• چهارشنبه / ۱۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۷
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 98071008240
  • خبرنگار : 71564

از تکذیب ایدز در لردگان با سرنگ مشترک تا کاهش ساعت کاری معلولان

از تکذیب ایدز در لردگان با سرنگ مشترک تا کاهش ساعت کاری معلولان

تکذیب ابتلای تعدادی از اهالی یک روستا به HIV به علت سرنگ آلوده،کاهش ۶۸ میلیاردی درآمد شهرداری با طرح ترافیک جدید، کاهش ساعت کاری معلولان شاغل و کارمندان دارای معلول در خانواده، واکنش وزیربهداشت به حادثه قطع انگشت دست نوزاد در یکی از بیمارستان‌ها، غیبت موجه دانش آموزان و معلمان زائر اربعین و تاثیر مثبت طرح ترافیک جدید بر کاهش آلودگی هوای پایتخت سرخط برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.

به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۱۰ مهر ماه) ۵۵ خبر روی خروجی خود منتشر کرده که برخی از مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است. با کلیک روی تیتر اخبار متن کامل آن‌ها قابل مشاهده است.

کاهش ۶۸ میلیاردی درآمد شهرداری با طرح ترافیک جدید

محسن پور سیدآقایی - معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران - در واکنش به برخی شائبات مبنی بر درآمد میلیاردی شهرداری از محل عوارض طرح های ترافیکی گفت: برخی درصدد القای کلیدواژه "پولی کردن" هستند.

وی در پاسخ به برخی شائبات مطرح شده  در مورد سود مالی شهرداری از اجرای طرح کاهش آلودگی هوا(زوج و فرد سابق) با بیان اینکه بارها اعلام کردیم با اجرای طرح های جدید ترافیکی به دنبال کسب درآمد نیستیم، گفت: با اینکه بارها با اعلام آمار و ارقام دقیق ثابت کرده‌ایم که در آمد شهرداری با اجرای طرح‌های ترافیکی جدید نه تنها افزایش نداشته بلکه کاهش داشته است اما برخی ها همچنان درصدد  القای کلید واژه "پولی شدن" یا "کسب درآمد شهرداری" هستند.

رونمایی از دو اپلیکیشن نظارتی سرویس مدارس تا پایان مهر

مرتضی ضامنی - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور - از رونمایی از دو اپلیکیشن حوزه سرویس دانش‌آموزی تا پایان مهر ماه خبر داد و گفت: بنا به تقاضای مدارس و آموزش و پرورش تکلیف داشتیم شرکت‌های مجازی که می‌توانند در حوزه سرویس مدارس ارائه خدمت دهند و ناوگان استاندارد را مهیا  کنند معرفی کرده و در اختیار آنها قرار دهیم.

تکذیب ابتلای تعدادی از اهالی یک روستا به HIV به علت سرنگ آلوده

دکتر گویا رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: موضوع ابتلای جمع کثیری از اهالی یک روستا در چهارمحال و بختیاری به ویروس HIV کذب و به دور از حقیقت است و معدودی از اهالی این روستا مبتلا به این عفونت هستند که راه‌های ابتلای آنها کاملا مشخص است و راه انتقال مبتلایان نیز به اطلاع آنها رسیده است.

واکنش وزیر بهداشت به حادثه قطع انگشت دست نوزاد در یکی از بیمارستان‌ها

سعید نمکی - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی - در واکنش به ماجرای قطع انگشت دست نوزادی در یکی از بیمارستان‌های غیردولتی شهریار اظهار کرد: برای پیگیری این ماجرا تیمی تعیین شده است و به محض ارائه گزارش، در صورت وقوع قصور با عامل مربوطه برخورد می‌کنیم.

پزشکان ۵ درصدی و عمل‌های بی‌دلیل / دکترهای حاذق در بیمارستان‌های دولتی

باتلاق شیرین پزشکی و زندگی‌هایی در وقف مردم، آبروهای شیشه‌ای و چالش‌های طبابت آمریکایی، ماهیت طبابت و تعامل با بیمار و ... از جمله محورهای گفت‌وگوی تفصیلی ایسنا با دکتر محمد طالب پور - رییس بیمارستان سینا - است.

طالب‌پور این حرفه را باتلاقی شیرین می‌خواند که درآمد بالا، هدف شاغلان آن بویژه در بخش دولتی نیست و معتقد است که پزشکان افراد باهوش و توانمندی هستند و آبرویی شیشه‌ای دارند؛ چراکه در معرض قضاوت همگان هستند و بر همین اساس هم آبروی خود را برای پول، هزینه نمی‌کنند. وی تاکید می‌کند که بالای ۹۵ درصد پزشکان این چنین هستند و در عین حال انکار هم نمی‌کند که افرادی هستند که وجدان‌شان را زیر پا گذاشته و نفس عمل را خطا انجام می‌دهند.

