• پنجشنبه / ۱۸ آذر ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 1400091814077
  • خبرنگار : 50358

شهردار کرمان:

بزودی شفاف‌سازی فیش‌های حقوقی را انجام می‌دهیم

بزودی شفاف‌سازی فیش‌های حقوقی را انجام می‌دهیم

ایسنا/کرمان شهردارکرمان گفت: برای اولین بار در کشور فیش‌های حقوقی تمام سطوح شهرداری را منتشر خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، سعید شعرباف تبریزی در جمع خبرنگاران در رابطه با پروژه فاضلاب شهر کرمان اظهار کرد: این کار یک‌ بار در شهرداری تهران انجام شد اما ناقص صورت گرفت. ما هیچ چیزی برای پنهان کردن از مردم نداریم. اگر فیش‌های حقوقی منتشر شود به عدالت در سازمان هم خیلی کمک می‌شود، منتظرم زیرساخت نرم‌افزاری فراهم شود تا بتوانیم آن را منتشر کنیم.

شعرباف تبریزی اضافه کرد: قرارداد پروژه فاضلاب شهر کرمان تا ۱۴۰۳ زمان‌بندی شده و اگر نهادهای اجرایی مختلف کمک کنند، این پروژه زودتر از این به اتمام می‌رسد؛ بنا به گفته پیمانکار، در صورت همکاری نهادهای مختلف، می‌توانند سرعت کار را تا ۵۰ درصد بالا ببرند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری به تنهایی مسئول پروژه فاضلاب شهری نیست و کلیه عملیات حفر و آسفالت بر عهده پیمانکار پروژه است، عنوان کرد: از پیمانکار خواستیم برنامه زمان‌بندی و مکانی کل پروژه را به ما بدهند که این برنامه را در اختیار عموم قرار دهیم تا بدانند کدام بخش از شهر در چه زمانی حفاری خواهد شد و چه تاریخی به اتمام می رسد، چون اگر مردم در جریان دقیق فرایند اجرا باشند، با رضایت بیشتری همکاری خواهند کرد.  

شهردار کرمان تصریح کرد: افزایش سرعت اجرا در محله سرآسیاب به‌صورت پایلوت انجام شده که اگر تجربه موفقی باشد می توان در جاهای دیگر اجرا کنیم که در پی آن رضایت عمومی افزایش می‌یابد.

وی در رابطه با پیاده‌راه طرح جامع شهر کرمان در میدان شورا و بسیج تا تقاطع پارک مشاهیر گفت: زیرساخت‌های این مجموعه در مراسم سالگرد شروع می‌شود و این پیاده راه بعنوان یک میدان اجتماعی فعال در خدمت فضای شهر قرار گرفته و تثبیت می‌شود؛ همچنین پارکینگ‌هایی را در حاشیه این منطقه تعبیه می‌کنیم.

وی ادامه داد: گذرگاه حاج قاسم نیاز به کارهایی دارد که آن هم در قالب پروژه‌هایی اجرا خواهد شد؛ به یک پل واسط بین پارک و میدان نیاز دارد که در این زمینه پس از ارائه طرح منتظر تصویب شورا هستیم.  

شهردار کرمان همچنین به ترافیک میدان بیرم آباد اشاره کرد و گفت: مطالعات ترافیکی میدان بیرم آباد هم نشان‌دهنده مسائل ترافیکی و پرمخاطره‌ای در این مکان است، از گذشته هم طرحی برای اصلاح هندسی این مکان وجود داشته که از ۴ ماه پیش آغاز شده و تأکید داریم که سریع‌تر این طرح انجام شود؛ همچنین مشکلات ناشی از حرکت عمود بر هم خودروها نیز حل خواهد شد.

شعرباف تبریزی تأکید کرد: نشست‌های خبری و مصاحبه‌ها باید در اختیار همه رسانه‌ها قرار گیرد؛ بازی‌های سیاسی در شهرداری هیچ موضوعیتی ندارد و در حل مسائل شهری در کنار همه رسانه‌ها خواهیم بود؛ همچنین در حل مشکلات، فرصت‌ها به صورت عادلانه توزیع می‌شود و در حوزه در اختیار قرار دادن مکان‌ها برای تشکل‌ها، هیچ تبعیضی وجود نخواهد داشت. حمایت از ورزشکاران، هنرمندان و اصناف مختلف نیز به یک میزان خواهد بود.

وی در مورد زمین‌های رهاشده در سطح شهر تصریح کرد: شهرداری نمی‌تواند در مورد زمین‌های خصوصی مردم تصمیم‌گیری کرده و آن‌ها را تبدیل به فضای سبز کند و  می توان از کاربری‌های نهادهای دولتی  اقدام شود. در خصوص زمین‌های رهاشده متعلق به شهرداری مانند زمین‌هایی در  الله‌آباد که در حال تصرف است، از نهادها و شورای تأمین خواستیم سریع‌تر بسته‌های اقتصادی طراحی شده را اجرا کنند.

