• چهارشنبه / ۷ آبان ۱۳۹۳ / ۱۷:۵۸
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 93080704045
  • منبع : شهرداری تهران

در مراسم نامگذاری پل شهیدعلی خلیلی مطرح شد؛

بلوار مدیریت به نام آیت الله مهدوی کنی نامگذاری شود

آیت الله مهدوی کنی

رییس کمیته نام گذاری معابر شهر تهران با بیان اینکه بیش از 90درصد اسامی که بر روی معابر نهاده می شود برگرفته از نام شهداست، گفت: به زودی بلوار مدیریت به نام آیت الله مهدوی کنی نام گذاری می شود.

رییس کمیته نام گذاری معابر شهر تهران با بیان اینکه بیش از 90درصد اسامی که بر روی معابر نهاده می شود برگرفته از نام شهداست، گفت: به زودی بلوار مدیریت به نام آیت الله مهدوی کنی نام گذاری می شود.

به گزارش سرویس «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، صبح امروز مراسم نام گذاری پل شهیدعلی خلیلی (شهید امربه معروف و نهی از منکر) با حضور مجتبی شاکری رییس کمیته نام گذاری معابر شورای شهرتهران، علی اکبر انجمنی شهردار منطقه 15 و مادر شهید علی خلیلی در محدوده مجموعه پل های بسیج برگزار شد.

مجتبی شاکری دراین مراسم ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالارشهیدان حضرت امام حسین(ع) گفت: به طور حتم این مراسم، مراسمی تاریخی و ماندگار خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروز پرچمی را بالا می بریم که این پرچم به دست همه انبیاء و شهدای ما برافراشته شده است، افزود: پرچم امربه معروف و نهی ازمنکر در این محل برافراشته شده و این فریضه، ستون فقرات دین است. اگر درجامعه‌ای این پدیده معطل بماند اعضای آن با هم مطابق نمی شوند و با یکدیگر پیوند نمی خورند.

شاکری اضافه کرد: در جامعه‌ای مانند آمریکا که نگاه سکولار به مسائل دارد مشکلات بزرگی می بینیم که این محصول نبود پدیده امر به معروف ونهی از منکر است.

وی تصریح کرد: پرچم امر به معروف و نهی از منکر را انبیای ما سرافراز نگه داشتند و اگر این رسالت بر زمین گذاشته شود مردم دچار ظلم می شوند.

شاکری با بیان اینکه علی خلیلی شهید یک مکتب و یک انقلاب بزرگ است، افزود: ما با همین پدیده امر به معروف و نهی از منکر بر رژیم شاه غلبه کردیم و علاوه بر این با همین پدیده در 13 آبان انقلابی دیگر به وجود آوردیم .

عضو شورای شهر تهران با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) که فرموند 13 آبان انقلابی بزرگتر از انقلاب اول بود، اظهارداشت: در انقلاب اول نهی رژیم ستم شاهی از منکر مطرح بود و در انقلاب دوم منکری مثل آمریکا را رسوا کردیم که نشان می دهد که موضوع امر به معروف و نهی ازمنکر تا چه اندازه اهمیت دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس نیز امر به معروف و نهی از منکر مطرح بود و ما با تمام دنیای استکبار مقابله کردیم، تصریح کرد: خداوند جمعیت اندک ما و امکانات کم و مظلومیت ما را در مقابل آنها بزرگ جلوه داد و ما پیروز شدیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون شاهدیم که در دل عراق بعثی حکومت شیعی بنا شده و درکشوری مانند لبنان و سوریه نیز پرچم شیعه بلند است.

شاکری با تاکید بر اینکه عنصر امر به معروف ونهی از منکر همان چیزی است که موجب اقتدار ما می شود، تصریح کرد: به طور حتم نامگذاری این پل به نام علی خلیلی، شهید امر به معروف و نهی از منکر می تواند موجب شود که هر فردی که از معبر می گذرد به یاد این مساله بیفتد و آن راکاملا لمس کند.

