• دوشنبه / ۴ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۳
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 1400050402251
  • خبرنگار : 50180

سرلشکر سلامی: حنای آمریکا دیگر رنگی ندارد

سرلشکر سلامی: حنای آمریکا دیگر رنگی ندارد

ایسنا/کرمانشاه فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکا برای همه ملت های جهان جز فقر و عقب ماندگی و تاراج ثروتشان چیز دیگری نداشته است گفت: حنای آمریکا دیگر در ایران رنگی ندارد و ما فداییان ملت ایران هستیم.

به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز ۴ مرداد در یادواره شهدای عملیات غرورآفرین مرصاد که در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مرصاد با حضور خانواده‌های معظم شهدا، پیشکسوتان دفاع مقدس و مردم شهیدپرور و ولایتمدار استان کرمانشاه، در تنگه مرصاد(چهار زبر) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار گردید، به تبیین نقش نفاق قبل و بعد از انقلاب پرداخت و گفت: این روزها باید رشادت رزمندگان و مقاومت و مظلومیت مردم استان کرمانشاه به ویژه مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، دالاهو، گیلانغرب و اسلام آباد غرب که در دوران دفاع مقدس ایستادگی و مقاومت کردند و مورد ظلم منافقین کوردل قرار گرفتند، بیشتر در مجالس و محافل مورد بحث قرار گیرد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دشمنی منافقین در سال‌های اول انقلاب اسلامی ادامه داد: انقلاب اسلامی در حیات پر برکت خود بارها با نفاق دست و پنجه نرم کرده است و بعد از اینکه منافقان در سال‌های اول انقلاب در دسته بندی‌های سیاسی جایی پیدا نکردند دست به ترورهای ناجوانمردانه زدند.

سرلشکر سلامی افزود: عملیات غرور آفرین مرصاد باعث رسوایی منافقان شد و بر همگان ثابت شد که آن‌ها به دنبال نفاق و دشمنی بودند که خوشبختانه در این عملیات با رشادت مردم و رزمندگان شکست سنگینی متحمل شدند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: هیچ ملتی بدون جهاد و جنگ، ایستادگی و مقاومت به برکت و قدرت نمی‌رسد و اگر ایستادگی در مقابل دشمنان نباشد، عزت و امنیت و قدرت در جامعه از بین می‌رود.

وی اظهار کرد: منافقین کسانی بودند که در آن زمان به دشمنان خونخوار ملت ایران اسلامی پناه بردند و مقابل ما ایستادند تا نظام اسلامی را سرنگون کنند، ولی ملت مقام ایران اسلامی ایستاد و با کمترین امکانات پیروز شد.

سرلشکر سلامی ادامه داد: رزمندگان ما در سال ۶۷ حماسه ماندگار و افتخاری عظیم آفریدند و سند زرین دیگری را در تاریخ انقلاب برای آیندگان به جا گذاشتند؛ لذا باید در پاسداشت این شهدا از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

سردار سلامی با بیان اینکه شهدا تصویرگر عزت‌ ما هستند، گفت: بدون این عزیزان ما مقتدر و مستقل نخواهیم بود. شهدا مسیری برای آزادی مسلمان از بردگی مدرن ساختند. امروز به برکت شهدا همه جهان اسلام به میدان جهاد تبدیل شده است و مستکبران در حال فرار هستند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شهدا آگاهی بخش هستند و همچون چراغ در شب های تیره راه را نشانمان می دهند، گفت: امروز لبنان و حزب الله در مقابل صهیونیست ها مقتدر و قدرتمند ایستاده اند و هرگاه دشمن بخواهد حرکتی کند، حزب الله آنها را در همان آغاز خفه می کند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه آمریکا برای همه ملت های جهان جز فقر و عقب ماندگی و تاراج ثروتشان چیز دیگری نداشته است گفت: حنای آمریکا دیگر در ایران رنگی ندارد و ما فداییان ملت ایران هستیم.

وی از دوران دفاع مقدس به عنوان یک سرمایه اصیل انقلاب اسلامی نام برد و گفت: شهدا نیز جزو سرمایه های زنده و جاودانه ملت و نظام بوده که باید ایثار، فداکاری و رشادت آنها پاس داشته شود تا روح فداکاری، وفاداری و ایثار به عنوان یک ارزش حفظ و در جامعه اسلامی ایران ماندگار شود.

سردار سلامی اظهار کرد: تثبیت دلاوری، فداکاری،جانبازی و شجاعت شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس و انتقال آن به نسل های بعدی با برگزاری یادواره شهدا امکانپذیر است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه شهدا از جنس جاودانگی و حیات هستند گفت:برگزاری چنین محفلی یک توفیق الهی است چرا که شهدا همیشه زنده اند.

