• چهارشنبه / ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۷:۵۲
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 1400031914126
  • خبرنگار : 50028

استاندار خراسان جنوبی:

منابع داخلی باید در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی مدیریت شوند

منابع داخلی باید در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی مدیریت شوند

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: باید منابع داخلی را فعال و منابع دولت را مدیریت کنیم که این روند در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است.

حمید ملانوری، امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد در نشست شورای اداری شهرستان فردوس افزود: پیدا کردن منابع خفته در استان و قرار دادن آن در مسیر تولید باعث توسعه همه‌جانبه می‌شود؛ توسعه‌ای که معدن، کشاورزی، صنعت، گردشگری و فضای فرهنگی با نشاط را ایجاد می‌کند و ستاد توسعه خاوران را به همین منظور راه‌اندازی کردیم.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی در استان وجود دارد و هنر ما مدیریت این ظرفیت‌هاست، تصریح کرد: شناسایی مزیت‌ها و فرصت‌ها و تبدیل آنها به طرح و برنامه در ماه‌های اخیر موجب شد بسیاری از سرمایه‌گذاران توجه ویژه‌ای به خراسان جنوبی داشته باشند و تفاهم‌نامه‌های خوبی در این راستا منعقد شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: اگر بتوانیم بودجه و توان دولت را در جهت فعال کردن صنایع استان پیش ببریم، کفایت می‌کند و در این راستا سال گذشته اعتبارات ملی و استانی که به استان ما اختصاص یافت، یک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان بوده و از این میزان یک هزار میلیارد تومان اختصاص یافت اما در ستاد توسعه خاوران بیش از سه هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه امضا کردیم و تفاهم‌نامه‌هایی نیز در آینده به ثمر خواهد رسید و این میزان چند برابر خواهد شد.

ملانوری گفت: درخصوص انتقال آب خلیج فارس به استان ابتدا قرار بود آب از دریای عمان بعد از استان سیستان و بلوچستان به بیرجند و سپس استان خراسان رضوی منتقل شود که مسیر طولانی و هزینه زیادی دارد لذا به دلیل همجواری با کرمان و یزد و پیگیری‌هایی که انجام شد، دولت تصویب کرد خط دوم انتقال آب خلیج فارس به سمت خراسان جنوبی و خراسان رضوی اجرا شود و این طرح تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.

وی به اهمیت انتخابات ۲۸ خرداد امسال اشاره کرد و افزود: مسوولان در رده‌های مختلف تریبون‌دار و رسانه نظام هستند و باید مردم را تشویق کنند تا نسبت به نظام و تعیین سرنوشت و کشور خود بی‌تفاوت نشوند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در زمینه سلامت و امنیت انتخابات با حرکت بر مدار قانونمداری و اصل بی‌طرفی همچنین تضمین سلامت انتخابات با مدیریت کرونا زمینه انتخابات سالم، امن و پرشور را فراهم خواهیم کرد

وی بیان کرد: حضور و مشارکت حداکثری در کنار اجرای قانون به عنوان اساسی‌ترین مسائل نظام و انقلاب است که باید با دقت به آنها توجه شود.

ملانوری افزود: جنگ نرم با ابزارهای مختلف در کشور ما در حال انجام است و خسارت عمده آن بی‌اعتمادی، بی‌انگیزگی و بی‌مسئولیتی است که در جامعه ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه انتخابات در همه کشورها بنیان و محور اصلی تعیین سرنوشت است گفت: نمی‌توانیم نسبت به کشور و انقلاب و کسانی که جان خود را برای این انقلاب دادند، بی‌تفاوت باشیم.

وی تصریح کرد: نمی‌توانیم با عدم حضور موثر باشیم و اگر در انتخابات حضور نداشته باشیم دیگری برای ما تصمیم می‌گیرد ولی سرنوشت متوقف نخواهد شد و دیگران برای ما تعیین سرنوشت خواهند کرد.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه آرامشی که در این کشور است در هیچ کشور منطقه نیست، افزود: برخی در داخل کشور نیز به دنبال مشارکت حداقلی هستند در حالی که اصل انتخابات، حضور و ایجاد حماسه است که قدرت نظام را بالا برده و اردوگاه نظام به فرماندهی مقام معظم رهبری را تقویت می‌کند.

