• یکشنبه / ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ / ۱۳:۵۱
  • دسته‌بندی: دولت
  • کد خبر: 94121610404
  • خبرنگار : 71381

تحلیل و تشکر دولتمردان از انتخابات هفتم اسفند+فیلم

تحلیل و تشکر دولتمردان از انتخابات هفتم اسفند+فیلم

برخی دولتمردان از جمله مصطفی پورمحمدی، محمد نهاوندیان، محمد فرهادی، محمود واعظی، معصومه ابتکار، مسعود سلطانی‌فر و ... با انتشار پیام‌هایی جداگانه از مردم کشورمان به دلیل حضور باشکوه در انتخابات تقدیر و تشکر کردند.

برخی دولتمردان از جمله مصطفی پورمحمدی، محمد نهاوندیان، محمد فرهادی، محمود واعظی، معصومه ابتکار، مسعود سلطانی‌فر و ... با انتشار پیام‌هایی جداگانه از مردم کشورمان به دلیل حضور باشکوه در انتخابات تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در پیام‌های ویدئویی وزیر دادگستری، رئیس دفتر رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، وزیر علوم تحقیقات و فناوری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و .... آمده است:

در سال همدلی دولت و ملت، مردم به همگرایی رای دادند

به گزارش ایسنا، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری با تبریک به مردم ایران به خاطر حضور باشکوه در انتخابات هفتم اسفند گفت: باید از مردم تشکر کرد که یک بار دیگر آگاهی و مسئولیت پذیری خودشان و توجه به شرایط حساس کشور را نشان دادند و با حضورشان در عرصه انتخابات، امنیت کشور را تضمین کردند و به دنیا نشان دادند در این کشور علی رغم وجود اختلاف سلیقه‌ها، انسجام ملی وجود دارد و هر جا لازم است همه مردم به صحنه می‌آیند.

وی با بیان اینکه انتخابات هفتم اسفند سرمایه اجتماعی افزایش داد افزود: رای مردم در انتخابات هفتم اسفند معنادار بود و نشان دادند که همگرایی بیشتر می‌خواهند.

رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار کرد: در سال همدلی دولت و ملت مردم به همگرایی رای دادند و می‌خواهند که مجلس آینده با دولت و با قوه قضاییه همه برای خدمت بیشتر و بهتر به ملت به هم کمک کنند و با هم حرکت کنند.

نهاوندیان با بیان اینکه مردم از مسئولان اخلاق مداری و ادب و اخلاق را مطالبه کردند گفت: در صحنه اقتصاد نیز با حضور پرشکوه مردم ریسک سیاسی در نظر جهانیان نسبت به ایران کاهش یافت و معلوم شد فضای اقتصادی ایران فضای مساعد است و در مقایسه با خیلی از کشورهای منطقه از امنیت لازم سیاسی و حمایت‌های سیاسی برخوردار است و با ایجاد سرمایه‌گذاری می‌توان اشتغال جوانان را ایجاد کرد.

حضور مردم در انتخابات به جمهوریت نظام اشاره داشت

به گزارش ایسنا، محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری به خاطر حضور باشکوه در انتخابات هفتم اسفند از مردم تشکر کرد و در پیامی ویدئویی تاکید کرد: در روز هفتم اسفند شاهد حضور پرشور مردم از ساعات ابتدایی آغاز رای گیری بودیم که باید از این حضور برای انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان تشکر کرد.

وی افزود: مردم عزیز ایران با درایت و حضوری پرشور نسبت به انتخاب نمایندگان خود در انتخابات شرکت کردند و قطعا با آگاهی و اطلاع از برنامه هایی که نمایندگان دارند و خواهند داشت در این انتخابات شرکت کردند که نمادی از مردم سالاری دینی بود و حضور پررنگی از دموکراسی را نشان داد.

وزیر علوم با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات هفتم اسفند بر جمهوریت نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش اشاره داشت، خاطر نشان کرد: باوجود گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی حضور مردم نشان داد که به برنامه‌های دولت و توسعه کشور توجه دارند.

فرهادی با اشاره به اینکه اقشار و قومیت‌های مختلف از اقصی نقاط کشور در این انتخابات شرکت کردند اظهار کرد: اقشار دانشگاهی در روزهای قبل از انتخابات با شرکت در نشست‌ها ، مناظره ها و پرسش و پاسخ از کاندیدای مجلس و هم‌چنین در روز انتخابات با حضور گسترده خود در این انتخابات نقش موثری ایفا کردند.

