• شنبه / ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ / ۱۷:۵۶
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 92012408362
  • خبرنگار : 71404

پرندگان آزاد و نامه‌ای به خواهرم با بازی زنده یاد عسل بدیعی

فیلم‌های سینمایی شبکه‌های سیما در روز یکشنبه

تلویزیون برایروز یکشنبه چندین فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی در نظر گرفته است که از شبکه‌های مختلف سیما پخش می‌شوند.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،«پرندگان آزاد»،«نامه‌ای به خواهرم»،«کوچه رهایی»، «کودک مادر»،« سیب وسلما»،«سفرکارول»، « نگین »،«ساعت گیج زمان»،«نشانه‌ها» و« آقای لازار»از جمله فیلم‌هایی هستند که تلوویزیون قصد دارد آنها را یکشنبه 25 فروردین ماه مصادف با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) ازشبکه ­های سیما روی آنتن ببرد.

زمان پخش دقیق فیلم‌های سینمایی روز یکشنبه از شبکه های مختلف تلویزیون به شرح زیر است:

انیمیشن «پرندگان آزاد »به کارگردانی دنیل دی فلیپووگوستاوو جیانی محصول سال 2010 آرژانتین یکشنبه- 25 فروردین ماه ساعت «8 صبح» از شبکه دوسیما روی آنتن می‌رود.

داستان این انیمیشن درباره پرنده‌ای به نام جک است که عاشق پرنده زیبایی به نام «فیتو» می‌شود در حالی که فیتو هیچ علاقه‌ای به جک ندارد و قیافه او را مسخره می‌کند. یک روز وقتی فیتو در حال پرواز در جنگل بود. افرادی از طرف کمپانی پورتاس او را شکار می‌کنند و برای به نمایش گذاشتن رقص و آواز، او را به شرکت تحویل می‌دهند .

***

فیلم تلویزیونی« نامه‌ای به خواهرم » به کارگردانی سعید اسدی و تهیه کنندگی محسن پیریایی روز یکشنبه- 25 فروردین‌ماه، ساعت 17:30 دقیقه از شبکه دوسیما پخش می‌شود.

داستان فیلم که با بازی زنده یاد عسل بدیعی و دانیال حکیمی همراه است راجع به شروع زندگی پسرخاله و دخترخاله‌ای به نام ثمین است که بعد از ازدواج برای ادامه تحصیل راهی خارج از کشور هستند. برادر ثمین در سالهای جنگ مفقودالاثر شده و بعد از گذشت این سالها ثمین که قصد ازدواج و ترک ایران را دارد، به زعم کمیته تفحص جسد برادرش پیدا شده بگونه‌ای که شناسایی آن مشکل است. همسر ثمین که پسرخاله‌اش نیز است، برای شناسایی انتخاب می‌شود.

***

فیلم تلویزیونی« کوچه رهایی» به کارگردانی محسن یوسفی و تهیه کنندگی مهدی علی نقی‌پور، شنبه- 24فروردین‌ماه ساعت 20 ازشبکه سه سیما به روی آنتن می‌رود.

دراین فیلم خواهید دید: امیر پسر جوانی است که به علت رفع مشکلات مالی و وسوسه دوستش دست به دزدی می‌زند. در جریان دزدی از منزل، پلیس در جریان قرار گرفته و او و دوستش فرار می‌کنند . دوستش در جریان فرار کشته می‌شود و امیر هم به منزل دکتر جوانی پناه می‌برد . در جریان این آشنایی دکتر به امیر کمک می‌کند تا در مسیر جبران این خلاف قرار بگیرد.

حسن جوهرچی، رحیم نوروزی، محمد عمرانی و مینا نوروزی از جمله بازیگران فیلم«کوچه رهایی» هستند.

فیلم تلویزیونی« کوچه رهایی» صبح روزیکشنبه ساعت 11 ازاین شبکه بازپخش می‌شود.

***

فیلم تلویزیونی« کودک مادر» به کارگردانی متین بابایی و تهیه کنندگی رحمان رضایی یکشنبه- 25فروردین ماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم محصول سال 1391 مرکز سیما فیلم براساس داستان زندگی فردی است که به علت مرگ مغزی در بیمارستان بستری بوده و مادر با تمام وجود از او مثل زمان کودکی مراقبت می‌کند که آهو خردمند، سودابه بیضایی وامیر یل ارجمند در این فیلم ژانر خانوادگی و معناگرا به ایفای نقش پرداخته‌اند.

***

فیلم سینمایی « سیب و سلما» به کارگردانی حبیب اله بهمنی، یکشنبه 25 فرورودین ماه ساعت20:30 ازشبکه چهارسیما پخش می شود .

درخلاصه داستان فیلم آمده : پسر جوانی که در روستایی زندگی می کند، برای درس طلبگی به شهر می رود و بعد از مدتی دوباره به ده بر می گردد. او با پیشنهاد پدر و مادرش به خواستگاری دختر خاله اش که در دهی دیگر زندگی می کند، می رود. در بین راه با اتفاقات و آدمهایی روبرو می شود ،او یک روز بر حسب اتفاق سیبی را که در جوی آب افتاده می‌خورد و پس از خوردن سیب به دنبال مالک اصلی سیب و طلب رضایت از او است.

