• سه‌شنبه / ۹ مهر ۱۳۹۸ / ۱۸:۴۵
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 98070907307
  • خبرنگار : 71432

بسته اخبار اجتماعی در روز سه‌شنبه

پیگیری پرونده سرقت از خانه نماینده مجلس / نحوه صدور گذرنامه زیارتی موقت

بسته اجتماعی

"پرونده سرقت از خانه نماینده مجلس درحال پیگیریست، شریعتمداری: دولت امکان خدمت‌دهی به جمعیت رو به رشد سالمندان را ندارد، شناسایی ۶۰ هزار دانش‌آموز دیرآموز، تکمیل ثبت‌نام بیش از ۵۳ میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند، نحوه صدور گذرنامه زیارتی موقت و شهردار تهران: پروژه‌ای که برای سالمندان مناسب‌سازی نشود، افتتاح نمی‌شود" از مهم‌ترین عناوین خبریِ اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

به گزارش ایسنا، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

معاون اجتماعی ناجا :

پرونده سرقت از خانه نماینده مجلس درحال پیگیریست/ پلیس رقم و مبلغ سرقتی را اعلام نکرده است

معاون اجتماعی ناجا اعلام کرد که پرونده مربوط به سرقت از خانه یک نماینده مجلس از سوی پلیس آگاهی در حال پیگیری است.

سردار احمد نوریان امروز در یک نشست خبری در این باره، اظهارکرد: در این پرونده نیز همچون دیگر پرونده‌ها ماموران پلیس در محل حاضر شده و اظهارات افراد خانه را صورتجلسه کرده‌اند. همچنین هیچ‌ نوع رقم و مبلغی از سوی پلیس در این زمینه اعلام نشده است و ما براساس اصل محرمانگی اطلاعات اینچنینی را بیان نمی‌کنیم.

شریعتمداری: دولت امکان خدمت‌دهی به جمعیت رو به رشد سالمندان را ندارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به آمارهای کشوری در خصوص افزایش جمعیت سالمندان در کشور گفت: دولت امکان خدمات‌دهی به این جمعیت عظیم را بدون مشارکت مردم نخواهد داشت. در کشور ما روند سالمندی پرسرعت‌تر از روند افزایش جمعیت است و در سنین بالای ۳۰ سال در سال ۱۴۳۰ به یک چهارم جمعیت می‌رسند، بنابراین با گرفتاری‌های پیچیده‌ای در این زمینه مواجه خواهیم شد و نیازمند برنامه‌ریزی مناسب بهداشتی درمانی و اجتماعی در این زمینه هستیم.

محمد شریعتمداری با اشاره به اینکه مدیریت شورای عالی سالمندی بر عهده سازمان بهزیستی است ابراز کرد: بهتر است این سازمان ظرفیت‌هایی را در نظر بگیرد تا سالمندان خودشان بگویند چه نیازهایی دارند و با توجه به محدودیت‌های کشور برای خودشان برنامه‌ریزی داشته باشند و احساس نکنند دولت برای آینده آنها تصمیم می‌گیرد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اعلام کرد

شناسایی ۶۰ هزار دانش‌آموز دیرآموز/ واریز سرانه به مدارس استثنایی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه طبق آخرین آمار حدود ۶۰ هزار دانش‌آموز دیرآموز شناسایی شده‌اند گفت: تقریبا با آمادگی کامل وارد سال تحصیلی شدیم از جمله اینکه از ابتدای سال تحصیلی رقمی بابت سرانه به مدارس خاص واریز کردیم.

مجید قدمی اظهار کرد: طرح خدمات حمایتی امسال هم علیرغم شرایط سخت دولت همانند سال‌های گذشته اجرا می‌شود و نزدیک به سه میلیارد تومان اعتبار برای آن درنظر گرفته‌ایم. خدمات حمایتی از جمله طرح‌های بسیار موفق و عدالت محورانه است و تا کنون هزینه خدمات حمایتی ۱۷ هزار پرونده دانش‌آموزان را پرداخت کرده‌ایم که شامل خدمات رایگان کلینیکی و پاراکلینیکی، دارو،‌ پزشک، توانبخشی و ... می‌شود.

تکمیل ثبت‌نام بیش از ۵۳ میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال از تکمیل ثبت‌نام بیش از ۵۳ میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند خبر داد.

سیف‌الله ابوترابی گفت: چاپخانه دولتی که متولی تولید بدنه کارت ملی هوشمند است، وعده داده‌ که تا پایان سال ۹میلیون بدنه کارت دیگر تحویل ثبت‌احوال دهد. اگر این وعده محقق شود تا پایان سال کارت تمامی افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند صادر خواهد شد.

وزیر بهداشت مطرح کرد

جمعیت ۸.۳ درصد سالمندان ایرانی‌ / ضرورت ایجاد خانه‌های محله‌ای ویژه سالمندان

وزیر بهداشت ضمن اشاره به روند پیر شدن جمعیت کشور، بر لزوم ایجاد نشاط اجتماعی در سالمندان و همچنین ایجاد خانه‌های محله‌ای ویژه این قشر از جامعه تاکید کرد.

