• شنبه / ۱۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۷
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 98071309911
  • منبع : فدراسیون دو و میدانی

نتایج حضور کیهانی در مسابقات قهرمانی جهان قطر چه بود؟

مجید کیهانی

رییس فدراسیون دوومیدانی گزارش حضور در کنگره و اجلاس فدراسیون دوومیدانی جهانی را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، مجید کیهانی رییس فدراسیون دو ومیدانی که در حاشیه برگزاری رقابت های قهرمانی جهان به کشور قطر سفر کرده بود در خصوص حضور در اجلاس کنگره فدراسیون دو و میدانی جهانی گفت: اجلاس کنگره فدراسیون دو و میدانی جهانی طی سه روز به طول انجامید و موضوعات مهمی مطرح شد که  یکی از مهمترین مسائل این کنگره، انتخابات رییس فدراسیون دو و میدانی جهانی بود که با حضور ۲۱۰ نفر از مقامات و اعضای این کنگره برگزار و آقای سباستین کو با کسب ۲۰۳ رأی موافق به عنوان رییس فدراسیون جهانی برگزیده شد. در ادامه این انتخابات، نواب رییس و اعضای هیأت رییس فدراسیون جهانی نیز انتخاب شدند و ما نیز به نمایندگی از ایران به صورت فعال و تأثیرگذار در این کنگره حضور داشتیم.

او افزود: در ۲ روز بعدی این اجلاس در نشستی با حضور آقای کو دیگر رؤسای فدراسیون‌های دو و میدانی سراسر جهان موضوع تغییر نام فدراسیون جهانی از iaaf به World Athletics بود که این موضوع با پیشنهاد آقای کو و کسب بیشترین نظر موافق به تصویب رسید. پیرو این تصمیم، سباسیتن کو رییس فدراسیون جهانی در اشاره به موضوع بسیار مهم کلمه World Athletics یعنی دو و میدانی جهان گفت:" باید از واژه‌ها دوری کرد و مردم جهان از معنای واقعی دو ومیدانی جهان درک درستی داشته باشند."

همسان‌سازی اساسنامه فدراسیون‌های کشورهای جهان با World Athletics

رییس فدراسیون دو و میدانی در ادامه گفت:  در ادامه این نشست ها موضوع مهم همسان‌سازی اساسنامه فدراسیون‌های دو و میدانی کشورهای سراسر جهان با اساسنامه فدراسیون جهانی بود که آقای کو در این مورد تأکید داشتند که اساسنامه فدراسیون‌ها  باید با اساسنامه فدراسیون جهانی مطابقت داشته باشد که این پس از بحث و گفت و گو به تصویب اعضا و کنگره رسید.

رفع تعلیق دوومیدانی روسیه رأی آورد

کیهانی با اشاره به موضوع رفع تعلیق دو و میدانی کشور روسیه که از سوی فدراسیون دو و میدانی جهانی به دلیل تخلفات دوپینگ ورزشکاران اعمال شده بود گفت: در این اجلاس رییس فدراسیون دو و میدانی روسیه در گزارشی خواستار رفع تعلیق دو و میدانی روسیه از حضور در مسابقات بزرگی چون جهانی و المپیک شد که این موضوع نیز با موافقت اعضا همراه بود و دو و میدانی روسیه نیز از حالت تعلیق رفع شد.

دیدار با بیش از ۴۰ نفر از همتایان جهانی پیرامون ایجاد ارتباطات موثر

رییس فدراسیون دو و میدانی در خصوص دیدار با رؤسای فدراسیون‌های ۴۰ کشور سراسر جهان در راستای برقراری تعاملات و ارتباطات دو جانبه گفت: دو و میدانی ایران نیازمند ارتباطات گسترده و تعاملات دوجانبه با کشورهای سراسر جهان است. من در این اجلاس با بیش از ۳۰ نفر از رؤسای فدراسیون‌های کشورهای جهان دیدار و گفت و گو کردم. مهمترین دیدارها و جلسات صمیمانه‌ با رؤسای فدراسیون‌های جامائیکا، کنیا، هند، ژاپن، چین، کره جنوبی، بلاروس، اوکراین، کرواسی، مونته نگرو، کزوو، باهاما، کلمبیا، برزیل، نپال، عراق، امارات، بنگلادش، ایرلند، انگلیس، قرقیزستان، قزاقستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان و استرالیا بود که در خصوص روابط دو جانبه و توسعه روابط بحث و تبادل نظر داشتم. برگزاری اردوهای مشترک با کشورهایی که امکان پذیرش ورزشکاران آنها هست موضوع مهمی است که خوشبختانه اکثر این کشورها با آن موافق بودند.

