• کشف ۱۲۶ میلیاردی کالای قاچاق در همدان

  دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالاوارز استان همدان خبر داد

  کشف ۱۲۶ میلیاردی کالای قاچاق در همدان

  دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالاوارز استان همدان با اشاره به کشف و ضبط کالای قاچاق در این استان گفت: در ۶ ماهه ابتدای امسال کالای قاچاق به ارزش ۱۲۶ میلیارد تومان در استان همدان کشف و ضبط شده است.

 • اخذ مجوز فعالیت گردشگری سلامت در بیماستان آتیه همدان

  اخذ مجوز فعالیت گردشگری سلامت در بیماستان آتیه همدان

  مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان همدان با بیان اینکه در کشور ۱۷ بیمارستان برای گردشگری سلامت انتخاب شده است، گفت: بیمارستان آتیه همدان جزء نخستین بیمارستانهایی است که مجوز راه اندازی گردشگری سلامت را از وزارت بهداشت اخذ کرده است.

 • اسدآباد در مسیر صنعتی شدن

  اسدآباد در مسیر صنعتی شدن

  مناطق ویژه اقتصادی امروزه نقش و جایگاه ویژه‌ای در توسعه اقتصادی منطقه‌ای ایفا می کنند به طوریکه با توجه به آمار و ارقام این مناطق در توسعه اقتصادی و در قالب شاخص‌های مختلفی چون درآمد افراد، اشتغال، تثبیت و ماندگاری افراد در محل سکونت خود و جلوگیری از مهاجرت به شهر، ایجاد زیر ساخت‌های ارتباطی و امکانات و خدمات زندگی تأثیر بسزایی دارند.

سرویس اجتماعی همدان

سرویس اقتصادی همدان

سرویس سیاسی همدان

سرویس علمی و آموزشی همدان

سرویس فرهنگی و هنری همدان

سرویس ورزشی همدان

سرویس عکس همدان

 • پیاده‌روی اربعین حسینی،«طریق العلما»

  پیاده‌روی اربعین حسینی،«طریق العلما»

  با نزدیک شدن به اربعین حسینی، زائران حرم اباعبدلله الحسین (ع) از کشورها و مسیرهای مختلف به سمت حرم سومین امام شیعیان در حال حرکت هستند. مسیر «طریق العلما» در کنار رود فرات قرار دارد و از بین نخلستان‌های نجف عبور می‌کند. از این مسیر، بیشتر بومی‌های این منطقه استفاده می‌کنند.

 • شب‌های نجف

  شب‌های نجف

  تنها چند روز مانده به اربعین سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، کوچه‌ها و خیابان‌های نجف حال و هوای خاصی دارد و مردم این شهر با پرپایی موکب‌های پذیرایی میزبان زائرانی هستند که برای پیاده‌روی نجف تا کربلا آمده‌اند تا از امیرالمومنین (ع) اذن بگیرند و لبیک گویان به سرزمین عشق و ایمان راهی شوند.

 • قبرستان‌ وادی‌السلام

  قبرستان‌ وادی‌السلام

  قبرستان وادِی السَّلام، نام قبرستانی بزرگ و تاریخی است در شهر نجف، که به سبب وجود احادیث بسیاری درباره فضیلت آن، برای شیعیان اهمیت خاصی دارد. این قبرستان از بزرگ‌ترین قبرستان‌های جهان است که افزون بر وسعت، از قدمت بسیار بالایی نیز برخوردار است. بنابر برخی روایات، این قبرستان محل رجعت بعضی از پیامبران و صالحان است و هر مؤمنی در هر جای دنیا که وفات کند، روح او به این مکان خواهد آمد. قرار گرفتن وادی‌السلام در شهر نجف، که مرقد امام اول شیعیان، امام علی (علیه‌السّلام) در آن قرار دارد، بر اهمیت آن افزوده است. همچنین بسیاری از مشاهیر مذهبی، سیاسی و اجتماعی شیعه در این قبرستان مدفونند.

 • عبور زائران اربعین حسینی از مرز خسروی

  عبور زائران اربعین حسینی از مرز خسروی

  همزمان با از سرگیری تردد زائران اربعین حسینی از مرز خسروی، سه شنبه ۱۶ مهرماه شمار زائران عبور یافته از این مرز بین‌المللی، چند برابر شده که پیش بینی می‌شود با نزدیک شدن به روز اربعین بر این تعداد افزوده شود. بنا بر اعلام مسئولین ستاد اربعین حسینی در خسروی، این استان با تمام امکانات و ظرفیت‌ها از جمله ۱۲۰ موکب، پیش بینی پارکینگ‌ها با ظرفیت ۶۵ هزار خودرو و طبخ روزانه ۶۰ هزار غذا آماده پذیرایی از زائران اربعین حسینی است.

سرویس شهرستانها همدان

 • اسدآباد در مسیر صنعتی شدن

  اسدآباد در مسیر صنعتی شدن

  مناطق ویژه اقتصادی امروزه نقش و جایگاه ویژه‌ای در توسعه اقتصادی منطقه‌ای ایفا می کنند به طوریکه با توجه به آمار و ارقام این مناطق در توسعه اقتصادی و در قالب شاخص‌های مختلفی چون درآمد افراد، اشتغال، تثبیت و ماندگاری افراد در محل سکونت خود و جلوگیری از مهاجرت به شهر، ایجاد زیر ساخت‌های ارتباطی و امکانات و خدمات زندگی تأثیر بسزایی دارند.

 • تاکستان‌های ملایر در معرض تهدید

  تاکستان‌های ملایر در معرض تهدید

  سه سال پیش بحث جهانی شدن انگور ملایر داغ بود و همه مسئولان تلاش کردند تا اینکه سرانجام ملایر گوی سبقت را از دیگر رقبا ربود و سال گذشته این برند مهم را کسب کرد.

 • اسدآبادی‌ها سالی یکبار زعفران تولید می‌کنند

  اسدآبادی‌ها سالی یکبار زعفران تولید می‌کنند

  مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد استان همدان از پیش بینی برداشت بیش از ۴۰ کیلوگرم زعفران از اراضی کشاورزی این شهرستان در آذرماه سالجاری خبر داد.

 • افزایش ۲۰ درصدی کشف انواع موادمخدر در ملایر

  افزایش ۲۰ درصدی کشف انواع موادمخدر در ملایر

  فرمانده انتظامی شهرستان ملایر به کارنامه موفق نیروی انتظامی در حوزه مبارزه با موادمخدر در این شهرستان اشاره و بیان کرد: امسال شاهد افزایش ۲۰ درصدی کشفیات انواع موادمخدر در سطح این شهرستان بودیم.