دکتر سعید نمکی در خصوص داروهایی که سالمندان مصرف می‌کنند نیز گفت: تاکنون مشکلی برای تامین دارو نداشته‌ایم، اما یکی از گلایه‌های این قشر هزینه‌هایی است که تامین دارو برایشان دارد. سالمندان بیشتر اقدام به مصرف مکمل‌های خوراکی می‌کنند که قیمت بالاتری نسبت به سایر داروها دارند. باید یکی از اهداف ما اصلاح سبک زندگی و تشویق به ورزش و تحرک باشد تا نیاز کمتری به مکمل در این گروه سنی احساس شود، اما در صورت نیاز به مصرف مکمل‌ها، توصیه می‌کنیم از مکمل‌های ایرانی استفاده کنند.

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا اعلام داد

نحوه صدور گذرنامه زیارتی موقت/ افزایش ساعات کار«پلیس+۱۰» برای اربعین

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا از افزایش ساعات کار دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ و پلیس مهاجرت در ایام اربعین خبرداد.

سرهنگ محمدرضا طبایی درباره ساعت کار دفاتر پلیس مهاجرت و گذرنامه گفت: در این ایام دفاتر پلیس مهاجرت و گذرنامه موظفند تا زمان مراجعه متقاضیان در محل حاضر بوده و اقدام به ارائه خدمات کنند. دفاتر پلیس بعلاوه ۱۰ نیز تا ساعت ۲۰ فعال بوده و موظفند که کار مردم در حوزه گذرنامه را انجام دهند.

گزارش ایسنا به مناسبت روز جهانی «سالمند»؛

۸۶ درصد زنان سرپرست خانوار سالمندند/افزایش ۲.۵ برابری جمعیت «سالمندان» تا ۱۴۳۰

در حالی که حدود هفت میلیون و ۴۰۰ هزار سالمند در کشور زندگی می‌کند، یک جمعیت‌شناس در سال ۹۵ پیش‌بینی کرده است که تا ۳۵ سال آینده، جمعیت سالمندان حدود ۲.۵ برابر خواهد شد و سهم سالمندان ایران تا سال ۱۴۳۰ حدود ۲۴ درصد می‌شود. این پیش‌بینی‌ها در حالی مطرح می‌شود که میانگین امید زندگی در ایران حدود ۷۴ سال و امید زندگی توام با سلامت کمتر از ۵۰ سال است.

شهلا کاظمی‌پور ضمن بررسی وضعیت سالمندان در سطح بین‌المللی و ملی بیان کرد: بیش از هفت میلیارد نفر در دنیا زندگی می‌کنند که براساس آخرین آمارهای سازمان ملل حدود ۱۲ درصد از جمعیت بیش از ۶۰ سال سن دارند؛ یعنی حدود ۹۰۰ میلیون نفر (۱۲ درصد) از جمعیت جهان «سالمند» هستند که حدود ۴۴ درصد از آنها مرد و ۵۶ درصد زن هستند؛ به عبارت دیگر سهم زنان در جمعیت سالمندان بیش از مردان است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت:

سلامت شهروندان جای مسامحه و رودربایستی نیست

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به هشدارها و توصیه‌های بهداشتی به زایران اربعین حسینی، گفت: این هشدارها هر ساله قبل از این کمپین عظیم از سوی واحدهای بهداشتی زیر مجموعه وزارت بهداشت خطاب به عزیزانی که در این تجمع بزرگ شرکت می‌کنند صادر شده و چیز جدیدی نیست.

دکتر کیانوش جهانپور گفت: توصیه اکید ما به شهروندان ایرانی رعایت توصیه‌های بهداشتی، مراقبت از بهداشت فردی، استفاده از ماسک‌های مناسب بویژه در زمان حضور در محل‌های شلوغ یا زمان گرد و غبار، شستشوی مداوم دست‌ها بویژه قبل از صرف غذا، عدم همراه داشتن غذاهای فاسد شدنی، استفاده از آب بسته بندی، پرهیز از نوشیدن مایعات در لیوان‌های غیر شخصی یا غیریکبار مصرف، حتی‌المقدور پرهیز از مصافحه و روبوسی و  مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی هنگام مشاهده علایم  اولیه مشکوک به بیماری‌های گوارشی، تنفسی و ... هست. 

شهردار تهران: پروژه‌ای که برای سالمندان مناسب‌سازی نشود، افتتاح نمی‌شود

شهردار تهران گفت: در حال حاضر به هیچ عنوان پروژه‌ای را که برای سالمندان مناسب‌سازی نشده باشد را در تهران افتتاح نخواهیم کرد.

پیروز حناچی در خصوص مناسب سازی ایستگاه های مترو برای سالمندان توضیح داد: آسانسور و پله برقی جزو الزامات ایستگاه های مترو است و تلاش می کنیم این تجهیزات در همه ایستگاه های مترو وجود داشته باشد؛ هر چند در شرایط فعلی تحریم ممکن است در تهیه این تجهیزات مشکلی وجود داشته باشد.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

۸۶ درصد زنان سرپرست خانوار سالمندند/افزایش ۲.۵ برابری جمعیت «سالمندان» تا ۱۴۳۰

«پراید»، ۷۰ درصد خودروهای سرقتی کشور

تکمیل ثبت‌نام بیش از ۵۳ میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند

۱۵ بیماری شایع سالمندی/ لزوم توسعه تربیت متخصصان طب سالمندی

شریعتمداری: دولت بدون مشارکت مردم امکان خدمت‌دهی به سالمندان را ندارد

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.