• دوشنبه / ۱ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۹:۳۲
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 97050100620
  • خبرنگار : 71062

دومین جشنواره فیلم ایثار به کار خود پایان داد

جشنواره فیلم ایثار

دومین جشنواره فیلم ایثار با معرفی برگزیدگان در بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش ایسنا، در این جشنواره که در تالار ایوان شمس برگزار شد، حجت‌الاسلام کاویانی‌راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ما یک اثر هنری به طول صدها کیلومتر در هشت سال دفاع مقدس با سرانگشت پدران و مادران شهدا خلق کردیم، تابلویی که با دست‌های قلم شده و پاهای قطع شده فرزندان این ملت خلق شد که طراح آن تابلو بزرگ مردی بود که تمام عالم در برابر عظمتش سر تعظیم فرود می‌آورند.

وی ادامه داد: حفظ این تابلو ارزشمند که تعریف و توصیف آن سال‌ها زمان می‌برد باید با ابزار مستدل قابل دفاع و ابزار هنری امکان‌پذیر میسر شود.

کاویانی‌راد اظهار کرد: 1150 اثر متنوع رسیده به این جشنواره حامل این پیام است که هنوز فرهنگ ایثار و شهادت رونق خاص خود را دارد و توجه زیادی را به خود جلب می‌کند.

هیات داوران این جشنواره عبارت بودند از مصطفی رزاق کریمی، مهدی فرجی، محمدتقی فهیم، سیدحسن حقگو، مرجان ریاحی و سیدمرتضی حسینی.

در این جشنواره محمدمهدی فهیم نماینده هیات داوران بیانیه جشنواره را قرائت کرد.

آثار برگزیده دومین جشنواره ملی «فیلم ایثار» به شرح زیر است:

بخش مستند:

بهترین کارگردانی: «زنانی با گوشواره های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند

بهترین تهیه کنندگی: «کویرس» (وطن کوچک من) به تهیه کنندگی مرتضی شعبانی

بهترین فیلم مستند: «مرز مه آلود» ساخته آبتین حسینی

بهترین تصویربرداری: «لوتوس» به تصویربرداری محمدرضا وطن خواه

بخش فیلم کوتاه داستانی:

بهترین کارگردانی: «ولد» به کارگردانی امیرعباس ربیعی

بهترین تهیه کنندگی: «باز هم سکوت» به تهیه کنندگی حوزه هنری خراسان رضوی

بهترین فیلم کوتاه داستانی: «ملاقات شیشه ای» ساخته یوسف حاتمی کیا

بخش فیلم های 120 ثانیه ای:

برگزیده اول: «تالار آبی» ساخته مرتضی علی میرزایی

برگزیده دوم: «عبور» ساخته رضا آزادی

برگزیده سوم: «ته ته (گهواره)» ساخته سید جواد هادی اصل

بخش نماهنگ:

بهترین نماهنگ: «آغوش امن» ساخته محمدمهدی فکریان

بهترین نماهنگ مدافع حرم: «مدافع حرم شهید باغبانی» ساخته فاطمه رضوان فر

بخش پویانمایی:

بهترین پویانمایی: «آنتراکت» ساخته محمدرضا خردمندان

بخش فیلمنامه:

برگزیده اول: «آرایش نسبتا غلیظ» نوشته مسعود شعبانی

برگزیده دوم: «فرودگاه» نوشته محمد قاسم پور

برگزیده سوم: «قایق های کاغذی» نوشته محمدرضا خضری.

در این جشنواره همچینن از سیرانوش زمانی مادر شهید ویگن از شهدای اقلیت،همسر شهید هادی باغبانی از شهدای مدافع حرم و خلبان عتیقه‌چی تقدیر شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.