• پنجشنبه / ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ / ۱۴:۴۱
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 1400051410068
  • خبرنگار : 50416

هیچ فردی حق سفارش شخص خاصی برای سمت شهردار را ندارد

هیچ فردی حق سفارش شخص خاصی برای سمت شهردار را ندارد

ایسنا/همدان معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر دخالت افراد مختلف در حوزه اختیارات شورای شهر را سم دانست و بیان کرد: با فراغ بال و دید باز شهردار را انتخاب کنید بطوریکه بعدا پشیمان نشوید، هیچ فردی از مجموعه ما نیز حق سفارش شخص خاصی برای سمت شهردار را ندارد.

قدرت الله ولدی روز پنج شنبه ۱۴ مرداد ماه در آئین تحلیف ششمین دوره شوراهای اسلامی ۶ شهر تابعه شهرستان ملایر به ۲۳۰ شعبه اخذ رای ریاست جمهوری و ۱۰۶ شعبه اخذ رای شوراهای اسلامی شهر در  این شهرستان اشاره و اظهار کرد: در شهرستان ملایر ۱۹۵ نفر برای ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر کاندیدا شدند که از این تعداد، صلاحیت ۱۶۵ نفر تایید شد و ۳۲ نفر از آنان با حضور حماسی مردم در صحنه انتخابات، به شوراهای اسلامی ۶ شهر تابعه شهرستان ملایر راه یافتند.

ولدی با اشاره به رقابت ۱۰۶ نفر در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی در شهر ملایر، تصریح کرد: از ۵۴ هزار و ۸۷۳ رای ماخوذه از ۹۰ شعبه اخذ رای در ملایر، به ترتیب سید اسماعیل صفوی زاده، مظاهر روزبهانی، احمد چهاردولی، فرزاد زهره وندی، علی سبزینی، حامد چهاردولی و عباس جوکار به شورای شهر ملایر راه یافتند.

ولدی با بیان اینکه در شهر سامن ۱۲ نفر برای ۵ کرسی شورای اسلامی این شهر به رقابت پرداختند، افزود: در شهر سامن از ۱۸۷۳ رای ماخوذه در چهار شعبه اخذ رای، به ترتیب محمد نظری، رضا صفری سامنی، محمد بشری، علی قاسمی و لقمان خدابخشی به شورای شهر سامن راه یافتند.

معاون استاندار همدان ادامه داد: در شهر جوکار با رقابت ۱۷ نفر در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، از ۱۶۹۸ رای ماخوذه در دو شعبه اخذ رای، به ترتیب محمد شعبانی، سعید رضایی ترک، محمود رضوانیان، محسن فراهانی جوکار و محمود اکبری بعنوان اعضای اصلی شورای شهر جوکار انتخاب شدند.

وی از رقابت ۹ نفر در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در شهر ازندریان خبر داد و گفت: از ۳۱۷۴ رای ماخوذه در ۶ شعبه اخذ رای به ترتیب علی غفاری، سجاد همتی ازندریانی، محسن گرجی ازندریانی، حسن احمدی و محمد دارالمومنی به شورای شهر ازندریان راه یافتند.

ولدی به ۱۱۱۳ رای ماخوذه در ۳ شعبه اخذ رای در اسلامشهر آق گل اشاره و خاطرنشان کرد: از بین ۷ کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر به ترتیب علی رستمی، جمشید رحیمی، رحیم حاجی کرد خردی، علی مراد علیان و سعید کلوشی به شورای شهر اسلامشهر آق گل راه یافتند.

فرماندار ویژه ملایر در بخش دیگری اظهار کرد: در حوزه بازرسی انتخابات اعضای شورای تامین و مجریان انتخابات با بی طرفی کامل و در سلامت و امنیت از رای مردم دفاع کردند و خوشبختانه در این دوره از انتخابات حتی یک برگ رای هم جابجا نشد که نشان دهنده صیانت از رای مردم و رعایت قانون است.

