• شنبه / ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۶
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 98091611386
  • خبرنگار : 50028

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:

ایسنا رسانه‌‎ای که با رعایت سیاست‌ها در مطالبه‌گری فعال است

معتمدیان

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: ‌ایسنا جزء اولین خبرگزاری‌هایی است که تعداد زیادی از خبرگزاری‌هایی که امروز حرفی برای گفتن دارند از الگوی آن بهره می‌برند.

محمدصادق معتمدیان، امروز 16 آذر، در بازدید از ‌ایسنا به مناسبت سالروز تاسیس این خبرگزاری با اشاره به روز دانشجو اظهار کرد: در شرایطی که رژیم پهلوی مجری سیاست‌های آمریکا در کشور بود و به واسطه شرایطی که در آن مقطع وجود داشت، مبدایی برای تحولات دانشگاه در تاریخ کشور ثبت شد.

وی با بیان اینکه مجموعه دانشگاه‌های کشور باید هم صدا در راستای مقابله با سیاست‌های ظالمانه آمریکا که امروز با تمام توان در راستای ذلت ایران و فشار آوردن به نظام جمهوری اسلامی تلاش می‌کند، هم‌بستگی داشته باشند، افزود: مبارزه همه جانبه امروز می‌طلبد تا تمام اقشار از جمله دانشجویان شعار مرگ بر آمریکا را سر دهند.

به گزارش ایسنا، استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تلاش‌هایی نیز برای انحراف از این مسیر انجام می‌گیرد، تصریح کرد: در این شرایط بیش از هر زمانی نیازمند انسجام و اتحاد علیه سیاست‌های آمریکا که ایران‌ستیزی و ایران هراسی در سطح منطقه است، هستیم.

معتمدیان با اشاره به سالروز تاسیس ایسنا، ادامه داد: خبرگزاری ایسنا بعد از بیست سال توانسته به عنوان یک رسانه وزین و مستقل عمل کند و در واقع جایگاه ویژه‌ای در بین خبرگزاری‌های کشور داشته باشد.

وی بیان کرد: امروز خبرگزاری‌های دیگر با الگوبرداری از شکل گیری خبرگزاری ایسنا توانستند حرفی برای گفتن در جامعه رسانه‌ای کشور داشته باشند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به تجربه و سابقه 20 ساله ایسنا، افزود: در این سال‌ها با روی کارآمدن دولت‌های متعدد ایسنا توانسته نگاه حاکمیتی خود را حفظ کند.

معتمدیان با بیان اینکه می‌توانیم ادعا کنیم استقلال و بی طرفی و نگاه حاکمیتی همچنان در ایسنا وجود دارد، ادامه داد: آمار ایسنای خراسان جنوبی نشان می‌دهد این رسانه در پرداختن به موضوعات ملی عمکرد شفاف و قابل قبولی داشته است.

وی با نگاه به فعالیت‌های ایسنا در استان، اظهار کرد: این رسانه یکی از رسانه‌های فعال و دلسوز است که در بحث پرداختن به مباحث توسعه‌ای استان بسیار موفق عمل کرده است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: ایسنا از رسانه‌های دغدغه‌مند است که پیگیر مسائل هستند و ضمن رعایت سیاست‌ها و خطوط رسانه‌ای در بحث مطالبه‌گری فعال است.

معتمدیان یادآور شد: به دنبال این هستیم که از ظرفیت بی‌نظیر رسانه‌ها در استان به عنوان پل ارتباطی با مردم بهره ببریم.

وی افزود: باید در مواردی که خلأ وجود دارد، بتوانیم به روستاها نگاهی داشته باشیم و به این بخش مغفول مانده در حوزه رسانه توجه کنیم که ما از این بخش حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به تبیین موضوعات و اولویت‌های استان، افزود: اخبار باید دقیق، شفاف و با رعایت امانتداری و به سرعت و به موقع به جامعه منعکس شود که نیازمند تبیین و تشریح اهداف و سیاست‌های دولت هستیم.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی شاید فرصتی برای پرداختن به این موارد ندارند و این دیده بانی که توسط رسانه‌ها صورت می‌گیرد در ارتقای فعالیت‌ها و دیدن مشکلات بسیار موثر است.

معتمدیان با تاکید بر برگزاری میزگردهای تخصصی، اظهار کرد: این میزگردها تلفیقی از فعالیت‌ها و برنامه‌های  اجرایی با نگاه‌های علمی و دانشگاهی ارائه می‌دهد که اگر اساتید برجسته دانشگاه در کنار مدیران اجرایی قرار گیرند، باعث ارتقای کیفیت فعالیت‌ها در اجرا خواهد بود.

وی افزود: باید از صرف تولید خبر و متن فراتر رویم و استفاده از رسانه‌های چندرسانه‌ای می‌تواند کمک‌کننده باشد که باید در این زمینه توجه شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان انتظارات خود از خبرگزاری ایسنا، اظهار کرد: باتوجه به اینکه خراسان جنوبی یک استان دانشگاهی به نظر می‌رسد باید بیشتر فعالیت کرده و از نظر کمی حضور بیشتری در دانشگاه‌ها داشته باشیم  و در تمام دانشگاه‌های استان اشراف داشته باشد.

معتمدیان با بیان اینکه انتظار ما این است که همچنان خبرگزاری ایسنا به عنوان یکی از رسانه‌های مرجع، مرجعیت بیشتری پیدا کند، افزود: باتوجه به تجربیات، ‌ایسنا می‌تواند در بحث آموزش به جامعه رسانه‌ای کمک کند.

