سرویس اجتماعی همدان

سرویس اقتصادی همدان

سرویس سیاسی همدان

سرویس علمی و آموزشی همدان

سرویس فرهنگی و هنری همدان

سرویس ورزشی همدان

سرویس عکس همدان

 • پیاده‌روی اربعین حسینی،«طریق العلما»

  پیاده‌روی اربعین حسینی،«طریق العلما»

  با نزدیک شدن به اربعین حسینی، زائران حرم اباعبدلله الحسین (ع) از کشورها و مسیرهای مختلف به سمت حرم سومین امام شیعیان در حال حرکت هستند. مسیر «طریق العلما» در کنار رود فرات قرار دارد و از بین نخلستان‌های نجف عبور می‌کند. از این مسیر، بیشتر بومی‌های این منطقه استفاده می‌کنند.

 • شب‌های نجف

  شب‌های نجف

  تنها چند روز مانده به اربعین سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، کوچه‌ها و خیابان‌های نجف حال و هوای خاصی دارد و مردم این شهر با پرپایی موکب‌های پذیرایی میزبان زائرانی هستند که برای پیاده‌روی نجف تا کربلا آمده‌اند تا از امیرالمومنین (ع) اذن بگیرند و لبیک گویان به سرزمین عشق و ایمان راهی شوند.

 • قبرستان‌ وادی‌السلام

  قبرستان‌ وادی‌السلام

  قبرستان وادِی السَّلام، نام قبرستانی بزرگ و تاریخی است در شهر نجف، که به سبب وجود احادیث بسیاری درباره فضیلت آن، برای شیعیان اهمیت خاصی دارد. این قبرستان از بزرگ‌ترین قبرستان‌های جهان است که افزون بر وسعت، از قدمت بسیار بالایی نیز برخوردار است. بنابر برخی روایات، این قبرستان محل رجعت بعضی از پیامبران و صالحان است و هر مؤمنی در هر جای دنیا که وفات کند، روح او به این مکان خواهد آمد. قرار گرفتن وادی‌السلام در شهر نجف، که مرقد امام اول شیعیان، امام علی (علیه‌السّلام) در آن قرار دارد، بر اهمیت آن افزوده است. همچنین بسیاری از مشاهیر مذهبی، سیاسی و اجتماعی شیعه در این قبرستان مدفونند.

 • عبور زائران اربعین حسینی از مرز خسروی

  عبور زائران اربعین حسینی از مرز خسروی

  همزمان با از سرگیری تردد زائران اربعین حسینی از مرز خسروی، سه شنبه ۱۶ مهرماه شمار زائران عبور یافته از این مرز بین‌المللی، چند برابر شده که پیش بینی می‌شود با نزدیک شدن به روز اربعین بر این تعداد افزوده شود. بنا بر اعلام مسئولین ستاد اربعین حسینی در خسروی، این استان با تمام امکانات و ظرفیت‌ها از جمله ۱۲۰ موکب، پیش بینی پارکینگ‌ها با ظرفیت ۶۵ هزار خودرو و طبخ روزانه ۶۰ هزار غذا آماده پذیرایی از زائران اربعین حسینی است.

سرویس شهرستانها همدان

 • معرفی کارواش‌های فاقد چاه آب به دادستانی

  فرماندار اسدآباد خبر داد

  معرفی کارواش‌های فاقد چاه آب به دادستانی

  فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: بیش از 50 درصد چاه های دشت اسدآباد همدان به کنتور هوشمند و حجمی مجهز است به طوریکه از این حیث در بین شهرستانهای استان همدان رتبه نخست را کسب کرده ایم.

 • درهای توسعه به روی اسدآباد بازمی‌شود

  درهای توسعه به روی اسدآباد بازمی‌شود

  مناطق ویژه اقتصادی امروزه نقش و جایگاه ویژه‌ای در توسعه اقتصادی منطقه‌ای ایفا می کنند به طوریکه با توجه به آمار و ارقام این مناطق در توسعه اقتصادی و در قالب شاخص‌های مختلفی چون درآمد افراد، اشتغال، تثبیت و ماندگاری افراد در محل سکونت خود و جلوگیری از مهاجرت به شهر، ایجاد زیر ساخت‌های ارتباطی و امکانات و خدمات زندگی تأثیر بسزایی دارند.

 • تاکستان‌های ملایر در معرض تهدید

  تاکستان‌های ملایر در معرض تهدید

  سه سال پیش بحث جهانی شدن انگور ملایر داغ بود و همه مسئولان تلاش کردند تا اینکه سرانجام ملایر گوی سبقت را از دیگر رقبا ربود و سال گذشته این برند مهم را کسب کرد.

 • اسدآبادی‌ها سالی یکبار زعفران تولید می‌کنند

  اسدآبادی‌ها سالی یکبار زعفران تولید می‌کنند

  مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد استان همدان از پیش بینی برداشت بیش از ۴۰ کیلوگرم زعفران از اراضی کشاورزی این شهرستان در آذرماه سالجاری خبر داد.