وزیر علوم تدر پایان خاطرنشان کرد: رای مردم در انتخابات هفتم اسفند حاکی از آن است که می‌توانند سرنوشت کشور را به دست نمایندگان بسپارند تا آنان با تدوین قوانین موثر و مهم در جهت توسعه و اعتلای کشور نقش ایفا کنند.

دموکراسی دینی در ایران را به رخ جهان کشیدیم

به گزارش خبرنگارایسنا، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیامی به مردم ایران به خاطر حضور باشکوه‌شان در انتخابات هفتم اسفند تشکر کرد و گفت: از همه ملت عزیز وفهیم ایران که با آگاهی در دو انتخابات روز جمعه، هفتم اسفند شرکت کردند تشکر می کنم که حماسه آفریدند و یک بار دیگر به همه جهان نشان دادند ایران کشوری است که مردم اش همراه نظام و رهبرشان هستند.

وی با بیان اینکه انتخابات هفتم اسفند نشان دهنده انسجام و وحدت ملی بود خاطر نشان کرد: انتخابات هفت اسفند نشان داد در منطقه و عرصه بین‌الملل باید حساب بیشتری روی ایران باز کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه انتخابات هفتم اسفند دموکراسی دینی را در ایران به رخ جهانیان کشید،‌گفت: با این حضور گسترده مردم ، وظیفه دولت مضاعف شده و بار سنگینی بر دوش این دولت گذاشته شد که در بعد اقتصادی باید حتما تمرکز جدی در سال 95 داشته باشند.

واعظی با بیان اینکه دوران انتخابات و رقابت انتخاباتی تمام شده است افزود: آنچه در حال حاضر اهمیت دارد مسأله رفاقت ها و همکاری است و همه جناح ها و گروه‌ها به ویژه کسانی که به مجلس شورای اسلامی راه یافتند باید با هم همکاری و همفکری داشته باشند تا کشور را بسازیم و بتوانیم کار بزرگی برای مردم عزیز و فهیم انجام دهیم.

نوع انتخاب مردم در هفتم اسفند پیام‌های زیادی دارد

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در پیامی به مردم ایران و تبریک حضور باشکوه در انتخابات هفتم اسفند گفت: از ملت شریف، بزرگوار، هوشمند و زمان شناس که با حضور حماسه ساز خود در روز هفتم اسفند گام بلندی را در تحکیم موقعیت نظام و انسجام و وحدت ملی برداشتند تشکر می‌کنیم.

وی ضمن شکرگزاری خداوند به خاطر عنایتی که در حق ملت و نظام و کشورمان داشته است، گفت:‌ از مقام معظم رهبری به خاطر حمایت ها و هدایت‌هایشان سپاسگزاریم.

وزیر دادگستری با بیان اینکه مشارکت 34 میلیونی و بیش از 62 درصدی واجدین شرایط پیام های زیادی در عرصه بین‌المللی و داخلی داشت، تصریح کرد: پیام انتخابات در عرصه بین‌الملل در جهت تقویت جایگاه ایران و در داخل پیام همبستگی و امید و حمایت از دولت و اقدامات و برنامه‌ها و ماموریت های دولت را داد.

پورمحمدی با بیان اینکه مردم عملی صالح، با ایمان و باور و اعتقادشان انجام دادند و خداوند وعده حیات طیبه را داده است، گفت: امیدواریم همه ما در جهت تحقق وعده الهی بتوانیم بسترهای لازم را فراهم کنیم چرا که دولت پیام حضور گسترده مردم را دریافت کرد و آن خدمت صادقانه و خالص برای زندگی پاک و نیکو برای همه شهروندان است.

وی با اشاره به اینکه نوع حضور، میزان رای و نوع انتخاب مردم پیام های زیادی داشت، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم صادقانه و واقع بینانه پیام حضور و مشارکت و رای مردم را در یابیم و سعی کنیم این پیام ها را به خوبی پاسخ بگوییم.

