• پنجشنبه / ۴ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۹:۴۹
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 00061752889
  • خبرنگار : 50028

استاندار خراسان جنوبی:

تمام توان و تجربه مدیران باید صرف خدمت به مردم شود

تمام توان و تجربه مدیران باید صرف خدمت به مردم شود

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: ما وظیفه داریم وقت، عمر، تجربه، جوانی و مهارت‌های خود را صرف خدمت به مردمی کنیم که بهترین سرمایه‌های خود را در راه مکتب اسلام هزینه کرده‌اند.

حمید ملانوری، امروز پنج شنبه ۴ شهریور در سومین جلسه شورای راهبری مدیریت توسعه استان که به منظور تجلیل از دستگاه های برتر در ارزیابی عملکرد سال ۹۹ در قالب جشنواره شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: ما وظیفه داریم وقت، عمر،تجربه، جوانی و مهارت های خود را برای خدمت به مردمی که بهترین سرمایه‌های خود را در راه مکتب اسلام هزینه کرده‌اند، تلاش کنیم.

به گزارش ایسنا، وی ضمن گرامیداشت ایام محرم و هفته دولت، تصریح کرد: این ایام، یادآور قیام بزرگ عاشوراست و انقلاب اسلامی ایران نیز الهام گرفته از همین مکتب عاشورا است.

به گفته وی؛ تنها اهرمی که سبب شده این انقلاب با رهبری امام خمینی(ره) و با دستان خالی در برابر رژیم سفاک شاهنشاهی  به ثمر بنشیند، ایمان، اخلاص و تقواست.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه عاشورا جز فرهنگ صبر، مقاومت و خدمت به معنای واقعی نیست، گفت: امام حسین(ع) خود، خانواده و یارانش را به منظور بلند شدن قامت جامعه بشری برای نسل‌های آینده فدا کردند و پیکرشان بر زمین افتاد تا زمینیان، بلند شوند و قدر و مرتبه بگیرند.

ملانوری با اشاره به نقش و جایگاه خانواده شهدا و جامعه ایثارگران در پیروزی انقلاب و توفیقات نظام، خاطرنشان کرد: خانواده شهدا و جامعه ایثارگران که با گذشت و ایثار و با هیچ منتی در راه دفاع از انقلاب گام برداشتند، کم توقع ترین اقشار جامعه هستند لذا باید همه انرژی و توان خود را صرف خدمت به این افراد کنیم.

وی فرصت خدمت را نعمتی بزرگ خواند و گفت: در این استان بیش از ۸۰۰ هزار نفر زندگی می کنند اما توفیق خدمت به تعداد اندکی از افراد داده شده، بنابراین ما باید این فرصت را مغتنم بدانیم و در مقام قدرشناسی از این توفیق، تمام توان خود را در راه خدمت به مردم هزینه کنیم.

به گفته وی؛ خداوند، بیش از وسع ما انتظار ندارد اما کم فروشی در آن چه در توان داریم، بسیار ناپسند است.

استاندار ، هدف از برپایی جشنواره شهید رجایی را ارزیابی عملکرد مدیران و انتخاب دستگاه‌های اجرایی برتر عنوان کرد و گفت: این که تعداد انگشت شماری از مدیران معرفی می‌شوند، نشان از کم کاری سایر دستگاه‌ها نیست اما تلاش برخی مدیران بیشتر بوده است.

به گفته وی؛ این موفقیت‌ها حاصل مدیریت مدیران و همراهی و تلاش کارمندان و کارشناسان دستگاه‌هاست.

وی یادآور شد: ما در شرایطی خدمت می کنیم که تهدیدها، تحریم ها و خشکسالی استان، مدیریت را بسیار سخت کرده است.

استاندار، با بیان اینکه خراسان جنوبی، استانی است که می‌تواند خود را براساس داشته‌ها و منابع موجود، مدیریت کند، اظهار کرد: وظیفه مدیران این است که با مطالبه اعتبارات ملی از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنند.

ملانوری، ظرفیت‌های معدنی را از محورهای توسعه استان برشمرد و گفت: این پتانسیل ارزشمند به ما کمک می کند، زیرساخت‌ها را توسعه دهیم، مشکلات مردم را رفع کنیم و سطح خدمات را بالا ببریم تا بهره مندی مردم از این خدمات ارتقاء بدهیم.

وی با تأکید بر استفاده مدیران از ظرفیت‌های رسانه‌ای در راستای بیان اقدامات و عملکردها، خاطرنشان کرد: دریافت نظرات مردمی و اطلاع رسانی به موقع اقدامات باید مورد توجه قرار گیرد. 
به گفته وی؛ خراسان جنوبی، مراکز علمی غنی و بسیار خوبی دارد و ما می توانیم از ظرفیت فکری، علمی و تخصصی موجود در راستای مدیریت استان استفاده کنیم.