وی با تاکید بر بهره‌گیری از توان این خبرگزاری در ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های رسانه‌ای استان، تصریح کرد: مناظره‌های دانشجویی مورد اقبال دانشجویان قرار می‌گیرد و باید با چارچوب‌های مشخص گسترش یابد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه موضوعات و مسائل اصلی کشور باید ریشه یابی و توسط دانشجویان تجزیه و تحلیل شود، افزود: دانشگاه‌ها نباید امنیتی بوده و باید پویا و فعال باشند.

معتمدیان با بیان اینکه اجازه خارج شدن از فعالیت‌های نظام را نباید بدهیم، افزود: چالش معرفی استان به عنوان یکی از پیشنهادات ‌ایسنا، یکی از موضوعات قابل توجه در استان در راستای معرفی ظرفیت‌های ایسنا است.

وی یادآور شد: ایسنا عملکرد قابل قبولی داشته اما انتظارها زیاد است و از پیشنهادات استقبال می‌کنیم تا بتوانیم ارتقاء کمی و کیفی فعالیت ایسنا را در سطح استان داشته باشیم.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: پیشنهادات رسانه‌ای خبرگزاری ایسنا در کمیته‌ای که در معاونت سیاسی، امنیتی تشکیل خواهد شد و همچنین شورای اطلاع رسانی استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

استقلال و بی طرفی؛ سرمایه ایسنا

جلال الدین صادقی، رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی نیز با اشاره به تاسیس این خبرگزاری در سال 78 به عنوان اولین خبرگزاری نظام جمهوری اسلامی، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در پیام خود به مناسبت تاسیس ایسنا که به عنوان اولین خبر این خبرگزاری  مخابره شد، خواستار انتشار اخبار خوب، مفید و امید بخش شدند که همین پیام بعد از گذشت 20 سال همچنان سرلوحه کار تمام خبرنگاران این خبرگزاری است.

وی با بیان اینکه استقلال به عنوان دیگر سرمایه این خبرگزاری است، افزود: ایسنا به عنوان اولین خبرگزاری غیردولتی و دیجیتالی در ایران نخستین خبرگزاری بود که اخبار و تولیدات خبری‌اش را در بستر اینترنت به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار داد.

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: ایسنا با بدنه‌ای دانشجویی کار خود را آغاز کرد، این خبرگزاری همچنان بدنه دانشجویی خود را حفظ کرده و با بهره‌گیری از شوق و پویایی جوانان دانشجو می‌کوشد یاریگر نظام اسلامی از جمله دولت باشد.

صادقی ادامه داد: بزرگ‌ترین امتیاز این کشور مردمی بودن و برگزاری انتخابات در آن است، اما آنچه که سیاست ایسنا در آستانه انتخابات است، عدم جانبداری از کاندیدای خاص در انتخابات مجلس است و تنها هدفش اعلام عادلانه برنامه‌های کاندیداها پس از آغاز زمان تبلیغات است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ بیش از ۳۳۸ هزار و ۸۰۰ خبر روی خروجی ایسنا قرار گرفته است، تصریح کرد: مطبوعات سراسری در سال گذشته همچون سال‌های قبل، ایسنا را به عنوان مرجع اول استفاده از اخبار خبرگزاری‌ها قرار دادند و خبرگزاری دانشجویان ایران با ۲۳ درصد، رتبه اول بازنشر خبر از خبرگزارهای اصلی کشور را دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: ایسنا علاوه بر اخبار فارسی، ۲۲۷۳ خبر انگلیسی و ۲۳۰۱ خبر فرانسه و بیش از ۳۳۰۰ خبر عربی منتشر کرده و ایسنا در بین خبرگزاری‌ها، مرجع اول بازنشر اخبار مقام معظم رهبری و اخبار رئیس جمهوری در مطبوعات است.

صادقی اظهار کرد: باتوجه به ملی شدن اخبار استان در چند ماه گذشته بازتاب خوبی را شاهد بودیم و آمار بازدید اخبار استان چند برابر شده است.

سپیده قلندری اسفدن، سردبیر خبرگزاری ایسنای خراسان جنوبی در بازدید استاندار خراسان جنوبی از خبرگزاری ایسنا از حضور پررنگ ایسنا در دانشگاه‌های استان گفت و اظهار کرد: برگزاری نشست و میزگرد تخصصی و بررسی مشکلات و نیازهای استان و دستاوردهای دولت و انعکاس اخبار مقامات، برگزاری موفق دوره‌های خبرنویسی و عکاسی از دیگر فعالیت‌های شاخص این خبرگزاری است.

وی با بیان اینکه ایسنا خبرگزاری است که محور پیگیری تمام مطالبات دانشجویی و جریانات زنده و شاداب دانشگاهی است، افزود: یکی از افتخارات ایسنای خراسان جنوبی این است که تربیت نیروی جوان دانشجو به عنوان خبرنگار متعهد و آموزش دیده را برعهده دارد به طوری که بیشترین خبرنگاران فعال استان آموزش اولیه را در این خبرگزاری چه به صورت خبرنگار و چه به صورت کارآموز دیده اند.

سردبیر خبرگزاری ایسنای خراسان جنوبی بیان کرد: ما به تربیت نیروهای متخصص و کاربلد که در حال حاضر روسای ادارات و مدیران بخش‌های مختلف هستند، افتخار می‌کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.