ولدی با بیان اینکه از بین ۳۲ نفر اعضای منتخب شوراهای اسلامی ۶ بخش تابعه شهرستان ملایر، ۱۸ نفر عضو جدید هستند و ۱۴ نفر سابقه عضویت در دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر را دارند، گفت: طی چهار سال گذشته در مجموع ۹۱۲ جلسه در دوره پنجم شوراهای اسلامی شهرستان ملایر برگزار شد که ۴۶۱۰ مصوبه داشت.

وی افزود: ۴۲ درصد مصوبات مربوط به شهر ملایر و ۵۸ درصد مصوبات مربوط به ۵ شهر تابعه بود. همچنین از ۱۴۴ جلسه ای که هیئت تطبیق تشکیل داد، ۵۶۳ مصوبه مغایر قانون بود.

ولدی شوراهای اسلامی شهر را یک پارلمان محلی دانست و خاطرنشان کرد: مردم با وجود تمامی مشکلات، شما را بعنوان نماینده خود انتخاب کردند تا خدماتی به آنان ارائه دهید پس باید در انتخاب شهردار، تصویب بودجه شهرداری و نظارت بر عملکرد مجموعه شهرداری نهایت تلاش را داشته باشید و خدماتی خالصانه ارائه دهید.

دخالت افراد مختلف در حوزه اختیارات شورای شهر سم است

فرماندار ویژه ملایر دخالت افراد مختلف در حوزه اختیارات شورای شهر را سم دانست و یادآور شد: در تمامی مسائل فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، آموزشی و بهداشتی بر اساس قانون ورود کنید و در انتخاب شهردار نهایت دقت را داشته باشید چرا که نمود این انتخاب در جامعه دینی مشخص می شود.

وی به ضرورت عدم فشار اعضای شورا بر بدنه شهرداری برای استخدام افراد مختلف اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه در پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرستان ملایر فشاری برای استخدام افراد سفارش شده در شهرداری ها دیده نشد. همچنین مجوزی که به نفع گروه یا فرد خاصی باشد، صادر نشد.

ولدی با بیان اینکه اعضای منتخب شورا در چارچوب شهردار را انتخاب کنند، گفت: با فراغ بال و دید باز شهردار را انتخاب کنید بطوریکه بعدا پشیمان نشوید. هیچ فردی از مجموعه ما نیز حق سفارش شخص خاصی برای سمت شهردار را ندارد.

معاون استاندار همدان مجموعه دولت و نظام جمهوری اسلامی را پشتیبان اعضای منتخب شوراهای اسلامی دانست و افزود: مردم به شما اعتماد کردند پس شما نیز با ارائه خدمات مناسب، این لبیک مردم را پاسخ دهید. از روزمرگی خارج شوید و نظارت دقیقی بر عملکرد شهرداری داشته باشید.

به جای کسب رضایت خواص، به دنبال رضایت توده مردم باشید

در ادامه امام جمعه ملایر اظهار کرد: توفیق خدمت به مردم به امکانات، موقعیت اجتماعی، مقبولیت، محبوبیت و نفوذ معنوی نیازمند است و خداوند این توفیق را شامل حال شما اعضای منتخب ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر کرده تا در مسند خدمت بنشینید و به مردم خدمت کنید.

حجت الاسلام محمد باقر برقراری به نامه ۵۳ نهج البلاغه که نامه امیرالمومنین به مالک اشتر( استاندار مصر) است، اشاره و مطرح کرد: طبق این نامه همانطور که نماز ستون دین است، مردم نیز ستون دین هستند. یعنی اگر در حوزه فقهی، نماز ستون دین است، در مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مردم ستون دین هستند و تعبیری جامع تر و بالاتر از این نیست.

وی ادامه داد: همانطور که نمی شود بدون وضو نماز خواند، نمی توان بدون وضو نیز نام مردم را بر زبان جاری کرد و طبق فرموده امیر المومنین باید کاری کنید که ستون دین تقویت شده و باقی بماند و بجای کسب رضایت خواص، به دنبال رضایت توده مردم باشید.

