• شنبه / ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۹:۱۴
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: 1400032216035
  • خبرنگار : 50201

زاکانی عنوان کرد:

تبدیل مازندران به قطب صنایع کوچک متناسب با اقلیم

تبدیل مازندران به قطب صنایع کوچک متناسب با اقلیم

ایسنا/مازندران نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:استان مازندران باید به قطب صنایع کوچک متناسب با اقلیم و پوشش گیاهی تبدیل شود و صنعت چوب باید از این وضعیت نابسامان خارج شود و کسی نباید به تخریب جنگل روی بیاورد .

علیرضا زاکانی در ۲۱ خردادماه در برنامه انتخاباتی تلویزیونی در شبکه استانی تبرستان، با اشاره به اینکه  امکانات زیادی در کشور وجود دارد که اگر دقت شود می توان گامهای بلندی برداشت، اظهار کرد: ما از اسلام و یک پیشینه چند هزار ساله  برخوردار هستیم و اقوام گل سرسبد انقلاب اسلامی هستند.

*فقر و تورم نتیجه  بی دقتی  به ظرفیت ها و امکانات

وی فقر و تورم را نتیجه  بی دقتی  به این ظرفیت ها و امکانات برشمرد و گفت: همه این تعارضات را باید حل کرد و امکان ان از طریق حضور در پای صندوق های رای امکان پذیر می شود تا سرنوشت کشور و مردم را خودمان رقم بزنیم.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه حل مشکلات از طریق خارج از کشور فکری اشتباه است، افزود: نباید از دشمن انتظار خوبی داشت و ما باید عقلانی رفتار کنیم.

زاکانی با اشاره به اینکه کشور دارای ظرفیت های بی شماری است که از آن می توان برای پیشرفت استفاده کرد، یادآورشد: باید توانمندی های داخلی را اصل قرار داد و با یک اقدام فکورانه و اصلاح امور مسیری را انتخاب کرد که ظرفیت های داخلی به ظهور برسد.

وی با بیان اینکه با عقلانیت و خلاقیت زمینه تحقق میزان بالای استقلال فراهم می شود، تصریح کرد: جمهوری اسلامی باید متضمن آزادی، استقلال و معنویت باشد تا ایران اسلامی سرآمد در منطقه باشد.

*به همه اقوام و مردم توجه شود

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نتیجه عدم توجه به عقلانیت و حرکت نکردن در مدار عقلانیت را ظلم به آحاد ملت اعم از مردان، زنان، مذاهب، صنوف ، دانشجویان و اساتید دانست و گفت: در این مسیر نیاز است به همه اقوام و مردم توجه شود و به نوعی متناسب سازی شود.

زاکانی اقتصاد و مدیریت را از جمله رویکرد مهم تحولی خود عنوان کرد و متذکر شد: فشار اقتصادی آنقدر زیاد است که کمر مردم زیر بار آن دارد می شکند و متاسفانه دولت توجه چندانی ندارد.

*جهش تولید اولویت اول

وی ادامه داد: در این فوریت اقتصاد، جهش تولید در اولویت دولت ما قرار دارد و از فوریت بالایی برخوردار است که درکنار آن به دنبال اداره کشور در مدار شایستگی هستم .

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر توجه به حکمرانی فضای مجازی و دولت الکترونیک و تمرکز زدایی گفت: متاسفانه بخش اعظم اعتبارات ملی و استانی در تهران تصمیم گیری می شود و تنها بخش کوچکی به استان ها داده می شود که این درست نیست و باید در استانها بازآمایش مجدد صورت گرفته و 451 شهرستان محورحرکت کشور قرار گیرد.

زاکانی با بیان اینکه باید اختیارات ویژه برای اداره شهرستان ، هزینه کرد و انتقال اعتبارات به شهرستانها و بهره مندی از نخبگان آن شهرستان فراهم شود، عنوان کرد: اگر این تمرکز زدایی صورت گیرد عملا امکانی فراهم می شود که 451 نقطه کشور با یکدیگر مسابقه خواهند داد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ماده 110 قانون مالیات های مستقیم امکانی را ایجاد می کند که مردم از مالیات در همان محلی که پرداخت می شود سهم ببرند، تصریح کرد: این تمرکز زدایی امکانی را می دهد که می توان از قاعده هرم اجتماعی تحول بزرگی را رقم بزنیم

* مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری از برنامه های اولویت دار

زاکانی مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری را از برنامه های اولویت دار خود عنوان کرد و گفت: دولت الکترونیک زمینه تمرکز زدایی و مبارزه با فساد اقتصادی را رقم می زند.

