• یکشنبه / ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۴
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 98020803936
  • خبرنگار : 71575

قلعه‌نویی: سپاهان و پدیده معادلات آقایان را برهم زدند/ ۹۰ دقیقه به من فحش ناموس دادند

دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان و پرسپولیس

سرمربی تیم فوتبال سپاهان خواهان برخورد قاطع با مقصران بازی تیمش در مصاف با پرسپولیس شد.

به گزارش ایسنا، امیر قلعه‌نویی درباره مصاف سپاهان و پرسپولیس گفت: اتفاقاتی که جمعه افتاد باعث تاسف است. فوتبال جای قشنگی‌هاست. خون از دماغ یک ایرانی بریزد هم بد است. آن‌هایی که خدا را در نظر می‌گیرند، مسائل را پیگیری کنند و هرکسی که مقصر است، باید با او برخورد شود. حتی اگر امیر قلعه‌نویی باشد.

او در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اتفاقاتی که در بازی سپاهان و پرسپولیس رخ داده، بهتر نیست فوتبال را تعطیل کنند، گفت: به نظر من هم این فوتبال را تعطیل کنند بهتر است. دوستان با ابزاری که داشتند، تا توانستند سپاهان را کوبیدند. کسانی که عدالت محورند، مسائل را رصد کنند. از رنگ‌ها هم نترسند. مگر با پرسپولیس در اصفهان مساوی نکردیم؟ شاید چند ترقه زده شد ولی بهترین میزبانی را داشتیم. مگر تیم‌های دیگر به اصفهان نیامدند؟ بهترین جایگاه را در اختیارشان قرار دهیم. وقتی که قبل از بازی کسی استوری می‌گذارد، چرا با او برخورد نمی‌شود؟ باشگاه پرسپولیس یک باشگاه مردمی است. اگر قرار باشد برای رسیدن به یک جام آدم سکوت کند و خودش را تحت تاثیر برخی عوامل قرار دهد، خوب نیست. قبول دارم که چند ترقه هم در اصفهان پرتاب شده و برخوردهایی هم انجام شده است ولی در اصفهان کسی سرش شکسته؟ مگر استقلال ما را نبرد؟ چه اتفاقی رخ داد؟ برانکو و عرب افراد اخلاق مداری هستند ولی ببینید دو سه روز قبل از بازی چه اتفاقاتی رخ داده است. این مسائل قبل از بازی رخ داده است. یک جوانی با صد آرزو از سوی پدر مادرش بزرگ شده ولی می‌اید و ناقص می‌شود.

سرمربی سپاهان که با رادیو تهران صحبت می‌کرد، درپاسخ به این سوال که نظرش راجع به اظهارات سیاوش یزدانی چیست، گفت: من قبول دارم. بلافاصله بعد از این قضیه با یزدانی برخورد کردیم. او گفت من منظورم چیز دیگری بود و می‌خواستم اتفاق جدیدی رخ ندهد. کار اشتباه را باید گفت. وقتی من قلعه‌نویی بعد از باخت می‌گویم مقصر من بودم، این شهامت ماست. کار غلط را هرکسی بکند، باید بگوییم غلط است. باید مشکلات ریشه یابی شود. نگاه‌ها فرق کرده است. چرا در بازی تراکتورسازی و سپاهان اتفاقی رخ نداد؟

