• یکشنبه / ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۰:۲۳
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 98112719314
  • خبرنگار : 71506

قهرمانی نابغه ۲۰ ساله و تانک روس در کشتی آزاد اروپا

قهرمانی نابغه ۲۰ ساله و تانک روس در کشتی آزاد اروپا

در پایان رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی اروپا در رم، ۳ طلا از آن روسیه شد و کشتی‌گیران بلاروس و لهستان نیز هر کدام به یک مدال طلا رسیدند.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی اروپا ۲۰۲۰ در رم پایتخت ایتالیا با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

در دیدار پایانی وزن ۵۷ کیلوگرم، عظمت توسکایف ۲۶ ساله و قهرمان جوانان جهان ۲۰۱۴ از روسیه مقابل سلیمان آتلی نایب قهرمان جهان ۲۰۱۹ و نفر سوم جهان ۲۰۱۸ از ترکیه ۳ بر یک پیروز شد و نخستین طلایی روسیه در این رقابت‌ها نام گرفت.

در فینال وزن ۶۵ کیلوگرم قربان شیرایف نابغه ۲۰ ساله روس که ۳ هفته پیش در جام یاریگین با شکست عنوان‌داران جهان، موفق به قهرمانی شده بود، این‌بار نیز با شکست تمامی رقبا بر سکوی نخست اروپا ایستاد.

شیرایف ۲۰ روز پیش و در جریان رقابت فینال وزن ۶۵ کیلوگرم جام یاریگین برابر سوسلان رامونوف چهره مطرح کشتی جهان از روسیه و دارنده مدال‌های طلای المپیک ۲۰۱۶ و طلای جهان ۲۰۱۴ با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری رسید تا عجیب‌ترین نتیجه این رقابت‌ها رقم بخورد و اتحادیه جهانی از این چهره جوان به عنوان پدیده کشتی جهان یاد کند.

اما در فینال وزن ۷۰ کیلوگرم رقابت‌های قهرمانی اروپا، ماگومد گادژیف ۳۲ ساله از لهستان و دارنده مدال‌های نقره جهان ۲۰۱۷ و برنز جهان ۲۰۱۹ مقابل آقاحسین مصطفی‌یف از جمهوری آذربایجان ۲ بر صفر پیروز شد و بر سکوی نخست ایستاد.

در فینال وزن ۷۹ کیلوگرم، محمدحبیب کادزی محمداف از بلاروس مقابل ماگومد رمضان‌اف روس ۱۰ بر ۳ پیروز شد و به مدال طلا رسید.

و بالاخره در مبارزه نهایی وزن ۹۷ کیلوگرم، عبدالرشید سعدالله‌یف ملقب به «تانک روس» و دارنده ۵ مدال طلای جهان و المپیک مقابل آلبرت ساریتوف از رومانی ۶ بر صفر پیروز شد و بار دیگر بر سکوی قهرمانی ایستاد.

نتایج دیدارهای فینال و رده‌بندی ۵ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی اروپا به شرح زیر است:


وزن ۵۷ کیلوگرم:

فینال: عظمت توسکایف(روسیه) ۳ - سلیمان آتلی(ترکیه) یک

رده‌بندی: استفان میسیچ(صربستان) ۱۰ - میهران جابوریان(ارمنستان) صفر

هارست لهر(آلمان) ۶ - گئورگی ونگلوف(بلغارستان) ۳


وزن ۶۵ کیلوگرم:

فینال: قربان شیرایف( روسیه) ۵ - نیورگان اسکریابین(بلاروس) صفر

رده‌بندی: اریک آروشانیان(اوکراین) ۱۱ - ماروین یزا(فرانسه) ۶

علی رحیم‌زاد از آذربایجان ۲(برنده) - اژمال موژوکایف(مجارستان) ۲


وزن ۷۰ کیلوگرم:

فینال: ماگومدمراد گاژیف(لهستان) ۲ - آقاحسین مصطفی‌یف(آذربایجان) صفر

رده‌بندی: میهایل ساوا(مولداوی) ۹ - گئورگ مخیان( ارمنستان) ۷

حیدر یاوز( ترکیه) ۷ - میرزا اسخولوخیا(گرجستان) یک


وزن ۷۹ کیلوگرم:

فینال: محمدحبیب کادزی محمداف(بلاروس) ۱۰ - ماگومد رمضان‌اف(روسیه) ۳

رده‌بندی: جبرییل حسن‌اف(آذربایجان) ۵ - باتوهان دمیرچین(ترکیه) ۴

واسیلی میخایلوف(اوکراین) ۷ - جمال روشن‌علی(بلغارستان) صفر


وزن ۹۷ کیلوگرم:

عبدالرشید سعدالله‌یف(روسیه) ۶ - آلبدت ساریتوف(رومانی) صفر

رده‌بندی: الیزابر اودیکادزه(گرجستان) ۳ - نورماگومد گادژیف(آذربایجان) ۲

آبراهام روهانو( ایتالیا) ۴ - گنادیژ کودینوویچ(آلمان) صفر.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.