا نداشت تا اینکه داور پشت دروازه پنالتی را تأیید کرد.

دایی ادامه داد: نمی‌دانم داور چطور در دو قدمی خطای بازیکن پارس جنوبی، صحنه را ندید. از بازی با داماش در جام حذفی تا بازی‌های اخیر که هر بار اشتباهات داوری رخ می‌دهد از صحبت ماندم. متأسفانه بازی ما را هم کسی آنالیز نمی‌کند. نه کمیته داوران و نه نهاد دیگری این کار را انجام نمی‌دهند. به قدری کیفیت فیلم برداری نسبت به کشورهای اروپایی و صاحب سبک پایین است که نمی‌توان کاری کرد. ما هم نمی‌توانیم کاری کنیم. به نظرم داوری مناسب شرایط این بازی نبود.

وی درباره استفاده از ویدئو چک در ایران گفت: باید سخت افزارهای خودمان را درست کنیم. وقتی سخت افزار نداشته باشیم نمی‌توانیم کاری کنیم. گفتند نیم فصل دوم ویدئو چک می‌آوریم اما داوران را زیاد کردند. ما همیشه دو، سه سال از سطح اول فوتبال دنیا عقب هستیم. خوشبختانه دو داور پشت دروازه می‌توانند بیشتر به ما کمک کنند.

دایی در واکنش به اینکه سایپا فصل گذشته شاداب‌تر از فصل کنونی بازی می‌کرد، یادآور شد: این نظر شماست که ما امسال شاداب بازی نمی‌کنیم. بازی دادن به جوانان تاوان دارد. ما نیم فصل دوم سه بازی انجام دادیم که دو بازی خارج از خانه بوده و شکست نخوردیم.

او با اشاره به امکانات تراکتورسازی گفت: یک بازی هم در خانه برابر تراکتورسازی که امکانات زیادی دارد، انجام دادیم. دو بازیکن تراکتورسازی به اندازه کل تیم ما قیمت دارند. موقعی که تیمی چهار، پنج روز تمرین نکند و فکر بازیکن درگیر باشد، مطمئناً این اتفاقات می‌افتد. خدا را شکر می‌کنم بازیکنان سایپا با غیرت بازی می‌کنند. ما ۲۰ امتیاز داریم. ما بازیکنان جوان زیادی داریم و مطمئن باشید اگر سایپا تا سال دیگر عوض نشود، بازیکنانی داریم که می‌توانند سایپا را تا هفت، هشت سال دیگر تضمین کنند.

سرمربی سایپا درباره مشکلات مالی پارس جنوبی علی رغم وجود تشکیلات گازی در جم و همچنین مشکلات مالی سایپا با وجود حمایت کارخانه بزرگ خودروساز از این تیم، تاکید کرد: حیف که من آدم سیاسی نیستم وگرنه این مردم لایق بهترین‌ها هستند. به خصوص در مناطقی که روی گنج خوابیدیم. کل مملکت ما روی گنج خوابیده اما خنده‌دار است که پارس جنوبی جم نمی‌تواند پول خودش را بگیرد. بزرگترین منطقه گازی ما عسلویه است. مگر می‌شود چنین مشکلاتی باشد؟ این وضعیت نشان دهنده عدم مدیریت درست است. آبادان هم این مشکل را دارد. تمام نفت و پتروشیمی کشور در این شهر است.

وی ادامه داد: عدم مدیریت درست به وضعیت ما ضربه زده است. فوتبال هم بخش کوچکی از این مجموعه است و ضربه خورده است. اگر فوتبال را از این مردم که در منطقه دور افتاده حضور دارند، بگیریم چه چیزی می‌ماند؟ به جای اینکه به مناطق دور افتاده کمک کنند، چه کار می‌کنند؟ ما در پایتخت هستیم و از این وضعیت خبر نداریم.

علی دایی همچنین درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا، گفت: تیم ملی ما نسبت به دو دوره قبل بهتر بود. به جمع چهار تیم برتر رفتیم. اگر رده بندی برگزار می‌شد، می‌توانستیم بازی کنیم. با این حال انتظار همه از تیم ملی بیشتر بود. همه عاشق ایران و تیم ملی هستیم. دوست داریم تیم ملی نتیجه بگیرد اما چیزی را فراموش نکنید. کشورهایی در فوتبال سرمایه گذاری می‌کند، زیر ساخت‌ها را می‌سازند. قطر با فراهم کردن امکانات قهرمان آسیا شد. بازی‌های دوستانه ما را با عربستان و قطر مقایسه کنید به مسائل زیادی پی می‌برید. این مملکت در همه چیز پر از استعداد است. ما نمی‌توانیم از استعدادها به خوبی استفاده کنیم. در نتیجه همین می‌شود که در جام ملت‌های آسیا با وجود تمام امیدمان به ژاپن باختیم.

