• پنجشنبه / ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۲
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 1400062518741
  • خبرنگار : 50057

توصیه یک کارآفرین؛

حتی کرونا مانع پیشرفت شما نمی‌شود اگر...

حتی کرونا مانع پیشرفت شما نمی‌شود اگر...

ایسنا/قزوین یک کارآفرین گفت: به‌تمامی افرادی که در ذهنشان ایده‌ای در حوزه استارت آپ دارند اما هنوز مردد هستند توصیه می‌کنم که اگر توان و مهارت دارند کار را شروع کنند سرمایه داشتن یا نداشتن باعث موفقیت و عدم موفقیت نمی‌شود؛ ایده همیشه ایده می‌مانند اگر برای اجرایی شدنش قدم برنداریم، اگر در راه کسب‌وکار خود قدم بردارید هیچ‌چیز حتی کرونا نمی‌تواند مانع از پیشرفت شما شود.

زهرا گروه‌ای که درصدد است اولین بازی هوش کلامی را برای کودکان تولید کند؛ در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: سال‌هاست در حوزه فن بیان و آموزش مهارت‌های کلامی به‌صورت ویژه و تخصصی در بخش کودک و نوجوان فعالیت می‌کنم، هدف اصلی من افزایش هوش کلامی کودکان و نوجوانان است.

وی افزود: پیش‌ازاین که به این عرصه وارد شوم کارمند بودم، اما یک روز احساس کردم باید از بند کارمندی رها شوم و به دنبال علاقه خودم بروم، خانواده و اطرافیان به‌شدت مخالف بودند که شغلم را رها کنم و به عرصه‌ای وارد شوم که پیش از آن شناخته‌شده نبود، برخی معتقد بودند کسی در حوزه فرهنگ و هنر هزینه نمی‌کند و بهتر است که همان کارمند باقی بمانم.

این کارآفرین بیان کرد: اگرچه موقعیت شغلی خوبی داشتم اما با حمایت همسرم بر همه نظرات مخالف غلبه و استعفا کردم، ۲ سال نخست سختی‌های کار بسیار زیاد بود به‌طوری‌که حتی یک دفتر کار نداشتم و به‌سختی از اداره کل فرهنگ و ارشاد یک اتاق گرفته بودم و به کودکان و نوجوانان فن بیان آموزش دادم، کاری که در آن تجربه داشتم و به‌شدت عاشقش بودم.

وی اظهار کرد: فرهنگ و هنر عرصه‌های زیادی دارد که هنوز کشف نشده است عرصه‌هایی که خانواده‌ها حاضر هستند در آن بخش هزینه کنند، سال ۹۴ کار را با آموزش پنج نفر از اطرافیان شروع کردم و حالا بعد از گذشت چند سال نه‌تنها در بخش ملی بلکه به‌صورت فراملی فعال هستیم و به کودکان ایرانی خارج از کشور نیز آموزش می‌دهیم.

گروه‌ای بیان کرد: در حال حاضر به‌صورت تخصصی در حوزه فن بیان، افزایش دایره لغات، شفافیت بیان، توانایی ارتباطات، افزایش اعتمادبه‌نفس، رفع خجالت و سخنرانی کودک و نوجوان کار می‌کنم، برخی معتقد هستند که کودکشان خجالتی است اما در موسسه ما کودکان خجالتی داشتیم که هم‌اکنون به‌عنوان مجری در سطح استان فعال هستند.

تلاش برای هویت‌سازی در کودک و نوجوان

وی خاطرنشان کرد: بعدازاینکه نیاز به آموزش فن بیان در خانواده‌ها احساس شد، به دنبال این بودم که در حوزه افزایش هوش کلامی محصولی طراحی و تولید کنم که همه کودکان بتوانند از آن استفاده کنند، طرح بازی به ذهنم رسید که نه‌تنها باعث افزایش هوش کلامی شود بلکه محصولی هویت‌ساز نیز باشد.

مدیر موسسه فرنگی هنری سیمرغ سخن یادآور شد: این بازی کارتی مانند راز جنگل است و طی آن بازیکنان با شاهنامه آشنا می‌شوند و ابیاتی کاربردی را یاد می‌گیرند که می‌توانند در زندگی به کار بگیرند، درواقع طی بازی کودکان با داستان‌های شاهنامه و توسط نمادهای موجود در بازی باشخصیت‌های شاهنامه آشنا می‌شوند.

وی اظهار کرد: امروزه شخصیت‌های کارتونی در بین کودکان محبوب شده است، با این بازی تلاش می‌کنیم علاوه بر افزایش هوش کلامی کودکان و نوجوانان، شخصیت‌های شاهنامه از نگاه کودکان شخصیتی محبوب باشد به‌طوری‌که تمایل داشته باشند طرح روی لوازم‌التحریر و کیفشان شخصیت‌های شاهنامه باشد.