او در ادامه با انتقاد از حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، اظهار کرد: دوستان می‌گویند چرا کنفرانس نرفتی؟ شما خودت را جای من بگذار. ۹۰ دقیقه به من توهین کردند. خوب است بگویم این ها را کادو می‌کنم و تقدیم خانواده آن‌ها می‌کنم؟ من تنها به سینه خودم ضربه زدم. چرا شما به گزارشگر بازی نگاه کنید. او خدا را در نظر گرفت که آنگونه صحبت کرد؟ چرا صدا و سیما به او اجازه می‌دهد گزارش کند؟ ما را سنگ زدند و به من فحش دادند. حالا من به سینه خودم ضربه زدم، کار بدی است؟ تیمی بیش از صد میلیارد هزینه کرده، ما باید ۵ گل از آن‌ها بخوریم؟ ما چند بار تاریخ ساز شده‌ایم. اول بازی استقلال و استقلال اهواز که باختیم و قهرمان نشدیم، سرمربی آن تیم ده سال دستیار من بود. اما دوم، شما بازی ملوان و استقلال اهواز را ببینید. آقای ملاحی را بیاورید و ببینید من چه حماسه‌ای انجام دادم که ابومسلم در لیگ ماند. من به خاطر معرفت و صداقتم توهین شنیدم ولی من خدا را در نظر گرفتم. به من توهین کنید ولی به هم سنگ نزنید. به سینه زدن بد است؟ من چیزی گفتم؟ شما رفتارها و الفاظ رد و بدل شده را ندیدید؟ سپاهان و پدیده معادلات آقایان را بهم زدند. هم پدیده و هم سپاهان معادلات لیگ را بهم زدند و بعضی‌ها خوششان نیامده است. بگذارید انتهای قضیه را به شما بگویم. آقایان تحمل این را ندارند که ما و پدیده موفق بوده‌ایم. چرا فتاحی روی خط نمی آید و نمی‌گوید قرارداد تیم‌ها چقدر بوده است. تنها کسی که با کمیته اخلاق و سازمان لیگ در بحث سقف قرارداد مبارزه کرد، من بودم. من مسلمانم و دروغ نمی‌گویم. چطور قرارداد من و دایی را قبلا منتشر کردند. آن موقع خلاف نبود ولی الان خلاف است؟ ما آمده‌ایم با بودجه یک سوم برخی تیم‌ها، بهترین گل زده را در اختیار داریم. کسی جرات ندارد با آقایان برخورد کند. برخورد با تیم‌های خارج از تهران است. آقای حسن‌زاده، طبق قانون باید دفاعیات افراد را بگیرد. در این سال ها که مرا چندین بار محکوم کرده، یکبار هم مرا دعوت نکرده است ولی الان مرا دعوت کرده است. تمام احکام علیه من قطعی و جریمه است. بدتر از اتفاقات من رخ داده و نهایتا به توبیخ منجر شده است.

قلعه‌نویی افزود: چرا بازی سپاهان و تراکتورسازی این اتفاقات رخ نداد؟ مگر ما در آخرین ثانیه از استقلال گل نخوردیم، چرا اتفاقی نیافتاد؟ بازی پرسپولیس و سایپا هم مربوط به سپاهان است؟ علت چیزهای دیگری است. مگر من بعد از بازی با استقلال به شفر تبریک نگفتم؟ مگر ما با دو اشتباه داوری به تراکتورسازی نباختیم؟ مگر اتفاقی افتاد؟ طرفداران ما در جم به خوبی پذیرایی شدند. هواداران آذری آمدند و هواداران سپاهان با شیرینی به استقبال آن‌ها رفتند.در بازی رفت با پرسپولیس، آقای فغانی عزیز پنالتی منشا را ندید. اتفاقی افتاد؟ ولی من به نشست بعد از بازی اخیر نرفتم چون در مرز انفجار بودم. وریا غفوری چندبار از سوی آقای حسن زاده بازخواست شده و ایشان درباره وریا صحبت کرده است؟ او بیاید و فحش ناموس بخورد و ببیند می تواند تحمل کند؟ در حق تیم‌های خارج از تهران نهایت ظلم اتفاق می‌افتد. علیه من چند سال است که انواع حکم‌ها را می‌دهد. دو سال است که یکبار مرا جز این بار آخر نخواسته‌اند تا در کمیته انضباطی حاضر شوم.

قلعه‌نویی ادامه داد: خود باشگاه پرسپولیس هم نمی‌خواست این اتفاقات رخ دهد. به ما در این بازی از سوی باشگاه پرسپولیس ۵ بلیت VIP دادند ولی در اصفهان همیشه به سرپرستمان گفته‌ایم که به تیم‌های دیگر زمین و بلیت بدهد. گلگی من این است که چرا لیدر پرسپولیس از سه روز قبل بازی برخی اتفاقات را انجام داده است.

وی درپاسخ به این سوال که آیا باشگاه سپاهان از بیرانوند شکایت کرده است، گفت: من خبر ندارم. بیرانوند سرمایه ملی ماست و یک سری حرکات در زمین انجام داد ولی باید به سمت زیبایی‌های فوتبال برویم.

سرمربی سپاهان در پایان و در پاسخ به این سوال که به نظرش بهتر نیست بزرگان فوتبال ایران همچون او در این مسائل دست به دست هم دهند تا مشکلات حل شود، گفت: من اولا بزرگ نیستم. در مملکت ما این حرف‌ها نیست. من کوچک همه هستند. ببینید با امثال دایی و پروین چه کردند. چه رفتاری با من و دایی کردند؟ به جرم اینکه به دنبال فوتبال سالم هستیم. تیمی که ببرد و مساوی کند، می‌شود آدم بد. اگر پنج گل می‌خوردیم خوب بود؟

