• سه‌شنبه / ۵ تیر ۱۳۹۷ / ۱۸:۴۸
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 97040502943
  • خبرنگار : 71432

سرخط اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه

خلوت‌ شدن معابر با اجرای طرح ترافیک جدید/هشدارِ آوار شدن ۸۰۰ مدرسه با وقوع کوچکترین زلزله

خلوت‌ شدن معابر با اجرای طرح ترافیک جدید/هشدارِ آوار شدن ۸۰۰ مدرسه با وقوع کوچکترین زلزله

"سرانجام حذف پرونده کاغذی از کلانتری‌ها، افزایش آلاینده ازن، عامل آلودگی هوای تهران، آبیاری ۱۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی با فاضلاب، وجود کلاس‌های ۴۰ دانش‌آموزه در تهران، هشدار درخصوص آوار شدن ۸۰۰ مدرسه با وقوع کوچکترین زلزله، خلوت‌ شدن معابر با اجرای طرح ترافیک جدید و بازار و دولت در کنار هم بحران اقتصادی را پشت سر بگذارند" از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

به گزارش ایسنا، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

سرانجام حذف پرونده کاغذی از کلانتری‌ها

سردار محمد شرفی، رییس پلیس پیشگیری ناجا از هدفگذاری برای فراهم شدن امکان مبادله الکترونیکی پرونده‌ها میان کلانتری‌ها و دستگاه قضایی در نیمه نخست امسال خبر داد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح در پلیس پیشگیری دیگر هیچ پرونده‌ای را به صورت فیزیکی به مقام قضایی نخواهیم داد، گفت: در این صورت رییس کلانتری پرونده ای را  به مقام قضایی می‌فرستد و امکان اخذ دستورقضایی هم در همین فضا فراهم خواهد شد.

افزایش آلاینده ازن، عامل آلودگی هوای تهران/ فعالیت خودروها دلیل افزایش «ازن»

حسین شهبازی، مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار کرد: طی دو سه روز گذشته وضعیت کیفی هوای تهران به لحاظ آلاینده ازن (ozone) ناسالم شده است البته افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ورود گرد و غبار به تهران هم در روند آلودگی هوای این شهر تاثیرگذار بود.

وی همچنین گفت: متاسفانه طی یک دو سال گذشته غلظت ازن بالا رفته که منشا آن خودرویی است بنابراین در تابستان هم مشکل آلودگی هوا ناشی از منابع متحرک وجود دارد.

در گفت‌وگو با ایسنا اعلام شد

آبیاری ۱۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی با فاضلاب/معرفی ۲۱۱ مورد تخلف به دستگاه قضا

دکتر احمد جنیدی، رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره میزان سطح زیر کشت مزارع کشاورزی با آب فاضلاب در کشور توضیح داد و گفت: با توجه به گزارش‌های دریافتی از دانشگاه‌های علوم پزشکی در ۱۱ استان کشور، بیش از ۱۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی با آب‌های سطحی آلوده به فاضلاب آبیاری می‌شوند. استان‌های البرز، تهران و آذربایجان غربی نیز نسبت به استان‌های دیگر بیشترین سطح زیر کشت را دارند.

برای نخستین بار صورت گرفت:

عضویت باغ‌ وحش تهران دراتحادیه باغ‌ وحش‌های اروپا

ایمان معماریان، دامپزشک باغ‌ وحش تهران ضمن اشاره به عضویت موقت این باغ‌وحش در اتحادیه باغ‌وحش‌های اروپا گفت: برای عضویت دائم باید مواردی در باغ‌ وحش تهران اصلاح شود.

دامپزشک باغ وحش تهران افزود: لازم است که باغ وحش تهران طی این پنج سال پیشرفت‌هایی داشته باشد و برخی اشکالات خود را برطرف کند تا بتواند عضویت دائم در اتحادیه باغ‌ وحش‌های اروپا را به دست آورد.