سرمربی سایپا با اشاره به هجمه‌هایی که قبل از جام ملت‌های آسیا علیه تیم ملی وجود داشت، افزود: هیچ کجای دنیا علیه تیم ملی یک کشور چنین هجمه‌ای وجود ندارد. کجای دنیا با سرمربی مخالف هستند؟ حداقل دو ماه هم صبر نکردیم، سکوت نکردیم تا تیم ملی دو ماه با آرامش بازی کند. اولین چیزی که ما احتیاج داریم، آرامش است. متأسفانه موقعی که تلویزیون خودمان یک گزارشگر گریه می‌کند و مردم را تحریک می‌کند، باید ببینیم که ما تنها نمی‌توانیم. هر جا اتحاد وجود داشت، آن موقع پیشرفت حاصل می‌شود. اگر می‌خواهیم در فوتبال ملی پیشرفت کنیم باید عاشقانه تیم ملی را حمایت کنیم. نمی‌شود که در برنامه تلویزیونی "شو" اجرا کنیم، گریه کنیم و مردم را علیه تیم ملی بشورانیم و انتظار داشته باشیم تیم ملی قهرمان شود. اگر الان تیم ملی هم قهرمان می‌شد کاری برای تیم ملی انجام می‌دادند؟

او ادامه داد: قطر برای بازیکنان تیم ملی کشورش ارزش قائل شد. این بازیکنان تا آخر عمرشان راحت هستند. ما از طرفی می‌شنویم که هزار تا بد و بیراه به بازیکنان می‌گویند. باید ببینم چه دادیم و چه می‌خواهیم بگیریم. باید خودمان را با بقیه تیم‌ها مقایسه کنیم که چه امکاناتی داشتند و تیم ملی ما چطور حمایت شد. من چای کی‌روش و برانکو و نه هیچ احد دیگری را نخوردم. در این وضعیت بازی‌های خوب تیم ملی مردم را خوشحال می‌کند. نباید این موضوع را به خاطر خودخواهی‌های خودمان از مردم دریغ کنیم.

دایی درباره استعدادهای استان بوشهر و پرورش این استعدادها برای رسیدن به پیراهن تیم ملی، یادآور شد: استان بوشهر همیشه بازیکنان خوبی داشته است. علی دشتی از بهترین بازیکنان خوب سایپاست. باید از مسئولان استان بپرسید که چطور می‌خواهند استعدادها را پرورش دهند؟

او درباره استقبال مردم شهرستان جم از او و تیمش نیز گفت: مردم در شهرستان‌ها عاشق فوتبال هستند. من شناختی از این شهر ندارم. نمی‌دانم سینما دارد یا نه اما تنها چیزی که مردم را متحد می‌کند، فوتبال است. باید به تیم‌های شهرستانی رسید. فوتبال مردم را دور هم جمع می‌کند. حیف است چنین تیم‌هایی مشکل داشته باشند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۷-۱۲-۰۹ ۲۲:۱۵

آدم سیاسی بودی که مثل وریا غفوری کمی دلسوزی می‌کردی.

avatar
۱۳۹۷-۱۲-۱۰ ۰۰:۳۳

با سلام. جناب دایی، اگر کل بودجه کشور را هم به فوتبال تخصیص بدهند باز فوتبال ما خروجی نخواهد داشت. چون دایی ها به صورت کور و بدون منطق از هم صنف خود حمایت می کنند. وقتی بازیکنی در امارات پانصد میلیون پاداش دریافت می کند و تا به تهران رسید می گوید ما مثل بینوایان هستیم!!! از دایی انتظار می رفت پاسخ بازیکن اغواگر را بدهد. جناب دایی متاسفانه واحد اندازه گیری فنی فوتبال ما شده است، پول! شما به صورت مرتب عنوان می کنید کشور ما در فوتبال سرمایه گذاری نکرده است و علت نتیجه نگرفتن تیم ملی فوتبال را هم سرمایه گذاری نکردن عنوان می کنید. این درحالی است که فوتبال کشور با وجود هزینه هزاران میلیارد تومان در لیگ های مختلف خود از نظر فنی نسبت به تیم های کشورهای جنگزده از قبیل سوریه، عراق،فلسطین حتی یمن که در واقع هیچ‌گونه زیر ساختی ندارند، برتری ندارد. آقای دایی، بلعکس گفته شما، پرداخت های سنگین به بازیکنان و مربی ها، فوتبال کشور را بی اندازه دچار رخوت و سستی کرده است. جناب دایی نسل فوتبالی های قبل از شما با کمترین امکانات خروجی فوتبالشان از شما ها که میلیاردی دریافت می کنید بهتر بود. پول زیاد و بی حساب و کتاب در فوتبال بازیکنان را بی انگیزه کرده است. آقای دایی هزینه تیم های فوتبال کمر ادارات دولتی و شرکت های صنعتی را شکسته است. عن قریب و به زودی دیگر ادارات و شرکت های صنعتی حاضر نمی شوند دسترنج کارکنان خود را در فوتبال بی خروجی هزینه کنند. در نتیحه فوتبال برای همیشه تعطیل خواهد شد. دایی ها که کوزه خود را با ولع و عتش بی حد، پر از آب کرده اند ولی باعث بانی و مصوب نسل آینده فوتبال خواهند شد. مسوولان باید در پرداخت‌های فوتبال به شدت ورود کنند تا به پرداخت‌های مربی ها و بازیکنان سر و سامان بدهند. طمع را نباید که چندان کنی که صاحب کرم را پشیمان کنی. جناب دایی شما در حمایت از کی روش هم افراط و تفریط دارید. انسان منصف، حسن کی روش را می گوید و در کنارش، به نقاط ضعف او اشاره می کند. جناب دایی وقتی شما به خودت اجازه می دهی از کی روش بصورت صد در صد مثبت و عاری از عیب حمایت کنی، چطور بر ای اقای خیابانی این حق را قائل نیستی که از کی روش انتقاد کند؟