نام گذاری معابری به نام صفارزاده، جورج جرداق ، امیر حسین فردی و دکتر کاتوزیان

شاکری درادامه به جلسه روز گذشته شورای شهر اشاره و بیان کرد: در این جلسه تصمیم گرفته شد که بلوار مدیریت که نزدیک دانشگاه امام صادق (ع) است به نام آیت الله مهدوی کنی نام گذاشته شود. همچنین جانمایی برای نامگذاری معبری به نام پژوهشگر قرآنی خانم طاهره صفارزاده انجام می شود.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: همچنین بنا داریم محلی را به نام جورج جرداق که نویسنده، اندیشمند و پژوهشگر قرآنی است که کارهای ارزشمندی برای نهج البلاغه انجام داده است، قرار دهیم.

وی اضافه کرد: همچنین قرار است برای شاعره سپیده کاشانی و همچنین عسگراولادی مبارز دوران انقلاب و همچنین امیرحسین فردی نویسند ادبیات کودک ونوجوان جانمایی انجام شود .

شاکری درادامه گفت: همچنین قرار است خیابانی که در محدوده کانون وکلاست، به نام دکتر کاتوزیان نام گذاری شود.

وی بااشاره به اینکه بیش از 90 درصد اسامی معابر به نام شهداست، گفت: هم اکنون بسیاری ازپل های ما به دلیل ویژگی پروازی بودن به نام خلبان هاست و ما از معابر وپل ها با توجه به استعدادها و شخصیت های افراد بهره می بریم .

نام گذاری 31 استان بر روی پل های بزرگراه امام علی(ع)

شاکری همچنین به موضوع نام گذاری استان ها اشاره کرد و گفت: بزرگراه امام علی(ع) این ظرفیت را دارد که نام مراکز استانها بر روی پل های آن قرار داده شود .

وی با بیان اینکه 40 پل و راستگرد در این بزرگراه وجود دارد، تصریح کرد: ما 31 استان داریم که نام آنها بر روی پل ها نهاده می شود. همچنین کوه های بلندی که در استانها وجود دارند برای راستگردها استفاده می شود و به این شکل کل ایران در دامن امام علی (ع) قرار داده خواهد شد.

انجمنی: جایگاه امر به معروف و نهی از منکر مظلوم واقع شده است

همچنین در این مراسم علی اکبر انجمنی شهردارمنطقه 15 ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین(ع) به نام گذاری پل شهید علی خلیلی اشاره کرد و گفت: خوشحالیم که هم زمان با شهادت سرور آزاده جهان پلی به نام شهید امر به معروف ونهی از منکر علی خلیلی نامگذاری می شود.

وی با بیان اینکه علی خلیلی شهیدی است که جان خود را برای دین و ناموس کشورش داد، افزود: امر به معروف ونهی ازمنکر مربوط به یک محله، یک منطقه، یک شهر و حتی یک کشور نیست، بلکه مربوط به جامعه اسلامی و مسلمانان باید هرکجا که منکری دیدند قیام کنند که البته منظور از قیام تنها جنگ نیست.

انجمنی بااشاره به اینکه جایگاه امر به معروف ونهی از منکر در کشور ما مظلوم واقع شده است، تصریح کرد:متاسفانه آن طور که باید به این امر پرداخته نمی شود. در حالی که ما هر سال شال عزای امام حسین(ع) به تن می کنیم که خود شهید امر به معروف ونهی از منکر بود.

وی اضافه کرد: راه شهدا چراغ روشنی است که می تواند ما را به سمت خدای بزرگ رهنمود کند.

مادر شهید علی خلیلی:ازنامگذاری این پل به نام فرزندم خوشحالم

اعظم مشتاقی فر مادر شهید علی خلیلی نیز درجمع خبرنگاران با بیان اینکه از نامگذاری پل به نام پسرم بسیار خوشحالم گفت: من هیچ انتظاری از هیچ ارگانی ندارم؛ چرا که فرزند من این عمل را با اخلاص خود و تنها برای خدا و دفاع از ناموس انجام داده است و عمل او ذره‌ای است درمقابل عملی که شهدا انجام داده‌اند.

وی اضافه کرد: امیدوارم همه جوان ها راه علی را در پیش بگیرند و امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکنند.

مادراین شهید به 9 آبان که روز تولد فرزندش بوده است اشاره وبیان کرد: امروز 7 آبان است و این پل در آستانه تولد فرزندم به نام او نهاده شد که این را به فال نیک می گیرم .

به گزارش شهرنوشت، علی خلیلی طلبه جوانی بود که برای دفاع از ناموس در راه امر به معروف و نهی از منکر به درجه رفیع شهادت رسید .

انتهای پیام

برچسب‌ها:
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.