وی مبارزه با مفاسد اقتصادی را از جمله موضوعات مهم خود برشمرد و گفت: مبارزه به سستی ها در بدنه اجرایی دولت یک امر جدی است و اولین اقدام اصلاح خود دولت است و در صورتی که دولت پاسخگو باشد و با کمک کارمندان دولت دست به دست هم دهیم انقلابی را آغازکنیم  امکانی ایجاد خواهد شد که در خدمت مردم و تولید باشیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه آنهایی که نگاه ابزاری به اقوام و مذاهب ، بانوان و ورزشکاران دارند زشت است و من از آن پرهیز خواهم کرد، یادآورشد: تکیه دولت به شما ملت است و با مشارکت و انسجام شما مردم و با نهاد سازی امکانی را فراهم خواهم کرد که دولت نخستین کسی باشد که به شما مردم نیازمند باشد و با شبکه سازی و بهره گیری از نخبگان محلی و ظرفیت های مردمی ، نظارت بر رئیس جمهور و دولت را یک امر عادی می کنم.

*مجلس در راس امور است

زاکانی با تاکید براینکه مجلس در راس امور است ، افزود: با تعامل خوب با مجلس، مسئولان و دستگاههای اجرایی خواهیم داشت یک انسجام خوبی را رقم خواهیم زد.

وی با بیان اینکه مشکل مسکن و اشتغال در جهش تولید حل خواهد شد، یادآورشد: در سال نخست تغییر ملموسی را حس خواهید کرد و در سال بعد تغییر جدی را خواهید دید.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به راه اندازی سایتی با موضوع مشکلات شهرستانها به تفکیک گفت: مردم در هر نقطه کشور می توانند وارد این سایت شده و در صورتی که مشکلاتی بیان نشده است به آن اضافه کنند.

زاکانی در ادامه با اشاره به دلیرمردی رزمندگان لشکر 25 کربلای مازندران در هشت سال دفاع مقدس و به خصوص عملیات بیت المقدس 7 گفت: مقام معظم رهبری بارها به شجاعت این لشکر و نقش آنان در دوران جنگ اشاره داشتند و نخستین خلبان شهید و روحانی شهید متعلق به این خطه است.

*مهم ترین معضلات مازندران

وی به برخی مشکلات استان مازندران اشاره کرد و گفت: مشکل آب شرب، دفع پسماند، کمبود امکانات درمانی ، ضعف زیرساختهای شهری، کمبود امکانات ورزشی و آموزشی، غیر صنعتی ماندن و رشد نکردن صنایع بزرگ و کوچک به دلیل شرایط اقلیمی و پوشش جنگلی و برداشتن موانع تولید در این استان از مهم ترین معضلات این خطه است.

 زاکانی تصریح کرد: امکانی را باید فراهم کرد که چهره استان به سمت یک چهره مولد، فعال، پویا و اثر گذار در مناسبات کشور و فرای مرزهای جغرافیایی قرار گیرد.

وی با ابراز نگرانی از اینکه امروز جنگل تراشی و تغییر کاربری و فقدان برنامه جامع توسعه کشاورزی در این استان بسیار آسیب زا است، افزود:  این استان می تواند قطب باغی و زراعی و شلتوک باشد و  نیاز است شهرک های صنایع تبدیلی ، غذایی و واحدهای فراوری مستقر شود و امکان گسترده ای که در استان وجود دارد  با برند سازی و انبارداری مناسب حفظ و به صادرات آن کمک شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به هزینه بالای تولیدات محصولات کشاورزی از جمله برنج و نگاه دلالی و سنتی به آن ابراز کرد: باید با اصلاح این رویه کشور را از این مشکل نجات دهیم.

*چالشی به نام حذف یارانه بخش کشاورزی و باغی

زاکانی حذف یارانه بخش کشاورزی و باغی را از مهم ترین مشکلات کشور دانست و ادامه داد: باید توجه ویژه به کود، سموم و بذر اصلاح شده شود و زمینه تولید آن فراهم شود.

وی بر حمایت از محصولات کشاورزی در مازندران تاکید کرد و گفت: باید از تغییر کاربری اراضی و از بهره برداری های غیر اصولی سواحل جلوگیری شده و امکانی ایجاد شود تا در کنار رشد باغی و کشاورزی ، گردشگری  نیز مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به استفاده ناکافی از ظرفیت بندر امیرآباد، تصریح کرد: مشکلات زیست محیطی  و فاضلاب شهری زیست بوم استان را مورد تهدید قرار داده است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ابراز کرد: استان مازندران باید به قطب صنایع کوچک متناسب با اقلیم و پوشش گیاهی تبدیل شود و صنعت چوب باید از این وضعیت نابسامان خارج شود و کسی نباید به تخریب جنگل روی بیاورد .

زاکانی با تاکید براینکه تخریب سواحل خزر به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست، گفت:  باید در یک برنامه مجدد ظرفیت های  بی نظیر استان با محور شهرستان بازیابی شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.