• پنجشنبه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ / ۲۰:۵۲
  • دسته‌بندی: گردشگری و میراث
  • کد خبر: 94111510034
  • منبع : نمایندگی سمنان

بزرگ‌ترین هتل سمنان افتتاح شد / گردشگری ایران در آستانه یک جهش بزرگ

بزرگ‌ترین هتل استان سمنان و مجموعه پارک آبی شهرستان سمنان تحت عنوان «گوت که مال» در آیینی با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بهره‌برداری رسید.

بزرگ‌ترین هتل استان سمنان و مجموعه پارک آبی شهرستان سمنان تحت عنوان «گوت که مال» در آیینی با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه سمنان، مسعود سلطانی‌فر طی سخنانی در آیین افتتاح بزرگ‌ترین و تنها هتل پنج ستاره سمنان که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آماده بهره‌برداری شده است، تصریح کرد: استان سمنان با ظرفیت‌های متنوع و متعددی که در حوزه گردشگری دارد می‌تواند از یک معبر به مقصد گردشگری تبدیل شود.

وی با اشاره به توجه ویژه رئیس‌جمهور به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد: گردشگری در ایران یک گنج پنهان است که تاکنون بهره‌برداری درستی از آن نشده است و دولت تدبیر و امید مصمم است که از این ظرفیت کم‌نظیر استفاده بیشتری کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه ایران یک موزه بزرگ است، گفت: تعدد آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری تنها محدود به چند استان نظیر: اصفهان، شیراز، لرستان، تهران، سمنان و تبریز نیست بلکه هر کجای این کشور را که می‌بینید داری آثار متعدد تاریخی و سایت‌ها و محوطه‌های تاریخی ارزشمندی است که بسیاری از آنها هنوز ناشناخته مانده است.

سلطانی‌فر ،با بیان اینکه ایران سابقه تاریخی 10هزار ساله دارد،افزود: استان سمنان نیز از جمله استان‌هایی است که ظرفیت بسیار زیادی دارد.

وی به تنوع اقلیمی این استان اشاره کرد و گفت: استان سمنان هم از کویر پررمز و راز و هم از طبیعت کوهستانی و جنگلی برخوردار است و همین تنوع اقلیمی ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگران است.

معاون رئیس‌جمهور،با بیان اینکه استان سمنان هم در گردشگری تاریخی و هم در حوزه طبیعت گردی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، خواستار راه‌اندازی تورهای بوم‌گردی در این استان شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،ادامه داد: سمنان اگر می‌خواهد از یک معبر به مقصد گردشگران تبدیل شود باید برای جذب گردشگران برنامه‌ریزی کرده و تورهای سمنان‌گردی ایجاد کند.

ایران با لغو تحریم‌ها آماده یک جهش بزرگ در صنعت گردشگری است

وی با بیان اینکه تا پیش از تحریم‌ها گردشگری با موانع زیادی روبرو بود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با لغو تحریم‌ها این موانع برداشته شده و کشور آماده یک جهش بزرگ در صنعت گردشگری است.

ایجاد تسهیلات ویژه برای گردشگران

وی عدم امکان ارتباطات بین بانکی را از مشکلات گردشگران خارجی برشمرد واضافه کرد: به همین دلیل گردشگران ناچار بودند با خود پول نقد بیاورند و همین سبب می‌شد که خرید زیادی نداشته باشند. ضمن اینکه موانعی هم در اخذ ویزا برای گردشگران وجود داشت.

معاون رئیس جمهور از رفع این موانع خبر داد و گفت: هم‌اکنون این امکان در 190 کشور دنیا وجود دارد که از طریق فرودگاه ویزای 30 روزه ایران را گرفته و امکان تمدید 15 روزه آن نیز وجود دارد. به عبارتی امروز گردشگر از داخل منزل خود می‌تواند تقاضای اخذ ویزا کرده و آن را در فرودگاه تحویل بگیرد.

وی عدم توسعه حمل و نقل هوایی را از دیگر مشکلات گردشگری برشمرد و تصریح کرد: خوشبختانه در سفر اخیر رئیس جمهور به فرانسه امکان توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل بوجود آمد.

