• یکشنبه / ۷ آذر ۱۴۰۰ / ۱۶:۳۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 1400090705368
  • خبرنگار : 50188

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد

بسیج؛ نیروی فداکار و ایثارگر در میدان گام دوم انقلاب

بسیج؛ نیروی فداکار و ایثارگر در میدان گام دوم انقلاب

ایسنا/کرمان رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در دوره گام دوم انقلاب قرار داریم، گفت: بسیج در گام اول به‌عنوان تشکیلات انقلاب اسلامی تحت فرمان امام نقش‌آفرینی‌های به‌موقع و به اندازه خود را انجام داده و بنا بر این است که با هدایت رهبر معظم انقلاب در گام دوم در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی کند و به‌عنوان یک نیروی فداکار و ایثارگر در میدان باشد.

به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا سلیمانی امروز ۷ آذرماه در همایش بزرگ یاران سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی در مصلی بزرگ امام خامنه‌ای رفسنجان اظهار کرد: امام راحل(ره) پس از ماجرای تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام، با تهدیداتی که آمریکایی ها علیه ملت ایران مطرح کردند، فرمان تشکیل بسیج را صادر فرمودند.

وی بیان کرد: آن روزها جنگ آغاز نشده بود و نشانه جدی از آغاز تجاوز رژیم بعث هم مشاهده نمی شد. با تاسیس بسیج، نقش آفرینی جوانان داوطلب ملت ایران در عرصه تثبیت انقلاب اسلامی آغاز شد اما در ۳۱ شهریور ۵۹ تجاوز گسترده با پشتیبانی نظام سلطه، استکبار جهانی آمریکایی ها و اروپایی ها کشورهای مرتد منطقه، بلوک شرق، اتحاد جماهیر شوروی سابق علیه ملت ایران آغاز شد و فصل جدیدی از نقش آفرینی ملت ایران در قالب تشکیلات مردمی شکل گرفت.

وی افزود: در حالی که ما به هیچ وجه آماده ورود به جنگ گسترده نبودیم اما راهبرد امام راحل این بود که اگر تهدیدی علیه نظام آغاز شود با حضور مردم با تمسک به فرهنگ ایثار و شهادت که از عاشورا آموخته‌ایم  باید وارد میدان شویم و همین‌گونه شد و آن تهدید بزرگ تبدیل به گنجینه ناتمام شد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه در دفاع مقدس دشمن را در دست‌یابی به اهداف خود ناکام گذاشتیم و یک الگوی جدید دفاعی بنیان گذاشته شد، خاطرنشان کرد: آن الگویی که سردار دل‌ها و فرمانده پرافتخار مقاومت در سطح منطقه مقاومت پیاده‌سازی کرد و با تأسی به آن الگو، جبهه مقاومت را شکل داد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین به تشکیل لشکر ثارالله در استان کرمان اشاره و عنوان کرد: لشکر ثارالله‌ توسط فرزندان داوطلب مردم استان کرمان و میهن اسلامی در مقابل دشمن شکل گرفت، گردان ۴۱۰ غواص رفسنجان سازمان یافت و این‌ها فرزندان این مردم بودند که از آموزشگاه، دانشگاه، مزرعه، محیط کار و همه اقشار در سنین نوجوانی، جوانی و کهنسالی به میدان نبرد می‌آمدند.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب امروز هم راه حل مشکلات کشور و راه و مسیر ما را تأسی به دوران دفاع مقدس می‌دانند، تاکید کرد: در گام دوم انقلاب قرار داریم و گام اول چله پرافتخار انقلاب و نظام اسلامی با کوله‌بار و گنجینه بی‌بدیلی از تجربیات گران‌بها را پشت سر گذاشتیم. ظرفیت‌های فراوان و کم‌نظیری در کشور داریم و رهبر انقلاب با بیانیه گام دوم نقشه راه ملت ایران را برای چله دوم ترسیم کردند.

