• شنبه / ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۳۰
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 98051206105
  • منبع : روابط عمومی جشنواره

معرفی آثاری از جشنواره فیلم کودک و نوجوان

جشنواره فیلم کودک

هفت فیلم سینمایی بلند در بخش «ملی» و ١٢ فیلم سینمایی و ١٠ فیلم پویانمایی بلند در بخش «بین‌الملل» جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان معرفی شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد اطلاع رسانی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، اسامی فیلم‌های سینمایی و پویانمایی بلند راه‌یافته به سی و دومین جشنواره بین‌‍المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اعلام شد و بر این اساس هیات انتخاب بخش ملی متشکل از جواد حاتمی، حسین شیخ‌الاسلامی، نادره ترکمانی، سهیل موفق و حامد جعفری هفت فیلم سینمایی و پویانمایی بخش ملی را به شرح زیر برگزیدند.

*سینمایی و پویانمایی بلند بخش ملی:

١-«اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده و تهیه‌کنندگی سیدجلال چاوشیان

٢-«بیست و سه نفر» به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه‌کنندگی مجتبی فرآورده (سازمان هنری رسانه‌ای اوج)

٣-«بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی و تهیه‌کنندگی سیدغلامرضا موسوی

۴-«تورنادو» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سیدجواد هاشمی

۵-«قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی و تهیه‌کنندگی بهروز رشاد (محصول کارن فیلم)

۶-«منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی امیر داسارگر و تهیه‌کنندگی حامد بامروت‌نژاد (تهیه‌شده در مدرسه سینمایی عمار)

٧-«بنیامین» (پویانمایی) به کارگردانی محسن عنایتی نوش‌آبادی و تهیه‌کنندگی مصطفی مزرعتی حسن‌آبادی

دبیرخانه جشنواره فیلم‌های «بیست و سه نفر» و «قطار آن شب» را به عنوان دو اثر سینمایی بلند و «بنیامین» را به عنوان فیلم پویانمایی بلند از این بخش به عنوان نمایندگان ایرانی در بخش «بین‌الملل» نیز معرفی کرده است.

همچنین هیات انتخاب بخش «بین‌الملل» سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان متشکل از جمال امید، محمد حمیدی‌مقدم، رائد فریدزاده، فرزاد اژدری و حامد سلیمان‌زاده فیلم‌ها و پویانمایی‌های سینمایی در بخش بین الملل را انتخاب کردند.

در بخش سینمایی بلند ١٢ اثر و پویانمایی بلند ١٠ فیلم برای رقابت در بخش مسابقه انتخاب شدند که اسامی آنها به شرح زیر است:

*سینمایی بلند بخش بین‌الملل

١-«بیله» به کارگردانی اینارا کلمن از جمهوری لتونی

٢-«پسر ابری» به کارگردانی مایکمین چینکسپور از کشور بلژیک

٣-«اوتزی و معمای زمان» به کارگردانی گابریل پینوتا از کشور ایتالیا

۴-«شاهین‌ها» به کارگردانی براگی تورهینرکسن از کشور ایسلند

۵-«سوپر یوفی» به کارگردانی مارتین اسمیتز از کشور هلند

۶-«راز تپه سبز» به کارگردانی سین سرنیک از کشور کرواسی

٧-«جادوگر کوچک» به کارگردانی مایکل شائرر از کشو آلمان و سوییس

٨-«چاسکیت» به کارگردانی پریا رامسوبن از کشور هند

٩-«گنج یرماک» به کارگردانی اولگ دنیسوو از کشور روسیه

١٠-«هکر» به کارگردانی پل برگ از کشور دانمارک

١١-«فریاد سکوت» به کارگردانی ویلادمیر پوتاپوف از کشور روسیه

١٢-«بچه‌های وایانگ» به کارگردانی ریموند تن از کشور سنگاپور

*پویانمایی بلند بین‌الملل

١-«ماجراهای پت و مت» به کارگردانی مارِک بنِس از جمهوری چک

٢-«داستان‌های باغ جادویی آنتون کرینگز» به کارگردانی آنتون کرینگز و آرنود بوراناز کشورهای فرانسه ولوگزامبورگ

٣-«غرغرو وارد می‌شود» به کارگردانی آندره کوتوریه از کشور مکزیک

۴-«گوسفند و گرگ‌ها ٢» به کارگردانی ولادیمیر نیکولائواز کشور روسیه

۵-«یافتن کالارو» به کارگردانی لئو لی از کشورهای چین و آمریکا

۶-«لوته و اژدهایان گمشده» به کارگردانی هایکی ارنیتس و یانو پلدما از جمهوری لتونی و استونی

٧-«خرس معرکه» به کارگردانی وانگ کیاز کشور آمریکا

٨-«دره فانوس‌ها» به کارگردانی کلِب هایستاد از کشور کانادا

٩-«جیکوب، می می و سگ‌های سخنگو» به کارگردانی ادموندز جانسونز از جمهوری لتونی

١٠-«لوییز و لوکا-ماموریت به ماه» به کارگردانی راسموس آ. سیورتسن از کشور نروژ

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ٢٨ مرداد تا ۴ شهریور ٩٨ به دبیری علیرضا تابش در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.