• سه‌شنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۳
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99103022036
  • خبرنگار : 30054

نیاز به صرفه جویی در مصرف گاز با انتخاب آبگرمکن مناسب

نیاز به صرفه جویی در مصرف گاز با انتخاب آبگرمکن مناسب

در سال‌های اخیر با توجه به مصرف بالای گاز در کلانشهرها ، کشور ما مشکل تامین گاز کافی را برای شهروندان دارد. به همین روی تغییر الگوی مصرف گاز و صرفه جویی در مصرف این منبع انرژی در دستور کار دولت ها قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا،بنابراعلام دمانما، در این مطلب سعی داریم راهکار ی برای صرفه جویی در مصرف گاز ارائه دهیم تا شاید بتواند کمکی هرچند کوچک برای تامین گاز مصرفی باشد.

اولین موردی که در بسیار از کشور ها بر کم کردن مصرف گاز از آن استفاده می نمایند استفاده از وسایل برقی به جای وسایل گاز سوز می‌باشد. در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی وسایلی تولید می شود که می تواند انرژی برق را به انرژی گرمایی و حتی حرکتی تبدیل کند.

 سالها قبل از اینکه پروژه های تولید خودرو های برقی کلید بخورد استفاده از وسایل گرمایشی برقی کاملا  مرسوم بوده و از آن استقبال زیادی می شود. اما در کشور ما با توجه به ارزانتر بودن انرژی‌های گاز و بنزین به نسبت برق این مورد خیلی مورد استقبال مصرف کنندگان نبوده است.

ولی در حال حاضر با توجه به شرایطی که در کشور حاکم است باید الگوی مصرف برای گرمایش را تغییر داد.

یکی از محصولاتی که به راحتی می توان مدل های گاز سوز آن را با برقی جایگزین کرد آبگرمکن برقی می باشد. در حال حاضر با توجه به پیشرفت تکنولوژی ساخت این نوع از آبگرمکن ها و تولید آن ها در سایزهای مختلف برای مصارف خانوارها و محیط های اداری و تجاری به راحتی می توان آبگرمکن گازی را با آبگرمکن برقی جایگزین کرد و علاوه بر کاهش مصرف گاز از آلوده شدن محیط مسکونی و یا اداری با گازهای حاصل از سوخت گاز شهری تولید شده توسط آبگرمکن گازی جلوگیری کرد به همین روی شاید استفاده از این نوع آبگرمکن علاوه بر تاثیر محیط زیستی تاثیر مثبتی در کیفیت هوای محیط زندگی ما نیز داشته باشد.

حال جای این سوال پیش می آید که مصرف برق آبگرمکن برقی می تواند خود هزینه ای سر بار بر هزینه های خانوار باشد اما خوشبختانه با توجه به ساخت المنت هایی با استانداردهای جدید و تولید آبگرمکن های برقی با سایز های متفاوت در صورت انتخاب آبگرمکنی که با میزان استفاده شما هم خوانی داشته باشد کمک بزرگی در کم کردن هزینه برق مصرف این دستگاه می کند لذا انجام کارشناسی و استفاده از راهنمایی افراد متخصص و معتبر می‌تواند کمک شایانی به این مورد نماید.

ولی به طور کلی آبگرمکن برقی در دو نوع ایستاده و دیواری تولید می شود که بر اساس نیاز می توان بین این دو نوع انتخاب نمود. هر کدام از این دو نوع دارای مدل‌های مختلف با مخزن‌های مختلف می‌باشد.

آبگرمکن برقی در دنیا توسط برندهای معروف و معتبر تولید می شود و در ایران خوشبختانه چند تولید کننده داخلی مشغول به تولید آبگرمکن برقی می باشند که از یکی معروف‌ترین و قدیمی‌ترین تولید کنندگان آبگرمکن برقی در ایران آبگرمکن آزمون می باشد.

این گروه صنعتی که نزدیک به ۵۰ سال سابقه تولید آبگرمکن های گازی و برقی را دارد به طور تخصصی به آبگرمکن های برقی کم مصرف و با داوام آن معروف است. در نتیجه این شرکت سایزهای مختلفی را برای استفاده های مختلف تولید می نماید.

 شرکت آزمون از المنت های معتبر و با کیفیت فرانسوی استفاده می‌کند که تاثیر زیادی در کاهش مصرف برق این دستگاه دارد و در ورق گالوانیزه مورد مصرف در تولید آبگرمکن برقی آزمون از با کیفیت ترین آلیاژها استفاده شده است.

آبگرمکن برقی چه در نوع دیواری و چه در نوع ایستاده دارای مخزن می باشد که نوع برقی آن دارای دسته بندی به صورت زیر می باشد:

آبگرمکن برقی دیواری ۱۰ لیتری .( مناسب برای یک سرویس بهداشتی )

آبگرمکن برقی دیواری ۲۰ لیتری ( مناسب برای استفاده در سرویس بهداشتی و روشویی. به خصوص برای استفاده در محیط های اداری و محیط های تجاری بدون استفاده از حمام)

آبگرمکن برقی دیواری ۵۰ لیتری ( مناسب برای واحد های مسکونی کوچک و برای استفاده یک نفر حمام مناسب می باشد)

آبگرمکن برقی ایستاده ۹۰ لیتری (مناسب بری واحد های مسکونی تا ۲ نفر مصرف کننده)

آبگرمکن برقی ایستاده ۱۱۰ لیتری ( مناسب برای واحد های مسکونی با ۳ نفر مصرف کننده)

آبگرمکن برقی ایستاده ۱۸۰ لیتری ( مناسب برای واحد مسکونی با ۴ نفر مصرف کننده)

این تقسیم بندی به شما کمک می کند تا با توجه به نوع استفاده و تعداد افرادی که در واحد شما از آبگرمکن برقی استفاده می نمایند بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

آبگرمکن های برقی دارای عمر مفید مناسبی نیز هستند و این  به دلیل سادگی ساختار آن که از یک منبع ، المنت و ترموستات تشکیل شده است می باشد. آبگرمکن برقی آزمون دارای یک سال ضمانت پس از فروش می باشد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا راهنمایی برای انتخاب مدل مناسب شما می توانید با کارشناسان ما در فروشگاه اینترنتی دمانما با شماره ۰۲۱۷۷۴۰۴۰۴۴ تماس حاصل بفرمایید.

انتهای رپرتاژ آگهی