وی خاطرنشان کرد: گام اول در سایه یک ابرتحول بزرگ در قرن چهاردهم رخ داد و انقلاب اسلامی مستقر شد و بیش از چهل سال پای آرمان‌های این نظام مقاومت و فداکاری شد که صدها هزار شهید، جانباز، آزاده و نیروهای فداکار در میدان سند مقاومت و پیروزی‌های مستمر ملت ایران است. در گام دوم انقلاب که مصادف با قرن پانزدهم است، در انتظار تحول دیگری هستیم، گام دوم می‌خواهد به ما تفهیم کند که در ادامه راه با امید به پیروزی و محورقراردادن جوانان در حرکت و نقش‌آفرینی و با روحیه جهادی و بسیجی با تکیه بر ظرفیت‌های گام اول در انتظار شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی هستیم که ابر تحول است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به سخنان گهربار رهبر معظم انقلاب در ۱۷ ربیع‌الاول، که شکل‌گیری تمدن اسلامی را منوط به قرارگرفتن کشورهای مسلمان در کنار هم دانستند، توضیح داد: اینکه نظام سلطه هنوز در پی جدایی ملت‌های مسلمان است و روی آن سرمایه‌گذاری می‌کند، به این دلیل است که ظرفیت‌های جهان اسلام را می‌شناسد و با ظرفیت‌های ملت ایران آشنایی دارد، عظمت جمهوری اسلامی ایران را دیده و پیشرفت و توسعه تفکر انقلابی را در جهان اسلام حس کرده است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه بسیج در گام اول به‌عنوان تشکیلات انقلاب اسلامی تحت فرمان امام نقش‌آفرینی‌های به‌موقع و به اندازه خود را انجام داده است، افزود: بنا بر این است که با هدایت رهبر معظم انقلاب در گام دوم در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی کند و به‌عنوان یک نیروی فداکار و ایثارگر در میدان باشد و برای طی این مسیر، سند راهبردی بسیج به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: پایگاه‌های بسیج تقویت خواهد شد و شبکه مردمی سایبری انقلاب اسلامی شکل خواهد گرفت و جهاد فرهنگی اجتماعی امتداد خواهد یافت و اقتصاد مقاومتی ما در مسیر رشد شکوفایی قرار خواهد گرفت. تمرکز بر استیفای حقوق مستضعفان و کم‌کردن فاصله فقیر، غنی و توزیع عادلانه ثروت، همچنین آمادگی مقابله با دشمنانی که در همه شئون ما را هدف گرفتند و علیه ارزش‌ها و باورهای ما و علیه حقوق غیرقابل انکار ملت ایران با رسانه‌های خود اقدام به نشر اکاذیب می‌کنند، در دستور کار قرار دارند.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: دفاع از استقلال و آزادی ملت و تمرکز به سبک زندگی ایرانی اسلامی از دیگر برنامه‌های بسیج بوده و این کارهایی که ذکر شد از یک تشکیلات گسترده که گوش به فرمان امام مسلمین دارد، برخواهد آمد، همان‌طور که این تشکیلات توانست در دوران دفاع مقدس بزرگترین تهدیدها را از بین ببرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مکتب حاج‌قاسم الگوی دفاع مقدس است که در جبهه‌های مقاومت توسعه پیدا کرد و تکثیر شد، اضافه کرد: شهادت آن فرمانده بزرگ افتخار جهان اسلام موجی از همراهی و عظمت در ایران و در سطح کشورهای مسلمان و غیرمسلمان خلق کرد و در این راه و مکتب هیچ ابهامی وجود ندارد و خداوند ملت ایران را یاری خواهد کرد و قدم‌های این ملت را ثابت می‌کند و یک ابرتحول بزرگ پیش روی ملت ایران خواهد بود.

سردار سلیمانی در پایان گفت: اسلام در حال فتح سنگرهای کلیدی جهان است و ما وارد مرحله جدیدی از تاریخ شدیم که متن آن نابودی صهیونیست‌ها است که امروز دچار بحران موجودیت شده‌اند.

فرمانده سپاه رفسنجان نیز گفت: ۱۶۹ گروه جهادی در شهرستان فعال است که امسال سه باب منزل محرومان ساخته و دو باب در حال تکمیل است، بهسازی منازل محرومین نیز به همت مواکب اربعینی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ محمد پساوند  امروز ۷ آذرماه در همایش بزرگ یاران حاج قاسم سلیمانی که به مناسبت هفته بسیج با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مصلی رفسنجان برگزار شد، اظهار کرد: بسیج رفسنجان در بحث دفاعی و امنیتی و کمک به ارتقای امنیت محلات، گشت های رضویون پایگاه محور و پشتیبانی گشت های حوزه محور امنیت پایدار در محلات را ایجاد نموده است.

وی  افزود: دو گردان سایبری فعال، دو گروهان رصد و یک گروهان تولید محتوا در زمینه تولید موشن، انیمشین، نرم افزار و ... در شهرستان فعال است.

وی به میزبانی رفسنجان از رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج استان اشاره کرد و گفت: یک تیم از بسیج کارگری مجتمع مس سرچشمه در کشور رتبه اول در بحت تولید محتوای بسیج کشور را در بخش نرم افزار را کسب کردند.

فرمانده سپاه رفسنجان تصریح کرد: سند انتظار در ۹ عرصه سازماندهی شده و ۸۴ درصد عملکرد بسیج در قالب همین عرصه هاست و در بحث احیای پایگاههای مقاومت ۱۰ درصد پیشرفت کار داشتیم.

پساوند با اشاره به اقدامات بسیج سازندگی، عنوان کرد: ۶۸ صندوق قرض الحسنه مردم یار در قالب ۴۶۴ گروه با ۷ هزار و ۸۴۹ عضو در شهرستان رفسنجان راه اندازی شده و دو تعاونی بسته بندی گیاهان دارویی و حبوبات در شهرستان برای ۴۵ نفر ایجاد شغل ‌نموده است.

فرمانده سپاه رفسنجان خاطرنشان کرد: ۱۶۹ گروه جهادی در شهرستان فعال است که امسال سه باب منزل محرومان ساخته و دو باب در حال تکمیل است، بهسازی منازل محرومین نیز به همت مواکب اربعینی در دستور کار قرار دارد. همچنین در طرح آبرسانی و رفع تنش آبی ۲۷ روستای رفسنجان امروز از آب شرب مناسب بهره مند می شود و تا پایان سال به ۸۰ روستا خواهد رسید.

پساوند بیان کرد: در یک سال گذشته ۱۸ هزار و ۲۵۱ بسته حمایتی به کمک مجتمع مس سرچشمه، مواکب و خیریه ها میان خانواده های آسیب دیده از کرونا توزیع شده است.

پساوند، توزیع ۱۰۰ هزار پرس عذای گرم میان نیازمندان، اهدای ۲۵ سری جهیزیه کامل، کمک به آزادی زندانیان، راه اندازی نقاهتگاه ۳۰ تختخوابی و راه اندازی هفت مرکز واکسیناسیون در سطح شهرستان را از دیگر فعالیت های بسیج در رفسنجان عنوان کرد.

انتهای پیام 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.