• شنبه / ۱۶ دی ۱۳۹۶ / ۱۲:۰۸
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 96101608137
  • منبع : روابط عمومی برنامه

اختتامیه‌ی عمار با طعم انتقاد و دفاع از صدا و سیما

اختتامبه عمار

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار با تقدیر از برگزیدگان این جشنواره همراه با پاسداشت ویژه امرالله احمدجو در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده؛ در بخش نقد درون گفتمانی، هیئت داوران ضمن تقدیر از اثر «حرام می خوریم؟!» به کارگردانی  «هادی محمدی نسب» و «سوخت ما سوخت» به کارگردانی«یاسین خوش آمد زهی» و«ترخیص» به کارگردانی «مهدی انصاری»، لوح افتخار این بخش را به اثر «میراث آلبرتا۳» به کارگردانی «حسین شمقدری» اهدا کرد.

حسین شمقدری، کارگردان میراث آلبرتا ۳، بعد از دریافت جایزه خود در سخنانی با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در روزهای پر التهاب جامعه گفت: علمکرد صدا و سیما در این دوران عملکردی بچگانه است و خبری از وقایع این روزها در شبکه خبر نیست.

وی با بیان اینکه این روزها جوانان بسیاری در جشنواره عمار و دیگر نهادهای انقلابی در حال فعالیت هستند، تأکید کرد: متأسفانه همچنان مدیران شبکه خبر را مدیرانی میانسال تشکیل می‌دهند.

وی با بیان این‌که ما تربیت میشویم تا با رسانه‌های خود یار امام زمان(عج) باشیم اظهار داشت: ان شا الله ظهور نزدیک است.

همچنین هیئت داوران فانوس این بخش را به اثر «تلکه» به کارگردانی «مسعود کارگر» و «فروشنده» به کارگردانی «علیرضا بوالی» اهدا کرد.

جایزه ویژه بخش مستند نقد درون گفتمانی هم به اثر «زمستان یورت» به کارگردانی «میلاد میرزا باقری» اهدا شد.

علیرضا بوالی، کارگردان مستند فروشنده، با بیان این که جشنواره عمار به ما جسارت داد تا اگر صدا و سیما نیز به اثرمان توجه نکرد، اثرمان دیده خواهد شد، گفت: اکران‌های مردمی عمار بزرگترین نعمت برای فیلمسازان است و اثر من به همین واسطه در بیش از ۱۰۰ دانشگاه و ۱۰۰۰ مسجد اکران شد.

وی در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم صدا و سیما جسارت داشته باشد و آثاری که به بصیرت گری و روشنگری مردم کمک می‌کند را حمایت و پخش کنند.

زمستان یورت، صدای کارگران مظلوم

میلاد میرزا باقری، کارگردان مستند «زمستان یورت» نیز بعد از دریافت جایزه خود با بیان این که خوشحالم که با این مستند توانستم صدای کارگران مظلوم معدن یورت باشم، تصریح کرد: اگر تریبون‌های نماز جمعه و صدا و سیما تریبون مظلومیت کارگران ستمدیده بودند، شاید امروز آن ۴۳ شهید معدن یورت در کنار ما بودند و به واسطه تولید ملی از آنها تقدیر میکردیم.

برگزیدگان این بخش جوایز خود را از دست خانواده جانباختگان معدن یورت؛ دامن‌زن، خانواده مجاهدی و خانواده شهید مدافع حرم، دادا... امیری دریافت کردند.

در بخش «مدافعان حرم»، هیئت داوران ضمن تقدیر از اثر «زخم صلیب» به کارگردانی  «محمد صالحی»، لوح افتخار این بخش را به اثر «رویای خلافت» به کارگردانی «سید مجتبی خیام الحسینی» و  «بابایی»به کارگردانی «مظفرحسین‌خانی‌هزاوه» اهدا کرد. همچنین هیئت داوران فانوس این بخش را به اثر «فرزند ایران» به کارگردانی «عارف جعفری‌چگنی»تقدیم کرد.