وی افزود:شهادت یک تصادف نیست بلکه یک قاعده و یک گزینش الهی و یک معامله است و بدون تردید این شهدا نزد اهل آسمان شناخته تر از اهل زمین هستند.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: اکنون که دشمنان متوجه شده‌اند که از طریق جنگ سخت نمی‌توانند ملت ایران را شکست دهند به توطئه‌های دیگر مانند تحریم‌های اقتصادی روی آورده و می‌خواهند با اعمال تحریم و فشارهای اقتصادی ملت را از این نظام بگیرند و بیزار کنند اما باید بدانند، تحریم‌های اقتصادی شاید به ظاهر ملت را تحت فشار قرار داده، اما پیروزی ایران اسلامی را بدنبال خواهد داشت.

سرلشکر سلامی افزود: دشمنان ما و در راس آنان امریکا از روز اول انقلاب با انواع و اقسام توطئه ها علیه ما به دشمنی پرداخته و انواع ترورها، تحریم ها و تهدیدها را علیه ما اعمال کرده اند اما ملت ما هیچ گاه از پای نایستاده و با شتاب به حرکت خود ادامه دهد.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: منافقین کوردل نیز با حمایت دشمنان به خاک کشورمان وارد شدند که رشادت نیروهای مردمی و رزمندگان و دست غیب الهی آنان را در تنگه چهارزبر برای همیشه تاریخ محو کرد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه ما جز شهادت نمی‌توانستیم بر دشمنانمان پیروز شویم، تصریح کرد: آنها در ظاهر بسیار قوی‌تر بودند اما شهیدان، آزادگان، جانبازان، رزمندگان و ولی‌فقیه ما مفهومی از قدرت را عرضه کردند که برای دشمن ناشناس بود و آن قدرت، ایمان است.

سردار سلامی گفت: در هشت سال دفاع مقدس بزرگ ترین آزمایش برای ملت ایران رخ داد، چراکه همه دشمنان اسلام دست در دست هم دادند تا طلوع خورشید اسلام را مهار کنند اما نتوانستند چون خدا با ما بود.

وی با بیان اینکه جهاد و شهادت لباس عزت ما است، یادآور شد: اگر نجنگیده بودیم و خانواده شهدا صبر نکرده بودند، ما ده‌ها بار از دشمن شکست خورده بودیم، اما خدا راه را بر آنان بست و نگذاشت کفار بر مومنان غلبه کنند.

سرلشکر سلامی در پایان خاطر نشان کرد: در زمان جنگ یکی از عوامل استقامت ملت ایران گوش فرا دادن به فرامین حضرت امام خمینی (ره) بود و امروز نیز همه باید زیر چتر ولایت پیرو فرامین رهبری معظم انقلاب باشیم تا به کشور آسیبی نرسد.

دشمنان بدانند ملت ایران بخاطر قطع برق یا آب دست از انقلاب نمی‌کشند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان بدانند ملت ایران بخاطر قطعی برق یا آب دست از اسلام و انقلاب نمی‌کشند.

سلامی اظهار کرد: امروز دشمنان باز هم در مورد ملت ایران به اشتباه افتاده اند و تصور می کنند اگر یک ساعت برق برود و یا به دلیل خشکسالی با کمبود آب مواجه شویم، مردم عزیز ایران دست از اسلام و انقلاب می کشند که این خیال باطلی بیش نیست.

سلامی ادامه داد: این روزها مردم ایران نشان داده اند که نسبت به آرمان های اسلام و انقلاب وفادار بوده و بخاطر یک ساعت قطعی برق و یا قطعی آب هرگز فریب اندیشه ها و افکار و خواب های آشفته دشمنان را نخواهند خورد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درادامه آمریکا را در سیاست تحریم در مورد ایران شکست خورده قلمداد کرد و افزود:  اینکه امروز ما برای بازگشت به برجام برای ابرقدرتی مثل آمریکا شرط می گذاریم، نشان از اقتدار کنونی ایران اسلامی دارد و این اقتدار در سایه رشادت رزمندگان اسلام در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در مقاطع حساسی مثل عملیات مرصاد به دست آمده است.

وی ادامه داد: استراتژیهای خطرناک و سیاست های پیچیده ای که دشمنان علیه ما اعمال کردند اگر در مورد خود آمریکا پیاده می شد، فرو می پاشید، در حالی که امروز می بینیم آمریکا در سیاست های خود علیه ایران اسلامی ناکام مانده و اهدافش پیش نمی رود.

