• دوشنبه / ۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۸
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 1400030302097
  • منبع : نمایندگی مرکزی

دری نجف آبادی:

انتخابات پیش رو مصداق فتح خرمشهری دیگر است

انتخابات پیش رو مصداق فتح خرمشهری دیگر است

ایسنا/مرکزی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: یکی از زمینه های مهم فتح خرمشهرهای پیش رو انتخابات ۲۸ خردادماه است که از اهمیت بسیاری برخوردار است و ملت ایران با حضور باشکوه و بصیرانه خود و انتخاب یک گزینه اصلح یک حماسه دیگری خلق خواهند کرد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در همایش وحدت نیروهای مسلح به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد اظهار کرد: ملت ایران و رزمندگان اسلام با تکیه بر قدرت خداوند و ایمان الهی توانستند پیروزی بزرگی به دست بیاورند و فتح خرمشهر را رقم بزنند. آزادسازی خرمشهر توفیق با عظمتی بود که خداوند به ملت ایران عنایت کرد.

وی با بیان اینکه هر زمان که ملت ایران با ایمان و توکل بر خدا وارد صحنه شده خداوند پیروزی های بزرگ را به ملت ارزانی داشته و یوم الله سوم خرداد یادآور نصرت الهی و تکیه بر توانمندی های داخلی و درونی است، گفت: جمله حضرت امام(ره) در مورد سوم خرداد مبنی بر اینکه "خرمشهر را خدا آزاد کرد" یک راهبرد مهم است و امروز برای آزادی خرمشهرهای پیش رو تنها باید به قدرت خداوند و اراده الهی تکیه کنیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از سپاه روح الله، دری نجف ابادی اظهار کرد: فتح خرمشهر نشان می دهد که هر کجا که اراده و عزم راسخ بکارگیری شود پیروزی های بزرگ رقم می خورد و حماسه خلق می شود که در طول انقلاب اسلامی نمونه های این حماسه ها فراوان است. پیروزی ملت قهرمان فلسطین در جنگ دوازده روزه بار دیگر برتری قدرت خداوند را نشان داد و ثابت کرد که رمز پیروزی در صحنه های آینده تکیه بر قدرت خداوند و بکارگیری عزم و اراده پولادین است.

وی افزود: ملت قهرمان فلسطین بار دیگر در این آزمون بزرگ پیروز و سربلند بیرون آمدند و امروز رژیم کودک کش صهیونیستی در برابر قیام منسجم مردم فلسطین عاجز و ناتوان مانده و در برابر این ملت قهرمان به زانو افتاده است. به برکت تفکر و نهضت امام خمینی(ره) جبهه مقاومت در سراسر عالم نقش آفرینی می کند و انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه ملت ایران را به اوج عزت و افتخار رساند موجب سربلندی ملت های مظلوم مسلمان شد.

دری نجف آبادی گفت: بسیج کردن مردم برای دفاع همه جانبه از ارزش ها یکی از ابتکارات حضرت امام(ره) بود که از ابتدای شکل گیری انقلاب و در طول انقلاب اسلامی تحقق پیدا کرد و امروز در قالب جبهه مقاومت در کشورهای اسلامی نمود دارد. امروز در جبهه های اقتصادی و فرهنگی نیاز به فتح خرمشهرها و خلق حماسه ها داریم و باید با فرهنگ تلاش، ازخودگذشتگی، روحیه جهادی و با بکارگیری عناصر با کفایت و کارآمد محقق شود.

وی افزود: یکی از زمینه های مهم فتح خرمشهرهای پیش رو انتخابات ۲۸ خرداد ماه است که از اهمیت بسیاری برخوردار است و ملت ایران با حضور باشکوه و بصیرانه خود و انتخاب یک گزینه اصلح یک حماسه دیگری خلق خواهند کرد. مشارکت گسترده ملت ایران در انتخابات سرنوشت ساز است و امنیت و پیشرفت ملی در همه ابعاد را رقم خواهد زد و امروز ملت ایران آماده خلق حماسه دیگری در ۲۸ خرداد ماه است.

دری نجف آبادی اظهار کرد: همه باید برای هدایت کشتی عظیم انقلاب اسلامی به سمت پیشرفت و کمال با وحدت و انسجام همه جانبه تلاش کنند و زمینه را برای تشکیل یک دولت جوان حزب الهی با کارآمدی و همراه با شاخصه های ضد فساد، عدالت خواه، انقلابی و کارآمد فراهم کنند.

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر از اهمیت بسیاری برخوردار است چراکه رئیس جمهور اختیارات زیادی دارد و می تواند منشاء خدمات و اقدامات زیادی در جامعه باشد، از طرفی حیات، سلامت و سعادت شهر به کارآمدی شورای شهر است. حاکم شدن روابط حزبی و سیاسی و در نظرگرفتن منافع گروهی و شخصی در شوراهای شهر آفت بزرگی است و افرادی که برای شوراها انتخاب می شوند باید در خدمت مردم و پیشرفت جامعه باشند.