اهدای فانوس بخش مدافعان به مردم سیستان

عارف جعفری چگینی، کارگردان مستند فرزند ایران با بیان این که رسالت ما و رسانه در این روزها گریز از تهران و توجه به نقاطی نظیر سیستان و بلوچستان و دیگر نقاط محروم کشور است، اظهار داشت: من این جایزه را به مردم این خطه تقدیم می‌کنم.

مظفر حسین خانی، کارگردان مستند «بابایی» با اشاره به موضوع این فیلم که در مورد یکی از شهدای مدافع حرم است، خاطرنشان کرد: تنها سازمانی که از ساخت این فیلم حمایت کرد صدا و سیما بود و در انتقادات امشب جشنواره عمار از صدا و سیما من از آنها تشکر می‌کنم.

در بخش «جنگ نرم»، هیئت داوران ضمن تقدیر از اثر « محرمانه کولا» به کارگردانی « لقمان یدالهی»، لوح افتخار این بخش را به اثر «تله اسکرین» به کارگردانی «مصطفی حریری» اهدا کرد.

هیئت داوران فانوس این بخش را به اثر «پرزیدنت آکتورسینما» به کارگردانی «محمدرضا بورونی» اهدا کرد.

بنابرین گزارش «موزائیک مرگ بر امریکا» نیز به عنوان یکی از هدایای مردمی جشنواره، به محمدرضا بورونی، کارگردان مستند «پرزیدنت آکتور سینما» تعلق گرفت.

در بخش «بیداری اسلامی و جهانی» هیئت داوران ضمن تقدیر از اثر « نار و انار» به کارگردانی «حیدر بنی حمزه»؛ لوح افتخار این بخش را به اثر « قصر قند» به کارگردانی «محسن اسلام‌زاده» و «حرمان» به کارگردانی «حمید عبداله‌زاده» تقدیم کرد. هیئت داوران فانوس این بخش را به اثر «با صبر زندگی» به کارگردانی «وحید فراهانی» اهدا کرد.

براساس این گزارش، دومین هدیه مردمی هشتمین جشنواره عمار که عروسکی از شهر فوعه سوریه بود، به وحید فراهانی کارگردان مستند «با صبر زندگی» تعلق گرفت. «با صبر زندگی» روایت تبادل مردم محاصره شده فوعه و کفریا با اسرای داعشی است که با بمب‌گذاری داعش، به یک تراژدی تبدیل میشود.

نامهای نیز به همراه این عروسک از طرف «رجا قیشانی»، یکی از اهالی فوعه خطاب به وحید فراهانی، کارگردان مستند و اهالی رسانه ارسال شده بود که در این مراسم قرائت شد.

وحید فراهانی، کارگردان مستند با صبر زندگی، پس از دریافت جایزه ویژه خود، اظهار داشت: این روزها ثانیه شماری می‌کنم که جبهه مقاومت به سمت فوعه و کفریا حرکت کند و ما نیز پشت سر آن ها برویم و رشادت این عزیزان و مظلومیت شیعیان این منطقه را ثبت و ضبط کنم.

جنگ اقتصادی را دریابیم

رضا برجی، از داوران بخش جنگ نرم هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار با اشاره به بخش اقتصاد مقاومتی جشنواره عمار اشاره کرد و افزود: تبریز به عنوان پایتخت جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ شناخته شد و لباسی که من به تن دارم کار ترک روستای کندوان تبریز است و می‌خواهم بگویم که بیاییم که از کار تولید کنندگان داخلی استفاده کنیم.

وی با بیان این که به جای کارهای ترک ترکیه بیایید از تولیدات داخلی حمایت کنیم، تصریح کرد: جنگ اقتصادی به مثابه جنگ سخت است و جنگ فرهنگی است و ما باید به عرصه اقتصادی توجه ویژه داشته باشیم و در همانند مقابله با تهاجم فرهنگی به مقابله با تهاجم اقتصاد مقاومتی بپردازیم.