سلطانی‌فر با بیان اینکه تا پیش از این حدود 250 هواپیما در ناوگان هوایی کشور وجود داشت که یک سوم آنها به علت تحریم‌ها زمین‌گیر بوده و عملا از رده خارج شده بودند،افزود: مابقی هواپیماها عمر متوسط 27 داشته و لی در سفر اخیر دکتر روحانی گام های خوبی برای رفع این مشکل برداشته شد.

وجود 1100 هتل و 600 هتل‌ آپارتمان در ایران، افزایش هتل‌های 4و 5 ستاره کشور به 400 هتل

این مقام مسئول از وجود 1100 هتل و 600 هتل‌آپارتمان در ایران خبر داد و گفت: از این تعداد هتل تنها 130 هتل 4و 5 ستاره بودند.

وی با اشاره به اهداف برنامه چشم‌انداز در حوزه گردشگری،گفت: قرار است از پنج میلیون گردشگر به سالانه 20 میلیون گردشگر در پایان 1404 برسیم لذا برای تحقق این مهم باید شمار هتل‌های 4و 5 ستاره کشور به 400 هتل برسد.

30 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام گردشگری در حال ساخت در ایران

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،از تخصیص 580 میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه به پروژه‌های نیمه تمام حوزه گردشگری خبر داد و گفت: با اعطای این تسهیلات به 31 پروژه نیمه‌کاره این بخش ظرف یک تا دو سال آینده 31 هتل دیگر به هتل‌های 4و 5 ستاره کشور افزوده می شود.

وی از وجود 900 پروژه نیمه تمام در حال ساخت در حوزه گردشگری خبر داد و گفت: ارزش ریالی این پروژه ها بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان می‌شود که توسط بخش خصوصی در حال ساخت هستند.

دو رویداد مهم و یگانه تاریخ ایران در دو قرن اخیر

معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود از پیروزی در مذاکرات با 5+1 و پیروزی در دفاع مقدس به عنوان دو رویداد مهم و یگانه تاریخ ایران در دو قرن اخیر یاد کرد و اضافه کرد: دوران دفاع مقدس از آن جهت یگانه است که ایران همواره در بسیاری از جنگ‌هایی که با بیگانگان داشته بخش عمده ای از خاک خود را از دست داده همچنان که در 200 سال اخیر 40 درصد خاک کشورمان را در جنگ ها از دست داده‌ایم اما در دوران دفاع مقدس رزمندگان ما در جنگ با 37 کشور دنیا توانستند به پیروزی برسند و وجبی از این خاک را از دست ندهند.

سلطانی فر، پیروزی دولت تدبیر و امید در مذاکرات را دومین رویداد بزرگ دو قرن اخیر نامید و افزود: دیپلمات‌های ما در این مذاکرات تاریخی با هدایت‌ و مدیریت رئیس جمهور و عنایت‌های ویژه مقام معظم رهبری به دو هدف بزرگ رسیدند نخست حقانیت ایران را به اثبات رسانده و دنیا را وادار به رسمیت شناختن حقوق هسته ای ایران کردند و دوم توانستند با عزت تمام تحریم‌ها را لغو کنند.

وی، با اشاره به تغییر نگاه کشورهای دنیا به ایران اسلامی اظهار کرد: در سفر اخیر به فرانسه و ایتالیا تشریفات و استقبالی در تراز و شان رئیس‌جمهور یک کشور قدرتمند و بزرگ دنیا از دکتر روحانی به عمل آوردند و این مهم نتیجه پیروزی بزرگ در مذاکرات بود.

کاغذپاره‌هایی که 70 میلیارد دلار تنها به بخش صنعت زیان وارد کرد

وی با اشاره به وعده دکتر روحانی که عزت پاسپورت ایرانی را باید برگردانیم، خاطرنشان کرد: دولت در این راستا قدم های بزرگی برداشته است.

وی به نتایج یک پژوهش اشاره کرد و گفت: تحریم‌هایی که از منظر برخی کاغذپاره بودند روزانه 190 میلیون دلار و سالانه 70 میلیارد دلار تنها به بخش صنعت زیان وارد کردند و البته کم و بیش همین زیان‌ها در بخش‌های دیگر هم وجود داشته است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.