برقراری به ضرورت توجه به توده مردم در تمامی سیاست گذاری ها اشاره و خاطرنشان کرد: به فکر رفاه، آرامش، آسایش و خدمت به عوام مردم باشید نه خواص مردم چرا که خواص به آسانی راضی نمی شوند.

امام جمعه ملایر مطرح کرد: طبق آیات قرآن، نباید سست شوید و انگیزه خود را از دست بدهید و دوم اینکه با دشمنان سازش نکنید چرا که باطن این سازش، سوزش است.

طبقات پایین را در اولویت قرار دهید

وی با بیان اینکه در آئین تحلیف اعضای منتخب شورا به قرآن قسم می خورند که از خداوند کمک بگیرند، گفت: هر تصمیمی در شورا گرفته می شود باید مطابق آیات قرآن و بر اساس آموزه ها و دستورات قرآنی باشد. طبق فرموده امیرالمومنین(ع)، طبقات پایین و کسانی که مسائل اقتصادی آنان را زمین گیر کرده است، در اولویت قرار دهید.

برقراری ضمن تاکید بر تقویت امکانات مناطق حاشیه شهر، اضافه کرد: عنوان این مجموعه شورای اسلامی شهر است پس باید در تمامی مصوبات و سیاست گذاری ها، مسائل اسلامی مد نظر قرار گرفته و بر خلاف اسلام کاری انجام نشود.

امام جمعه ملایر متبرک کردن کوچه‌ها، خیابان‌ها و پاساژها به نام مقدس شهداء، علما و بزرگان کشور را از جمله اقداماتی برشمرد که باید مد نظر اعضای شورا قرار گیرد و گفت: شورای اسلامی شهر برای شهرداری به مثابه شورای نگهبان است یعنی تمامی فعالیت‌های شهرداری باید رصد شود.

وی یادآور شد: سوگندی که شما در روز ۱۴ مرداد ماه در محضر قرآن یاد می کنید، باید در تمام مدت چهار سال همراه شما باشد و طبق دستورات قرآن عمل کنید.

رعایت قانون؛ تنها انتظار دستگاه قضا از منتخبان شورای شهر

در ادامه رئیس دادگستری شهرستان ملایر انتظار دستگاه قضائی از منتخبان شورای شهر را تنها رعایت قانون دانست و افزود: منتخبان از تجربیات افرادی که قبلا در شورای اسلامی شهر حضور داشتند، استفاده کنند و مطابق تکالیف و وظایفی که تعیین شده با نیت خدمت به مردم و توسعه شهرها و بخش ها تلاش کنند.

سعید احمدی فر با بیان اینکه امروز مردم تشنه خدمت، آبادانی و عمران هستند، گفت: علاوه بر حرکت بر مدار قانون که انتظار اصلی دستگاه قضائی از اعضای شورای اسلامی شهر است، نظارت بر عوامل نیز بسیار مهم است چنان که در دوره قبل عدم نظارت سبب ورود دستگاه قضائی به برخی مسائل شورای اسلامی شهر شد.

احمدی فر به دستگاه قضائی بعنوان پشتوانه محکم اعضای شورا اشاره و بیان کرد: سعی کنید افرادی که قصد خدمت و توسعه دارند، انتخاب کنید و این دوره را دوره خدمت، آبادانی، تلاش و ایجاد نشاط برای مردم قرار دهید.

 به گزارش ایسنا در پایان این مراسم، با برگزاری انتخابات هئیت رییسه شوراها، حجت الاسلام علی سبزینی بعنوان رئیس شورا، مظاهر روزبهانی بعنوان نائب رئیس، عباس جوکار بعنوان منشی، حجت الاسلام احمد چهاردولی بعنوان سخنگو و حامد چهاردولی بعنوان خزانه دار شورای اسلامی شهر ملایر انتخاب شدند. همچنین حسین بابایی بعنوان سرپرست شهرداری ملایر انتخاب شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.