بنابرین گزارش،بخش دوم اهدای جوایز با معرفی و تقدیر از برگزیدگان بخش‌های «پویانمایی و موشن گرافی»، «جبهه فرهنگی و سبک زندگی» و «تاریخ معاصر» با حضور داوران و خانواده شهید سید مصطفی حسینی، شهید مرتضی غفوری، برادر شهید شهریاری، همسر شهید رضازاده و پدر شهیدان ابوالمعالی برگزار شد.

در بخش «پویانمایی و موشن گرافی»، هیئت داوران ضمن تقدیر از اثر «خاطرات و مخاطرات» به کارگردانی «میثم حسینی» و اثر «شاه رفت» به کارگردانی «مرتضی جعفرقلی زنجانی» لوح افتخار این بخش را به اثر «رئیس» به کارگردانی «احسان سنایی راد» اهدا کرد.

براساس این گزارش، در بخش «پویانمایی»، هیئت داوران ضمن تقدیر از پویانمایی «رقص شمشیر» به کارگردانی «وحید مباشری» به دلیل بیان روان قصه در عین سادگی فرم و ساختار و پویانمایی«ترامپت» به کارگردانی «رسول آذرگون» به خاطر فضاسازی وشخصیت‌سازی جذاب، لوح افتخار این بخش را به اثر «صفر در سفر» به کارگردانی «موعود شیخ بهائی» به دلیل ایجاد فضای شاد و مفرح برای بیان موضوع اقتصاد مقاومتی اهدا کردند.

بنابرین گزارش، هیئت داوران در بخش «جبهه فرهنگی و سبک زندگی»، ضمن تقدیر از اثر «زنگ کار » به کارگردانی «هاشم مسعودی» به دلیل تشویق نوجوانان به کار و تقویت فرهنگ اتکا به خود که از مسائل مهم و دارای اولویت است و « امید در برزخ» به کارگردانی «رضا سورانی»به دلیل معرفی یک نمونه موفق از پرداختن به آسیب‌های اجتماعی و ارائه راه حل این مشکل؛ لوح افتخار این بخش را به اثر «بار دیگر زندگی » به کارگردانی «امیدمدحج»به علت روایتی هنری و خلاقانه از اردوهای جهادی تقدیم کرد.

همچنین؛ هیئت داوران فانوس این بخش را به اثر « فرج الله سلحشور» به کارگردانی« محمد سعید غدیریان » به دلیل روایتی موجز ومکفی از زندگی یک قهرمان فرهنگی انقلاب و نسبت فرم و محتوای مناسب اهدا کرد.

بنابرین گزارش، لوح هنری این بخش، باتوجه به موضوع به روز و مبتلابه و ساختار قوی به دو اثر «من می‌مانم» و «در آستانه فصل سرد» به کارگردانی «فاطمه مرزبان» اهدا می‌شود.

هیئت داوران هشتمین جشنواره عمار، در بخش «تاریخ معاصر»، ضمن تقدیر از اثر « میرزا جواد» به کارگردانی «سعید فرجی» و «تختگاه هیچکس» به کارگردانی «مجتبی غفوری» و «گیلن باره» به کارگردانی «داوود مرادیان» و «عبور ناممکن» به کارگردانی «سید مسعود امامی» لوح افتخار این بخش را به اثر «از فوتبال تا پیروزی» به کارگردانی «محمد حسن یادگاری» اهدا کرد.

همچنین؛ هیئت داوران فانوس این بخش را به اثر «اولین برخورد» به کارگردانی «حمید رضا حیدری» تقدیم کرد. جایزه ویژه این بخش هم به اثر «قائم مقام » به کارگردانی «سید محمد علی صدری نیا » اهدا شد.

ان شاء الله راوی فتح قدس باشیم

حمیدرضا حیدری، کارگردان مستند اولین برخورد اظهار داشت: امیدوارم آن روزی که بچه‌های رسانه انقلاب فتح قدس را روایت می‌کنند ما نیز از راویان این فتح بزرگ باشیم.

