• شنبه / ۲ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۰
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400050200937
  • خبرنگار : 30054

۱۰ فایده خرید دوچرخه ثابت که شما نمی دانید!

۱۰ فایده خرید دوچرخه ثابت که شما نمی دانید!

در زمان استفاده از دوچرخه افراد دچار احساس شادمانی می‌شوند که این احساس شادی، از طریق ترشح هورمون های بسیار خاص ایجاد می‌شود و به ما کمک می کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام طاهالند، استفاده از دوچرخه استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد ، دارای اثرات ضد افسردگی است، خطر بیماری های مختلف را کاهش می دهد و در برابر کلسترول بد بسیار کارآمد است.

 ۱- تاثیرمثبت دوچرخه ثابت برروی قلب

قلب یک عضله است و مانند همه ماهیچه ها برای حفظ فرم باید به طور منظم آموزش داده شود، یک قلب ورزیده کمتر تکرار می شود و استرس کمتری دارد. فشار خون ، که گردش خون در عروق ما را تضمین می کند ، هنگامی که قلب عضلانی تر است نیز کاهش می یابد زیرا در هر انقباض حجم بیشتری از خون را بیرون می کشد.

۲- تاثیر مثبت دوچرخه ثابت بر ریه و ظرفیت تنفس

فعالیت هایی مانند شنا یا غواصی بر روی ظرفیت ریه تأثیر واقعی دارند. با این حال ، ورزش و فعالیت بدنی عملکرد عضلات را افزایش می دهد ، به طوری که ماهیچه ها در هنگام ورزش به اکسیژن کمتری نیاز دارند و دی اکسید کربن کمتری تولید می کنند.

۳-تقویت عضلات و ماهیچه های پا

ورزش روی دوچرخه ثابت برای تقویت پاها ، رانها و باسن بلکه عضلات بازو ، شکم و کمر مناسب است. سطح مقاومت کم برای گرم شدن و بهبود استقامت برای به دست آوردن عضله مفید است.عضلات با دوچرخه ثابت کار می کنند.

۴- دوچرخه ثابت و کاهش وزن

شما با خرید دوچرخه ثابت از فروشگاه ورزشی طاها لند به آدرس tahaland.com/list/۲۷/bike  و شروع استفاده از آن می توانید سوزاندن کالری رو شروع کنید .آنچه باید بدانید این است که هرچه شدت ورزش بیشتر باشد ، کاهش وزن نیز بیشتر خواهد بود.

میزان فعالیت با دوچرخه و مقدار کالری:  یک ساعت دوچرخه ثابت ، با شدت متوسط ​​۴۱۳ کیلوکالری ، با شدت زیاد ۶۲۰ کیلوکالری و با شدت بسیار زیاد ۷۳۸ کیلوکالری

برای کاهش ۱ کیلوگرم وزن  ، باید ۳ بار در هفته ۱ ساعت با دوچرخه ثابت خود ورزش کنید. 

۵ - دوچرخه ثابت خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد

ورزش های استقامتی مانند دوچرخه سواری با دوچرخه ورزشی فواید زیادی برای بیماران دیابتی دارد. درهنگام ورزش ، عضلات ما از گلوکز استفاده می کنند و در نتیجه سطح قند خون کاهش می یابد.

شما می توانید قبل از خرید دوچرخه ثابت ، قیمت دوچرخه ثابت را از فروشگاه طاها لند مطلع شوید و با توجه به بودجه مورد نظر خود و امکانات مورد نیاز ، اقدام به خرید دوچرخه ثابت از سایت tahaland.com  نمایید. فعالیت بدنی همچنین برای انسولین فواید زیادی دارد. انسولین هورمونی است که توسط بدن ترشح می شود و سطح گلوکز خون را تنظیم می کند، به ویژه سطح قند خون را بعد از غذا کاهش می دهد. 

۶- دوچرخه ثابت می تواند با ترشح اندورفین احساس خوبی به شما بدهد

هنگامی که با دوچرخه ثابت ورزش می کنید ، بدن هورمون هایی به ویژه اندورفین و سروتونین ترشح می کند که شما را در وضعیت خوبی به ارمغان می آورد. این هورمون ها به نام هورمون های شاد باعث تنظیم خلق و خو ، استرس و اضطراب می شوند. و اثر ضد استرس و ضد افسردگی دارد. اگر می خواهید اندورفین خود را دریافت کنید و احساس سرخوشی را تجربه کنید ، باید حداقل ۱ ساعت یا حتی ۲ ساعت با دوچرخه ثابت ،دوچرخه سواری کنید!

تأثیرات ورزش بر مغز :

با خرید دوچرخه ثابت از سایت طاها لند و استفاده از آن حتی می تواند به شما در ترک سیگار کمک کند! در واقع ، تولید اندورفین که با انجام یک ورزش استقامتی تحریک می شود علائم اعتیاد را کاهش می دهد و بنابراین می تواند به سیگاری ها کمک کند سیگار را ترک کنند.

۷. دوچرخه ثابت: ورزشی ملایم برای مفاصل و ماهیچه ها

دوچرخه ورزشی یک ورزش نرم و روان است که اغلب برای توان بخشی به خصوص بعد از پیچ خوردگی زانو یا مچ پا توصیه می شود. البته اگرشخصی دچار پیچ خوردگی شد بهتر است قبل از استفاده از دوچرخه ثابت با پزشک خود مشورت کند.

۸- دوچرخه سواری با دوچرخه ثابت می تواند کلسترول را کاهش دهد

کلسترول به خودی خود بد نیست ، فقط کلسترول اضافی است که خطر بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد. با این حال ، کلسترول "خوب" ممکن است از کلسترول "بد" تشخیص داده شود. آنچه دانستن آن مهم است این است که ورزش باعث افزایش کلسترول خوب و کاهش کلسترول بد می شود.

۹. دوچرخه سواری ثابت برای بیماری های تحلیل برنده مانند آلزایمر و پارکینسون سودمند است

دوچرخه ثابت  می تواند در خانه در طول زندگی ، ازسن  ۹ تا ۹۹ سال تمرین شود. به خصوص بعد ازسن  ۶۵ سالگی  ، همچنان فعال بمانید و به طور منظم به ورزش بپردازید، فعالیت بدنی ، اگر به طور منظم انجام شود ، می تواند خطرات را کاهش داده و علائم بیماری هایی مانند آلزایمر یا پارکینسون را به تأخیر بیندازد. 

۱۰. دوچرخه ثابت ورزشی برای سلامتی بیشتر و زندگی بهتر

دوچرخه سواری منظم با دوچرخه ثابت طاهالند می توانید امید به زندگی را افزایش دهد. در واقع ، بسیاری از مطالعات علمی نشان داده است که انجام منظم یک ورزش نه تنها می تواند خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را کاهش دهد ،بلکه آنها را به تأخیر بیندازد و علائم خاص یک بیماری را تسکین دهد. مزایای سلامتی دوچرخه ثابت واقعاً شگفت انگیز است!

اطلاعات این متن، توسط طاهالند با موضوع دوچرخه ثابت  به آدرس tahaland.com جمع آوری شده است .

انتهای رپرتاژ آگهی