• شنبه / ۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۸:۱۹
  • دسته‌بندی: بوشهر
  • کد خبر: 1400030806067
  • خبرنگار : 50324

برگزاری کنگره شهدای دانشجو معلم در استان بوشهر

برگزاری کنگره شهدای دانشجو معلم در استان بوشهر

ایسنا/بوشهر رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر از برگزاری کنگره شهدای دانشجو معلم خبر داد.

اکبر مولایی در جمع مسئولان و دانشجومعلمان دست اندرکار کنگره کنگره شهدای دانشجو معلم استان بوشهر ضمن خوشامدیی به آنها اظهار کرد: در نشستی که با دانشجومعلمان متولی کنگره داشتیم بنا بر این شد که این کنگره با یک رویکرد جدید و مبتنی بر اثرگذاری بر جامعه هدف برگزار شود.

وی افزود: دلیل این مهم نیز این است که جامعه هدف ما ۱۸۰۰ دانشجو معلمی است که در طی دو، سه سال آینده کار معلمی را آغاز کنند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر بیان کرد: دانشجومعلمانی که قرار است تربیت فرزندان ما را بر عهده داشته باشند و تربیت و پرورش فرزندان ما بدون استعانت و یاری گرفتن از درس‌هایی که شهدا به ما دادند، میسر نخواهد بود.

مولایی اضافه کرد: بنابراین شاید هدف غایی و نهایی این کنگره اثرگذاری بر ۱۸۰۰ دانشجو معلمی است که آموزه ها و آرمان های این شهدا و خط آنها را هدف و میثاق خودشان قرار دهند و در این راستا حرکت کنند. در این راه نیاز به یاری و مساعدت همه متولیان حوزه ایثار و شهادت داریم که در این عرصه ها سال های سال تلاش کردند و از آنها می خواهیم که این تجارب گرانسنگ را در اختیار تربیت معلم نیز قرار دهند.

وی تاکید کرد: بی شک اثرگذاری بر روی جوامع هدف بسیار ارزشمند، معنوی و مقدس است؛ اما به عنوان بانیان تربیت معلم در استان فکر می کنیم اگر بناست این اثرگذاری صد چندان شود باید بر روی دانشجو معلمان تحقق یابد. چرا که وقتی این ۱۸۰۰ نفر وارد ۱۸۰۰ مدرسه شوند، جامعه بسیار گسترده ای را پوشش خواهند داد و هر نوع اثرگذاری فرهنگی معنوی بر روی این دانشجو معلمان اثرات متاخری خواهد داشت که فعلا قابل ارزیابی نیست.

رییس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر اظهار کرد: از همه می خواهیم که کنگره شهدای تربیت معلم را به عنوان مهم‌ترین کار فرهنگی در حوزه تربیت معلم این استان در دو سال آینده قلمداد کنند و با راهنمایی و مساعدت همه حاضرین در این نشست این کار ارزشمند را انجام دهیم.

مولایی خاطرنشان کرد: دانشگاه فرهنگیان آمادگی دارد که این بستر را تا جایی که امکان دارد با رهنمودهای شما آماده کند تا بتوانیم کنگره بسیار موفقی داشته و به دنبال این باشیم که دوباره هم وامدار شهدا باشیم و آموزه های شهدا را در زندگی کاری و روزمره دانشجو معلمان به کار گیریم.

تحول اصیل برای تقویت انقلاب

مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر نیز در این نشست ضمن تقدیر از همه دست اندرکاران این کنگره گفت: بهترین کار پس از نماز، زنده نگه داشتن و پاسداشت یاد و نام شهدا است.

حجت الاسلام حسین حاجیانی عنوان کرد: برنامه ما و دست اندرکاران این کنگره بزرگ باید احیای تحول اصیلی باشد که مقام معظم رهبری در دیدار با تشکل های دانشجویی بیان کردند.

وی تصریح کرد: تحول اصیل برای تقویت انقلاب و اصول و خطوط اصلی و نوآوری و ابتکار، و تحول انحرافی، تحول در اصل انقلاب، نفی انقلاب و مفاهیم عنوانی آن و هر چه بیشتر نزدیک تر شدن کشور به هنجارهای جهانی است.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر در پایان اظهار کرد: امیدوارم که این کنگره به بهترین نحو و به خوبی برگزار شود.

طراحی برنامه‌های کنگره با در نظر گرفتن منویات رهبری

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر عنوان کرد: مجموعه بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر آماده همکاری و همیاری با دست اندرکاران کنگره بزرگ شهدای دانشجومعلم استان بوشهر است.

سرهنگ علیرضا غریبی گفت: نیاز اولیه ما برای برگزاری کنگره شهدا دستورالعمل اجرایی است که اگر در این زمینه دستورالعملی از سازمان مرکزی دانشگاه وجود ندارد می توانید در این زمینه تولید بومی داشته باشید و ما هم در کنار شما برای نوشتن آن هستیم.