در گفت‌وگو با ایسنا اعلام شد

وجود کلاس‌های ۴۰ دانش‌آموزه در تهران/ میانگین تراکم دانش‌آموزی در پایتخت

نادر جهان آرای، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: با توجه به رشد جمعیت دانش‌آموزی، کمبود نیروی انسانی و همچنین کمبود فضای آموزشی، مدارس دو نوبته را در سال‌های گذشته داشتیم و امسال هم ناچاریم مدارس را در نوبت دوم داشته باشیم.

وی همچنین درباره تراکم دانش آموزی در کلاس‌های درس اظهار کرد: تراکم کلاسی مدارس دولتی در سطح استان تهران نسبت به همه کشور بالاتر و ۳۲.۷ است. معمولا تراکم از نرخ ۲۹.۵ تا ۳۴ دانش آموز در یک منطقه متفاوت است.

رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران اعلام کرد

هشدار درخصوص آوار شدن ۸۰۰ مدرسه با وقوع کوچکترین زلزله/ ۴ منطقه دارای بیشترین مدرسه فرسوده

نعمت بنی آدم، رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران با اشاره به اینکه ۸۰۰ مدرسه نیاز به مقاوم سازی دارند که با کوچکترین زلزله آوار می‌شود افزود: هسته مرکزی شهرتهران، مناطق۹، ۱۰،۱۱،۱۲ هستند که دارای بزرگترین مدارس فرسوده‌اند.

بنی آدم با بیان اینکه در تهران، منطقه ۲۲ برای نوسازی بزرگترین معضل است و در چهار سال آینده ۵۰۰ هزار نفر ساکن آن می‌شوند عنوان کرد: احتیاج به ۱۸۰ تا ۲۰۰ مدرسه داریم. وضعیت بحران زاست و از خیرین می‌خواهیم قبل از آنکه وضع بحرانی تر شود اقدام و ورود کنند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

بازار و دولت در کنار هم بحران اقتصادی را پشت سر بگذارند

محمد مهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که مردم و به ویژه جوانان در شرایط اقتصادی سختی قرار دارند گفت: باید بپذیریم جنگ هنوز تمام نشده و در این جنگ نابرابرانه بهترین کار این است که به وحدت برسیم. بازار باید در کنار دولت باشد و دولت هم کنار بازار باشد تا این بحران را پشت سر بگذاریم.

هاشمی اعلام کرد

خلوت‌ شدن معابر با اجرای طرح ترافیک جدید/ لزوم اصلاح ساختار فربه شهرداری تهران

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در مورد سرانجام طرح ترافیک و میزان رضایتمندی مردم نیز گفت: معابر تقریبا خلوت هستند و اعتراضاتی که قبلا در مورد نداشتن طرح ترافیک نیز به ما واصل می‌شد دیگر نیست و به نظر می‌رسد طرح موفقیت آمیز بوده است. 

وی در مورد راه اندازی تراموا در تهران با بیان اینکه تراموا یکی از مدهای حمل و نقلی است گفت: اما تا زمانی که خطوط احداث شده مترو تکمیل و تامین نشده است به نظر می‌رسد که نباید پروژه‌ جدیدی را شروع کنیم.

عضو شورای شهر خواستار شد

امیدواریم درهای استادیوم آزادی باز بماند

حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای شهر اعلام کرد که امیدواریم دولت در مقابل فشارها کوتاه نیاید و درهای استادیوم آزادی باز بماند.

وی با بیان اینکه خانواده‌های ایرانی حتی زباله‌های خود را نیز جمع کردند، گفت: امیدواریم بستر برای حضور مجدد خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی ادامه یابد چرا که امروز فوتبال یک ورزش اجتماعی است و همه زنان و مردان آن را دنبال می‌کنند.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

مرگ راکب بی کلاه موتورسیکلت در بزرگراه آزادگان + عکس

آبیاری ۱۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی با فاضلاب/معرفی ۲۱۱ مورد تخلف به دستگاه قضا

تغییر نام هفت خیابان در شورای شهر تهران

جنایت فجیع در مهرآباد؛ همسرکشی با اره

شرط سازمان غذا و دارو برای صدور مجوز کشت محصولات تراریخته در ایران

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.