• یکشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۱
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 98071410686
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

توزیع بیش از ۱۵۶ هزار فقره کارت سوخت در استان اصفهان

کارت سوخت

مدیرکل پست استان اصفهان گفت: تاکنون ۱۵۶ هزار و ۴۰۶ فقره کارت سوخت در استان اصفهان توزیع شده است، همچنین از زمان اعلام طرح ضرورت استفاده از کارت سوخت شخصی، طی ۴۵ روز اخیر با استفاده از تمام امکانات ۹۰ هزار کارت سوخت در استان توزیع شد.

به گزارش ایسنا، حمید باقری امروز (یکشنبه) به مناسبت هفته و روز جهانی پست در جمع خبرنگاران، در خصوص اینکه چرا سهم کمی از بازار را در اختیار داریم و بازار سیاه وجود دارد؟ اظهار کرد: متاسفانه افراد فعال در بازار سیاه تابع مقررات یکپارچه نیستند و حقوق مصرف‌کننده، شرایط رقابت و کسب و کار را رعایت نمی کنند، در حالی که در کسب و کارهای استاندارد و شفاف از صفر تا ۱۰۰ عملیات اجرا به صورت یکپارچه و با کمترین هزینه انجام می شود.

وی با تاکید بر اینکه کسب و کارهای پنهان، بهره وری را کاهش می دهد، افزود: در حالی که میانگین هزینه تمام شده حمل و نقل در زنجیره تولید دنیا شش درصد است، این عدد در ایران حدود ۱۲ درصد است، متاسفانه در کشور حجم زیادی از مرسولات از طریق اتوبوس‌ها حمل می شود، در حالی که با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان این خدمات به صورت یکپارچه توسط پست انجام می شود.

 مدیرکل پست استان اصفهان به خدمات نیابتی سازمان ها اشاره کرد و گفت: با وجودی که زیرساخت های لازم همچون شبکه های آی تی، امکانات لجستیک و ... در پست فراهم است، اما باز هم برخی سازمان ها و دستگاه های خصوصی و دولتی همچنان تمایل به مراجعه حضوری مردم دارند، در حالی که یکی از پایه های دولت الکترونیک استفاده از خدمات پستی است و در صورت همکاری دستگاه ها سرانه ترافیکی پستی استان بیشتر از امروز خواهد شد.

رسوخ بیش از ۴۱ هزار فقره کارت ملی در باجه های پستی استان

باقری در خصوص توزیع کارت سوخت، توضیح داد: از ابتدای طرح تاکنون، ۳۸ هزار و ۷۶۶ فقره کارت سوخت به دلیل نبود مالک و یا آدرس اشتباه هنوز توزیع نشده است، به همین منظور در باجه های معطله، سرویس متعارف برای توزیع کارت سوخت ایجاد شده است.

وی افزود: تاکنون ۱۵۶ هزار و ۴۰۶ فقره کارت سوخت در استان اصفهان توزیع شده است، همچنین از زمان اعلام طرح ضرورت استفاده از کارت سوخت شخصی و طی ۴۵ روز اخیر با استفاده از تمام امکانات ۹۰ هزار کارت سوخت در استان توزیع شد.

مدیرکل پست استان اصفهان در خصوص توزیع کارت ملی هوشمند نیز گفت: در حال حاضر ۴۱ هزار و ۴۳۹ فقره کارت ملی هوشمند در باجه‌ها رسوب کرده است و دارندگان آن با وجود اطلاع رسانی بسیار از طریق پیامک هنوز برای دریافت کارت خود به باجه های پست مراجعه نکرده اند.

باقری افزود: در این مدت ۳۳ هزار و ۸۱۱ شناسنامه ثبت احوال، ۷۳۸ هزار و ۲۰۳ فقره عوارض شهرداری توزیع و همچنین ۱۲ هزار و ۳۸۸ فقره تعویض و تمدید گواهینامه، توزیع ۱۸ هزار و ۹۴۵ فقره ابلاغیه دادگستری و ... انجام شده است.

فعال بودن ۱۲۶ خط ارتباطی در استان اصفهان

وی با اشاره به عملکرد پست استان اصفهان طی شش ماهه نخست امسال، اظهار کرد: استان اصفهان با داشتن ۱۰۲۶ واحد پستی سهم هفت درصدی کشور را دارد و استانی شاخص در امر ارتباطات است.

مدیرکل پست استان اصفهان افزود: استان اصفهان دارای ۸۷ واحد پستی دولتی شامل ۲۳ اداره، هفت ناحیه، ۵۶ واحد شهری دولتی است، همچنین سه آژانس پستی شهری، ۳۴۵ دفتر پست پیشخوان، ۹۳ نمایندگی پست شهری، ۲۱۲ نمایندگی پست روستایی و ۲۸۴ دفتر ITC در استان فعال است.