محمدحسن یادگاری، کارگردان مستند «فوتبال تا پیروزی» نیز با بیان این که با ساخت این مستند می‌خواستم بگویم که همه با هم با هر اختلاف نظری باید ایران را بسازیم، اظهار داشت: من از مسئولان فرهنگی می‌خواهم به ما اجازه دهند که نقد کنیم؛ چرا که اگر ما نقد نکنیم افرادی از بیرون ما را نقد می‌کنند و آن نقد ممکن است به گونه‌ای باشد که تبعات مخربی برای کشور به همراه خواهد داشت.

با تشکر از یوسف نادری منش تهیه کننده این اثر اظهار داشت: هنرمندان انقلابی باید اثری خلق کنند که در جامعه ماندگار باشد.

بنابرین گزارش، هدیه مردمی هشتمین جشنواره عمار در این بخش که چفیه شهید رسول خالقی پور بود بعد از پخش کلیپی در معرفی این هدیه ویژه، به «سیدمحمدعلی صدری نیا» کارگردان مستند «قائم مقام» اهدا شد.

این هدیه ویژه توسط مادر شهیدان خالقی پور به این کارگردان جوان تقدیم شد. این هدیه ویژه سال گذشته در هفتمین دوره جشنواره عمار به ابوالقاسم طالبی اهدا شده بود.

مادر شهیدان خالقی‌پور در این بخش سخنانی گفت: همه ما هوشیار هستیم و می‌دانیم که دشمنان کشور هیج غلطی نمی‌توانند انجام بدهند. آن جرسومه‌ای که خودباخته بود و پرچم ایران را پایین کشید موجب شد تا دل همه خانواده های شهدا به درد بیاید و خون شود.

بعد از خون شهدا قداست ما پرچم ایران است. زیرا ما فرزندان شهید خود را که غسل بی کفن بودند را در پرچم ایران پیچاندیم و به خانه ابدی خود فرستادیم.

اگر رهبر معظم انقلاب اسلامی اجازه می‌دادند ما خانواده‌های شهدا او را سر جای خودش مینشاندیم. ما به خاطر رهبری ساکت ماندیم اما از مسئولان درخواست میکنیم تا آنها را مجازات کنند که اگر اینگونه نشود قلب‌های سوخته ما التیام نخواهد یافت.

مزیت اصلی مستند قائم مقام صداقت در روایت بود

محمدعلی صدری نیا، کارگردان مستند قائم مقام، پس از دریافت جایزه چفیه شهیدان خالقی پور که از مادر این شهیدان دریافت کرد، اظهار داشت: این چفیه با ارزش ترین هدیه‌ای است که دریافت کردهام و امیدوارم که دعای خیر همه مادران شهدا بدرقه کار ما باشد و دعا کنید برای ما که اخلاص فرزندان شهید شما را داشته باشیم.

وی با بیان این ساخت مستند قائم مقام حاصل تلاشی تیمی است، اظهار داشت: ساخت این مستند سالها زمان برده است و در طول این ۴۰ روزی که از زمان ساخت مستند گذشته، بازخوردهای بسیاری به ما رسیده است که بعضاً نقاط فرمی خوب کار هم در این میان بوده است اما من می‌خواهم بگویم که مزیت اصلی کار ما صداقت در روایتمان بود و ما تلاش کردیم در مستند قائم مقام تاریخ را صادقانه روایت کنیم.

عملکرد صدا و سیما به سبب دستور شواری امنیت ملی است

عباس سلیمی نمین، داور بخش تاریخ معاصر جشنواره عمار در سخنانی گفت: انتقادی که در این جلسه توسط یکی ازدوستان به عملکرد صدا و سیما درمورد نحوه پوشش وقایع اخیرکشور مطرح شد وارد نیست. در حقیقت این سخنان را ظلمی بر علیه صدا و سیما ارزیابی کردم. علت تاخیر رسانه ملی در عدم پوشش وقایع اخیر تصمیمی بود که توسط شورای عالی امنیت ملی کشور گرفته شده بود و انتقاداتی که در این برنامه بیان شد خیلی دقیق نبود. 

