• چهارشنبه / ۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۹:۲۰
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 97040603674
  • خبرنگار : 71564

بسته اخبار اجتماعی ایسنا؛

ازتأکیدوزیربهداشت برشناسایی کاسبان تحریم تارسانه‌ای شدن ابعادپرونده۱۳۰۰ملک واگذار شده درشهرداری

ازتأکیدوزیربهداشت برشناسایی کاسبان تحریم تارسانه‌ای شدن ابعادپرونده۱۳۰۰ملک واگذار شده درشهرداری

وضعیت «بازار» از زبان رئیس پلیس تهران، زمان کمک و فداکاری است، کاسبان تحریم شناسایی شوند، عادت‌هایی که پیری را تسریع می‌کنند، آب جیره‌بندی نمی‌شود، الزام دستگاه‌ها به کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب در تابستان و صدای شادی مردم پس از بازی ایران و پرتغال پایتخت را لرزاند از جمله اخبار امروز سرویس اجتماعی ایسنا است.

به گزارش ایسنا، سرویس اجتماعی امروز (۶ تیر) ۵۵ خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است:

آب جیره‌بندی نمی‌شود/ الزام دستگاه‌ها به کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب در تابستان

محمد حسین مقیمی -استاندار تهران- از ابلاغ دستورالعمل الزام کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب برای دستگاه‌های دولتی در فصل تابستان خبر داد.

اسامی دریافت‌کنندگان طرح ترافیک خبرنگاری منتشر شد

سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در اطلاعیه ای از انتشار اسامی دریافت‌کنندگان طرح ترافیک خبرنگاری خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: "شهرداری تهران با هدف ایجاد شفافیت و نظارت عمومی، فهرست اسامی دریافت‌کنندگان سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری را منتشر می‌کند. این فهرست در وب‌سایت سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران به نشانی trafficorg.tehran.ir و همچنین سامانه شفافیت شهرداری تهران به نشانی shafaf.tehran.ir قابل‌مشاهده است.

توقف ساخت "خانه‌های دودکشی" در تهران/ اختصاص سوله‌های شهرداری به شرکت‌های دانش بنیان

 محمدعلی افشانی -شهردار تهران- با تاکید بر بلندمرتبه‌سازی در پایتخت تنها براساس طرح جامع و تفصیلی گفت: دیگر اجازه نخواهم داد ساختمان‌هایی مثل دودکش به نام مجموعه مسکونی ساخته شود، ساختمان‌هایی که مانع دید و منظر مردم و آفتاب‌گیری ساختمان‌ها می‌شدند.

بیمارستان‌های وزارت بهداشت "مستقل" می‌شوند + جزییات

به دنبال ایجاد برخی حواشی و اما و اگرها درباره مستقل شدن بیمارستان‌های وزارت بهداشت، دکتر مهدی جعفری -مدیر برنامه ملی اداره بیمارستان‌های مستقل‌ وزارت بهداشت- با اشاره به جزییات این برنامه، گفت: این اقدام دستورالعملی در راستای شفافیت مدیریتی و مالی در بیمارستان‌ها و در جهت بالفعل کردن یک واحد اجرایی مستقل است.

واکسن «اچ.پی.وی» عارضه ندارد/ «زگیل تناسلی» آسیب‌رسان نیست

بیماری «اچ.پی.وی» یا «زگیل تناسلی» یکی از بیماری‌هایی است که مدت‌هاست درباره شیوع آن هشدار داده شده و در یک ماه اخیر نیز زیاد از آن شنیده و خوانده‌ایم... چندی پیش  دکتر مسعود مردانی- عضو کمیته کشوری ایدز گفت: در سال‌های اخیر متوجه شدیم الگوی اپیدمیولوژیک بیماری اچ آی وی/ ایدز در ایران از اعتیاد تزریقی به رابطه جنسی تغییر پیدا کرده است، این درحالیست که متاسفانه آموزش‌های لازم برای جوانان مطرح نمی‌شود و این باعث شده موارد جدید بیماری‌های مقاربتی مانند زگیل تناسلی، تبخال تناسلی، عفونت کلامیدیایی و سوزاک افزایش پیدا کند. همه این بیماری‌ها نیز در اثر رابطه جنسی محافظت نشده ایجاد می‌شوند.