وی تاکید کرد: تحریم ها برای این نبود که چهره ایران اسلامی همانند امروز باشد و هر روز شاهد افتتاح طرحی باشیم و ایران اسلامی در کنار مشکلات ساخته شود، بلکه برای فلج کردن ایران اسلامی طراحی شده بود، اما از دل تحریم ها پیشرفت بوجود آمد و می بینیم که در هر صحنه ای که تحریم شده ایم بندهای وابستگی ما به بیگانگان پاره شده است.

سلامی سپس با بیان اینکه آمریکا هر جا در امور ملت ها دخالت کرده  جز فقر و عقب ماندگی و تاراج چیز دیگری نداشته،  گفت:  دیگر حنای آمریکا برای ملت ها رنگی ندارد.

وی با بیان اینکه آمریکا امروز اقتدار خود را از دست داده و رو به افول است، ادامه داد: امروز دیگر آمریکا یارای حمایت از کسی را ندارد و در هیچ نقطه ای در متن سیاست ها حضور ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه ملت بصیر و آگاه ایران اسلامی در طول تاریخ پس از انقلاب با دشمنان بزرگی پنجه در پنجه شده اند، گفت: مردم آگاه ایران اسلامی به خوبی دشمنان خود را می شناسند و فریب آنها را نمی خورند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دشمنی منافقین در سال‌های اول انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی در حیات پر برکت خود بارها با نفاق دست و پنجه نرم کرده و بعد از اینکه منافقان در سال‌های اول انقلاب در دسته بندی‌های سیاسی جایی پیدا نکردند، دست به ترورهای ناجوانمردانه زدند.

وی سپس از عملیات مرصاد در تنگه چهار زبر به عنوان یکی از رخدادهای بزرگ تاریخ انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: این عملیات غرور آفرین باعث رسوایی منافقان شد و بر همگان ثابت شد که آن‌ها به دنبال نفاق و دشمنی بوده اند که خوشبختانه در این عملیات با رشادت مردم و رزمندگان، شکست سنگینی متحمل شدند.

وی ادامه داد: منافقین کسانی بودند که در آن زمان به دشمنان خونخوار ملت ایران اسلامی پناه بردند و مقابل ما ایستادند تا نظام اسلامی را سرنگون کنند، ولی ملت مقام ایران اسلامی ایستاد و با کمترین امکانات پیروز شد.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: منافقین کوردل با حمایت دشمنان به خاک کشورمان وارد شدند که رشادت نیروهای مردمی و رزمندگان و دست غیب الهی آنان را در تنگه چهارزبر برای همیشه تاریخ محو کرد.

وی اضافه کرد: این روزها باید رشادت رزمندگان و مقاومت و مظلومیت مردم استان کرمانشاه به ویژه مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، دالاهو، گیلانغرب و اسلام آباد غرب که در دوران دفاع مقدس ایستادگی و مقاومت کردند و مورد ظلم منافقین کوردل قرار گرفتند، بیشتر در مجالس و محافل مورد بحث قرار گیرد.

وی از دوران دفاع مقدس به عنوان یک سرمایه اصیل انقلاب اسلامی نام برد و گفت: شهدا نیز جزو سرمایه های زنده و جاودانه ملت و نظام هستند که باید ایثار، فداکاری و رشادت آنها پاس داشته شود تا روح فداکاری، وفاداری و ایثار به عنوان یک ارزش حفظ و در جامعه اسلامی ایران ماندگار شود.

فرمانده کل سپاه با اشاره به این‌که ما جز شهادت نمی‌توانستیم بر دشمنانمان پیروز شویم، تصریح کرد: آنها در ظاهر بسیار قوی‌تر بودند، اما شهیدان، آزادگان، جانبازان، رزمندگان و ولی‌فقیه ما مفهومی از قدرت را عرضه کردند که برای دشمن ناشناس بود و آن قدرت ایمان است.

سلامی گفت: در هشت سال دفاع مقدس بزرگ ترین آزمایش برای ملت ایران رخ داد، چراکه همه دشمنان اسلام دست در دست هم دادند تا طلوع خورشید اسلام را مهار کنند، اما نتوانستند چون خدا با ما بود.

وی با بیان اینکه جهاد و شهادت لباس عزت ما است، یادآور شد: اگر نجنگیده بودیم و خانواده شهدا صبر نکرده بودند، ما ده‌ها بار از دشمن شکست خورده بودیم، اما خدا راه را بر آنان بست و نگذاشت کفار بر مومنان غلبه کنند.
 سلامی در پایان گفت: ما سپاهیان پیش‌مرگان مردم عزیز ایران هستیم و تا زنده هستیم اجازه نخواهیم داد احدی به کشور چپ نگاه کند و با همراهی ملت ایران، ایران را زیباتر خواهیم ساخت.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.