• سه‌شنبه / ۳۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۶
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99103022124
  • خبرنگار : 30054

تماشای زیباترین جاذبه های توریستی مسکو در نوروز

تماشای زیباترین جاذبه های توریستی مسکو در نوروز
نمایی دیدنی از میدان سرخ مسکو

مسکو شهری فوق العاده کامل و جذاب است، نه آنطور که می گویند گران است و البته همراه با سن پترزبورگ دو شهر جذاب اروپا محسوب می‌شوند. عظمت مسکو به قدری است که برای دیدن آن حداقل ۴ روز کامل نیاز خواهید داشت. تمامی تورهای ذکر شده در متن خبر پس از پایان کرونا انجام می‌شوند و مجموعه الفبای سفر به شما توصیه می‌کند سفرکردن را به بعد از کرونا موکول کنید.

به گزارش ایسنا،بنابراعلام الفبای سفر، با تور روسیه نوروز ۱۴۰۰ این مجموعه همراه باشید تا ببینیم در این ایام تماشای کدام جاذبه ها لحظاتی خاطره انگیز را ایجاد می کنند.

میدان سرخ مسکو

چندین جاذبه شهر در میدان سرخ مسکو قرار دارد. اگر تصور کنیم که در واقع مهمترین میدان در کل کشور است ، این بسیار منطقی خواهد بود. آنجاست که چشمگیرترین خیابان‌های مسکو به هم می پیوندند و بیشتر تاریخ این شهر در آنجا رخ داده است. اهمیت آن چنان است که یونسکو در سال ۱۹۹۰ آن‌را به عنوان میراث جهانی اعلام کرد.

در زمان شوروی ، این میدان به عنوان نقطه ملاقات رژه های نظامی و انواع تظاهرات سیاسی بود. امروز به عنوان پربازدیدترین مکان توریستی در شهر کاربرد دارد.

کلیسای جامع سنت باسیل

سنت باسیل شاید مشهورترین کلیسای جامع این کشور باشد. رفتن به روسیه و نداشتن عکس با کلیسای جامع سنت باسیل در پس زمینه، مثل این است که به این کشور نرفته اید.

کلیسای جامع رنگارنگ در مرکز میدان سرخ واقع شده است و اگرچه ورودی پرداخت می شود (فقط ۵۰۰ روبل روسیه حدود ۷ یورو) اما زیباترین بخش این کلیسا ساختار خارجی آن است.

کلیسای کازان

کلیسای جامع کازان (در گذشته به نام کلیسای جامع بانوی کازان) یکی دیگر از مشهورترین کلیساهای جامع رنگی شهر، در شمال غربی میدان سرخ واقع شده است و یکی دیگر از بناهای زیبا است که نمی توان آن را از دست داد. ساختمانی که امروز می بینیم در حال بازسازی است. ورود رایگان است و در شب  نور باعث می شود که زیبایی آن بیشتر از روز شود.

موزه دولتی تاریخ روسیه

موزه دولت تاریخ مجموعه هایی دارد که از پارینه سنگی تا به امروز متغیر است و تاریخ را با فرهنگ و علم آمیخته است.

این ساختمان یکی دیگر از بناهایی است که ارزش شناختن هم در داخل (به دلیل غنائمی که وجود دارد) و هم در خارج از آن ارزش دارد: معماری آن هرکسی را به تعجب وا می‌دارد. ورودی بسیار ارزان است: هزینه آن ۳۵۰ روبل روسیه (حدود ۴.۵۰ یورو) است.

تئاتر بولشوی

حال که با تور مسکو درحال گشت و گذار در این شهر دیدنی هستید تئاتر بولشوی را فراموش نکنید. این مکان یکی از مشهورترین تئاترهای کره زمین است و بعد از لا اسکالا در میلان بزرگترین تئاتر در اروپا است ، بنابراین  میتوان آن را در زمره یکی از مهمترین مکانهای دیدنی در مسکو دانست.

بسیار نزدیک به میدان سرخ است پس می توانید روز اول را در این منطقه به پایان برسانید. درست در همسایگی فروشگاه بزرگ TsUM واقع شده است که در یک ساختمان تاریخی شش طبقه به سبک نئوگوتیک بنا شده است.

نمای بیرونی ساختمان تئاتر بولشوی مسکو

توجه

با توجه به شیوع ویروس کرونا فعلا محدودیت ها همچنان برقرار هستند و تنها تعداد کمی از کشورها مرزهای خود را باز کرده‌اند و در همین راستا ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی می بایست در چند ساعت قبل از پرواز در آزمایشگاه های تایید شده توسط شرکت هواپیمایی مورد نظر، برای انجام تست PCR اقدام نمایید.

با رزرو تورهای مسافرتی ترکیبی، داخلی و یا خارجی آژانس هواپیمایی الفبای سفر، سفری عالی را برنامه ریزی و دنیا را کشف کنید. ارزانترین پکیج های تور استانبول، تور آنتالیا، تور کوش آداسی، تور دبی، تور مالزی، تور تایلند، تور چین، تورهای اروپایی و تورهای لوکس و لاکچری آژانس مسافرتی الفبای سفر پل ارتباطی میان شما و رویا هایتان هستند. پس به وبسایت www.alefbatour.com مراجعه نمایید.

انتهای رپرتاژ آگهی