• جمعه / ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۴
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 1400032820600
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

/انتخابات ۱۴۰۰/

کرونا مانع حماسه آفرینی مردم در انتخابات نشد

کرونا مانع حماسه آفرینی مردم در انتخابات نشد

ایسنا/اصفهان اگرچه کرونا است، اما صبح زود به تبعیت از رهبرمان آمده ایم تا سرنوشت چهار سال آینده خود و کشورمان را رقم بزنیم، این سخن اصفهانی هایست که در نخستین ساعات رای گیری پای صندوق های رای آمده اند.

همزمان با سراسر کشور، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و همچنین شوراهای اسلامی شهر،  امروز (جمعه- ۲۸ خردادماه) در استان اصفهان آغاز شد و مردم اصفهان با وجود شیوع ویروس کرونا و البته با رعایت پروتکل های بهداشتی از همان نخستین ساعات شروع رأی گیری یعنی هفت صبح برای خلق حماسه باشکوه و مشارکت سیاسی خود به پای صندوق های رأی آمدند.

اگرچه پیش از ساعت شروع رسمی انتخابات، شعب مختلف رأی گیری در سراسر استان اصفهان آماده برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بودند، اما بسیاری از اصفهانی ها حتی از پیش از شروع رأی گیری و قبل از ساعت هفت صبح در حوزه های انتخابیه به ویژه شعب مرکزی همچون میدان نقش جهان، پل خواجو و ... حضور پیدا کردند به گفته خودشان، با این رای نه تنها می خواهند شرایط کشور را تغییر و بهبود دهند، بلکه دشمنان ایران اسلامی را ناامید کنند.

مهلا قلیلی به ایسنا می گوید: رای اولی هستم و پیش از ساعت رای گیری به همراه خانواده ام برای انتخابات حضور پیاده کردم.

او از دلیل خود برای حضور از انتخابات می گوید: سرنوشت کشورم برایم بسیار مهم است، اگرچه کرونا است، اما برای آینده خودم و کشورم رای می دهم، برای همین با اشتیاق و ذوق صبح زود به همراه مادرم در این شعبه اخذ رای حضور پیاده کردم.

او در مورد کاندیدایی که می خواهد انتخاب کند، می گوید: از قبل در مورد کاندیدای مورد نظرم هم برای رئیس جمهور و هم برای شورای شهر تحقیق کرده ام. البته شورای شهر را به همراه خانواده ام تصمیم گیری کرده ام.

زهرا بناییان دیگر رای اولی که به گفته خودش از صبح اول وقت برای رای دادن به همراه خانواده اش آمده است، هم می گوید: اینکه اول صبح آماده ام هم به لحاظ کرونا و همچنین به این دلیل است که آینده کشورم و آینده بچه های خودم برایم مهم است.

او تاکید می کند: انتخابی که اکنون دارم به گونه ای است که برای چهار سال آینده خود تصمیم می گیرم، امروز وضعیت اقتصادی مناسب نیست و اینکه الان آمده ام، رای بدهم برای وضعیت اقتصادی کشورم است و از سوی دیگر می خواهم با رای خود، جلو فساد را بگیریم و احساس تکلیف کرده ام.

او ادامه می دهد: من سه مناظره را تماشا کردم و بعد از تحقیق در مورد کاندیداها، امروز به درستی می دانم به چه کسی می خواهم رای دهم، همچنین برای شورای شهر نیز رای می دهم.

عبدالرضا عسگری ۶۰ ساله و کاراته کاری که در شعبه اخذ رای پل خواجو حضور دارند از احساس تکلیف خود برای این انتخابات به ایسنا، می گوید: انقلاب ما را لحظه ای توقف هرگز نشاید و به ورزشکاران توصیه می کنم در این انتخابات شرکت کنند، ورزشکاران با روحیه ای که دارند، همواره در تمام صحنه ها پیشتاز بودند، بنابراین باید در انتخابات شرکت کنند.

او تصریح می کند: شرکت در انتخابات یک تکلیف است و ما سرنوشت خود را برای چهار سال آینده تعیین می کنیم.

خانم جوانی که به همراه همسرش در ساعات ابتدایی انتخابات برای رای دادن در حوزه خواجو حضور یافته اند، از انگیزه خود برای حضور در انتخابات در این زمان به ایسنا می گوید: حضور در انتخابات یک تکلیف شرعی و حقی بر گردن ما است و به کوری چشم دشمنان که به دنبال نابودی ایران هستند، در انتخابات شرکت می کنیم.

او تاکید می کند: ما کشورمان را دوست داریم و حس وطن پرستی داریم و به گفته رهبر انقلاب رای می دهیم.

همسر این زن جوان نیز می گوید: به تبعیت از رهبر انقلاب اسلامی که صبح اول وقت رای دادند، ما نیز برای رای دادن حضور پیدا کردیم؛ ما با حس وطن دوستی خود و تکلیف شرعی می خواهیم حس یاس و ناامیدی در دشمنان کشورمان ایجاد شود. من قبل از اینکه برای رای دادن حضور پیدا کنم، با تحقیق و آگاهی کاندیداهای شورای شهر و همچنین رئیس جمهور آینده را انتخاب کرده ام.

خانم مسنی هم در میدان نقش جهان به ایسنا می گوید: با وجودی که کرونا است، ما به احترام خون شهدا و رهبر معظم انقلاب رای می دهیم و مردم را به حضور در انتخابات تشویق می کنم، بنابراین صبح زود آمده ام تا رای خود را بدهم.