براساس این گزارش، در ادامه آیین اختتامیه هشتمین جشنواره عمار، جایزه شهید سیاح طاهری که از طرف دبیرخانه جشنواره به اکران کنندگان مردمی اهدا می‌شود، با قرائت پیام شفاهی رهبری به اکران کنندگان و تشویق ممتد حاضران برای ۱۵ هزار اکران کننده مردمی عمار به خانم اکرم حیدری به نمایندگی از اکران کنندگان مردمی شهر نهاوند همدان اهدا شد.

اکرم حیدری اکران کننده مردمی عمار نیز بعد از دریافت جایزه شهید سیاح طاهری در سخنانی گفت: از دست اندرکاران و مسئولان برگزاری جشنواره مردمی فیلم عمار تقدیر و تشکر می‌کنم و به نمایندگی از اکران کنندگان مردمی قول می‌دهیم تا تمام تلاش خود را انجام بدهیم که آثار این جشنواره هرچه بیشتر و بهتر دیده شوند.

پدر شهید ابوالمعالی نیز پس از اهدای جوایز در سخنانی گفت: دوستی به نام سلیمان الکولی اهل ساحل عاج داشتم که در سفری به ایران آمده بود. او با دستان باز نماز می‌خواند و به همین دلیل با خودم فکر می‌کردم که به ما شیعیان نزدیک است.

وی افزود: از او پرسیدم از شیعه چه میدانی که پاسخ داد امام خمینی. بعد از مدتی دوباره او را دیدم و به من گفت شیعه شده است. بعد از مدتی در سایت های مقاومت و دشمنان مقاومت خبری را مشاهده کردم که نوشته بودند سلیمان الکولی در کشور سوریه به شهادت رسیده است. نکته جالب اینکه بر روی کفن خود نوشته بود فدای حضرت زینب.

تجلیل از کارگردان «روزی روزگاری»

بنابرین گزارش، در ادامه با حضور خانواده شهیدان رحیمی، بابایی، قنبری، سنگین، یزدانی و محمد فیلی، صدرالدین حجازی، هوشنگ توکلی، محمدحسین نیرومند، عباس سلیمی نمین و بیژن نوباوه در بخش پاسداشت ویژه از امرالله احمدجو، کارگردان آثاری مانند «تفنگ سرپر»، «روزی روزگاری» و... تقدیر و تجلیل شد.

امرالله احمدجو پس از دریافت فانوس جشنواره عمار اظهار داشت: صادقانه عرض می‌کنم که خود را قابل این همه لطف نمی‌دانم و خوشحالم که امروز بین شما علاقمندان سینما هستم.

وی با بیان اینکه کشور ما از جهت مطالعه وضع فقیرانهای دارد خاطرنشان کرد: جشنواره مردمی فیلم عمار سطح فرهنگ کشور را تا حدودی ارتقاء بخشیده است.

احمدجو با بیان اینکه از روزی که با دوستان جشنواره عمار آشنا شدم شور و شعف خاصی در من ایجاد شده است گفت: جوانان تازه کار نیاز دارند تا آثارشان دیده شود و این جشنواره محفلی برای رسیدن به این مهم است.

وحید جلیلی رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره مردمی فیلم عمار در سخنانی با تقدیر از کسانی که در جشن هنر انقلاب حاضر شدند گفت: در دوره های گذشته سعی کردیم از چهرههای مردمی برجسته عرصه فیلمسازی تقدیرکنیم که از جمله اینهامی‌توانیم به امیرقویدل،میرباقری،سلحشور،ده‌نمکی،طالبی،جعفری جوزانی و حسین زندباف اشاره کرد.

وی با بیان اینکه امشب بنا داریم به پاس خدمتی که امرالله احمدجو در خدمت به سینمای مردمی انجام داد از این کارگردان باسابقه سینمای ایران تشکر کنیم اظهار داشت: احمدجو با نگاه دقیق مردم شناسانه تاریخ پرفراز و نشیب ملت را روایت کرد.