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۸-۰۲-۰۸ ۱۳:۲۸

با سلام. جناب امیر خان این حقیر پیشکسوت ورزشی از شما و آقای برانکو خیلی بیش‌تر از یک نوجوان و جوان توقع دارم. آقای قلعه نویی وقتی شمای باتجربه به‌خاطر یک خطای حسینی بر روی بازیکن خود آن هم در میانه زمین آن گونه از خود عکس العمل نشان می دهید پس دیگر چه انتظاری از نوجوانان و جوانان می توان داشت! یا آقای برانکو مربی که سرد و گرم فوتبال را چشیده در اوخر بازی چنان رفتار می کند که گویی یک جوان است! هر چند که درگیری های هواداران فوتبالی در ایران ریشه های مختلف و متعددی دارد که در ذیل نوشته، به ان‌ها اشاره می کنم. این درگیری‎ها که ساعت‌ها پیش از آغاز مسابقه شروع شده بود، تا پایان بازی نیز ادامه یافت و در نهایت ۲۴۵ زخمی برجای گذاشت. اولین‌بار نیست که فوتبال ایران شاهد درگیری‎های شدید میان هواداران است، در اهواز، تبریز و اصفهان پیش از این نیز حوادث مشابهی اتفاق افتاده بودکه گاه منجر به کشته و یا نقص عضو برخی از تماشاگران شده است، با این حال اگرچه مسوولان فدراسیون و وزارت ورزش، همیشه پس از چنین حوادثی اعلام می‌کنند که با جدیت موضوع را پیگیری خواهند کرد، اما تاکنون عزمی جدی برای مواجهه با رفتارهای خشونت‌آمیز تماشاگران مشاهده نشده است. با این وجود نگاهی به درگیری‎های میان هواداران فوتبال در نقاط دیگر دنیا نشان می‎دهد که هواداران در ایران، اگرچه همواره به دلیل رفتارهایشان مورد سرزنش قرار گرفته‌اند اما در مقایسه با دیگر نقاط دنیا، از آرامش بیشتری برخوردارند. غیراستاندارد بودند ورزشگاه‎های ایران، وضعیت بلیت‎فروشی و برخوردهای صورت گرفته با تماشاگران و زیر پا گذاشتن کرامت انسانی آنان که تنها برای تماشای یک مسابقه فوتبال به استادیوم می‌روند نیز از دلایلی است که بسیاری از کسانی که به ورزشگاه رفته‌اند، برای رفتارهای گاه خارج از عرف تماشاگران در ایران ذکر می‎کنند. هوادارانی که ساعت‎ها پیش از مسابقه و گاه از شب قبل ناچار به ماندن پشت در استادیوم ها هستند، هوادارانی که از راه‏‌های بسیار دور خود را به ورزشگاه می‌رسانند و در صف‎های طولانی بلیت‌فروشی، برای ورود به ورزشگاه انتظار می‌کشند. این ساعت‎های طولانی انتظار وقتی در کنار عدم وجود امکانات کافی در ورزشگاه قرار بگیرد، می‎تواند روان تماشاچی را بیشتر تحت فشار قرار دهد.وضعیت اسفناک سرویس‎های بهداشتی، غذاهایی که در استادیوم فروخته می‎شود، گرما و یا سرمای هوا روی سکوهای سیمانی، گرسنگی و تشنگی، از جمله مواردی است که وقتی به استادیوم می‌روید با آن مواجه‎اید. شما نمی‌توانید صندلی‌تان را برای رفتن به سرویس بهداشتی ترک کنید، چون دیگر صاحب جایتان نیستید. همه اینها باعث می شود تا هوادارانی که ساعت‎های طولانی در چنین شرایطی به انتظار بازی بوده‌اند، لحظه به لحظه بیشتر عصبی شوند و میل به درگیری پیدا کنند."با شکل‎گیری کانون‏‌های هواداری در یک دهه گذشته در فوتبال ایران، لیدرهای تیم‎های مختلف دیگر به صورت سنتی به این جایگاه دست پیدا نمی‌‏کنند. این لیدرها از آنجا که بدون آموزش و آگاهی و حتی بدون طی کردن سلسه مراتب سنتی به این جایگاه رسیدند، هرگز از توانایی رهبری جمعیت چندده‎هزار نفره برخوردار نیستند. دادن امکانات گسترده به لیدرها و نبود نظارت بر رفتار آنها، یکی از مواردی است که گاهی اوقات پیش از شروع یک بازی، به جنگ و درگیری‏ها دامن می‎زند.

avatar
۱۳۹۸-۰۲-۰۸ ۱۵:۲۹

تمامی اتفاقات لیک امسال به علت تصمیم فدراسیون مبنی بر انتخاب برانکو به سرمربی گری تیم ملی هست. مسابقات و موارد حاشیه ای ایجاد شده و داوری‌ها مخصوصا به 4 تیم رقیب پرسپولیس و نتایج کسب شده در چند ماه گذشته برای این 4 تیم رقیب ناشی از عملیات مهندسی فتح لیک برتر توسط پرسپولیس با اختلاف مناسب و خوب برای توجیه این انتخاب هست.