• یکشنبه / ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۲
  • دسته‌بندی: رسانه دیگر
  • کد خبر: 1400012211601
  • منبع : مطبوعات

نزدیک بود رونالدو فارسی حرف بزند

نزدیک بود رونالدو فارسی حرف بزند

آمارها نشان می‌دهد حضور ورزشکاران ایرانی در تیم‌های خارجی باعث رونق گرفتن صفحات مجازی این باشگاه‌ها می‌شود.

به گزارش ایسنا، روزنامه جام جم نوشت: «در گوشه‌ دورافتاده از جهان، حتی فرسنگ‌ها و کیلومترها در قلب اقیانوس‌ها یا پایین‌ترین نقطه جهان، اگر فردی پیدا شود که اظهار نظری درباره ایران کند یا اقدامی مرتبط با ورزش یا چهره‌های ورزشی ایران انجام دهد، در خانه مجازی خود (منظور صفحه رسمی‌اش) به ناگهان میزبان میلیون‌ها ایرانی خواهد بود. به تعبیر ساده‌تر ایرانی‌ها در صحنه مجازی، همیشه آماده‌اند. امروز، کاربران ایرانی تبدیل به سرمایه اینستاگرام یا فیسبوک (البته دومی کمی قدیم‌تر) شده‌اند چون همیشه حی و حاضر و آماده به خدمت یا ‌آماده به حمله هستند و می‌توانند در چشم به هم زدنی معادلات کل دنیا را به هم بریزند.

حمله به ویلیامز

به عنوان مثال بعد از بازی معروف ایران و عراق در جام ملت‌های استرالیا که «بنجامین ویلیامز» استرالیایی با آن اشتباه مرگبارش رسما تیم‌ ملی را به خانه فرستاد، هواداران در صحنه حاضر و شاکی، به تمام بنجامین ویلیامزهای کره زمین حمله کردند. حالا فرقی نمی‌کرد این بنجامین در پروفایلش نوشته باشد بچه برزیل است یا بچه آفریقای جنوبی. هر ویلیامزی که آن شب در دسترس بود مورد نوازش طرفداران ایرانی در فضای مجازی قرار گرفت. ۳ سال بعد ویلیامز در گفت‌وگویی جالب پرده از آن روزهای سخت برداشت. او در توصیف آن روزها گفت: «خوشبختانه من هیچ‌گاه در شبکه‌های اجتماعی فعالیتی نداشته‌ام. هواداران ایرانی عصبانی شده بودند و به صفحه فیسبوک یک شخص دیگر که بن ویلیامز نام داشت، حمله کرده بودند. من هیچکدام از نظرات را نخواندم ولی همسرم این کار را کرد. او دیده بود که ما و فرزندمان تهدید به مرگ شده‌ایم. همان طور که تصور می‌کنید، همسرم دیگر از این‌ که شب‌ها در خانه بماند، احساس امنیت نمی‌کرد. پلیس فدرال استرالیا، داورها را تا پایان رقابت‌ها به دقت زیر نظر داشت. افسری که مراقب ما بود به ما گفت که در امان هستیم ولی از نظر من، مرزها شکسته شده بود.»

بله، این اتفاقات به لطف میلیون‌ها هوادار ناراضی افتاد که در آن غم‌انگیزترین جمعه سال، هاج و واج اما گوشی‌به‌دست، آخرین پنالتی وحید امیری را تماشا کردند که وارد دروازه نشد. ویلیامز به رختکن نرسیده، میلیون‌ها ایرانی سایر ویلیامزهای جهان را نشانه رفتند و او تا به خودش بیاید، فهمید طرفداران شوخی ندارند و اگر در آن لحظه از زندگی دستشان به او برسد، قیمه‌قیمه‌اش می‌کنند!

نزدیک بود رونالدو فارسی حرف بزند

بدون‌ شک در بین باشگاه‌های خارجی که با ایرانیان همکاری کرده‌اند، پورتو بیشتر از همه از قدرت مجازی ایرانی‌ها شگفت‌زده شده است. روزی که مهدی طارمی به این باشگاه پرتغالی ملحق شد اینستاگرام آنها حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار فالوئر داشت اما با جذب مهدی عدد فالوئرها ثانیه به ثانیه و گاهی صدم به صدم بالا می‌کشید. طرفداران ایرانی جوری پورتویی‌ها را غافلگیر کردند که آنها هول شدند و در چند ساعت بیش از ۱۰ استوری و دو سه پست برای مهدی منتشر کردند. یوونتوس در زمان انتقال رونالدو به اندازه پورتو در زمان انتقال مهدی پستی از ابرستاره فوتبال جهان منتشر نکرد! در مدت کوتاهی ۲ هزار فالوئر به تعداد دنبال‌کنندگان صفحه پورتو اضافه شد و همین طور عدد بالا و بالاتر می‌رود. در حال حاضر این باشگاه بالای یک میلیون و ۷۰۰ هزار فالوئر دارد که اکثرا ایرانی هستند. گاهی کاسبان ایرانی حتی محصولات خود را در کامنت‌های صفحه پورتو تبلیغ می‌کنند. همان طور که اگر الان به صفحه رونالدو بروید، بیش از تمام پرایدهایی که در ایران هست، تبلیغ پراید یا سی جی ۱۲۵ را در آنجا می‌بینید. چند وقت پیش که کریس لایو رفت، ملت ایران به قدری برای او پیام فرستادند که دست آخر از همه ایرانی‌ها تشکر کرد و حتی نزدیک بود فارسی حرف بزند‍!