او در ادامه اظهار داشت: اگر ما امثال احمدجو در جامعه فراوان داشتیم بهتر و سریع‌تر به سمت جامعه آرمانی پیش میرفتیم و این تقدیر امروز جشنواره عمار کمترین کاری است که می‌توانیم از این کارگردان سینمای مردمی داشته باشیم.

جلیلی در پایان تصریح کرد: حیف است کشوری که این همه تاریخ و فرهنگ به این قدرتمندی دارد از تماشای آنها محروم شود و این فضای غنی سنتی چیزی بود که درکارهای احمدجو مشاهده می شد.

بر اساس این گزارش، در بخش بعدی اهدای جوایز اختتامیه هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار، برگزیدگان بخش‌های «اقتصاد مقاومتی»، «ملت قهرمان» و «داستانی» با حضور خانواده شهیدان صابری،حمیدی، حسین روزی، برادر شهید وزوایی، حاج حسینی و داوران؛ حسن عباسی، مرتضی فیروزآبادی، شهریار بحرانی و سعید مستغاثی معرفی و تقدیر شدند.

در بخش داستانی، هیئت داوران در بخش فیلم کوتاه؛ ضمن تقدیر از اثر «همکلاسی» به کارگردانی «مجتبی حیدری»، لوح افتخار این بخش را به اثر « سِلفی سَلَفی» به کارگردانی «سیدمهدی میرغیاثی»و اثر«صداها» به کارگردانی«محمدحسین امانی» اهدا کرد. همچنین؛فانوس این بخش را به اثر«مادر» به کارگردانی «رضازهتابچیان»تقدیم کرد.

در بخش فیلم نیمه بلند؛ هیئت داوران ضمن تقدیر از اثر «سر به راه» به کارگردانی «امیر داسارگر»؛ لوح افتخار این بخش را به اثر « خانه پنجم» به کارگردانی «رضوانه فتحی» اهدا کرد. همچنین؛ فانوس این بخش را به اثر « بعدازظهر» به کارگردانی «امیر عباس ربیعی» اهدا شد.

بنابرین گزارش، در بخش فیلم بلند؛ هیئت داوران لوح افتخار این بخش را به اثر «ساحل امن» به کارگردانی «کرامت پور شهسواری» اهدا کرد. همچنین؛ فانوس این بخش به اثر «خیال نقش» به کارگردانی «احمد فیضی» اهداشد.

در این بخش، هیئت داوران لوح افتخار بازیگری را به «سامان غنائمی» در مجموعه آثار داستانی و «مانی رحمانی» برای فیلم داستانی «خیال نقش» تقدیم کرد.

بنابرین گزارش، هدیه مردمی و ویژه این قسمت از طرف خانواده شهید عباس خدری به فیلم داستانی «اشنوگل» به کارگردانی مشترک «هادی حاجتمند و علی سلیمانی» تقدیم شد.

هادی حاجتمند، کارگردان فیلم سینمایی اشنوگل پس از دریافت جایزه خود با انتقاده از عدم حمایت جامعه انقلابی از فیلم اشنوگل در زمان اکران اظهار داشت: از شما تشکر می‌کنم که اجازه ندادید این فیلم بیشتر از ۲۰ میلیون بفروشد و کمتر از یک هفته اکران داشته باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: امیدواریم به عزت خانواده شهدا و دعای خیر این عزیزان در مسیر اعتلای هنر انقلابی ثابت قدم باشیم.

بر اساس این گزارش، در بخش «ملت قهرمان»، هیئت داوران هشتمین جشنواره عمار، ضمن تقدیر از اثر «روایت ریحانه» به کارگردانی «روح الله کاظمی‌زاده»،اثر «جستجوی مطلق» به کارگردانی «علی کیوان» و اثر «فاطمه» به کارگردانی «معصومه نورمحمدی»؛ لوح افتخار این بخش را به اثر «بابا آب داد» به کارگردانی «روح الله فخرو» اهدا کرد. همچنین هیئت داوران، فانوس این بخش به اثر «نشانی» به کارگردانی «اصغر بختیاری» تعلق گرفت.

