• چهارشنبه / ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۰۳
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 98092015483
  • خبرنگار : 71614

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

از فروکش تب آنفلوآنزا تا استقراض۵۰ هزار میلیاردی تامین‌اجتماعی از بانک‌ها

از فروکش تب آنفلوآنزا تا استقراض۵۰ هزار میلیاردی تامین‌اجتماعی از بانک‌ها

«افزایش سرانه روستایی به 340 هزار تومان، افتتاح ایستگاه مترو مولوی در 30 آذر، کاهش موارد آنفلوآنزا، انتقاد از صدور مجوز تولید ۴۵ برند جدید دخانیات، استقراض۵۰ هزار میلیاردی تامین‌اجتماعی از بانک‌ها، آخرین مهلت ثبت نام مسکن فرهنگیان و ورود ۴۰۰ خودرو جدید به ناوگان پلیس عناوین برخی از اخبار پربازدید اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه هستند.

امروز چهارشنبه 55 خبر در زیرسرویس‌های اجتماعی ایسنا منتشر شده که در ادامه برخی از مهم‌ترین خبرها مرور می‌شود که با کلیک روی آن‌ها می‌توانید به متن کامل خبر دسترسی داشته باشید:

افزایش سرانه روستایی به 340 هزار تومان

مهدی جمالی‌نژاد -معاون وزیر کشور- از افزایش سرانه هر نفر روستایی از 74 هزار تومان به 340 هزار تومان خبر داد و در جلسه هم اندیشی دهیاران استان تهران که با موضوع افزایش سرمایه اجتماعی امروز چهارشنبه در محل استانداری تهران برگزار شد گفت: امنیت ملی کشور تنها تجهیزات، وسایل انتظامی، موشک، تانگ و ... نیست. هر چند که بحث‌های سخت افزاری بسیار مهم است ولی مهمتر و نقش آفرین تر از آن قدرت نرم است که نقش پر رنگ تری دارد.

افتتاح ایستگاه مترو مولوی؛ در 30 آذر

علی امام -مدیرعامل متروی تهران- از افتتاح ایستگاه مترو مولوی در روز پایانی آذرماه خبر داد و در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه-شهری ایسنا، با اعلام خبر افتتاح ایستگاه مترو مولوی از خط 7 مترو گفت: قول داده بودیم که به طور متوسط هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح کنیم و بر همین اساس در 30 آذرماه جاری(شنبه) ایستگاه مترو مولوی افتتاح خواهد شد.

سهم زیاد خودروهای سواری در تولید گازهای آلاینده

حسین مقدم -سرپرست ستاد معاینه فنی شهرداری تهران- اعلام کرد که خودروهای سواری در تولید مستقیم ذرات معلق 3 درصد نقش دارند؛ اما در تولید آلایندگی‌های ثانویه از جمله گازهای سرطان زا، نقش اساسی دارند. او در گفت‌وگو با خبر نگار گروه جامعه-شهری ایسنا، در واکنش به سخنان برخی قطعه سازان مبنی بر این که خودروهای سواری در تولید آلودگی هوا تنها 3 درصد نقش دارند، گفت: براساس آخرین سیاهه انتشار، سهم آلودگی خودروهای سواری در تولید مستقیم ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون 3 درصد تعیین شده است. اما خودروهای سواری در تولید آلاینده‌های ثانویه نقش زیادی ایفا می‌کنند که متاسفانه مسئول مربوطه این بخش بی توجهی کرده است.

کاهش موارد آنفلوآنزا از چهارشنبه گذشته / تقاضای کاذب برای تزریق واکسن

دکتر حسین عرفانی -رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت- درباره وضعیت بروز آنفلوآنزا در کشور گفت: از چهارشنبه هفته‌ گذشته (۱۳ آذرماه) به تدریج شاهد روند کاهشی موارد جدید ابتلا به این بیماری و کاهش بار مراجعه بیماران حاد تنفسی به مراکز درمانی بوده‌ایم و این روند حکایت از آن دارد که طی دو تا سه هفته آینده، اپیدمی آنفلوآنزا در کشور کنترل می‌شود. او در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سلامت ایسنا، با اشاره به پایش روند همه‌گیری آنفلوآنزا در کشور و با بیان اینکه در بعضی مواقع امکان بروز موج‌های بعدی آنفلوآنزا نیز وجود دارد، افزود: موج‌های بعدی آنفلوآنزا غالبا موج‌های خفیف‌تری هستند، اما در حال حاضر پیش‌بینی خاصی از بروز موج دوم یا سوم آنفلوآنزا نداریم. در علم همه‌گیری شناسی بر پایه یک روش مدلینگ با توجه به اطلاعاتی که باید از نظر زمانی در اختیار داشته باشیم می‌توانیم در مورد موج‌های بعدی پیش‌بینی کنیم که در حال حاضر برایمان امکان‌پذیر نیست.

انتقاد از صدور مجوز تولید ۴۵ برند جدید دخانیات / وزارت "صمت" پاسخگو نیست

 دکتر علیرضا رئیسی-معاون بهداشت وزیر بهداشت-، صدور مجوزهای جدید تولید مواد دخانی را مغایر با مصوبات ستاد کشوری کنترل دخانیات دانست و خواستار پاسخگویی وزارت صمت در این خصوص شد. او به خبر صدور مجوز ۴۵ برند جدید دخانیات شامل ۳۰ برند تنباکو اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت اقدام اخیر مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور را مغایر با مصوبه جلسه نهم ستاد کشوری کنترل دخانیات که طبق آن کاربرد عطر و طعم در محصولات دخانی و ثبت برند جدید از مصادیق تبلیغ می‌باشد، دانسته و خواستار ورود و رسیدگی نهادهای نظارتی به موضوع است.