باقری یادآور شد: ۵۲ درصد واحدهای پستی در شهر و ۴۸ درصد واحدها در روستاها مشغول فعالیت هستند، همچنین به ازای ۴۹۹۱ نفر جمعیت استان یک واحد پستی فعال است.

وی با بیان اینکه دسترسی مردم استان به خدمات پستی نسبت به کشور مطلوب است، تاکید کرد: ۴۳ درصد نیروی انسانی پست استان در بخش نامه‌رسانی فعالیت می کنند که کمتر استانی این ویژگی را دارد، همچنین ۱۰۶۰ نفر به صورت غیردولتی با اداره پست استان همکاری دارند.

مدیرکل پست استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان به دلیل قرار گرفتن در کریدور کشور، مرکز مبادله ۱۰ استان است، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۲۶ خط ارتباطی درون و برون استانی در اصفهان فعال است که ماهیانه حدود ۳ میلیارد ریال برای این خطوط پستی هزینه می کنیم.

فعالیت ۳۶۱ فروشگاه خرید اینترنتی در استان اصفهان

باقری با بیان اینکه طی شش ماهه امسال روزانه ۲۶ هزار مرسوله پستی وارد و ۳۴ هزار مرسوله از استان صادر شده است، گفت: سهم اصفهان در ترافیک پستی کشور ۴.۵ درصد است، همچنین در مجموع تا پایان شهریور پنج میلیون و ۸۰ هزار مرسوله وارد استان و شش میلیون و ۲۱۴ هزار و ۵۸۶ فقره مرسوله از استان خارج شده است.

وی افزود: تا پایان شهریور ماه ۳۶۱ فروشگاه خرید اینترنتی در استان فعال شده اند که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است، همچنین تعداد مرسولات خرید و فروش اینترنتی استان در این مدت ۲۶۶ هزار و ۹۳۱ فقره بوده است.

مدیرکل پست استان اصفهان به توزیع ۹۲ هزار گذرنامه طی شش ماهه امسال اشاره کرد و گفت: روزانه چهار هزار گذرنامه وارد استان می شود که از تمام ظرفیت پست به خصوص در آستانه اربعین برای توزیع آن استفاده می کنیم و باجه های معطله استان تا ساعت ۱۸ و در شهرستان ها تا ساعت ۱۶ این خصوص فعال هستند.

انجام بیش از ۱۰۰ خدمت پستی در استان اصفهان

باقری تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ خدمت در پست به غیر از خدمات نیابتی فصلی برخی سازمان ها انجام می شود.

وی با اشاره به نقش پست در افزایش بهره وری، توسعه و تسهیل کسب و کارهای نوپا، حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا، کاهش تردد غیرضروری، ارائه خدمات باکیفیت به مردم و ...، اظهار کرد: صنعت پست براساس نیاز مردم و سازمان ها شکل گرفته و با ارائه خدمات مطلوب و باکیفیت سرویس های مناسبت با هر نیاز را فراهم می کند.

مدیرکل پست استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر خدمات این شرکت در باجه‌های پستی به صورت عادی، سفارشی، پیشتاز، ویژه، امانت، مستقیم، دو قبضه و ... انجام می شود، افزود: همچنین خدمات الکترونیک سازمان هایی همچون امور مالیاتی، املاک و مستغلات، اداره ثبت، دانشگاه ها، مشاغل خودرو، ثبت احوال، سامانه جامع تاکسیرانی، حوزه بانکداری و ... توسط اداره پست انجام می شود.

باقری ادامه داد: رهگیری مرسولات خارجی، سازمانی، وب آگهی، کارت پستال، تمبر یادبود و اختصاصی، پست الکترونیک، اعتبارسنجی، صندوق پست شخصی و مجازی و ... از جمله خدمات مربوط به پست است.  

وی ساماندهی و توسعه سرویس ویژه، سرویس محصولات استراتژیک بومی، سرویس عادی گواهی شده، پیش فروش محصولات فرهنگی، باجه مجازی پست، سرویس پست تعاملی و تجاری و ... را از جمله خدمات مشتریان عمومی پست عنوان کرد.

مدیرکل پست استان اصفهان در خصوص سرویس محصولات استراتژیک بومی، توضیح داد: سال گذشته مجوز چهار محصول استراتژیک استان از جمله گز اصفهان، عرقیجات کاشان، سیب سمیرم و عسل خوانسار را از شرکت ملی پست دریافت کردیم که این سرویس با نرخ تخفیفی ۴۰ تا ۵۰ درصد به منظور حمایت از تولید داخلی و اشتغال استان قابل ارائه است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.