• دوشنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۹
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99041611645
  • خبرنگار : 50189

شهردار کرمان خبر داد

اتمام عملیات پروژه بزرگراه شهید حاج قاسم سلیمانی شهر کرمان تا پایان سال جاری

اتمام عملیات پروژه بزرگراه شهید حاج قاسم سلیمانی شهر کرمان تا پایان سال جاری

ایسنا/کرمان شهردار کرمان با اشاره به اجرا و افتتاح پروژه‌های کوچک در شهر کرمان در سال جاری عنوان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در شهرداری کرمان، ۱۵ تا ۲۰ بوستان محله‌ای و منطقه‌ای امسال در شهر کرمان اجرا و به بهره برداری خواهند رسید.

"سید مهران عالم‌زاده" صبح امروز ۱۶ تیرماه در جمع خبرنگاران درباره اقدامات شهرداری کرمان از اجرای پروژه بزرگراه شهید حاج قاسم سلیمانی در سال جاری خبر داد و بیان کرد: این پروژه امسال از بعد پل کوثر تا تقاطع شهدای خلبان اجرایی خواهد شد که تلاش است تا پایان سال جاری بازگشایی شود و در این راستا به زودی کار تملک این پروژه آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: پروژه احداث این بزرگراه یکی از پروژه های بسیار بزرگی بوده که در دوره‌های قبل شهرداری بخش های از این پروژه اجرا یا تملک شده بود که در این دوره بنا داریم ظرف مدت یک سال اجرایی کرده و سعی می کنیم تا پایان سال جاری این بخش پروژه را اتمام و به بهره برداری برسانیم.

شهردار کرمان از تکمیل تقاطع حلقه شهر کرمان خبر داد و اظهار کرد: مطالعات این پروژه توسط مشاور هم اکنون در حال انجام است و احتمالا دو تقاطع در رینگ شهر پیشنهاد داده شود که اگر شورای شهر آن را تصویب کند، بحث عملیات اجرای آن در سال جاری رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به مشکلات شهر کرمان پس از هر بارش عنوان کرد: متاسفانه نقاطی از شهر کرمان در زمان بارندگی، دچار آبگرفتگی شده و به نقاط بحرانی تبدیل می‌شوند که برای رفع این مشکل، مشاور مطالعاتی انجام داده که ظرف ۱۵ روز آینده چند نقطه بحرانی شهر برای رفع و اصلاح این آبگرفتگی‌ها به پیمانکار واگذار خواهیم کرد.

عالم‌زاده به موضوع ایجاد پیاده راه در بافت تاریخی شهر کرمان اشاره و بیان کرد: مطالعه پیاده راه کردن میدان توحید و خیایان گلبازخان به سمت خیابان تجلی تقریبا به اتمام رسیده و به زودی مناقصه اجرای این طرح گذاشته خواهد شد تا این قسمت از شهر به پیاده راه تبدیل شود ضمن آنکه موضوع پیاده‌راه شدن میدان شورا نیز در حال اجراست.

شهردار کرمان در پاسخ به این سوال که تبدیل شدن مسیر میدان بسیج تا میدان شورا به پیاده راه آیا بار ترافیکی در بر نخواهد داشت، تصریح کرد: قطعا با اجرای این پروژه، مقداری از بار ترافیک بروی سایر محورهای منتهی این محل‌ها افزوده خواهد شد اما اگر معتقدیم که شهر برای مردم است نه برای ماشین، بنابراین باید بحث ترافیک را نیز حل کرد.

عالم‌زاده افزود: عموما فضاهای شهری برای تعلق خاطر مردم می باشند و باتوجه به اینکه زندگی شهری بیشتر آپارتمان نشینی شده لذا فضای مناسبی که مردم تعامل اجتماعی داشته باشند، در شهرها وجود ندارد که باید فضای شهری این خلاء را جبران کند بنابراین فضای میدان شورا قابلیت خوبی در این زمینه دارد.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه های شهرداری کرمان اتصال پارک مشاهیر به پارک شورا و موزه دفاع مقدس با استفاده از پل هوایی است ضمن آنکه مسیری برای دوچرخه سواری نیز در این راستا ایجاد خواهد شد.

شهردار کرمان با اشاره به اجرا و افتتاح پروژه‌های کوچک در شهر کرمان در سال جاری عنوان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در شهرداری کرمان، ۱۵ تا ۲۰ بوستان محله‌ای و منطقه‌ای امسال در شهر کرمان اجرا و به بهره برداری خواهند رسید.

این مقام مسئول با تاکید برآنکه مجموعه پارک گردشگری یک پروژه بسیار بزرگی است و اجرای کامل آن در توان این دوره شهرداری نیست، تصریح کرد: پارک گردشگری دو سایت داشته است که یکی از آن میدان شورا بوده که حدود ۹۰ درصد آن به اتمام رسیده است و سایت دیگر طراحی آن تمام شده و پس از شهادت حاج قاسم تغییراتی در این سایت ایجاد شد به ‌طوری‌که از گنبد جبلیه به سمت مزار حاج قاسم به عنوان پیاده‌راه حاج قاسم سلیمانی تعیین کرده‌ایم.  