سردار حسن مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز در این همایش، گفت: فرا رسیدن ایام الله سوم خردادماه که به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی نامگذاری شده یادآور جانفشانی ها و مجاهدت های مردم قهرمان و رزمندگان اسلام است.

وی با بیان اینکه فتح خرمشهر فراتر از یک پیروزی در برابر دشمنان است و به تعبیر حضرت امام(ره) فتح خرمشهر آزادی یک خاک نیست بلکه مسئله حفظ ارزش های نظام اسلامی است، افزود: سوم خرداد یادآور حماسه عملیات بیت المقدس است که نتیجه عینی نصرت خداوند به ملت ایران است و به حق فتح خرمشهر نماد ایستادگی و مقاومت ملت ایران است که همچون برگ زرینی در تاریخ انقلاب به ثبت رسیده است.

شهرستانی گفت: دفاع مقدس همواره پر از حماسه سازی ها و افتخار آفرینی های رزمندگان و ملت ایران است که بعد از دفاع مقدس همچنان حماسه سازی ها و حفاظت از حریم انقلاب و ولایت توسط سربازان نظام اسلامی همچنان ادامه دار بوده و در همه عرصه ها برای دفاع از ارزش ها نقش آفرینی می کنند. عملیات بیت المقدس در تاریخ انقلاب اسلامی همواره زنده و یادآور بیداری ملت ایران در برابر دشمنان است و بزرگترین درس پیروزی در عملیات بیت المقدس تکیه بر هدایت های ولایت فقیه و استفاده از توانمندی های داخلی است که باید همواره مورد توجه ما باشد.

وی اظهار کرد: پیروزی ملت قهرمان فلسطین در جنگ ۱۲ روزه یادآور رشادت ها و مجاهدت های مدافعان حرم در جبهه مقاومت و در راس آنها شهید سلیمانی است و بار دیگر پوشالی بودن و سستی رژیم منحوس صهیونیستی را نشان دهد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در حاشیه این مراسم با بیان اینکه عملیات بیت المقدس که منجر به فتح خرمشهر شد یکی از فتوحات بزرگ و جلوه های ویژه امداد الهی برای امت اسلام بود و رزمندگان اسلام در این عملیات در طی چهار مرحله، سه محور و سه قرارگاه بزرگ حماسه بزرگی خلق کردند، گفت: بیش از ۲۴ هزار مجروح و ۶ هزار شهید در عملیات بیت المقدس تقدیم انقلاب شده که بیش از ۲۹۲ شهید والامقام متعلق به استان مرکزی است که عنوان فاتحان خرمشهر را برای خود ثبت کرده اند.

وی افزود: حماسه سوم خرداد ماه نماد غرور ملی و درس مهم مکتب تقوا و بصیرت است و ملت ایران با الگوگیری از این حماسه بزرگ توانستند در طول ۴۲ سال گذشته حماسه های بزرگ خلق کنند. سرآغاز تشکیل جبهه مقاومت فتح خرمشهر بوده و شهدایی همچون شهید سلیمانی در مکتب سوم خرداد رشد و تربیت پیدا کرده اند. اگر امروز می خواهیم در همه صحنه های پیش رو موفقیت حاصل کنیم باید الگوی فتح خرمشهر و روحیه رزمندگان همواره مقابل ما باشد. آن چیزی که توانست ملت ایران و رزمندگان اسلام را در عملیات بیت المقدس پیروز کند توکل بر خدا، اخلاص در نیت، تقوای در عمل بود که منجر به یک عمل صالح شد و اینها باید برای ما درس مهمی باشد.

کریمی با بیان اینکه با الگوی فتح خرمشهر می توانیم در همه صحنه های انقلاب موفقیت به دست آوریم و امروز نیازمند فتح خرمشهرها در صحنه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی هستیم که یکی از بسترهای آن انتخابات ۲۸ خرداد ماه است که همه باید نقش آفرینی کنیم، گفت: امروز ما وظیفه داریم برای ارج نهادن به مجاهدت های رزمندگان در دفاع مقدس و همه صحنه های انقلاب در میدان حضور در حماسه انتخابات ۲۸ خرداد ماه در صحنه باشیم تا مسیر حق و ارزش های اسلامی بتواند به اهداف متعالی خود دست پیدا کند.

وی در ادامه را انتخابات به مثابه یک عملیات دفاع مقدس دانست که از اهمیت بسیاری برخوردار است و لذا باید در صحنه مشارکت حداکثری اثرگذار باشیم و گفت: با حضور خود در انتخابات و با انتخاب گزینه اصلح که بتواند با هم افزایی و مشارکت همه جانبه کشتی انقلاب اسلامی را به خوبی هدایت کند، باید دین خود به شهدای والامقام را به خوبی ادا کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.