فیلم سینمایی « سیب و سلما » با بازی جعفر دهقان ، سیدمحمدهادی دیباجی وسوگل قلاتیان درژانر معناگرا و درام درسال 1391 ساخته شده است .

***

فیلم سینمایی « سفر کارول» به کارگردانی امانوئل یوریب محصول سال 2002 اسپانیا و پرتقال یکشنبه- 25 فروردینه ساعت«9 صبح» در قالب برنامه «تماشاخانه» از شبکه تهران روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم سینمایی« سفر کارول» که با بازی کلارا لاگ ، ژان جوزه بالستا و آلوارو دی لانا همراه است درباره دختر نوجوانی است که به همراه مادرش از آمریکا به سرزمین مادری اش اسپانیا می‌رود. مادر رو به مرگ است اما دخترک چیزی نمی‌داند و پدر هم درگیر جنگ است. در دهکده با بچه‌ها دوست می‌شود و بعد از مرگ مادرش به خانه خاله‌اش فرستاده می‌شود اما نمی‌تواند دوام بیاورد و نزد پدر بازمی‌گردد.

***

فیلم تلویزیونی «نگین» به کارگردانی احمد معظمی و تهیه کنندگی اکبر تحویلیان،روز یکشنبه 25 فروردین ساعت 13:30 از شبکه تهران پخش می‌شود.

درخلاصه داستان این فیلم آمده است: نگین دختر جوانی که مشکل مالی دارد تصمیم می‌گیرد به هر طریقی شده پول به دست بیاورد. در یک شرط بندی بین او و دو دوست خلافکارش ( مهناز و محبوبه)، او چادر به سر کرده و به داخل یک خیریه می‌رود تا بتواند از آنها پول به دست بیاورد. نگین وارد خیریه شده و سراغ خانم معینی مسئول خیریه می‌رود و در نهایت خانم معینی یک انگشتر به او می‌دهد.

امیرمحمد زند،حدیث امیر امینی، بهار کاتوزی،جمال اجلالی و ساغر عزیزی از جمله بازیگران این فیلم هستند.

***

فیلم تلویزیونی « ساعت گیج زمان» به کارگردانی فرزاد مؤتمن، یکشنبه 25 فروردین ساعت 20:45 از شبکه تهران پخش می‌شود.

این فیلم که بابازی رامین ناصرنصیر، مهدی فقیه، شمسی فضل‌اللهی، فاطمه طاهری و عاطفه جمالی همراه است درباره دختری است که به غیر از پیشرفت در کارش به چیز دیگری نمی‌اندیشد، در پی اتفاقی که رخ می‌دهد قصد جدایی از همسرش را دارد. به یکباره چندروز برایش مکررا تکرار می‌شود. او بالاخره متوجه اشتباهاتش می‌شود و دست از لجاجت و جدایی از همسرش برمی‌دارد.

فیلم تلویزیونی «ساعت گیج زمان» ازتولیدات سال 1388 مرکزسیما فیلم است.

***

فیلم تلویزیونی «نشانه‌ها» به کارگردانی یاسرطالبی و تهیه کنندگی میترا روحی منش، یکشنبه 25فروردین، ساعت 13:30 از «شبکه» شما پخش می‌شود.

داستان این فیلم درباره قاچاقچیان چوب است کهو موجب شش قتل شده‌اند. حداد، جنگلبان که همسرش به نوعی قربانی قاچاق شده، با دخترش «عشا» زندگی می‌کند. عشا عاشقانه جنگل را دوست دارد وبا درختان پیوندی معنوی برقرارکرده است. درادامه داستان سرگرد مروارید به دنبال قاچاقچیان به تفحص می‌پردازد و با حداد همراه می‌شود.

***

فیلم سینمایی« آقای لازار » به کارگردانی فیلیپ فالاردو ، یکشنبه 25 فروردین 10:15 دقیقه از «شبکه آموزش»پخش می­‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: با استعفای مارتین- معلم یک دبستان در شهر «کبک» که باعث افسردگی شدید دانش‌آموزان می‌شود، بشیر لازار یک معلم مهاجر الجزایری داوطلب استخدام در مدرسه و جانشینی مارتین می‌شود. بشیر از ابتدا در تطبیق با سیستم آموزشی مدرسه مشکل دارد و مدیر چند بار به آن تذکر می‌دهد.از سوی دیگر او گذشته‌اش را نیز از همه پنهان کرده است.

فیلم سینمایی« آقای لازار » محصول سال 2011 کانادا در ژانر اجتماعی ساخته شده است.

همچنین شبکه نمایش قصد دارد در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) فیلم‌های سینمایی،تلویزیونی و انیمیشن‌هایی چون «سکوت خدا» ،«درچشمان خرس »،«پدر»،« میم الف دال ر (مادر) »،« حادثه درشین جوکو » و« عنکبوت یخی » را به ترتیب ساعت 13:15، 15 ،17 ، 19 ، 21 و23 به روی آنتن ببرد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.