گروه‌ای خاطرنشان کرد: نام بازی را «راز سیمرغ» گذاشتیم و معتقد هستیم که در صورت تولید انبوه این بازی می‌تواند جریانی در کل کشور ایجاد کند؛ در حال حاضر مشابه این بازی که در حوزه هوش کلامی است در جهان وجود ندارد، البته بازی‌هایی در حوزه هوش مالی وجود دارد که مشابه است اما بازی که صرفاً باهدف افزایش هوش کلامی باشد وجود ندارد.

وی بیان کرد: درروند بازی شخصیت‌هایی منفی مانع از بازی می‌شوند، شخصیت‌هایی مانند ضحاک و دیو سفید که در شاهنامه نیز نقش منفی دارند، شخصیت سیمرغ از همه‌چیز خبر دارد و فرمانروای بازی است، مهره‌های بازی شامل تهمینه، زال رستم و رودابه هستند که به‌صورت عروسک سه‌بعدی توسط یکی از انیماتورهای حرفه‌ای استان قزوین طراحی‌شده است.

این کارآفرین اظهار کرد: نمونه اولیه بازی ساخته شده است، بعد روانشناسی را نیز در نظر گرفتیم و یکی از اساتید برجسته روانشناسی کودک و نوجوان ازنظر علمی در کنار ما قرار دارد و ابعاد روانشناسی و علمی را مورد بررسی قرار می‌دهد، درعین‌حال خودم نیز روانشناسی کودک و نوجوان در مقطع کارشناسی ارشد دنبال کردم تا بتوانم از بعد روانشناسی بازی را در سطح خوبی ارائه دهم.

وی بیان کرد: داستان بازی نیز به زبان کودکان ساده‌ شده است، هر مرحله از بازی یک راز سیمرغ دارد که یک داستان از شاهنامه است، بعد از پایان بازی کودکان هفت داستان از شاهنامه را یاد می‌گیرند، رده سنی کودکان ۸ سال به بالاست درواقع اگر کودک قادر به خواندن نباشد نمی‌تواند در این بازی شرکت کند.

گروه‌ای یادآور شد: بخش فروش و طراحی سایت نیز ایجادشده است، اما برای ادامه کار به سرمایه اولیه نیاز داریم، اگر بدون سرمایه اولیه شروع کنیم مجبور هستیم که با تیراژ کم بازی را به بازار ارائه دهیم که باعث می‌شود نسبت به زمانی که تیراژ بیش از هزار باشد قیمت تمام‌شده ۲ برابر شود درواقع در تیراژ بالا قیمت هر بازی ۲۸۰ هزار تومان و در تیراژ کمتر هر بازی ۴۸۰ هزار تومان است، سرمایه اولیه موردنیاز ما ۱۴۰ میلیون تومان است که تمایل داریم تسهیلات دریافت کنیم و به دنبال شریک نیستیم.

وی اظهار کرد: سال گذشته این طرح را در پارک علم و فناوری استان قزوین ارائه دادیم و آنجا جزو ۱۰ طرح برتر شدیم اما هیچ‌کدام از این‌ها به سمت و سویی نرفت که دیده شویم و موردحمایت قرار بگیریم.

آشنایی با «منش»

این کارآفرین اظهار کرد: به‌طور اتفاقی در فضای مجازی متوجه شدیم که مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی قزوین (منش) از ایده‌های برتر حمایت می‌کند، آشنایی با مرکز منش ما را مصمم‌تر از قبل کرد، جلساتی که در منش برگزار کردیم باعث شد که تیم را منسجم‌تر ببندیم و کار وارد فاز جدی‌تری شود، با شرکت در دوره‌های آموزشی جهاد دانشگاهی توانستیم در حوزه ثبت برند و چگونگی توسعه کسب‌وکار و گسترش ایده اطلاعات به‌روزی به دست بیاوریم.

وی خاطرنشان کرد: منش به ما کمک کرد تا چشم‌اندازی که برای پروژه قرار است انجام دهیم را طراحی کنیم، همچنین باعث شد که تیم ما تکمیل‌تر شود، در حال حاضر مهم‌ترین مشکل ما سرمایه و دریافت تسهیلات است، امیدوارم در این حوزه نیز جهاد دانشگاهی وارد شود و درراه دریافت تسهیلات ما را همراهی کند، تسهیلات را ظرف یک سال برمی‌گردانیم.

گروه‌ای بیان کرد: به‌تمامی افرادی که در ذهنشان ایده‌ای در حوزه استارت آپ دارند اما هنوز مردد هستند وارد شوند توصیه می‌کنم که اگر توان و مهارت دارند کار را شروع کنند سرمایه داشتن یا نداشتن باعث موفقیت و عدم موفقیت نمی‌شود با کار تیمی و داشتن مهارت می‌توانید موفق شوید.

وی خاطرنشان کرد: ایده همیشه ایده می‌مانند اگر برای اجرایی شدنش قدم برنداریم، اگر در راه کسب‌وکار خود قدم بردارید هیچ‌چیز حتی کرونا نمی‌تواند مانع از پیشرفت شما شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.