• جمعه / ۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۸
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 98080301489
  • خبرنگار : 50274

امام جمعه سنندج:

کسب روزی حلال در اسلام پاداشی همسنگ جهادگران دارد

ماموستا عبدالرحمن خدایی

ایسنا/کردستان امام‌جمعه سنندج با اشاره به اینکه در فرهنگ اسلامی کار و تلاش مانند مجاهدت درراه خدا، ارزشمند و مقدس شمرده‌شده است، گفت: خداوند متعال برای کسب روزی حلال پاداشی همسنگ جهادگران در نظر گرفته است.

به گزارش ایسنا، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امروز، سوم آبان ماه در آیین عبادی - سیاسی نماز جمعه این هفته سنندج اظهار کرد: دین اسلام کار و اشتغال را وسیله‌ای برای رهایی مسلمانان از زیردست بیگانگان می‌داند و بر همین اساس کار همچون تکلیفی به همه اهل ایمان دستور داده‌شده است.

وی با اشاره به اینکه در فرهنگ اسلامی کار و تلاش مانند مجاهدت درراه خدا، ارزشمند و مقدس شمرده‌شده است، افزود: خداوند متعال برای کسب روزی حلال پاداشی همسنگ جهادگران در نظر گرفته است و انسان تنبل و بیکار از دیدگاه دین اسلام افراد کم‌ارزش هستند.

امام‌جمعه سنندج بیان کرد: فعالیت‌های مسلمانان علاوه بر کاهش فقر در جامعه موجب سرافرازی وبرتری کشورهای اسلامی خواهد شد لذا کشورهای اسلامی باید برای حفظ استقلال و رهایی از کفار به خود متکی شوند.

وی تأکید کرد: رسیدن به پیشرفت و توسعه جوامع اسلامی بدون تلاش بی‌وقفه و کوشش برای افزایش علم و دانش و فنّاوری کشور امکان‌پذیر نبود و نخواهد بود. 

ماموستا خدایی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه همان‌طور که به خداوند ایمان‌داریم باید به ملائکه و پیامبرانی که خدا فرستاده هم باور داشته باشیم، یادآور شد: پیامبران بااخلاق‌تر و با مرتبه‌تر از انسان‌های دوران خود بوده‌اند اما پیامبر اسلام از تمام پیامبران بلندمرتبه‌تر بوده چراکه برای همه اقوام و مردم جهان مبعوث شده بود و بر همین اساس دین پیامبر نیز برای همیشه در جهان ماندگار خواهد بود.

انتهای پیام