وی بیان کرد: دستورالعمل اجرایی این کنگره ساختاری دارد و حتما باید ساختار و تشکیلات آن مشخص شود.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس بوشهر اضافه کرد: در حوزه دانشگاه فرهنگیان و کنگره شهدای دانشجومعلم استان بوشهر نیاز است برنامه های کنگره به گونه‌ای طراحی و اجرا شود که منویات و خواسته رهبری در آنها مد نظر قرار گرفته و تامین شود.

سرهنگ غریبی تصریح کرد: می خواهیم دانشجومعلمانی را تربیت کنیم که با این فرهنگ آشناتر و نزدیک تر شوند، دانشجومعلمان ما دور از این فرهنگ نیستند و ما هم می خواهیم اهمیت این فرهنگ به آنها یادآوری شود، چرا که در آینده ای نزدیک آنها می خواهند هزاران دانش آموز را تعلیم و تربیت کنند؛ دانش آموزانی که پایه و اساس یک کشور، مملکت و نظام را می سازند.

ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

یکی از مسئولان سازمان حفظ آثار دفاع مقدس سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر نیز در این آئین اظهار کرد: فراهم کردن بستری برای پاسداشت شهدای دانشجو اعم از شهدای دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه ها در قالب برگزاری کنگره شهدای دانشجو خود می تواند منشا برکات بسیاری برای استان ما و تالیفاتی در این زمینه باشد.

شیخیانی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد: در راستای برگزاری کنگره بزرگ شهدای استان بوشهر در سال ۱۴۰۷ که ابلاغ شده، می شود بخش عمده ای از آن نیز به شهدای دانشجو معلم برای نخستین بار اختصاص یابد. ما نیز آماده همکاری با مجموعه دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر در برگزاری کنگره شهدای دانشجومعلم استان بوشهر هستیم.

برگزاری تخصصی کنگره شهدای دانشجو معلم

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان بوشهر نیز در این آئین اظهار کرد: از سال ۹۲ در ناحیه بسیج دانشجویی استان کاری با موضوع شهدای دانشجو آغاز  و در این راستا ۴۵ شهید دانشجو شناسایی شد.

عبدالرضا حکیمی گفت: تا قبل از این هیچ اطلاعاتی در مورد این شهدا در دسترس نبود و در سال ۹۳ که نخستین کنگره شهدای استان برگزار شد، روز کنگره شهدا تعداد آنها به ۴۷ نفر شهید دانشجو رسید و در سال ۹۶ که دومین کنگره برگزار شد و حالا ما ۵۶ شهید دانشجو داریم.

وی بیان کرد: برخی شهدای دانشجومعلم در ابتدا به این نام ثبت نشده بودند و اوائل فکر می کردم که فقط هفت، هشت شهید هستند و امروز تعداد شهدای دانشجومعلم استان ما به ۳۲ نفر رسیده که نشان می دهد بیشترین شهدای دانشجوی ما شهدای دانشجومعلم هستند.

وی اضافه کرد: اتفاق میمونی که افتاده این است که کار برگزاری کنگره شهدای دانشجوی ما تخصصی تر شده و دانشجومعلمان خودشان پای کار آمده اند و کار را تخصصی تر دنبال کرده و پیگیر برگزاری کنگره شهدای دانشجومعلم استان بوشهر هستند.

حکیمی با بیان اینکه امیدوارم کار برگزاری این کنگره با همت دانشجومعلمان محکم تر به پیش برود، افزود: ما نیز تا حد توان دانشجومعلمان بسیجی دست اندرکار کنگره شهدای دانشجومعلمان استان بوشهر را حمایت می کنیم.

پاسداشت ارزش‌های شهدا

معاون سابق پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در این نشست اظهار کرد: اگر امروز ما نام و یاد شهدا را مرور می کنیم پاسداشت ارزشهایی است که آنها خلق کرده اند و آرامشی که امروز تجربه می کنیم مدیون رشادت های آنها است.

سیروس فتحی، فعال فرهنگی حوزه ایثار و شهادت گفت: کنگره شهدای دانشجومعلم استان بوشهر کار بزرگ و مهمی است و این رویداد که مزین به نام دانشجو معلم است، اتفاق زیبایی است؛ چرا که قبلا با عنوان معلمان برگزار می شد و اکنون که به صورت ویژه به دانشجومعلمان شهید اختصاص دارد حرکت جدیدی است.

وی اضافه کرد: ۱۱۱ شهید در یادواره شهدای فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر شناسایی شدند که ۳۲ نفر از آنها شهدای دانشجو معلم بوده اند.

در پایان این نشست نیز نمایندگان دانشجومعلمان دست اندرکار کنگره شهدای دانشجومعلم استان بوشهر ضمن ارائه گزارش در حوزه کاری خود به بیان پیشنهادات و درخواست های خود برای هر چه بهتر برگزار کردن این کنگره پرداختند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.