• شنبه / ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۹
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 1400062720092
  • خبرنگار : 30054

آراد آهن مرجع فروش وقیمت گذاری ورق سیاه در ایران

آراد آهن مرجع فروش وقیمت گذاری ورق سیاه در ایران

در این مطلب به بررسی انواع ورق های فولادی و قیمت آن می پردازیم.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام آرادآهن، مقطع فولادی به شکل ورق در ضخامت‌های متفاوت و ابعاد گوناگون که از نورد گرم شمش های فولادی ساخته می‌شود را ورق سیاه فولادی گویند. ورق سیاه فولادی به دلیل ظاهر مات و کدری که دارد به این نام معروف شده است. ظاهر مات و کدر این ورق ناشی از حرارت بسیار بالایی ست که در حین فرایند نوردگرم می‌بیند. نوسانات ورق سیاه ارتباط مستقیمی با قیمت شمش فولادی دارد.

ورق‌های سیاه با ضخامت ۱.۵ تا ۱۵ میلیمتر را به دلیل نازک بودن می‌توان به صورت رول پیچید و بسته بندی کرد. ورق سیاه رول شده را در صنعت اصطلاحاً کویل یا کلاف ورق سیاه می‌گویند که عمدتاً در عرض‌های ۱۰۰، ۱۲۵، ۱۵۰ و ۲۰۰ سانتی متر تولید می‌شوند.

ورق‌های سیاه با ضخامت‌های بالای ۱۵ میلیمتر را به دلیل پهنای زیاد نمی‌توان پیچید. این ورق‌های را در سایزهای ۱۰۰*۲۰۰، ۱۲۵* ۲۵۰، ۱۰۰*۶۰۰، ۱۵۰*۶۰۰، ۲۰۰*۶۰۰ و ۲۰۰*۱۲۰۰ برش داده و در بازار عرضه می‌کنند. به اصطلاح به این نوع بسته بندی ورق، ورق سیاه فابریک یا شیت شده گفته می‌شود. ۲ میل در عرض مشابه با وجود اینکه تنها ۰.۵ میلیمتر ضخیم‌تر از ورق سیاه ۱.۵ میل است اما از نظر قیمتی با آن تفاوت دارد. واضح است که ضخامت و سایز ورق‌های فولادی در تعیین قیمت آن‌ها اثرگذارند. برای مثال قیمت ورق سیاه.

کارخانجات تولید ورق سیاه:

کارخانجات بسیاری در ایران به تولید ورق سیاه فولادی مشغول هستند.

شرکت فولاد گیلان:

فولاد گیلان در سال ۱۳۸۲ در شهر شمالی رشت واقع در استان گیلان تأسیس شد. این شرکت در بخش خصوصی اولین و بزرگترین کارخانه نورد فولاد کشور به شمار می‌رود. محصولات این کارخانه به دو روش نورد سرد و نورد گرم تولید و به بازار عرضه می‌شود. ظرفیت تولید سالانه محصولات نوردگرم فولاد گیلان در سال بالغ بر ۲.۵ میلیون تن خواهد بود. همچنین محصولات نورد سرد این کارخانه در سال با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن تولید می‌شوند.

از میان محصولات نوردگرم این کارخانه ورق‌های سیاه با کیفیت مناسب جهت استفاده در صنایع مختلفی چون: اتومبیل، لوله سازی، ساختمان سازی و ... تولید می‌شوند. ورق سیاه فولاد گیلان در ضخامت ۲ تا ۱۷ میلیمتر و در عرض‌های ۰.۶ تا ۱.۴۲ متر در بازار موجود است. قیمت ورق سیاه گیلان را می‌توانید در سایت آراد آهن مشاهده نمایید.

شرکت فولاد اکسین خوزستان:

کارخانه‌ی تولیدی فولاد اکسین واقع در استان خوزستان یکی دیگر از تولیدکنندگان مطرح داخلی در زمینه تولید ورق سیاه است. این کارخانه قابلیت تولید ورق سیاه با ضخامت بالاتر از ۴۰ میلیمتر را دارد که امتیاز بسیار ویژه‌ی برای آن محسوب می شود.

