• سه‌شنبه / ۱۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۸:۴۴
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 97041910616
  • خبرنگار : 71432

بسته اخبار اجتماعی در روز سه‌شنبه

خط ۷ مترو شنبه افتتاح می‌شود/ اعلام اسامی واردکنندگان تجهیزات پزشکی با ارز دولتی

خط ۷ مترو شنبه افتتاح می‌شود/ اعلام اسامی واردکنندگان تجهیزات پزشکی با ارز دولتی

"موضوع بنیاد تعاون سپاه را سیاسی نکنید، دستگیری ۹۰۰۰ نفر با جرائم مواد مخدر، هشدارهای مدیریت آب گوش شنوا ندارد، آی‌کیوهای بالای ۱۳۰ وارد مدارس سمپاد شوند، «خانه کوچک»؛ مامنی برای کودکان معلول ذهنی، خط ۷ مترو شنبه افتتاح می‌شود، اسامی واردکنندگان تجهیزات پزشکی با ارز دولتی اعلام می‌شود و بهای خدمات در بهشت زهرا (س) افزایش می‌یابد" از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

به گزارش ایسنا، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ خبر داد

دستگیری ۹۰۰۰ نفر با جرائم مواد مخدر/ پلمب ۱۰۰ خانه قرمز در شوش

سرهنگ محمد بخشنده، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از دستگیری و جمع آوری بیش از ۹۰۰۰ نفر در ارتباط با جرائم مواد مخدر خبر داد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ همچنین به پلمب بیش از ۱۰۰ خانه در محله های شوش و هرندی در یک ماه گذشته خبر داد و گفت: این خانه ها که اصطلاحا به آن خانه قرمز گفته می‌شود هر کدام ۳۰ تا ۴۰ اتاق داشته و به ازای روزی ۱۰ هزار تومان اتاق هایش را اجاره می دادند که با هماهنگی مقام قضایی پلمب شد.

رییس اندیشکده اقلیم و آمایش سرزمین:

هشدارهای مدیریت آب گوش شنوا ندارد/ فرافکنی نکنیم

دکتر حسن لشکری، رییس اندیشکده اقلیم و آمایش سرزمین ضمن تاکید بر تدوین «برنامه جامع آمایش سرزمین» برای خروج از بحران آب گفت: متاسفانه نسبت به هشدارهای جدی دانشمندان مدیران محیط زیست و مدیران منابع آب گوش شنوایی ندارند.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به شرایطی که سبب بارش می‌شود، تصریح کرد: بارش‌ها می‌توانند به‌صورت محلی اتقاق بیفتند. در این صورت ابرها ممکن است با وجود ناپایداری‌های محلی و تامین رطوبت از محل یا رطوبت انتقالی از روی دریاهای همجوار یا رطوبت به‌جا مانده از سامانه‌های قبلی سبب ایجاد بارندگی شوند بنابراین، تکنولوژی فعلی بشر نمی‌تواند مانع از شکل‌گیری ابر شود یا آن را عقیم سازد. این موضوعات شاید برای تولید مه یا مه‌زدایی در حد یک مزرعه چند هکتاری قابل قبول باشد ولی غیر بارورسازی ابر با تکنولوژی فعلی بشر امکان‌پذیر نیست.

معاون پیشگیری آتش‌نشانی تهران:

قانون مدیریت یکپارچه شهری هنوز تصویب نشده است/در بی قانونی گیر کرده‌ایم

محمود قدیری، معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با انتقاد از به نتیجه نرسیدن قانون مدیریت یکپارچه شهری گفت: امیدوار بودیم که این قانون سال گذشته تصویب شود اما همچنان این اتفاق نیفتاده است. 

معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به مشکلاتی که تغییر کاربری‌های غیرمجاز و آتش سوزی آنها ایجاد می‌کند و خلأهای قانونی نظارت در چنین اماکنی، اظهار کرد: در اماکن عمومی هم به سختی می‌توانیم وارد شویم و برای بازرسی اماکن خصوصی حتما باید  حکم مرجع قضایی داشته باشیم و ما نمی‌توانیم برای چند میلیون تصرف از چنین اماکنی حکم‌های جداگانه بگیریم.

