• یکشنبه / ۱۹ دی ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۸
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 1400101913998
  • خبرنگار : 50464

فرمانده سپاه روح الله:

رمز عبور از مشکلات کشور ولایت پذیری و ولایتمداری است

رمز عبور از مشکلات کشور ولایت پذیری و ولایتمداری است

ایسنا/مرکزی فرمانده سپاه روح الله گفت: امروز رمز عبور از مشکلات کشور ولایت پذیری و ولایتمداری است که همه باید به این مسئله مهم توجه کنند.

سردار محسن کریمی روز یکشنبه ۱۹ دیماه در پنجمین یادواره گرامیداشت شهدای عملیات کربلای پنج و مراسم پاسداشت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز درگذشت سردار حاج مهدی ورشابی که در سالن امام خمینی(ره) سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد اظهار کرد: جهت ماندگاری، استمرار و تقویت اقتدار انقلاب اسلامی نیاز است همچون گذشته تلاش کرده و در سطح ایدئولوژیک گام دوم انقلاب یعنی "تحقق جهاد تمدنی" گام برداریم.

وی افزود: توسل به خداوند و اهل بیت(ع)، معنویت مبتنی بر اسلام ناب محمدی، ولایتمداری و حضور مردم در چهل سال اول تمام محدودیت ها و توطئه های دشمنان را به فرصت های بزرگ تبدیل کرده و بزرگترین موفقیت ها را رقم زده است، لذا امروز باید همه توان و تلاشمان این باشد که ارزش های اسلامی در همه بخش های کشور محقق شود، همچنین نباید برخی از چالش ها و مشکلات ما را از ادامه مسیر ناامید کند، کار برای خداوند و خدمت صادقانه به مردم مهمترین رسالت امروز مردم و مسئولین است که در گام دوم انقلاب باید مورد توجه همه باشد.

کریمی با اشاره به اینکه شهدا مظهر اقتدارند، افزود: امروز جمهوری اسلامی و انقلاب در اوج افتخارند، و جمهوری اسلامی به برکت خون پاک شهدا و ایثار خانواده‌هایشان و ایثارگران به این جایگاه رسیده است. در واقع بزرگترین دشمنان مادی کره زمین به جنگ با انقلاب اسلامی آمده اند و اگر ما اقتدار و عزت نداشتیم، چنین دشمنانی در مقابل ما نبودند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر قدرت شرق از هم پاشیده است، اما در دوران جنگ مقدس هر دو منبع قدرت شرق و غرب مقابل ما ایستادند که این امر نشانگر جایگاه انقلاب است.

وی با اشاره به دومین سالگرد شهید قاسم سلیمانی و چهلم شهید ورشلبی بیان کرد: شهید سلیمانی در منطقه با تشکیل جبهه مقاومت ظرفیت سازی کرد و بسیج مردمی را برای دفاع از ارزش های اسلامی با کمک جوانان و مردم راه اندازی کرد و علاوه بر اینکه امروز دستاوردهای نقش آفرینی شهید سلیمانی دیده می شود، در آینده نیز دستاوردهای عظیم دیگری رونمایی خواهد شد. شهید سلیمانی زندگی را عاقلانه شروع کرد، عارفانه ادامه داد و عاشقانه تمام کرد و در میدان‌های سخت از یک رزمنده ساده کار خود را آغاز کرد و به یک ژنرال انقلابی با تدبیر و باتجربه ارتقاء یافت و با مجاهدت های فراوان پشت تمام ژنرال های آموزش دیده در آکادمی های غرب و شرق را به خاک مالید.

کریمی تاکید کرد: ما یگ گام از انقلاب را سپری و چهل سال پرماجرا طی کرده‌ایم، در این ۴۰ سال اقدامات بزرگی انجام شد تا انقلاب اسلامی به اقتدار برسد و بتواند در مقابل دنیا ایستادگی کند. جهادی که ملت ایران با روحیه بسیجی و هوشمندی کامل و با محوریت مساجد در طول ۴۲ سال گذشته در حوزه های مختلف انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی، دفاعی، نظامی، سازندگی، علمی و فرهنگی محقق کردند، تحقق سطح استراتژیک بود. مردم ایران در جهادهای مختلف چهل سال اول انقلاب اسلامی مجاهدت های فراوانی انجام دادند و شهدای بسیاری تقدیم انقلاب اسلامی شد و دستاوردهای بسیاری نیز خلق شد که برگرفته از خون شهداست.