استاندار از تلاش‌های مدیران در یک سال گذشته تشکر کرد و رأی قاطع نمایندگان به وزرای پیشنهادی و آغاز به کار کابینه دولت جدید را تبریک گفت.

مجید پورعیسی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی و دبیر جشنواره شهید رجایی استان نیز با اشاره به این که طبق اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دستگاه‌های اجرایی باید به منظور شناسایی معایب و محاسن ارزیابی شوند، گفت: در جشنواره شهید رجایی امسال ۵۱ دستگاه شرکت کردند تا براساس گروه ‌بندی‌های پنج گانه، از هر گروه یک دستگاه به عنوان برتر انتخاب شود.

پورعیسی یادآور شد: با هماهنگی استانداری، به جای پنج دستگاه به ۱۰ دستگاه برتر رسیدیم و علاوه بر این، ۵ دستگاهی هم که اقدامات محوری شایسته ای در طول سال گذشته انجام داده بودند به عنوان دستگاه‌های برتر هفته دولت معرفی شدند.

وی تأکید کرد: بدنه مدیریتی منسجمی در قالب سرمایه اجتماعی در استان وجود دارد که امیدواریم ارتقاء یابد تا در حوزه پیشرفت و توسعه به متوسط کشوری برسیم.

پورعیسی بیان کرد: با عنایت به اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، هیات وزیران آیین نامه ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی کشور را تصویب کرد.

وی افزود: به استناد مواد ۸۱ و ۸۲ قانون مدیریت خدمات کشوری هر ساله دستگاههای اجرایی استان در ابعاد شاخص های عمومی و اختصاصی مورد ارزیابی و دستگاههای برتر بر اساس مفاد بخشنامه جشنواره شهید رجایی مورد تقدیر می‌گیرند.

پورعیسی ادامه داد: بخشنامه جشنواره شهید رجایی با هدف شناسایی و تقدیر از تلاشگران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ارتقاء و بهبود عملکرد دستگاههای اجرایی و نیز پایش اجرای مطلوب برنامه های اصلاح نظام اداری در سه سطح ملی، دستگاهی و استانی تدوین و ابلاغ  می‌شود.

وی افزود: در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹ دستگاههای اجرایی استان ۵۱ دستگاه مشارکت داشتند که ۱۰ دستگاه بر اساس مفاد بخشنامه جشنواره شهید رجایی مورد تقدیر قرار گرفتند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی تصریح کرد: همچنین از ۵ دستگاه اجرایی برتر که در راستای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده‌اند به مناسبت هفته دولت تقدیر بعمل آمد.

پورعیسی یادآور شد: در قالب جشنواره شهید رجایی ۱۰ دستگاه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت و پنج دستگاه بخاطر  اقدامات محوری و شایسته و ارائه خدمت به مردم در طول سال نقش ارزنده‌ای داشتند در هفته دولت مورد تقدیر مقام عالی استان قرار خواهند گرفت.

وی تأکید کرد: بدنه مدیریتی منسجمی در قالب سرمایه اجتماعی در استان وجود دارد که امیدواریم ارتقاء یابد تا در حوزه پیشرفت و توسعه به متوسط کشوری برسیم.

در پایان این مراسم از ۱۵ دستگاه برتر استان در شورای راهبری توسعه مدیریت  تقدیر شد. بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با کسب بالاترین امتیاز در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی در استان رتبه اول و همچنین بالاترین امتیاز در گروه زیر بنایی ‌وتوسعه زیر ساخت کسب کرده است.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری به جهت کسب رتبه برتر در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی و همچنین بالاترین امتیاز در گروه عمومی و قضایی، اداره کل امور اقتصادی و دارایی به جهت کسب رتبه برتر در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی تجلیل شدند.

اداره کل جهاد کشاورزی و شرکت آب منطقه‌ای نیز به جهت کسب بالاترین امتیاز در شاخص های عمومی به عنوان دستگاه های برتر معرفی شدند.

در این مراسم از اداره کل امور مالیاتی به جهت کسب بالاترین امتیاز در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی در گروه تولیدی و خدماتی، دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به جهت کسب بالاترین امتیاز در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی در گروه سلامت و رفاه اجتماعی، اداره کل آموزش و پرورش به جهت کسب بالاترین امتیاز در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی در گروه  آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، و دو مجموعه اداره کل راه و ‌شهرسازی و شرکت گاز به عنوان دستگاه برتر درخصوص محورهای برنامه های اصلاح نظام اداری و یا اقدامات برجسته تخصصی دستگاه تقدیر شد.

در ادامه پنج دستگاه اداره کل اطلاعات، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز به عنوان دستگاه‌های برتر هفته دولت امسال معرفی و تجلیل شدند.

انتهای پیام 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.