• سه‌شنبه / ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۵
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99020201492
  • خبرنگار : 30054

خرید گل سانسوریا و دیگر گل‌های آپارتمانی از فروشگاه کافه گلدون

خرید گل سانسوریا و دیگر گل‌های آپارتمانی از فروشگاه کافه گلدون

اگر قصد زیباسازی محیط آپارتمان یا اداره خود را دارید و دنبال گیاهی زیبا، مقاوم و پرخاصیت هستید خرید گل سانسوریا را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام کافه گلدون، مهمترین ویژگی گل سانسوریا موثر بودن آن در پاکسازی محیط اطراف است. گل سانسوریا از خانواده سوسنیان یا لیلیاسه و بومی آفریقایی دارای ریزوم با برگهای زینتی است که تنوع زیادی در اندازه برگ و رنگ این گیاه وجود دارد. به هنگام خرید گل سانسوریا متوجه خواهید شد که این گیاه دارای گونه های کوتاه و بلند بوده و برگهای آن ضخیم، مستقیم، سخت و شمشیری مانند است. ارتفاع برگهای این گیاه حدود ۴۵ سانتی متر تا یک متر بوده و تکثیر آن توسط برگ یا ساقه های زیرزمینی صورت می گیرد.

گل سانسوریا می تواند سمها و گازهای آلوده موجود در هوا مانند فرمالدهید را تصفیه نماید که پیشنهاد می کنیم این گیاه در منازل مسکونی در اتاق خواب قرار داده شود تا با تصفیه هوا، خواب راحتی داشته باشید. در خرید گل سانسوریا به این موضوع توجه داشته باشید که مشتمل بر ۶۰ گونه گیاه همیشه سبز و چند ساله است. نوع ابلق این گیاه دارای برگهای مخلوطی رنگ سبز در متن و زرد در کناره ها می باشد. گل های این گیاه آپارتمانی معطر با ساقه ای زیبا است که در شرایط مناسب شکوفا می شود. انواع گل سانسوریا شامل برگ ساده یا پاکوتاه یا پا بلند، برگ ابلق پاکوتاه یا پا بلند است.

چه نکاتی در نگهداری و خرید گل سانسوریا اهمیت دارند؟

برای نگهداری گل سانسوریا، پرورش و تکثیر آن بایستی نکته های مختلفی را مدنظر داشته باشید تا این گیاه از رشد کافی و سرسبزی همیشگی برخوردار باشد. برای خرید گل آپارتمانی می‌توانید از بخش فروشگاه کافه گلدون اقدام کنید.همچنین اگر میخواهید برای سازمان خود گلدان هدیه تهیه کنید می‌توانید از صفحه خرید گلدان تبلیغاتی هدیه کافه گلدون دیدن کنید.

نور کافی

بهترین شرایط نوری برای گیاه سانسوریا، نور کامل است. این گیاه در سایه هم می تواند رشد داشته باشد اما بدانید که تابش مستقیم آفتاب برای آن مناسب نیست. پشت پنجره یا در راه پله ها می توانید از این گیاه نگهداری کنید.

دمای ایده آل

نگهداری گل سانسوریا در فصول سرد سال نیازمند درجه حرارت ۱۰ درجه سانتیگراد است در حالی که در فصل تابستان ۲۴ درجه و در شرایط مطلوب ۱۶ درجه می باشد. گل سانسوریا در سرمای بیش از حد امکان رشد را نداشته و دچار یخ زدگی می شود. پس بد نیست در فصول سرما گلدان های راهروها را به داخل منزل منتقل کنید.

آبیاری

یکی از نکات مهم در نگهداری گیاه سانسوریا این است که به آب کمی نیاز دارد زیرا دارای ساقه های گوشتی و آبدار می باشد. بنابراین در فصل تابستان هفته ای یکبار و در فصل زمستان ده الی پانزده روز یکبار به این گیاه آب بدهید. مهمتر از همه این که از آبپاشی بر روی ساقه های گیاه سانسوریا جدا خودداری نمایید.

خاک و کود

برای گل سانسوریا مناسب ترین خاک لوم و سنگین بوده که مخلوطی از شن، ماسه، رس و مواد آلی متشکل از برگ پوسیده یا کود دامی پوسیده است. این خاک باعث می شود که گیاه سانسوریا با سرعت بیشتری جوانه زده و رشد بسیار مطلوبتری داشته باشد.

سمپاشی

ممکن است بر روی برگهای گل سانسوریا زخم های سفید پنبه ای شکل مشاهده کنید که با پنبه آغشته به سم حشره کش آفات هر ۱۴ روز یکبار می توانید آنها را سم پاشی نمایید.

هرس کردن و بررسی برگها

اگر نقاط قهوه روی برگها بوجود آمد به این دلیل است که از مواد براق کننده شیمیایی استفاده کرده اید بنابراین برای تمیز کردن برگها غبارپاشی آنها کافی است. در صورتی که برگهای جدید نرم بودند یا بیش از حد می ریختند به خاطر تغذیه بیش از اندازه به گیاه است. این گیاه بسیار کم توقع بوده و نصف میزان توصیه شده برای آن مناسب خواهد بود.

برگهای خشک شده و قهوه‌ای رنگ این نکته را به شما گوشزد می کند که گیاه بسیار تشنه بوده و بایستی گلدان آن را به مدت ۱۵ دقیقه در داخل ظرفی از آب قرار دهید. ممکن است برگهای گیاه رنگ پریده شده و نقش های از بین برود که نشاندهنده نور کم بوده و بایستی گیاه را به مکان دارای روشنایی انتقال دهید اما مواظب باشید که در معرض تابش مستقیم نور آفتاب نباشد.

آیا قیمت گل سانسوریا به عنوان گیاه آپارتمانی مناسب است؟

اگر قصد خرید گیاه آپارتمانی را دارید کافه گلدون گیاه سانسوریا را به شما معرفی می کند که بسیار مقاوم، زیبا و شیک بوده و قابلیت تکثیر و نگهداری در نقاط مختلف را داراست. قیمت گیاه سانسوریا براساس نوع آن یعنی سبز یا ابلق پاکوتاه یا پابلند بودن، میزان برگها، جنس و گلدان آن متغیر است. این گیاه نیازی به نور و آبیاری زیاد ندارد و می توان در ادارات، منازل شخصی، داخل سرویس بهداشتی و ... قرار دهید.

 یکی از ویژگی‌های خوبی که باعث می شود شما به نگهداری گل سانسوریا علاقمند شوید، تکثیر از طریق تقسیمات برگ آن است. در این روش ممکن است نوارهای زرد رنگی که در سرتاسر دو طرف طول برگ امتداد دارد، از بین برود. در نتیجه بهتر است از طریق پاجوش کار تکثیر انجام پذیرد. برای این کار پاجوش‌هایی که بلندی آنها ۲۰ سانتی متر هستند را با بیرون آوردن گیاه از گلدان، با دقت جدا کرده و در گلدان مناسب حاوی کمپوست مناسب گیاهان گوشتی و کاکتوس بکارید. گلدان را در نور مناسب و دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد نگهداری کنید و خاک آن را همیشه کمی مرطوب کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی