• چهارشنبه / ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۶
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 1400032619361
  • خبرنگار : 71505

رئیس ستاد انتخابات شورای وحدت تهران:

نیازی به مدیران وارداتی به شهرداری تهران نخواهد بود

نیازی به مدیران وارداتی به شهرداری تهران نخواهد بود

رئیس ستاد انتخابات شورای وحدت تهران با تاکید بر اینکه توجه لیست شورای وحدت به درون شهرداری است، گفت: جز در موارد استثناء نیازی به مدیران وارداتی به شهرداری نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، مرتضی طلایی در نشست خبری شورای وحدت که امروز (چهارشنبه) با حضور حسن بیادی و قناعتی کاندیداهای لیست این شورا برگزار شد گفت:  پیش از ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری شورای وحدت از آقای رئیسی اعلام حمایت کرد و مجموعه ستادهای شورای وحدت در خدمت ایشان قرار گرفت. امیدواریم روز جمعه شاهد پیروزی قاطع آقای رئیسی باشیم.

رئیس ستاد انتخابات شورای وحدت تهران افزود: شهروندان روز جمعه سرنوشت چهار سال آینده خود را به منتخبین خود واگذار می کنند.لیستی که از سوی شورای وحدت برای انتخابات شورای شهر منتشر شده متشکل از افراد متخصص و با تجربه است.

وی ادامه داد: رویکرد شورای وحدت و لیستی که ارائه کرده آن است که درون شهرداری ظرفیت بالایی از منابع انسانی است که تا کنون آنگونه که شاید و باید از این ظرفیت استفاده نشده است.

دبیر کل جبهه همنا تاکید کرد: توجه ما به درون شهرداری است و جز در موارد استثناء نیازی به مدیران وادراتی به شهرداری نخواهد بود. توزیع عادلانه خدمت شغلی در شهرداری باید در یک آیین نامه انضباطی روشن و تبیین شود.

طلایی تاکید کرد: توزیع خدمات و امکانات برای کارمندان شهرداری از جمله پاکبانان، رانندگان تاکسیرانی، اتوبوسرانی و مترو که از جمله قشر زحمت کش شهرداری هستند و مشکلات امنیت شغلی بیمه تسهیلات ‌و... دارند، رویکرد شورای وحدت بوده و توجه ویژه به این قشر مهم است.

وی با اشاره به مشارکت شهروندان در اداره شهر تهران افزود: مشارکت شهروندان در اداره شهر زیر صفر است. بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران ۵۰ هزار میلیارد تومان است که با مشارکت شهروندان می‌توان با نیمی از این بودجه شهر را اداره کرد. پسماند با عنوان طلای کثیف شناخته می شود و در دنیا با استفاده از آن درآمدزایی می کنند؛ اما در تهران برای جمع آوری آن هزینه نیز می شود! همچنین ۳۵۴ محله تهران باید ۳۵۴ دولت محلی داشته باشند که یکی از مطالبات جدی شورای چهارم تشکیل شورای محلات بود.

طلایی با اشاره به احیای بافت فرسوده یادآور شد: با مشارکت شهروندان و صرف بودجه کمی می توان دربازده زمان کوتاهی نسبت به رفع این معضل پایتخت گام  برداشت. حوزه حمل و نقل نیز از این قاعده مستثنا نیست و می توان با مشارکت شهروندان نسبت به توسعه آن گام برداشت.

وی با اشاره به مدیریت شهر تهران گفت: ما به شهر تهران جزیره‌ای نگاه نمی کنیم؛ بلکه باید با یک مدیریت شهری، پایتخت را اداره کرد.کسانی که به لیست شورای وحدت رأی می دهند یک گارانتی چهار ساله خواهند داشت.

طلایی در پاسخ به سوالی درباره توییت خود پس از رد صلاحیتش که اعلام کرده بود ناگفته‌هایی را به رئیس مجلس خواهد گفت، در تشریح این ناگفته ها گفت: حتما این اقدام را انجام خواهم داد. اتفاقی که در این دوره توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات انجام گرفت، طی دوران ۴۰ ساله انقلاب تقریبا بی سابقه بود. بنده به دوستان گفتم در مجلس دهم که مجلس اصلاح طلبان بودند بنده را تایید کردند. حالا چه اتفاقی در هیات نظارت مرکزی افتاده است؟ قانون می‌گوید هر کس در هیات اجرایی تایید شد، ملاک است. هیات‌ نظارت شهرستان،‌استان و مرکزی به ترتیب در جایگاه دفاع از حقوق افرادی که توسط هیات اجرائی رد شده اند، باید ورود پیدا کند.
وی افزود:‌هیات مرکزی نظارت حق نظارت استصوابی را برای خود قائل است که خلاف قانون است و حتما در این زمینه مستندات و ‌قوانین را تقدیم خواهم کرد و به عنوان یک شهروند حق خود می‌دانم که پیگیر آن باشم که هیات نظارت براساس کدام قانون در جایگاه قانون گذاری اعمال نظارت سلیقه‌ای و اعمال اهداف سیاسی دارد؟ بنده شناسنامه ام روشن است،‌کارنامه ام روشن است،‌ برنامه هایم مشخص است. لذا این عمل هیات مرکزی نظارت عجیب است. برخی از افراد توییت زدند و نامه نوشتند، افرادی با این سابقه سیاسی بسیار طولانی مدت، حرف هایی را زدند که هیچ کجا سندیت آن وجود ندارد. شما می فرمایید با کوه خواران مبارزه کردید. باید بگویید کجابوده، ‌زمین را از کجا گرفتید، ‌پروانه را چه کسی داده؟چند طبقه ساخته اید؟ حکم تخریب ماده ۱۰۰ چرا اجرا نشد؟
طلایی تاکید کرد:‌ تمام سیستم های بانکی را بررسی کنید، اگر ریالی بابت حضور بنده در موسسه خیریه‌ای پول به حساب من باشد که در دلایل رد صلاحیت من استناد می‌کنید، ‌همه را به شما تقدیم می‌کنم. نباید با آبروی افراد در مجامع سیاسی بازی شود. شهید مدرس می‌گفت زنده باد خودم، مرده باد رضاخان. در میان افرادی که می‌خواهند با این شیوه، توییت زدن ها و لجن پراکنی‌ها و اتهام زدن به افراد زندگی کنند، من می‌گویم زنده باد خودم. عجیب است در کشور ما که آنقدر راحت با آبرو و حیثیت افراد بازی می‌کنند.
وی در پاسخ به سوالی درخصوص  انتخاب شهردار توسط لیست وحدت گفت: سعید محمد، بذرپاش و جاوید از جمله جوانانی هستند که به عنوان شهردار می توانند موفق باشند همچنین رستم قاسمی و دهقان افرادی هستند که از نظر بنده می توانند در این جایگاه باشند. باید شهردار تهران در تراز دولت و وزرای دولت باشد تا بتواند در فضای جهانی حضور موثر داشته باشد.

در ادامه این نشست خبری حسن بیادی دیگر کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران از لیست شورای وحدت گفت: یکسری برنامه ها آرمانی است. هر کاری که می کنند برای ۴ سال برنامه ریزی می کنند. مگر می شود در ۴ سال ریل گذاری هایی برای آیندگان کنیم با این مدیریت جزیره ای ریل گذاری ها هزینه دیگری ندارد هر کسی که وارد مسائل سیاسی و اجتماعی می شود همه چیز را مخروبه می داند و اعتقادی به برنامه های قبل ندارد و برای خود برنامه ریزی می کند.
وی افزود: ما به این شکل اعتقاد نداریم در مدیریت ما هر چیزی که پسندیده است ادامه می یابد مانند شورایاری ها به رغم اینکه در شورای اول منحل شده بود در شورای سوم راه اندازی کردیم.اما در شورای پنجم این مسائل به گونه ای دیگر بود در حقیقت شورایاری ها در شورای سوم یک پارلمان شهری بود که به موازات شورای شهر فعالیت می کرد. روزهای سه شنبه یک ساعت شورای شهر به شورایاری ها تعلق داشت.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید کرد: از جامعه روحانیت مبارز تشکر می کنم که در طول تاریخ همیشه استدلال خود را در حوزه ریاست جمهوری حفظ کرده اند. جامعه مدرسین حوزه علمیه قوم همیشه در رقابت های سیاسی پشتیبان مردم بودند. مشارکت صرف یعنی تمامیت خواهی؛ احزاب در شورای وحدت حضور پیدا کردند و همه دست به خیر داریم. بدون دغدغه و دعوا و افترا نزدیک به ۵۰۰ نفر انسان والا معرفی کردند اما در شورای وحدت با همکاری احزاب، جامعه روحانیت و اقشار، لیست کنونی را انتخاب شد.
بیادی گفت: اگر می بیند که لیست ها زیاد شده نشان می دهد که تصمیم گیرها و تصمیم سازها یک مقدار تمامیت خواه هستند و نتوانستند اعتماد عمومی را در گروه های سیاسی و اجتماعی جلب کنند.
انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.