کاهش ساعت کاری معلولان شاغل و کارمندان دارای معلول در خانواده

قانون ۳۴ ماده‌ای حمایت از حقوق معلولان، قانونی جامع است که بعد از حدود ۱۳ سال مورد بازنگری قرار گرفت و در سال ۹۶ به تصویب رسید. قانونی که درصورت اجرایی شدن می‌تواند بخش زیادی از مشکلات معلولان را برطرف و فرصت حضور آنها را در جامعه فراهم کند اما بعد از گذشت حدود ۲ سال از زمان تصویب این قانون چه میزان از آن اجرا شده است؟

دعوای زن و شوهر نمک زندگی است؟

خشونت میان زوجین؛ پدیده‌ای غیرطبیعی است که عوامل روانی و محیطی متعددی در بروز آن نقش دارند. پدیده‌ای که حتی یک کلام خشونت آمیز، گاه می‌تواند اثری از هاله خشونت (یک جرقه برای شروع یک آتش گسترده) را ایجاد و گاه حتی بنیان زندگی را ویران کند. با این تفاسیر حال سوالی که مطرح می‌شود، آیا تفکر قدیمی "دعوای زن و شوهر نمک زندگی است" در علم روانشناسی صحت دارد؟

فریبرز درتاج - رییس انجمن روانشناسی تربیتی ایران - درباره علت بروز خشونت میان زوجین اظهار کرد: رفتار خشونت‌آمیز با تعداد زیادی از عوامل زیستی از جمله تعیین‌­کننده‌های ژنتیکی، عملکرد بد سیستم عصبی مرکزی، سیستم‌های درون‌ریز، صرع، انتقال دهنده‌های عصبی، انحرافات کروموزومی و عناصر ساختاری پیوند داده شده است.

غیبت دانش آموزان و معلمان شرکت کننده در مراسم اربعین موجه است

علیرضا کاظمی - معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش - اعلام کرد که طبق هماهنگی با وزیر آموزش و پرورش و تاکید خود ایشان در همکاری و همراهی سفر معنوی به کربلای معلی در ایام اربعین، قرار بر این شده است که مدیران غیبت دانش‌آموزان و فرهنگیانی که به راهپیمایی اربعین می‌روند رادر این یک هفته موجه تلقی کنند.

کاظمی با بیان اینکه مراسم و راهپیمایی اربعین یک برنامه ملی و بین المللی مرتبط با جهان اسلام بوده و به عنوان بزرگترین اجتماع سیاسی، اجتماعی و عبادی جهان اسلام مطرح است اظهار کرد: نگاه ما به این امر یک نگاه تربیتی است و از جمله بزرگترین موقعیت‌های تربیتی برای دانش‌آموزان محسوب می‌شود که ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، دینی، ایمانی، معنوی، عرفانی و ولایی دارد.

مهلت ثبت نام در مراکز آموزش از راه دور تا پایان مهر

گودرز شاهمرادی - مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش - اعلام کرد که تا پایان مهر ماه مهلت برای ثبت نام در مراکز آموزش از راه دور وجود دارد.

وی با بیان اینکه آموزش از راه دور یک ظرفیت تکمیلی برای آموزش در داخل و خارج از کشور است اظهار کرد: برنامه ریزان تعلیم و تربیت به این فکر افتادند که یک روش آموزشی با انعطاف ایجاد کنند تا کسی از چتر آموزش خارج نشود.

تاثیر مثبت طرح ترافیک جدید بر کاهش آلودگی هوای پایتخت

به گزارش ایسنا، چندی پیش سردار سید کمال هادیانفر - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا - اظهار کرده بود که طرح ترافیک جدید (طرح کاهش) تاثیری بر کاهش آلودگی هوا و ترافیک نداشته است و به همین دلیل از شهرداری تهران در خواست کردیم که این طرح را متوقف کند این درحالیست که حسین شهیدزاده - مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران - می‌گوید که اجرای این طرح سبب شده است که غلظت‌ آلاینده گازی منوکسیدکربن در تهران کاهش پیدا کند.

قوانین حوزه ایمنی باید شفاف شوند

سید جلال ملکی - سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران - بر ضرورت شفاف شدن قوانین در حوزه ایمنی تاکید کرد.

ملکی درباره به‌روزرسانی امکانات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران اظهار کرد:‌ پس از حادثه پلاسکو در همان سال به روزرسانی تجهیزات آتش‌نشانی توسط شورای شهر تصویب شد، پس از آن‌ نیز ما در سال‌های اخیر ۲۱ دستگاه نردبان به روز و با ارتفاع بلند را از کشورهای دنیا خریداری کردیم که تعداد آن با احتساب نردبان‌های قبلی به ۴۱ دستگاه می رسد.

افزایش ۱۵۳ درصدی تعداد خودروهای کشور طی ۱۲ سال

 سردار سید کمال هادیانفر - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی - از افزایش ۱۵۳ درصدی شمار خودروهای کشور طی ۱۲ سال گذشته خبر داد.

وی افزود: امروز تصادفات رانندگی به یکی از معضلات جدی در سطح جهان بدل شده است. به طوری که برابر آمارهای سازمان بهداشت  جهانی در سالی که گذشت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سراسر جهان در تصادفات رانندگی جان خود را ا زدست داده‌اند و بیش از ۵۵ میلیون نفر نیز مصدوم یا معلول شدند.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

کاهش ۶۸میلیاردی درآمد شهرداری با طرح ترافیک جدید

چگونه سالمندیِ سالمی داشته باشیم؟

غیبت دانش آموزان و معلمان شرکت کننده در مراسم اربعین موجه است

کاهش ساعت کاری معلولان شاغل و کارمندان دارای معلول در خانواده

پزشکان ۵ درصدی و عمل‌های بی‌دلیل / دکترهای حاذق در بیمارستان‌های دولتی

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.