پاسخ وزارت بهداشت به درخواست "بهمن کیارستمی" برای اطلاع از مراحل درمان پدرش در ایران

دکتر ایرج حریرچی، سخگوی وزارت بهداشت در واکنش به درخواست فرزند مرحوم عباس کیارستمی برای اطلاع از فرایند درمان پدرش در ایران، گفت: بدون اینکه به این پرونده خاص اشاره کنم، می‌گویم که طبق قوانین و اصول اخلاقی متعدد تمام اطلاعات درمانی و اقدامات انجام شده باید به اطلاع خانواده فرد بیمار و وکیل او برسد.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه صحبت‌هایش در پاسخ به سوالی درباره وضعیت سلامت مردم جنوب کشور به دلیل مشکلاتی که در آب آشامیدنی این مناطق وجود دارد، گفت: وقتی در یک مقطعی آب آبادان و خرمشهر دچار مشکل شد، آب‌های بسته بندی در این مناطق توزیع می‌شد. البته همان آب هم مشکل یا بیماری شدیدی را ایجاد نمی‌کرد، بلکه منجر به مشکلات گوارشی می‌شد که خیلی شدید نبودند. بنابراین جز یک مورد در رامهرمز که عده‌ای دچار مسمومیت شدند، گزارشی از بروز بیماری شدید دیگری نداشتیم.

آغاز المپیاد جهانی زیست شناسی با حضور ۲۰۰ زیست‌شناس برجسته دنیا از 24 تیر

آی‌کیوهای بالای ۱۳۰ وارد مدارس سمپاد شوند/ برگزاری المپیاد جهانی زیست‌شناسی با تمهیدات امنیتی

فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از آغاز برگزاری بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی ۲۰۱۸ از ۲۴ تیرماه در تهران خبر داد.

وی با اشاره به اینکه سوالات طراحی شده و با تمهیدات امنیتی در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد گفت: آزمون در چهاربخش از جمله زیست گیاهی، جانوری و تکاملی برگزار می‌شود و تیم علمی از دو سال گذشته کار خود را شروع کرده است. همه تمهیدات برای آزمون عملی نیز آماده است و با توجه به نوسانات نرخ ارز مشکل و تاخیر برای تهیه و خرید وسایل نداشتیم، هرچند با مشکل افزایش قیمت روبرو بودیم.

دستور آقای وزیر برای تشکیل کارگروه ویژه تحصیل اتباع افغان

غلامرضا کریمی، رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: یش از  ۴۵۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی داریم که رقم بزرگی است و البته وزارتخانه بر اساس دستور مقام معظم رهبری تحصیل آنها را به طور کامل کامل پوشش می‌دهد و هر دانش آموزی مراجعه کند ثبت نام از او به عمل می‌آید.

وی با بیان اینکه مقرر شد با دستور وزیر آموزش و پرورش کارگروهی تشکیل شود که نمایندگان بخش‌های مالی و اداری وزارتخانه هم در آن حضور باشند گفت: پیگیری می‌کنیم تا مسائل بودجه‌ای و کمک‌هایی که از طریق دفتر مقام معظم رهبری، خیرین و سایر نهادها دریافت می‌شود به نحو مطلوبی مورد استفاده قرار گرفته و بخشی از مشکلات بویژه در مدارسی که بیش از ۵۰ درصد دانش آموز افغانستانی دارند مرتفع شود.

خط ۷ مترو شنبه افتتاح می‌شود

علی امام، مدیرعامل شرکت متروی تهران از افتتاح مجدد خط ۷ مترو با ۵ ایستگاه در روز شنبه با حضور شهردار تهران خبر داد.

وی با بیان اینکه صبح شنبه فاز اول خط ۷ در بخش میانی با پنج ایستگاه و به طول شش کیلومتر افتتاح می‌شود، اظهار کرد: این افتتاح حدفاصل ایستگاه مهدیه تا نواب صفوی است که بازگشایی می‌شود.

پلیس: در آژانس‌های املاک مراقب کلاهبرداران باشید

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ نسبت به کلاهبرداری از شهروندان در پوشش مشاور املاک یا اجاره دهندگان املاک هشدار داد.

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه تعدادی از افراد کلاهبردار با حضور در بنگاه‌های املاک و در پوشش اجاره مسکن ، پس از جلب اعتماد بنگاه‌داران با شرایط پرداخت اجاره ماهیانه بالا، منزل مورد نظر را از صاحب حقیقی آن تحویل گرفته و پس از گذشت مدت کوتاهی مجددا در بنگاهی‌ دیگر، همان منزل را با رهن بالا و اجاره کم اجاره می دهند، گفت: این گروه از افراد کلاهبردار، عمدتا در پوشش بنگاه های مسکن و از طریق انتشار آگهی رهن منزل در روزنامه های کثیرالانتشار اقدام به شناسایی گروهی از شهروندان می کنندکه قصد اجاره مسکن با شرایط رهن کامل را دارند و در ادامه با شناسایی طعمه‌های خود، تحت عنوان صاحبخانه با آنها قرارداد بسته و با دریافت رهن بالا که خواسته اصلی کلاهبرداران است، خانه را اجاره داده و بلافاصله متواری می شوند.