مهم‌ترین علت چاقی در ایران / زنان چاق دو برابر مردان 

دکتر زهرا عبداللهی-مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت- در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سلامت ایسنا با اشاره به روند نگران‌کننده چاقی در کشور، گفت: حدود ۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال کشور دچار اضافه وزن و چاقی هستند. او درباره وضعیت چاقی در کشور، گفت: طبق آخرین مطالعاتی که در کشور انجام شده، حدود ۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال کشور دچار اضافه وزن و چاقی هستند.

هشدار؛ آلایندگی محیط کار علت بازنشستگی زودهنگام ۶۲ درصد نیروهای فعال

 ناهید حیدری-مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران- با بیان اینکه میانگین سنی بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور حدود ۴۰ سالگی و چیزی بین سنین ۳۸ تا ۳۹.۵ سال است، به عبارت دیگر حدود ۱۰ سال از سن مقرر برای بازنشستگی، زودتر بازنشسته می‌شوند گفت: باید جدی‌تر به مسئله بازنشستگی در قالب مشاغل سخت نگاه کنیم. او در نشست هم اندیشی اعضای کمیته‌های مشاغل سخت و زیان آور که در هتل پارسیان انقلاب برگزار شد با بیان اینکه مشاغل سخت و زیانآور از ابعاد و زوایای مختلف قابل بررسی است گفت: محور اصلی این جلسه، نیروی کار و کارگر است. یکی از شاخصهای توسعه یافتگی و یکی از مهمترین عوامل تولید، نیروی کار سالم است.

استقراض۵۰ هزار میلیاردی تامین‌اجتماعی از بانک‌ها برای پرداخت مستمریها

 محمدعلی جنانی-مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی- گفت: هر فرد بازنشسته در مشاغل سخت و زیان‌آور دارای ۹ سال سابقه ارفاقی، ۸۰۰ هزار تومان مستمری بیشتر، ۱۰ سال سن کمتر در زمان برقراری است. به عبارتی میانگین بازنشستگی بازنشستگان عادی ۵۹ سال و بازنشستگان سخت و زیان آور ۴۹ سال است. او در نشست هم اندیشی اعضای کمیته‌های مشاغل سخت و زیان آور که در هتل پارسیان انقلاب برگزار شد با بیان اینکه ۵۲ درصد جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند گفت: حمایت‌ها و خدمات سازمان در سه قالب تعهدات بلندمدت، کوتاه مدت و درمان ارائه می شود. تامین اجتماعی تنها سازمانی است که بر مبنای درآمد و هزینه خودش ادامه فعالیت داده و مصارف خودش را تامین می‌کند.

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام مسکن فرهنگیان

ثبت‌نام متقاضیان مسکن فرهنگیان در سامانه maskan.medu.ir که از چهاردهم آذر شروع شده بود فردا چهارشنبه (بیستم آذرماه) به پایان می‌رسد.

بودجه مقابله با گرد و غبار برای سال ۹۹ مشابه سال‌جاری

علی محمد طهماسبی-مدیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار- در گفت و گو با خبرنگار گروه محیط زیست ایسنا با بیان اینکه در بودجه سال ۹۹ مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو به سازمان حفاظت محیط زیست برای مقابله با پدیده گرد و غبار اختصاص داده شده است، گفت: این مبلغ نسبت به سال گذشته افزایش یا کاهش نیافته است. او با بیان اینکه بر اساس بند ه تبصره ۴ قانون بودجه سال ۹۹ برای مقابله با پدیده گرد و غبار در کشور مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده است، اظهار کرد: طی سال ۹۸ نیز همانند سال ۹۹ مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو اختصاص داده شده بود.

ورود ۴۰۰ خودرو جدید به ناوگان پلیس/ ترافیک موضوعی ملی است

سردار حسین اشتری-فرمانده نیروی انتظامی- از ورود بیش از ۴۰۰ دستگاه خودروی مجهز برای مسیرهای اصلی به ناوگان پلیس راهور خبر داد و اعلام کرد که به زودی تعداد بیشتری خودرو به مجموعه پلیس وارد خواهد شد. او در رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۹۸ که صبح امروز در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد، گفت: یکی از ارزشمندترین اقداماتی که می‌توان انجام داد، نجات جان انسان‌ها است و تمام دست‌اندرکاران طرح زمستانه امروز برای نجات جان انسان گردهم آمده‌اند که این اقدام ارزشمندی است.

آغاز طرح زمستانی پلیس در جاده‌ها/ استقرار ماموران در 112 گردنه برف‌گیر

سردار سید کمال هادیان فر-رئیس پلیس راهور ناجا- از آغاز طرح ترافیکی ویژه زمستان 98 از امروز خبر داد. او در رزمایش طرح ترافیک زمستانی 98 که صبح امروز در دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد، گفت: بیش از 60 هزار نیرو از هفت استان در برگزاری طرح زمستانی امسال مشارکت دارند. این طرح از امروز  20 آذرماه آغاز شد  و تا 20 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

کاهش موارد آنفلوآنزا از چهارشنبه گذشته / تقاضای کاذب برای تزریق واکسن

مهم‌ترین علت چاقی در ایران / زنان چاق دو برابر مردان

افتتاح ایستگاه مترو مولوی؛ در 30 آذر

بودجه مقابله با گرد و غبار برای سال ۹۹ مشابه سال‌جاری

توصیه مفید برای کاهش خطر دیابت نوع ۲

علائم و عوامل زایمان زودرس

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.