بیرانوند سفارش فالوئر داد!

به لطف انتقال بیرانوند به آنتورپ یا رامین رضائیان به الغرافه و بعد السیلیه، صفحه رسمی این باشگاه‌ها هم تکانی اساسی خورد. رامین در اولین تجربه بین‌المللی‌اش به صفحه رسمی اوستنده بلژیک هم رونق داد. تا قبل از او تعداد فالوئرهای آنها هزار نفر بود و بعد از ورود رامین تا ۱۵ هزار نفر رفت. تمام رکوردهای صفحه این باشگاه هم متعلق به رامین است. در حالی که اکثر پست‌های آنها زیر ۱۰ هزار فالوئر دارد، فقط یک عکس رامین ۱۰ هزار لایک گرفته که احتمالا برای همیشه رکورد آنها باقی می‌ماند. یک ویدئوی رامین هم بالای ۶۰ هزار بازدید داشت. ایرانی‌های همیشه حاضر این روزها هم در باشگاه آنتورپ دست به یک تاریخ‌سازی مجدد زدند. بماند که روز ورود علیرضا در فضای مجازی برایش فرش قرمز پهن کردند و با کامنت‌های یکپارچه فارسی به استقبال او رفتند، این روزها هم به یکی از بازیکنان آنتورپ کمک می‌کنند تا فالوئرهایش بالا برود. یکی از بازیکنان این تیم اخیرا صفحه‌اش را در فضای مجازی از دست داد و بیرانوند در ویدئویی از مردم ایران خواست تا کاری کنند او فقدان این صفحه را احساس نکند. این شکلی بود که در کمتر از یک ساعت حدود ۵هزار ایرانی به صفحه تازه آن بازیکن رفتند تا مبادا غمگین باشد. در واقع گاهی بازیکنان سفارش فالوئر در فضای مجازی می‌دهند و در کسری از ثانیه سفارشات زده می‌شود و پیج‌ها بالا می‌رود.

آقای تیلور حسن یزدانی قویه!

تیلور یکی از معروف‌ترین کشتی‌گیران آمریکا در جهان، بدشانسی آورده که در وزن حسن یزدانی کشتی می‌گیرد. او جدی‌ترین رقیب حسن در المپیک است. به همین دلیل روزی ۳۰۰۰ پیام از سوی ایرانی‌ها دریافت می‌کند. این را خودش در مصاحبه‌ای گفته و اضافه کرده بود: «همه از یزدانی تعریف می‌کنند. من خودم می‌دانم او کشتی‌گیر خوبی است!» با این حال، همچنان مردم روزی ۳۰۰۰ کامنت برای تیلور درباره حسن می‌گذارند و یک بار دیگر به او یادآور می‌شوند یزدانی کشتی‌گیر خوبی است!

رکورد پورتو با ایرانی‌ها

فرمول پیشرفت در اینستاگرام که تمام مردم جهان به آن رسیده‌اند این است: «یک صفحه بزنیم و عکس ایرانی‌ها را بگذاریم.» مثلا کنفدراسیون فوتبال آسیا که بازار مشتریانش در فضای مجازی کساد بود ... در اقدامی هوشمندانه اینستاگرام فارسی خود را راه انداخت. دیری نپایید این صفحه از صفحه رسمی کنفدراسیون جلو زد و همین حالا دو میلیون و ۴۰۰ هزار فالوئر دارد. آنها راهش را هم خوب یاد گرفته‌اند. مدام نظرسنجی می‌گذارند و چپ و راست از مردم ایران نظر می‌خواهند تا طرفداران هم به وجد بیایند و تا می‌توانند برایشان کامنت بگذارند و در نظرسنجی‌ها شرکت کنند. اینستاگرام سایت جهانی والیبال هم یاد گرفته و زیاد عکس بازیکنان ایرانی و تیم‌ ملی را منتشر می‌کند و جالب است که پست‌های مربوط به ایرانی‌ها لایک‌های بیشتری می‌گیرد.»