هردار کرمان در بخش دیگری از صحبت های خود از ناوگان حمل و نقل عمومی شهر کرمان سخن به میان آورد و اظهار کرد: نوسازی ۲۰ دستگاه اتوبوس و در صورت همکاری خودروسازان، خرید ۱۰ تا ۲۰ دستگاه اتوبوس جدید در دستور کار شهرداری کرمان است که در صورت نوسازی و خرید این تعداد اتوبوس، تا حدودی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر کرمان به روز خواهد شد.

عالم زاده در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تعدد زمین‌های خالی در شهر کرمان اظهار کرد: تنها کاری که شهرداری‌ها برای زمین‌های خالی می‌تواند انجام دهند، این است که دیواری دور این زمین‌ها بکشد و هزینه آن را به حساب مالک زمین بگذارند اما با این اقدام ممکن است زمین خوارانی روی این زمین‌ها سند بگیرند ضمن آنکه تعداد این زمین در شهر کرمان زیاد است و اعتبارات شهرداری جوابگوی دیوار کشی دور این زمین‌ها نیست اما اگر مالیات برای زمین‌ها وضع می‌شد قطعا صاحبان آنها این زمین‌ها را تعیین تکلیف می‌کردند.

وی ادامه داد: در خصوص بناهای فرسوده که صاحبانشان آنها را رها کرده‌ و احتمال تخریب و ریزش آنها در معابر وجود دارد، با حکم دادستانی این ساختمان‌ها تخریب و جمع‌آوری خواهند شد.

عالم‌زاده با اشاره به اینکه امسال حدود ۲ میلیون مترمربع آسفالت در خیابان ها و معابر شهر کرمان انجام خواهد شد، اظهار کرد: آسفالت‌ها دارای یک سن و عمری می باشند و اگر زیرسازی‌ها مناسب نباشد به مرور زمان، آسفالت ها نشست و ترک دار می‌شوند که اگر زود آنها را ترمیم کنیم تخریب آسفالت کمتر اتفاق می‌افتد.

شهردار کرمان با بیان این مطلب که طرح ترافیکی میدان بیرم‌آباد در حال مراحل اخذ تصویب است، در ادامه به انتقاداتی مبنی بر عدم وجود سرویس بهداشتی در شهر کرمان اشاره و بیان کرد: در سنوات گذشته تعداد سرویس بهداشتی زیادی در شهر کرمان ساخته شده اما جانمایی آنها درست نبود که در این راستا و برای رفع این مشکل چند سرویس بهداشتی در حال ساخت است که در جای مناسب نصب خواهند شد.

وی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با خبرنگاران در خصوص عوارض پروانه شهرداری گفت: قیمت پروانه شهرداری متناسب با قیمت مبنای زمین می‌باشد اما شورای شهر در سال جاری قیمت پروانه را متعادل نگهداشته است و علی رغم جهش قیمت زمین، پروانه‌ها تغییر قیمتی زیادی نداشته‌اند.

عالم‌زاده درباره اصلاح ورودی های شهر کرمان نیز گفت: طرح اصلاح ورودی‌های شهر کرمان در حال آماده شدن است. که در این راستا عملیاتی اجرایی اصلاح ورودی شهر کرمان از سمت جاده تهران، به‌زودی آغاز خواهد شد و سایر ورودی‌ها نیز در مرحله طراحی هستند.

این مقام مسئول درباره تابلوهای راهنمای شهری عنوان کرد: با توجه به وسعت شهر کرمان، به تابلوهای اطلاع رسانی زیاد نیاز داریم که در حال افزایش این تابلوها هستیم.

شهردار کرمان با اعلام این خبر که حدود ۳۲ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری امسال در شهر کرمان اجرا خواهد شد، اظهار کرد: مسیر خیابان سپه (قسمتی که خودروها به صورت غیرقانونی پارک می‌کردند) هم اکنون به مسیر دوچرخه سواری تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه همه شهرهای دنیا به سمت دوچرخه‌سواری روی آورده‌اند، بیان کرد: به دنبال فرهنگسازی استفاده مردم از دوچرخه هستیم تا مردم بیشتر به سمت دوچرخهسواری سوق پیدا کنند.

عالم‌زاده با اشاره به افزایش کرایه‌های تاکسی و اتوبوس های درون شهری عنوان کرد: طبق مصوبات،نرخ کرایه اتوبوس‌ها ۲۵ درصد و نرخ کرایه تاکسی‌ها ۳۱ درصد در شهر کرمان افزایش یافته است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.