آقای کو ماه فوریه به ایران می آید/ کمک ۲۵ هزار دلاری سالیانه به دوومیدانی ایران

کیهانی با اشاره به حضور آقای کو در ایران گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در دیدار آقای صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک با آقای سباستین کو، رییس فدراسیون دو و میدانی جهانی که در دومین دیدار بعد از لوزان سوییس که در افتتاحیه ساختمان کمیته بین المللی المپیک داشتیم، این موضوع از سوی آقای صالحی امیری استقبال شد و موضوع دعوت مجدد آقای کو و کمک فدراسیون دو و میدانی جهانی ارجاع شد. در جلسه‌ای که با خانم هلن دلانی، مشاور امور بین الملل و دستیار ارشد آقای کو برگزار شد، مقرر شد که او در بهمن ماه سال جاری و در خلال برگزاری مسابقات بین المللی داخل سالن به تهران بیایند. ۲ روز بعد جلسه ای با خود آقای کو داشتیم که در آن جلسه موضوع کمک مالی به فدراسیون دو و میدانی ایران از سوی فدراسیون جهانی مطرح شد که آقای کو پذیرفتند سالانه مبلغ ۲۵ هزار دلار به دو و میدانی ایران کمک مالی داشته باشند.

حضور در جلسات فدراسیون های کشورهای آسیایی

رییس فدراسیون دو و میدانی با اشاره به حضور در جلسات کشورهای آسیایی گفت: در حاشیه برگزاری این کنگره با حضور رؤسای فدراسیون های آسیایی نیز جلسات متعددی برگزار شد که در تمامی آنها حضور فعال داشتم. در جلسات کشورهای آسیایی میانه که برگزار شد موضوع تأسیس دفتر در کشور ازبکستان بررسی شد و نقطه نظراتی از سوی آقای دلشاد نظر اف و رییس فدراسیون قرقیزستات نیز مطرح شد که مقرر شد با بررسی های کلی این نقطه نظرات در دستور کار دو و میدانی آسیای میانه نیز قرار بگیرد.

همچنین در جلسات کمیسیون مسابقات دو و میدانی کنفدراسیون آسیا که با ۷ نفر از اعضا ( رؤسای فدراسیون های تایلند، ایران، هنگ کنگ، فلسطین، سوریه و دبیر فدراسیون هند و قزاقستان) برگزار شد موضوعات مختلفی از سوی حاضران مطرح شد. در این جلسات من بحث برگزاری مسابقات لیگ باشگاه های آسیا و یک دوره رقابت های منطقه ای با حضور کشورهای منطقه را پیشنهاد دادم و در مورد آن نقطه نظرات خودم را برای پیشرفت دو و میدانی ایران و دیگر کشورهای آسیایی ارائه کردم. در جلسه ای که با حضور آقای دهلان الحمد رییس کنفدراسیون دو و میدانی آسیا نیز داشتیم، ایشان تنظیم پروپوزال برگزاری مسابقات دو و میدانی لیگ باشگاه های آسیا را به من واگذار کردند و قرار شد تا بررسی های بیشتر این موضوع را انجام دهم.

تلاش برای برگزاری یک مسابقه خوب منطقه‌ای

کیهانی در خصوص برگزاری مسابقات منطقه‌ای در آسیا گفت: من به دنبال این بودم که با رؤسای فدراسیون های منطقه خودمان دیدارهای داشته باشم که دارای سبک در دو و میدانی هستند. به همین دلیل مذاکرات مفصلی طی این چند روز با رؤسای کشورهای اوکراین، بلاروس، قزاقستان، ازبکستان، ترکیه، هند، عراق و کویت داشتم که ما بتوانیم مسابقات منطقه ای برگزار کنیم. این مسابقات یک با در سال در داخل سالن و یک بار نیز در فضای باز باشد که یک مسابقه در ۲ رده سنی نوجوانان و جوانان و یک مسابقه در رده سنی بزرگسالان برگزار شود. آقای فاتح چین لار رییس فدراسیون دو و میدانی ترکیه به همین منظور ۹ نفر از رؤسای فدراسیون های حاضر در این نشست را برای حضور در جلسه ای که در خلال مساباقت بین المللی ترکیه قرار است برگزار شود دعوت کردند تا در مورد آن بیشتر به بحث و تبادل نظر بپردازیم.

دیدار با رییس کمیته بین‌المللی المپیک

او در مورد دیدار با رییس کمیته المپیک بین الملل گفت: در حاشیه برگزاری مراسم افتتاحیه مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان به همراه آقای صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک با آقای توماس باخ، رییس کمیته المپیک بین الملل دیدار و گفت وگو داشتیم و در مورد مسائل مختلفی در حوزه ورزش ایران به خصوص ورزش دو ومیدانی نیز گفت و گو کردیم.

کیهانی با اشاره به موضوع تأسیس کمپ پرتاب های آسیا در ایران گفت: این طرح را پیش از این طی پروپوزالی به آقای دهلان الحمد ارائه کرده بودم و پس از پیگیری‌های متعدد این طرح به هیأت رییسه کنفدراسیون دو و میدانی آسیا ارجاع داده شد و با یاری خدا این اتفاق مهم نیز در دو و میدانی ایران برگ زرینی از شایستگی های ما در آسیا و حتی بین الملل خواهد بود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.