• دوشنبه / ۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۶:۳۶
  • دسته‌بندی: دفاعی - امنيتی
  • کد خبر: 98100906797
  • خبرنگار : 71640

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص):

حضور در انتخابات ۸۸، «آری» سال ۵۸ به نظام را تجدید کرد

سردار یزدی

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) با بیان اینکه حضور ۸۵ درصدی مردم در انتخابات سال ۸۸ اطاعت مردم از رهبری و «آری» مجدد به نظام بود، گفت: ما در سال ۵۸ با حضور ۹۸ درصد مردم پای صندوق‌های رای «آری» بزرگی به نظام گفته بودیم و این اقدام آن «آری» را تجدید کرد.

به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا یزدی در «نشست بصیرتی حماسه ۹ دی» که در مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه برگزار شد، گفت: ما وقتی در ارتباط با ایام ۹ دی می‌خواهیم صحبت کنیم، حوادث و وقایعی از سال ۸۸ به ذهن متبادر می‌شود که آغشته به تلخی‌ها و شیرینی‌ها است.

وی با اشاره به روزهای سال ۸۷ گفت: ما در شرایط بسیار خوبی در سال ۸۷ بودیم. شرایط به نفعمان بود و توان حضور در عرصه منطقه‌ای و اقتداری که بخصوص در ماجرای هسته‌ای داشتیم دشمنانمان را متزلزل کرده بود و نزدیک شدن به انتخابات سال ۸۸ نوید یک حرکت جدید در داخل را می‌داد و یک ابراز وجود و اقتدار را می‌توانست در خارج رقم بزند.

سردار یزدی با بیان اینکه از چند ماه قبل از سال ۸۸ افرادی می‌خواستند جلوی موفقیت‌ها را بگیرند و آن‌ها را کم اهمیت جلوه کنند، گفت: دشمنان سعی کردند کاری کنند که ما نتوانیم در عرصه دفاع از کشور چه در داخل و چه در خارج از کشور از شرایط دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه شما می‌دانید که حضور مردم در انتخابات در هر کشوری چه پیامدهایی را می‌تواند برای آن کشور داشته باشد، افزود: در طول تاریخ دموکراسی کشوری نداشتیم که ۸۵ درصد مردمش پای صندوق‌های رای رفته باشند. در حدود ۳۰ کشور دنیا انتخابات اجباری داریم و مردم اگر در انتخابات شرکت نکنند مشمول محرومیت‌های اجتماعی می‌شوند و مردم مجبور می‌شوند پای صندوق‌های رای بروند اما در ایران مردم خودشان پای صندوق‌ها رفتند.

سردار یزدی با بیان اینکه با اقدامات و تلاش‌های رهبر انقلاب و حضور مردم در صحنه، انتخابات سال ۸۸ رقم خورد، گفت: جدا از اینکه چه کسی انتخاب شد ارزش انتخابات سال ۸۸ به حضور مردم برای یک رای مجدد به نظام است. دشمنان تبلیغ می‌کردند که مشروعیت نظام زیر سوال است و مردم دیگر به نظام اعتماد ندارد. هم عرصه عام و هم عرصه خاص بین المللی به این موضوع توجه کرده بود و نگاه می‌کرد چه تعداد از مردم پای صندوق رای می آیند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) با بیان اینکه اطاعت مردم از رهبری «آری» مجدد به نظام بود، گفت: ما در سال ۵۸ با حضور ۹۸ درصد مردم پای صندوق های رای «آری» بزرگی به نظام گفته بودیم و این اقدام آن «آری» را تجدید کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان با تعجب به حضور مردم در انتخابات سال ۸۸ نگاه می کردند و تلاش می کردند این حضور را وارونه جلوه کنند، گفت: این موفقیتی برای نظام بود نه یک کاندیدای خاص. پس آنها وارد عرصه مقابله با مردم شدند، عده‌ای در داخل با بی قانونی و تکبر می خواستند این موفقیت را از کام مردم بیرون بکشند و آن را تلخ کند و عده‌ای دیگر نیز در خارج می‌خواستند این کار را بکنند.

سردار یزدی افزود: دشمن سعی کرد با کشته سازی و آشوب و اغتشاش مردم را از آنچه می توانستند به آن برسند دور کند و کسانی هم در داخل پیاده نظام این جریان بودند. هرچه رهبر انقلاب گفت بیایید به قانون تمکین کنید آنها گوش نکردند و این اقدامات سبب شد موفقیتمان را در عرصه بین‌المللی ناکام ببینیم. همان روزها در کنگره آمریکا راجع به اینکه مشروعیت نظام چگونه است بین نمایندگان اختلاف افتاد و بعد از آشوب‌های سال ۸۸ همه موفقیت‌ها دستخوش بی اعتمادی و تاخت و تاز در عرصه بین الملل شد.