فولاد اکسین با ظرفیت تولید بیش از یک میلیون تن در سال سهم بزرگی را در تأمین نیاز بازار داخلی کشور ایفا می‌کند. لازم به ذکر است که ورق سیاه تولیدی توسط این کارخانه در عرض‌های ۲ متر ساخته می‌شوند. قیمت ورق سیاه اکسین با توجه به ابعاد و ضخامتش تعیین می‌شود.

شرکت فولاد کاویان اهواز

مجتمع تولیدی فولاد کاویان واقع در شهر اهواز از سال ۱۳۷۲ آغاز به کار کرده است. در فولاد کاویان ورق سیاه در سایزها و ضخامت‌های مختلف تولید و به صورت فابریک در بازار عرضه می‌شود. ضخامت‌های ورق سیاه تولید شده توسط این کارخانه بین ۸ تا ۴۰ میلیمتر و ابعاد آن ۶۰۰۰*۱۲۵۰ و ۶۰۰۰*۱۵۰۰ است.

مجتمع فولاد مبارکه اصفهان

معروف‌ترین و بزرگترین کارخانه تولید ورق سیاه در کشور مجتمع فولاد مبارکه اصفهان است. این کارخانه در سال ۱۳۷۱ در نزدیکی شهر مبارکه واقع در استان اصفهان تأسیس شد. محصولات کارخانه فولاد مبارکه بسیار گسترده، با کیفیت و در بازار داخلی و خارجی شناخته شده‌اند.  این کارخانه با تأمین مواد اولیه مورد استفاده در بیش از ۳۰۰۰ مجتمع تولید صنایع دیگر در رشد و پیشرفت صنعت کشور نقش به سزایی دارد. در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه این کارخانه به ۱۱ میلیون تن در سال می‌رسد.

ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان با مشخصات زیر تولید می‌شود:

- ضخامت ۲ و ۲.۵ میلیمتر در عرض‌های ۱ و ۱.۲۵ متر

- ضخامت ۳، ۴ و ۸ میلیمتر در عرض‌های ۱.۲۵ و ۱.۵ متر (ضخامت ۸ میلیمتر در عرض ۱.۲۵ به صورت سفارشی ساخته می‌شود.)

- ضخامت ۵، ۶، ۱۰، ۱۲ و ۱۵ میلیمتر در عرض ۱.۵ متر

به منظور خرید ورق سیاه فولاد مبارکه می‌توانید به کارخانه مراجعه نمایید که این کار مستلزم صرف زمان و انرژی زیادی است. کارخانه فولاد مبارکه به دلیل میزان بالای تقاضای محصولاتش برای جلوگیری از ازدحام و بروز مشکل، محصولات خود را از طریق تعداد کمی نمایندگی فروش ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان نیز عرضه می‌کند.

عوامل مؤثر بر قیمت ورق سیاه به روز      

نرخ ارز و دلار، شاخص بورس بازار آهن و فولاد کشور، میزان عرضه و تقاضا، تعرفه های گمرکی، سیاست‌های داخلی، تحریم‌ها، سیاست‌های جهانی و .... همه و همه آخرین قیمت ورق سیاه را تعیین می‌کنند.

روش‌های استعلام قیمت ورق سیاه اصفهان

۱- قیمت ورق سیاه فابریک فولاد مبارکه اصفهان و  قیمت روز ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان به صورت لحظه‌ی در سایت بازرگانی آراد آهن به روز رسانی می‌شود.

۲- شما می‌توانید جهت استعلام قیمت با بازرگانی آرادآهن مرجع تامین ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان به شماره‌ی: ۰۳۱-۳۴۰۵۵ تماس بگیرید.

۳- بازرگانی آراد اهن با ارائه بهترین قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان و دیگر خدمات ویژه فروش فرصتی استثنایی را برای خرید شما فراهم کرده  است. برای اطلاع از شرایط فروش ورق سیاه فولاد مبارکه با ما تماس بگیرید.

انتهای رپرتاژ آگهی