فعالیت ۲۵ مرکز نگهداری از کودکان معلول ذهنی خفیف و بی‌سرپرست

«خانه کوچک»؛ مامنی برای کودکان معلول ذهنی

حسین نحوی نژاد، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اعلام فعالیت ۲۵ مرکز «خانه کوچک» برای نگهداری از کودکان معلول ذهنی خفیف و بی‌سرپرست به اهمیت تلفیق اجتماعی معلولان اشاره کرد و گفت: منظور از تلفیق اجتماعی معلولان این است که در مهدهای کودک، کودکان معلول بتوانند در کنار کودکان عادی باشند که این مساله نیاز به فرهنگ‌سازی دارد. بنا داریم امسال این مساله هم پیگیری و هم اجرایی شود. خبر داد.

سخنگوی وزارت بهداشت:

اسامی واردکنندگان تجهیزات پزشکی با ارز دولتی اعلام می‌شود/اسناد واردات آمبولانس‌ها موجود است

دکتر ایرج حریرچی، سخگوی وزارت بهداشت با اشاره به شائبه‌های ایجاد شده در رابطه با واردات تجهیزات پزشکی و همچنین خودرو با ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: از بانک مرکزی خواسته‌ایم اسامی شرکت‌هایی که در این حوزه ارز دولتی دریافت کردند، اعلام کند. خودمان هم زمانی که نسبت به تخصیص ارز به شرکتی مطمئن شویم اسامی را از طریق سازمان غذا و دارو اعلام می‌کنیم.

با رأی شورای شهر تهران؛

بهای خدمات در بهشت زهرا (س) افزایش می‌یابد

در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران بهای خدمات سازمان بهشت زهرا (س) مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نهایتا در بخش‌های مختلف بهای خدمات این سازمان با رأی اکثریت اعضای شورا افزایش پیدا کرد.

اعتراض انجمن حمایت از حقوق کودکان به پخش «اعترافات» دختر ۱۷ ساله از تلویزیون

انجمن حمایت از حقوق کودکان در بیانیه‌ای با اشاره به پخش سخنان اعترافات‌گونه یک دختر ۱۷ ساله ، از صدا و سیما، آن را «نماد مشخص و بارز خشونت علیه کودکان» توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است: «بی‌تردید هدف هر چه باشد ، چنین برخوردی را به‌ویژه در مورد کودکان، نه در نفس خود توجیه می‌کند و نه در به تصویر کشیدن آن.  این برخورد نماد مشخص و بارز خشونت علیه کودکان به شمار می‌رود که به موجب قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، ایجاد چنین فضای حقارت‌آمیزی نوعی کودک‌آزاری روانی تلقی شده و به جهت عمومی بودن این جرم مدعی‌العموم می‌تواند راسا وارد ماجرا شده و نسبت به خاطیان طرح دعوا کند.»

هاشمی:

موضوع بنیاد تعاون سپاه را سیاسی نکنید/از تحقیق و تفحص شهرداری خبر ندارم

رئیس شورای شهر تهران در مورد اطلاعیه بنیاد تعاون سپاه مبنی بر عدم بدهی به شهرداری تهران واکنش نشان داد.

محسن هاشمی در مورد اطلاعیه بنیاد تعاون سپاه مبنی بر عدم بدهی به شهرداری تهران، گفت: به نظرم لازم نیست در این خصوص صحبت کنیم، چرا که اعداد و ارقام بدهی و طلب مشخص است و شهرداری تهران مدعی طلب از یکی از ارگان‌های وابسته به این تشکیلات است و گزارشی داده و حالا در آن سمت می‌گویند که بدهی ندارند و باید شهردار تهران بنشیند و بررسی‌های لازم را انجام دهد.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

سقوط مرگبار پژو از پل شیخ فضل الله نوری

تکلیف افراد فاقد بیمه در نظام ارجاع/ پیشنهاد به دولت درباره پرداخت حق‌بیمه صندوق ایرانیان

هشدارهای مدیریت آب گوش شنوا ندارد/ فرافکنی نکنیم

موضوع بنیاد تعاون سپاه را سیاسی نکنید/از تحقیق و تفحص شهرداری خبر ندارم

اعتراض انجمن حمایت از حقوق کودکان به پخش «اعترافات» دختر ۱۷ ساله از تلویزیون

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.