پورمحمدی افزود: خوشحالیم در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت گام بلندی در این راستا برداشتیم و در کمال آرامش و امیدواری و با حفظ اخلاق و حرمت‌گذاری به هم انتخابات برگزار شد و ان شاء الله دستاوردهای بزرگی همچون اخلاق و احترام به حقوق یکدیگر را حفظ کنیم و همه برای سربلندی کشور و نظام و اسلام عزیز و هم‌چنین انقلاب بزرگ اسلامی مان تلاش کنیم.

باید به جوانان به خاطر حضورشان در انتخابات تبریک ویژه گفت

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی به مردم ایران به خاطر حضور باشکوه در انتخابات هفتم اسفند گفت: امروز بسیاری به خاطر رخداد بزرگ و تاریخی هفتم اسفند به مردم ایران تبریک می‌گویند.

وی با اشاره به تبریکات مقام معظم رهبری ، رییس جمهوری و مقامات دیگر به مردم ایران به خاطر حضورشان در انتخابات هفتم اسفند، تصریح کرد: بسیاری در صحنه بین‌المللی به مردم ایران بابت حضور پرشکوهشان در انتخابات تبریک می‌گویند و اینکه مردم با حضور خودشان ثابت کردند نظام مردم سالاری در ایران مستقر است و مردم می‌توانند با رای خود سرنوشت خود را تغییر دهند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه مردم با حضورشان در انتخابات نشان دادند موضوع انتخابات برای آن‌ها بسیار اهمیت دارد، اظهار کرد: باید به جوانان تبریک ویژه گفت هم رای اولی ها و هم جوانانی که به سرنوشت خود علاقه دارند و با وجود همه نقدها و تفاوت دیدگاه ها حضورشان در انتخابات بسیار باشکوه، تاریخی و زیبا بود.

ابتکار با بیان اینکه انتخابات هفتم اسفند واقعه بسیار مهمی بود که در تاریخ ایران ماندگار خواهد شد ، تصریح کرد: در انتخابات هفت اسفند سرنوشت و آینده مان را رقم زدیم و ان شاء الله سرنوشتی توام با پیروزی و موفقیت و سربلندی برای آحاد ملت ایران باشد.

مردم در انتخابات بلوغ سیاسی‌شان را نشان دادند

به گزارش ایسنا، مسعود سلطانی‌فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیامی به مردم ایران به‌خاطر حضور باشکوه در انتخابات هفتم اسفند گفت: از مردم شریف، متدین و همیشه در صحنه ایران اسلامی که در روز هفتم اسفند سال 1394 با حضور گسترده خود پای صندوق‌های رای حماسه‌ای بزرگ آفریدند تشکر می‌کنم.

وی با بیان این‌که مردم با حضورشان برگ زرین دیگری را در تاریخ سیاسی معاصر ایران رقم زدند، اظهار کرده است: مردم با مشارکت گسترده خود ثابت کردند که در یک رفراندوم بزرگ به نظام، دولت و حاکمیت خود اعتقاد دارند و می‌خواهند آینده خود را از طریق صندوق رای و با رای و نظری که می‌دهند شکل دهند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این‌که پس از پایان رقابت‌ها، دوره رفاقت و همکاری آغاز می‌شود ادامه داده است: باید بتوانیم خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم و با تلاش و کوشش بیشتر و سرعت دادن به فرآیند توسعه کشور، پاسخ مناسبی برای حضور حماسی مردم داشته باشیم.

سلطانی‌فر با اشاره به این‌که در این دوره از انتخابات بلوغ سیاسی از مردم شاهد بودیم، افزوده است: فراز مهمی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران در انتخابات هفتم اسفند را شاهد بودیم که تحقق مردم‌سالاری دینی را نشان داد.

او با بیان این‌که شاهدیم که مبانی مردم‌سالاری دینی زودتر از آنچه فکر می‌کردیم در جمهوری اسلامی ایران نهادینه شده است، گفته است: مردم با بلوغی که در این دوره از انتخابات به نمایش گذاشتند ان‌شاءالله همیشه حافظ نظام، دستاوردهای‌شان و خون شهدا هستند و با این حمایت می‌توانیم در فضای جدیدی که پس از اجرای برجام در کشور به‌وجود آمده است به فرآیند حرکت و توسعه کشور در ابعاد مختلف و حل مشکلات مربوط به معیشت و اشتغال و استقرار نظام تامین اجتماعی مطلوب کمک کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.