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۴:۳۸

خوب چرا نمیگین همه ی کامنت هایی که ایرانی ها برای ویلیامز و خیلی از بازیکن ها میزاشتن همش فحش بود چرا مردم ایران به جای اینکه تو واقعیت زندگی کنن همش تو فضای مجازی هستن اینکه یک بازیکن رو که داره وظیفشو انجام میده و خونوادشو تهدید به مرگ کنین و آرامش انها را برهم بزنین افتخار خوبیه؟؟ اگه هر ایرانی هم بجای ویلیامز بود باید همین کارو میکرد باید پنالتی رو گل میکرد واقعا متاسفم که بخاطر فحش و تهدید دیگران احساس غرور میکنین😒

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۱۲:۳۲

بازیکن نبود داور مسابقه بود. ولی اخراجیم که کرده درست بوده نمرشم بالا بوده تو مسابقه. بخاطر تمارض کارت داده نه خطا

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۴:۵۲

خیلی خوبه

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۵:۳۶

این هم از بدبختی ما ایرانی هاست...😥

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۶:۴۷

درود ای کاش این پناسیل در راه معرفی کشور عزیزمون به جهان گماشته بشه که با کمترین هزینه درصدی به گردشگرانمان اضافه بشه. متاسفانه خیلی از مردم جهان فکر میکنن ایران کشوری نا امن و جنگ زده است.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۷:۳۵

رونالدوهم مثل ماهوادارمردم مظلوم فلسطینه درست برعکس مسی که ازاسرائیلی هادلجویی میکنه.براش آرزوی موفقیت دارم.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۲۱:۲۷

مردم ایران سرگرمی دیگه ای ندارن. خب بازم اینکارمردم خوبه که هوای همدیگروحداقل تو فضای مجازی دارن

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۲۱:۵۱

خوبه

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۲۲:۳۴

بله بلده

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۲۲:۳۷

به هر حال، همه ایرانیها که سر کار نمیروند! چند نفری‌هم دنبال کار هستند 😁

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۲۳:۴۳

خیلی جالب بود 😂😂😂

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۲۳:۴۶

خوب بود

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۰۰:۴۶

کلا آدمای پر حاشیه ای هستیم 😅

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۰۱:۲۹

اگه کسی جلوی این ملت رو نگیره ، ما آمریکا رو هم میگیریم.... البته گرفتیم ها ، ولی دست مون رو رو می کنیم ... بله اینجوری هاست

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۰۷:۳۹

کاش این قدرت مجازی رو ندا‌شتیم

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۲:۵۶

خب چرانظرات رومنتشرنمیکنید؟کاش مردم مامیدونستن بین رونالدو ومسی دست کم یه فرق بزرگ هست واونم حمایت ازمردم مظلوم وستمدیده فلسطینه.رونالدوسالهاست که به حق واقعیش نمیرسه چون دغدغه اش شادکردن بچه های آسیب دیده فلسطینیه درست برخلاف مسی که توجبهه مخالف خوش خدمتی میکنه.توصیه میکنم مستندشکوفه های زیتون قسمت دوروی سکه فوتبال روببینید.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۳:۰۵

من فیلمشو میخوام به درد چی میخوره بدون فیلم خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بده بده بده بده

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۴:۱۷

مایه ی آبروریزی هستن بعضیا! بیخود نیست فکر میکنن ایرانیا وحشی ان. یه عده ای میرن از طریق اینستا و فیسبوک ثابت میکنن

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۵:۱۷

به عنوان فعال ترین مردم تو دنیای مجازی نیستیم،بهتر اینطور بگیم که بیکار ترین مردم تو دنیا‌ایم.،

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۵:۲۲

عالی بود.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۵:۲۷

ای کاش اون جوان ایرانی کرد که شبیه رونالدو بود تو دنیا فیلم و جلوه گری موقع فوتبالی که رونالدو بازی میکرد خودش را نشون میداد به جای این هویج مسی

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۲۰:۵۵

🙄🙂

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۲۱:۱۹

شنیدن کی بود مانند دیدن من تا نبینم باور نمیکنم

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۲۱:۲۰

واقعا فلاکته بد بختی

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۲۱:۳۲

من قبول دارم که مسی از رونالدو بیشتر ترفدار داره.

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۰۱:۰۳

این یجور ضعف کشور ماست دیگه.کاریش نمیشه کرد.افتاده اتفاق😔

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۴ ۱۳:۱۰

به صحفه ای اف سی فارسی اشاره نکردید ه تو 2 روز از 60هزار فالور 2میلیون 700هزار شد به لطف عادل فردوسی پور

avatar
۱۴۰۰-۰۱-۲۶ ۰۶:۱۸

😁😁😁😁😁🤣😂