وی با بیان اینکه چرا باید امکاناتی که با هزینه‌های سنگین بسیاری به دست آوردیم به راحتی از دست بدهیم، گفت: دشمنان ما با ایجاد جو روانی، بی‌اعتمادی به نظام را در مردم رواج می‌دهند و با همه انتقادات و گلایه‌هایی که وجود دارد اما می‌دانیم که ۴۲ سال چه کردیم و در بسیاری از عرصه‌ها مثل نظامی و پزشکی جزو ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم.

ملانوری افزود: در حوزه امنیت در دنیا صاحب‌نام هستیم که حاصل تلاش دولت‌ها، مردم و مجلس است و اگرچه برخی کوتاهی کردند اما باید حواسمان باشد فضا از دستمان در نرود.

وی با تاکید بر اینکه مدیران نباید جانبداری کرده و از امکانات دولتی برای اشخاص و احزاب خاصی استفاده کنند گفت: گاهی برخی افراد با سیاه نمایی به خاطر برخی اشکالات، کل دستاوردهای نظام را زیر سوال می‌برند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: مدیران باید رسانه نظام باشند و به مردم دستاوردهای نظام و دولت را معرفی و آنان را برای شرکت در انتخابات ترغیب کنند لذا ما باید مردم را تشویق کنیم تا حضور هوشمندانه داشته باشند و دشمنان با حضور حماسی مردم بار دیگر شکست سنگینی به خود ببینند و ادامه حرکت انقلاب را با این حضور شاهد باشیم و آبروی نظام حفظ شود.

وی گفت: این جایگاهی که اکنون داریم به برکت سرمایه‌گذاری‌هایی است که مردم از جان و مال و عزیزان خود برای استقرار جمهوری اسلامی و محکم شدن پایه‌های آن کرده‌اند.

ملانوری افزود: کمترین کار ما برای جبران این لطف مردم این است که وقت گذاشته و برای مردم خدمت کنیم، دلیل اصلی دشمنی برخی کشورها با ما نیز موقعیت خاص منابع و ظرفیت‌های بزرگ این کشور است.

وی با بیان اینکه هر کشوری که موقعیت خاص دارد توجه بیگانگان را جلب می‌کند گفت: نظام سلطه را که کشورهای غربی در ایران به وجود آورده بودند، توسط انقلاب و مردم و امام راحل ساقط شد ضمن اینکه ما نظام جدید بر مبنای فرهنگ دینی را بر کشور حاکم کردیم که برای آنها مورد پذیرش نیست.

استاندار خراسان جنوبی گفت: آنها از اینکه نظام بر پایه و اساس اسلام شکل گرفت هراس دارند و ترس سیاستمداران از اسلام و حکومت اسلامی که موقعیت خود را متزلزل می‌بینند این است که کشور اسلامی بر پایه اسلام سرپا ایستاده است.

وی اظهار کرد: مدیران و مسئولان دولت که از محل سرمایه مردم ارتزاق می‌کنند قدر ملت را بدانند و خدمتگزار باشند که اگر به معنای واقعی خدمت کنیم، مشکلات کمتر خواهد شد.

ملانوری با ابراز تاسف از اینکه برخی به بهانه اینکه دولت در حال تغییر است در کار خود سستی کرده یا دنباله‌رو خط دیگری می‌شوند، یادآور شد: موظف هستیم تا زمانی که مسئولیم، سنگینی مسئولیت را روی دوشمان احساس کنیم لذا مدیران توجه داشته باشند تا آخرین لحظه مسئولیت خود را بپذیرند و قلم خود را نیاندازند و برای مردم کاری انجام دهند.

استاندار خراسان جنوبی افزود: دور اول سفرهای شهرستانی با هدف آشنایی با مناطق مختلف استان و پیگیری مسایل و مشکلات هر منطقه صورت گرفت و با کامل شدن دور اول سفرها، به جهت پیگیری نتایج مصوبات سفر گذشته و نیز گفت و گو درباره مسائل روز استان، خشکسالی، انتخابات و پروژه‌های عمرانی، سری دوم سفرها از امروز و با حضور در شهرستان فردوس آغاز شد.

وی یادآور شد: براساس گزارش‌های ارائه شده در شورای اداری شهرستان فردوس، ۱۰۰ درصد مصوبات سفر اول ما به این منطقه عملیاتی شده و اهتمام مدیران برای تحقق مصوبات قابل تقدیر است.

انتهای پیام 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.