او تاکید می کند: ما با رای دادن به رئیس جمهور آینده و شورای شهر وظیفه خود را انجام می دهیم و در قبال رای ما، فردی که انتخاب می شود مسئول و مدیون ما است.

مرد دیگری که صبح زود در صف طولانی رای در میدان نقش جهان حضور یافته به ایسنا، می گوید: آمده ایم تا اقتدار کشورمان را به دنیا نشان دهیم و می خواهیم با رای خود یک دولت مقتدر تشکیل شود تا به داد مردم برسد.

او اضافه می کند: در ساعات ابتدایی برای حضور در انتخابات در میدان نقش جهان حضور یافته ام و امیدواریم با رای ما نه تنها مشکلات و نابسامانی های اقتصادی امروز کشور حل شود، بلکه شرایط ازدواج و اشتغال جوانان فراهم شود و امیدواریم در این دوره عدالت برقرار شود.

خانم مسنی هم به ایسنا می گوید: هدف از حضورم در انتخابات، مسئولیتی است که بر گردن ما است و باید احترام خون شهدا را نگه داریم، بنابراین امروز رای می دهیم و امیدوارم آن کسی که اصلح است، انتخاب شود.

او تاکید می کند: مردم از وضعیت فعلی اقتصاد کشور و برخی بی عدالتی ها ناراحت هستند و امیدواریم رئیس جمهور اصلح انتخاب شود تا مردم از شرایط راضی شوند از سوی دیگر به شورای شهر هم رای می دهم.

مرد ۴۲ ساله ای هم با حضور خود در ساعات ابتدایی امروز برای رای دادن در انتخابات به ایسنا، می گوید: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری اول وقت امروز برای رای دادن در صف حضور پیدا کرده ام.

او تاکید می کند: من قبل از انتخابات برای انتخاب فرد مورد نظر خود تحقیق کرده ام و فکر می کنم مناظره ها ۵۰ درصد در انتخاب من کمک نقش داشته و البته بیشتر از فضای مجازی و پیشینه کار افراد در این انتخابم استفاده کردم.

خانمی هم با در دست داشتن عکس دو برادر شهید خود (علی و مجتبی مهرعلیان) و همسر شهیدش (احمد سامانی) با حضور در پای صندوق های رای، به ایسنا، تاکید می کند: صرفا به جهت ادای دین به انقلاب، اسلام و کشورم در انتخابات شرکت کردم، همان گونه که شهدا برای دفاع از میهن خود ادای دین کردند ما نیز وظیفه خود می دانیم تا نسبت به کشورمان و اسلام و حریم ولایت ادای دین کنیم.

او می گوید: با تحقیق و نگاه به کارنامه افراد، شخص مورد نظر خود برای رای دادن، انتخاب کرده ام و امیدوارم بعدا افراد صالحی برای ریاست جمهوری و شورای شهر انتخاب شوند و انشالله آنها نیز به مردمی که ساعات های طولانی در این گرما و کرونا در صف انتخابات ایستاده اند، ادای دین کنند.

خانم جوانی هم که به همراه خانواده اش برای رای دادن از هفت صبح در میدان نقش جهان حضور داشته می گوید: حضور مردم بسیار پرشور است و خوشحالم؛ دشمنان تصور می کنند مردم پشت نظام نیستند، اما این گونه نیست و ما به عشق رهبری و شهیدان در انتخابات حضور پیدا می کنند.

او از رئیس جمهور آینده می خواهد که به درد مردم برسد، متاسفانه طی چند سال گذشته مردم تحت فشار بودند و باید به مشکلات مردم و همچنین جوانان توجه شود. امروز جوانان از نظر اقتصادی و ... نیازمند حمایت هستند.

دختر جوانی هم که گفته خودش برای سومین بار است رای می دهد به ایسنا می گوید: از همان ساعات ابتدایی صبح برای رای دادن حضور پیدا کردم، شاید در ابتدای روند رای گیری به دلیل اینکه با با رای گیری الکترونیک آشنایی نداشتند، کار به کُندی پیش می رفت، اما مردم صبورانه منتظر هستند، همانگونه که طی چهار دهه از انقلاب صبورانه پای نظام ایستاده اند و خوشبختانه اکنون رای دادن سرعت گرفته است.

او می گوید: همان گونه که سردار شهید سلیمانی مرد میدان نبرد ما بود، ما مردم به این شهید بزرگوار مدیون هستیم و پا به میدان عمل و انتخابات گذاشته ایم، تا با انتخاب خود کشور را سرافراز کنیم.

خانم میانسالی هم در میدان نقش جهان اصفهان با تاکید بر اینکه از همان ساعات ابتدایی رای گیری به همراه خانواده ام به عشق انقلاب و رهبرمان و همچنین خون شهدا حضور پیدا کرده ایم، می گوید: با وجودی که کرونا همچنان شیوع دارد، خوشبختانه همه با زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در صف رای حضور دارند.

او تاکید می کند: با وجود گرمای شدید هوا و کرونا، تصور نمی کردم مردم در همین ساعات ابتدای صبح برای رای دادن حضور پرشور داشته باشند و از رئیس جمهور آینده انتظار دارم شرایط در آینده بهتر شود، البته می دانم بسیار کار دارد و شرایط کشور سخت است، اما امیدوارم به درد دل مردم برسند و ما را فراموش نکنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.