شهردار کرمان در رابطه با ورودی‌های شهر گفت: یکی از چهار مسئله مهم شهر ورودی‌های آن است؛ بخش قابل توجهی از این موضوع خارج از حوزه اختیارات شهرداری است اما تمام سعی بر آن است محدوده شهری را مناسب‌سازی کنیم. برخی ورودی‌ها از ۲۰ کیلومتر مانده به کرمان برق ندارد و مشکلات جدی دارد که در شأن کرمان نیست و حل آن نیازمند عزم استانی است؛ تمام ورودی‌ها باید به زیبایی ورودی ماهان شود که جزء یکی از بهترین ورودی‌های ایران است. مسیرهای فرودگاه و ترمینال آدینه را نیز فضاسازی خواهیم کرد تا وقتی مسافر وارد می‌شود با صحنه خوبی روبه‌رو شود.

شعرباف تبریزی در خصوص مرمت خانه‌های قدیمی شهر گفت: در این رابطه هیچ اعتبار استانی داده نشده که هزینه کنیم. ایمن‌سازی باید انجام می‌شد اما باید ردیف بودجه‌ای اختصاص می‌یافت.  کمک‌های استانداری به شهرداری در جاهایی که فوریت بیشتری دارد مانند آرامستان استفاده می‌شود.

وی در رابطه با انتصابات شهری نیز توضیح داد: از دید بنده فضای شهرداری نباید فضای سیاسی باشد و اگر افراد و مشاورانی که با ما در حال کار هستند را بررسی کنید خواهید دید که متعلق به یک جناح خاص نیستند، بنده نیز خودم را وامدار هیچ جریانی نمی‌دانم و شهردار مردم هستم.  

شهردار کرمان اضافه کرد: کمیته‌ی ارزیابی را انتخاب کردیم، یکی دو نفر از اعضای آن در کرمان نبوده و شهرساز و استاد دانشگاه هستند. سامانه‌ی مردم‌شهر را برای اولین بار بارگذاری کردیم و از مردم و کارشناسان و پرسنل شهرداری خواستیم هر گزینه‌ای را خواستند پیشنهاد دهند.

شعرباف‌تبریزی در ادامه گفت: بیش از ۷۰۰ پیشنهاد تا دیروز در این سامانه ثبت شده و اغلب از سوی بدنه‌ی شهرداری بودند چون نیروها را بیش‌تر می‌شناسند. البته فراوانی‌ها را از این نام‌ها حذف می‌کنیم و به کمیته‌ی ارزیابی ارسال می‌شود و بنده تنها در انتصابات رده‌ اول دخالت خواهم کرد.

وی  همچنین خاطرنشان کرد: درباره‌ی نیروهای شرکتی، انتشار فیش‌های حقوقی را به عهده‌ی شرکت‌ها می‌گذاریم اما توصیه می‌کنیم که این اقدام را انجام دهند. انتشار فیش‌های حقوقی برای نمایش نیست بلکه معتقدم برای اصلاح ساختار نیاز به این شفاف‌سازی‌ها داریم. بنده اطلاع دارم که نیروی تنظیف در یک منطقه با منطقه‌ی دیگر در شرایط یکسان عدد متفاوتی دریافت می‌کند و باید این شرایط تغییر کند.

شهردار کرمان سپس در مورد مطالعات جامع حمل‌ونقل و ترافیک گفت: این مطالعات مربوط به سال ۸۹ انجام شد؛ با وجود اینکه بسیار به آن استناد می‌شود باید حتما بازنگری شود زیرا با گذشت طرح جامع نیز نیاز به اصلاح و به‌روز شدن دارد. بازنگری مطالعات حمل‌ونقل و ترافیک را آغاز کردیم اما اصلاح و اجرای آن هزینه بر است.  

شعرباف تبریزی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درخصوص ارتقای سیما و حوزه فرهنگی شهر بیان کرد: اولین دغدغه ما در این حوزه این است که کارهای فرهنگی کرمان را به کمک تشکل‌ها جلو ببریم و شهرداری تصدی‌گری نکند؛ همچنین ما محدودیتی در ارائه سرویس‌ها به مراکز خیریه‌ای نداریم و حتی زمین و پروانه رایگان در اختیارشان قرار می‌دهیم. در حوزه ورزشی نیز تشکل‌ها و ورزشکاران خوبی در شهر وجود دارد که شهرداری می‌تواند سالن‌ها و زمین‌های ورزشی را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

وی در رابطه با ایجاد نمای مذهبی در شهر توضیح داد: بنده معتقدم اگر شهر ماهیت تاریخی - مذهبی خود را به درستی پیش ببرد چهره شهر حفظ می‌شود. موضوعات مذهبی و تاریخی بسیاری در این شهر در هم تنیده شده است بنابراین با احیای همین موضوعات می‌توان بافت و سیمای شهر را مذهبی کرد؛ همچنین لازم نیست برای پررنگ کردن هویت مذهبی باقی هویت‌ها را نادیده گرفت.

شعرباف یادآور شد: حوزه سیما و منظر شهر با فضای سبز ترکیب شده است به همین دلیل به حوزه سیما و منظر ظلم‌ می‌شود زیرا فضای سبز بسیار کار دارد اما در تلاشیم که به این حوزه نیز رسیدگی شود.

انتهای پیام 

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.