زمان کمک و فداکاری است/کاسبان تحریم شناسایی شوند

دکتر سید حسن هاشمی -وزیر بهداشت، گفت: در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، هیچ مشکلی در تامین ارز مورد نیاز نداریم و باید مراقبت کنیم که ارز به موارد مورد نیاز و افراد دارای صلاحیت اختصاص پیدا کند و در عین حال، کاسبان تحریم را شناسایی و با سودجویان برخورد کنیم.

پول «بیمه اعتیاد» قرار است کجا و برای چه کسانی هزینه شود؟

فرید براتی سده -معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور- با اشاره به اینکه معتادان متجاهر به دلیل نداشتن کارت شناسایی از بیمه اعتیاد برخوردار نمی‌شوند گفت: پیشنهاد سازمان بهزیستی تخصیص بخشی از این بودجه در قالب «یاری برگ» به این سازمان بوده اما تاکنون این اتفاق نیافتاده است.

اختصاص یارانه به مهدهای پذیرای کودکان معلول / نگهداری ۶۰۰ هزار کودک در مهدها

محمد نفریه -مدیر کل دفترکودکان و نوجوانان بهزیستی کشور- با اشاره به اینکه به مهدهای کودک که از کودکان معلول نگهداری می کنند، یارانه پرداخت می شود، گفت: کودکان معلول در مهدهای ویژه نگهداری نمی شود.

آغاز مرحله دوم آزمون اعزام معلمان به خارج از کشور از ۱۷ تیر

غلامرضا کریمی -رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش- از آغاز مرحله دوم آزمون اعزام معلمین به خارج از کشور از ۱۷ تیر خبر داد و گفت: علاوه بر سنجش صلاحیت‌های علمی و تخصصی پذیرفته شدگان آزمون، شخصیت و منش افراد برای حضور در مدارس خارج از کشور نیز مورد بررسی و توجه دقیق قرار می‌گیرد.

شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی ۹۷ـ۹۸/ برگزاری جشنواره تجربیات برتر در مدارس

مجید طهرانیان -مدیرکل آموزش مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش-، گفت: رویکرد مهارت محوری مهمترین رویکرد وزارت آموزش و پرورش در مدیریت مدارس غیردولتی در سطح کشور است.

صدای شادی مردم پس از بازی ایران و پرتغال پایتخت را لرزاند

الهام کریمی -یک کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران- از افزایش ۱۰ دسی‌بلی میانگین شدت تراز صوت در تهران پس از بازی تیم ملی ایران در مقابل پرتغال خبر داد.

سازمان محیط زیست به وزارت کشور درباره موتورهای کاربراتوری نامه می‌نویسد

به دنبال رای منفی هیات وزیران به درخواست صدور مجوز شماره‌گذاری ۱۰ هزار موتورسیکلت کاربراتوری، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در مورد احتمال رایزنی مجدد موتورسیکلت‌سازان برای اجرای این درخواست اظهار کرد: با توجه به اینکه هیات وزیران این درخواست را مصوب نکرد، هیچ راه قانونی برای شماره‌گذاری این ۱۰ هزار دستگاه وجود ندارد.

تهرانی‌ها در بهار امسال چند روز هوای سالم و ناسالم تنفس کردند؟

بهار امسال در حالی به پایان رسید که در این فصل پایتخت‌نشینان ۸۳ روز هوای مطلوب تنفس کردند.

وضعیت «بازار» از زبان رئیس پلیس تهران

 سردار حسین رحیمی -رئیس پلیس پایتخت- اعلام کرد که پلیس با تمام توان در بازار حضور داشته و امنیت بازار و بازاریان را تامین خواهد کرد.

برخورد پلیس با استفاده کنندگان غیرمجاز از «ارز» دولتی/لیست شرکتهای متخلف در دست آگاهی

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی -رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ- از برخورد با شرکت‌هایی که اقدام به دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی کرده اما محصولاتی را با قیمت بیشتر عرضه کرده یا احتکار کرده‌اند، خبر داد.

عملیات پلیس برای برخورد با ۱۳۸ سارق حرفه‌ای تهران

سردار حسین رحیمی -رئیس پلیس پایتخت- از دستگیری ۱۳۸ سارق حرفه‌ای در سطح شهر تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

وضعیت «بازار» از زبان رئیس پلیس تهران

زمان کمک و فداکاری است/کاسبان تحریم شناسایی شوند

بیمارستان‌های وزارت بهداشت "مستقل" می‌شوند + جزییات

عادت‌هایی که پیری را تسریع می‌کنند

آب جیره‌بندی نمی‌شود/ الزام دستگاه‌ها به کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب در تابستان

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.