فرمانده سپاه محمد رسول الله گفت: آنهایی که باید در دفاع از انقلاب، رهبر، نظام و قانون مداری می‌آمدند اما پاهایشان سست شد و نتوانستند در آن فضا تصمیم بگیرند شکست خوردگان تاریخ فتنه هستند و باید روزی به مردم پاسخ بدهند. عده ای هم نه تنها سکوت نکردند بلکه از بی‌قانونی حمایت کردند که امروز مردم به آنها اعتمادی ندارم.

سردار یزدی در ارتباط با حوادث اخیر گفت: در شرایطی که دنیا ما را زیر سوال برده بود و گفته بودند ما پای میز مذاکره نمی‌آییم ما موفقیت خوبی در کشورمان داشتیم. یک قراردادی به نام برجام امضا شد و ما با همه کاستی‌ها آن را پذیرفتیم اما کسانی که دم از حقوق بشر می‌زدند به این قرارداد پشت پا زدند و شکست بزرگی برایشان در تاریخ به حساب آمد و بدعهدی‌شان به مردم ثابت شد. این موفقیت بزرگی برای ما بود که در سال ۹۷ رقم خورد و همان روزها رهبر معظم انقلاب فرمودند دشمنان برای سال ۹۸ برنامه دارند.

وی با بیان اینکه بعد از خروج امریکا از برجام یک حرکت دیگری کردند و سپاه را تروریست خواندند، خاطر نشان کرد: با تروریست خواندن سپاه اعتماد مردم بیشتر شد و سیلی دیگری خوردند و بعد از آن حضور امریکاییان در منطقه و ورود هواپیمای بدون سرنشین امریکا به فضای کشور و ساقط کردن آن به وسیله بچه‌های بسیج و سپاه هیمنه و ابهت امریکا را به شدت شکست.

یزدی افزود: امریکاییان ابتدا گفتند دروغ می‌گویند که هواپیما ساقط شده بعد که لاشه آن را از اعماق خلیج فارس بیرون کشیدیم گفتند هواپیما با موشک‌های روسیه ثابت شده که بعد از آن روسیه گفت این هواپیما با موشک‌های ایرانی ساقط شده است. چند تن از فرماندهان دو کشور ابر قدرت دنیا که با فرماندهان ما صحبت می‌کردند گفتند اگر این هواپیما وارد کشور ما شده بود ما جرات نمی کردیم این هواپیما را بزنیم شما چگونه جرات کردید؟ بچه‌های ما گفتند ما با توکل به خدا و اطاعت از رهبری زدیم اگر کس دیگری هم بیاید میزنیم.

وی با یادآوری ماجرای توقیف کشتی انگلیسی در خلیج فارس تصریح کرد: با توقیف کشتی انگلیس‌ها که با ورود به خلیج فارس آلودگی‌های زیست محیطی ایجاد کرده بود هیمنه انگلیسی‌ها هم در هم شکسته شد و این هم موفقیت دیگری برای مردم ما بود.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) با بیان اینکه امریکایی‌ها وقتی هواپیمایشان ساقط شده بود مدعی شده بودند که می‌خواستند ناو خود را به طرف ایران حرکت دهیم گفت: به عنوان یک کارشناس می گویم آنها هیچگاه گزینه نظامی روی میزشان نبوده و همیشه به دروغ و برای تهدید کسانی که ترسو بودند در داخل این را می‌گفتند.

‏وی افزود: شما ترسیدید که اقدامی نکردید چون می دانستید چه آتشی بر سر شما خواهیم ریخت. آنها امروز می دانند ارزش نظامی ما چیست.

سردار یزدی با اشاره به حوادث آبان ماه گفت: روز ۲۵ آبان که مردم برای اعتراض به تصمیمی به خیابان آمدند، اراذل و اوباش، سلطنت طلبان و منافقین نیز آمدند و صف مردم را به آشوب کشیدند. روز بعد امام از آبرویشان خرج کردند و باز هم بچه هایی که باید امنیت مردم را تامین می کردند به صحنه آمدند و امنیت تامین شد. حضور مردم در ۴ آذر نشان داد که مردم برای نظام و امنیت و آرامششان ارزش قائلند.

وی با بیان اینکه در فتنه باید به سمت هدف نگاه کنیم گفت: در فتنه ۸۸ بعضی ها رسوا شدند و شکست خوردند در فتنه اخیر هم همین طور بود. در شرایطی که فتنه وجود دارد باید به کسی گوش کرد که سکاندار اصلی است.

یزدی با بیان اینکه امروز عقل به ما می‌گوید باید از رهبری تبعیت کنیم گفت: دوست و دشمن در ۳۰ سال گذشته حتی نتوانستند یک مورد پیدا کنند که اگر رهبری در بزنگاه کار دیگری می کرد برای کشور بهتر بود. کسی که ۳۰ سال این چنین کشور را اداره کرده شایسته اطاعت مجدد است.

وی در پایان گفت: پیام ۹ دی این است که ما مجددا به آنچه شاید در آن گاهی اوقات تردید می کنیم برگردیم ما از امام و رهبر اطاعت کنیم و اگر جایی غبار آلود بود به فرامین رهبری توجه کنیم.


انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.