بر اساس این گزارش، هیئت داوران بخش اقتصاد مقاومتی ضمن تقدیر از اثر «بازی در مسکو» به کارگردانی «محسن مقصودی»، اثر «دشت آدمخوار» به کارگردانی «مصطفی شبان»، اثر «تجارت ابدی» به کارگردانی «محسن نقی زاده» و اثر «من می‌مانم» به کارگردانی «فاطمه مرزبان»؛ لوح افتخار این بخش را به اثر «عالی‌نسب» به کارگردانی «مهدی عوض‌زاده» و اثر «جوهره» به کارگردانی«داوود شیخ» و اثر «حاصل فصل من» به کارگردانی «امیر نصیری» اهدا کرد. همچنین هیئت داوران، فانوس این بخش به اثر «کارخانه جهان» به کارگردانی آقای «مصطفی رمضان خانی» اهدا شد.

بنابرین گزارش، جایزه ویژه «نشان مردمی استقلال» هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار، با حضور خانواده شهدای هسته ای، پدر شهید احمدی روشن، برادر شهید شهریاری و خانواده شهیدان ملکی، باغبانی، زرچینی، علی محمدی، سیدخدا موسوی، نشان مردمی استقلال جشنواره به خانم سلیمه نصیری، قهرمان مستند «حاصل فصل من»؛ محمود بارانی، قهرمان مستند «دشت آدمخوار»؛ علی بیات، بهرام کرمی و حاجت نجفی به نمایندگی از پنج قهرمان مستند «ید واحد» و محمدعلی هاشمی، قهرمان مستند «ز مثل...» تقدیم شد.

پدر شهد احمدی روشن در انتهای این مراسم درسخنانی گفت: از دوستان و عزیزانی که باعث و بانی برگزاری این مراسم خیر شدند تقدیر و تشکر می‌کنم. چند وقت پیش در شبکه افق یکی از نمایندگان مجلس حضور پیدا کرد و در سخنان خود موضعی را گرفت که نتیجه آن حمایت از دولت بود. این نماینده مجلس از برجام نافرجام حمایت کرد اما ما آن را جز خیانتی به ایران نمی دانیم.

وی افزود: این نماینده مجلس پس از یک ساعت صحبت در تلویزیون درمورد برجام، آن را حاصل خون شهدا دانست. اما به نظرم این سخیف ترین و بدترین سخنی بود که او تا امروز بر زبان خود آورده است.

پدر شهید احمدی روشن ادامه داد: از همه حاضران و هنرمندان این مراسم دعوت می‌کنم که سری به محل زلزله زده سرپل ذهاب بزنند و مظلومیت مردم آنجا را مشاهده کنند و ببینند که بعد از ۵۰ روز از این مشکلی که برای آنها ایجاد شده هنوز هیچ کمکی به آنها نشده است و در چادرهای خود بسر می‌برند و سرما و گرما را تحمل می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر عمدا امکاناتی به آنها داده نمیشود، امیدوارم که مسئولان و مسببان آن دچار سرنوشتی از طرف خداوند شوند که کسی نداند در کجا از دنیا رفته‌اند.

پدر احمدی روشن تصریح کرد: آنها از همین مردم رنج کشیده رای گرفتند حالا آن مقام مسئول با ماشین زده گلوله و محافظان فراوان به میان آنها آمده است. از آن طرف هم شخصی دیگر با کفش خود وارد چادر مردم رنج کشیده آنجا شده است.

پایان بخش آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار ترانه «داستان سیزده» با اجرای مشترک علی نصیرنژاد و مجتبی الله وردی بود که برای اولین بار در این مراسم رونمایی شد.

علی نصیرنژاد، بعد از اجرای خود در سخنانی گفت: ترانه داستان سیزده کار تاریخی بود که از دوران رضاخان قلدر شروع میشود و تا انقلاب ۱۳۵۷ ادامه پیدا می‌کند.

انتهای پیام 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.