وی بیان کرد: امروز به برکت بصیرت انقلابی و حضور به موقع مردم، دولت سیزدهم شکل گرفته و فرصت بسیار مناسبی برای تحقق جهاد تمدنی ایجاد شده که باید به خوبی از آن استفاده کنیم و در مرحله اول همه باید دولت را برای موفقیت و تشکیل دولت اسلامی کمک کنیم. اسلام باید سنگرهای کلیدی را فتح کند و این مهم تنها با محقق شدن جهاد تمدنی انجام می شود که مقدمه آن تشکیل دولت اسلامی و لازمه آن عملیاتی کردن فرامین امامین انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که امروز باید در راس همه امور قرار گیرد.

کریمی خاطرنشان کرد: ولایت پذیری از تاکیدات مهم شهید سلیمانی هم در زمان حیات و هم در وصیت نامه ایشان است و امروز رمز عبور از مشکلات کشور ولایت پذیری و ولایتمداری است که همه باید به این مسئله مهم توجه کنند. معرفت، اخلاص، هجرت، استقامت، سرعت و سبقت در کنار اطاعت محض از ولایت فقیه از مولفه های مهم موفقیت حاج قاسم سلیمانی است. شهید سلیمانی برای جهان اسلام امت سازی کرد و آن را برای دفاع از اسلام و ارزش های دینی پای کار آورد.

وی بیان کرد: با وجود همه توطئه های دشمنان، بسیج مردمی در طول انقلاب اسلامی با هدایت‌های امامین انقلاب موفق عمل کرد و نظام اسلامی امروز با فرهنگ و تفکر بسیجی به درجه بالایی از اقتدار رسیده‌ است و دستاوردهای زیادی را خلق کرده‌ است. همچنین مردم ایران با تکیه بر قدرت خداوند و رهنمودهای ولی فقیه در همه عرصه ها موفق عمل کرده‌اند. مکتب اسلام ملت ایران را با هدایت های امامین انقلاب به صورت منسجم دور یکدیگر جمع کرد و آنها را برای رسیدن به اهداف بلند متحد ساخت و اگر امروز مشکلی در حوزه های اقتصادی و فرهنگی در کشور داریم باید از الگوهای موفق استفاده کنیم. حفظ انسجام و اتحاد در همه بخش ها و تحقق ارزش های اسلامی در تمامی نقاط، کشور را به پیشرفت‌های بزرگ و قله‌های بلند می رساند و انقلاب اسلامی را به تشکیل تمدن اسلامی نزدیک خواهد کرد.

کریمی در خصوص عملیات کربلای ۵ با بیان اینکه این عملیات شب قدر انقلاب است، افزود: عملیات کربلای ۵ علاوه بر اینکه ملت ایران را در طول ۴۲ سال گذشته موفق کرده در جبهه مقاومت نیز دستاوردهای بسیاری خلق کرده و امروز برای عبور از مقاطع حساس انقلاب باید از پیام مهم عملیات کربلای ۵ به خوبی استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان مرکزی نیز در این مراسم بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی در حال سپری و تجربه کردن یکی از بی بدیل ترین روزهای خود است، چراکه میزبان شهید گمنامی است که جایگاه معنوی او بسیار بالاست. عقیده تمامی جامعه این است که مدیون همه شهیدان هستیم و تمام عزت، سربلندی، صیانت، امنیت، ارامش و آسایش جامعه به برکت شهیدان است.

حجت الاسلام محسن توکلی بیان کرد: یکی از بهترین مردن‌ها کشته شدن در راه پروردگار عالم است به همین دلیل جامعه، حکومت، دولت و خانواده ها مدیون شهدا هستند.

وی با تاکید بر اینکه شهید متعلق به یک خانواده نیست، بلکه متعلق به جامعه و اسلام است، ادامه داد: جایگاه بلندمرتبه شهید فراتر از خانواده است و اشراف بر جامعه دارد. تمامی شهیدان در مقابل دشمنانی که قصد به یغما بردن این کشور را داشتند ایستادگی کردند و امنیت را برای این جامعه به ارمغان آوردند.

توکلی تاکید کرد: در طول تاریخ حاکمان و مردم نسبت به دین دو دسته بودند یک دسته خودرا قربانی دین کردند تا دین باقی بماند، عده دیگر نیز دین را سپر خود قرار دادند تا خودشان و منافعشان باقی بمانند که امویان، داعش و عباسیان نمونه‌های این دسته هستند.

توکلی گفت: اولین کسی که واژه شهید را برای خود انتخاب کرد خداوند بود و دومین شخصی که واژه شهید را به او نسبت داد پیامبر اسلام بود، لذا شهدا نیز مانند خداوند و پیامبر ناظر اعمال ما هستند.

وی تاکید کرد: امروز شهید سلیمانی خطرناک‌تر از سردار سلیمانی ‌است و یکی از معجزات خون این شهید این است که مستکبرین پای خود را از این منطقه بیرون بگذارند.

به گزارش ایسنا، در این آئین پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس به صورت نمادین در سازمان جهاد کشاورزی تشییع شد.

انتهای‌پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.