• دوشنبه / ۹ دی ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۹
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 98100906642
  • خبرنگار : 50210

بذرپاش:

نهضت حل مسئله باید در کشور شکل بگیرد/گام دوم انقلاب یک دویِ امدادی است

تجمع 9 دی - مصلی اراک

ایسنا/مرکزی معاون اجتماعی و امور استان‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: گام دوم انقلاب یک دویِ امدادی است، باید از نقاط قوت گام اول درس گرفت و آنها را تکرار کرده و از تکرار نقاط ضعف اجتناب کرد.

مهرداد بذرباش صبح امروز دوشنبه در آیین گرامیداشت نهم دی ماه در مصلی بیت المقدس اراک با اشاره به اینکه ملت ایران ۴۰ سال پیش قراری با امام خود گذاشتند که هنوز پای آن ایستاده اند، اظهار کرد: مردم ۴۰ سال پیش بله ای را به پیر الهی خود گفتند که همچنان به آن پایبند هستند و همه رنج ها و کاستی ها را به جان می خرند.

وی با بیان اینکه تشکیل چنین اجتماعاتی در این اوضاع و احوال اقتصادی دست‌مریزاد دارد، گفت: این روزها خبرهای منفی بسیاری می شنویم و با توسعه تکنولوژی و فضای مجازی جابجایی اخبار در کسری از ثانیه صورت می گیرد و به راحتی مردم متوجه می شوند که در کجا ناکارآمدی وجود دارد یا فساد رخ داده است.

بذرپاش با اشاره به اینکه باید مرور کنیم که پای چه حرکتی ایستاده ایم، افزود: نگاهی به ۱۴۰۰ سال تاریخ شیعه و فراز و فرودهای آن نشان می دهد که شخصیت های بزرگی در تاریخ ایران وجود داشته اند که مقام عصمت داشتند، پس از پیامبر اکرم(ص) حضرت امیرالمومین(ع) ۵ سال زمام حکومت را به دست گرفتند و در همان دوران در جامعه چند صد هزار نفری عراق عرب نیز مشکلات و کاستی هایی وجود داشت، بخشی از جامعه در فقر بودند و فسادهایی در گوشه و کنار رخ می داد، اما امیرمومنان(ع) در حکمرانی خود از مسیر حق سانتیمتری منحرف نشدند و ما شیعیان حق‌تر از امام علی(ع) را متصور نیستیم.

وی با بیان اینکه برخی می پرسند چرا وضعیت امروز کشور چنین است؟ گفت: زمانی که امام راحل حرکت خود را آغاز کرد جهان تحت لوای دو قطب کمونیسم و لیبرالیسم بود، اما امام راحل انقلاب اسلامی را قطب سوم خواند. آنزمان انقلاب نحیف و کوچک ایران را کسی جدی نمی گرفت اما امروز پس از ۴۰ سال از عمر انقلاب و در کنار آن با فروپاشی کمونیسم، قطب لیبرالیسم با محوریت امریکا و قطب انقلاب با محوریت ایران باقی مانده اند.

این عضو هیات علمی دانشگاه تصریح کرد: یک روز سران سه کشور بزرگ دنیا بدون اطلاع شاه ایران در سفارتخانه خود در تهران تشکیل جلسه دادند و حتی در زمانی که شاه خواهان ملاقات با آنها شد اجازه ندادند، اما امروز کدام مسئول یک کشور خارجی می تواند بدون اجازه وارد کشور شود؟ امروز ایران درجایگاهی قرار دارد که واسطه ها و نامه های بسیاری برای ملاقات و مذاکره با یک وزیر کشور ارسال می شود و اینجاست که ما باید به آنها اجازه دهیم.

وی با بیان اینکه ایران امروز یک قطب جهان است و در منطقه میدان‌داری می کند، گفت: بسیاری از مشکلات خارجی حادث شده برای ایران ناشی از بزرگی انقلاب است. امریکا با کشورهای کوچک و خرد کاری ندارد، اگر امروز ترامپ در تمام سخنرانی های خود نامی از ایران می برد نشانگر بزرگی و قدرت این انقلاب و کشور است بویژه اینکه این جایگاه تنها در طول ۴۰ سال حاصل شده است. این اتفاق به هیچ عنوان تصادفی نبوده و حاصل مجاهدت های امام راحل و صبر، راهبری، توکل و بصیرت رهبر معظم انقلاب و پس از آن ایستادگی این ملت است که تاریخ باید در مقابل آن تعظیم کند.

بذرپاش تاکید کرد: نباید اسیر شایعات شد و کشور را از دست رفته خواند، این خبرها نیست، نعمت های بسیاری در اختیار این ملت است و کسی جز این مردم نمی تواند برای کشور نسخه بپیچد.

وی با بیان اینکه پیرامون ایران را آتش در بر گرفته است، اما باید هوشیار بود و ناامید نشد، افزود: اجتماع امروز به دنبال وقایع سال ۸۸ ایجاد شده است. تاریخ همواره تکرار می شود و اتفاقا پس از ۸۸ نیز وقایع دیگری در کشور اتفاق افتاد و اتفاق خواهد افتاد، اما باید از آنها درس گرفت.

این عضو مجلس نهم شورای اسلامی با اشاره به روند تحریم ها در کشور، بیان کرد: طی ۱۵ سال اخیر در سه مقطع تحریم هایی علیه کشور رخ داده است. مقطع اول قبل از سال ۲۰۰۶ بود که امریکا تک تک نهادها را به صورت گزینشی تحریم مقطعی کرد که اثرات خاص خود را به همراه داشت، مقطع دوم مربوط به سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ بود که تحریم جامع ایران و لیبی انجام شد و منابع نفتی ایران تحریم شد و مقطع سوم مربوط به سال ۲۰۰۹ به بعد است.

وی ادامه داد: اگر یک تحریم مبنای داخلی نداشته باشد هیچ کشوری به خود اجازه تحریم نمی دهد، امریکا از سال ۲۰۰۹ به بعد که تجربه دو دوره تحریم را نسبت به ایران داشت مقطع سوم را که همزمان با سال ۸۸ بود آغاز کرد، در سال ۸۸ انتخاباتی در کشور انجام شد و خیلی ها از داخل شروع به کد دادن به امریکا کردند و گفتند اگر به دنبال تنزیل حکومت ایران هستید تحریم کنید.

بذرپاش با بیان اینکه هیچ کس اینقدر نامرد نیست که مردم را تحت فشار بگذارد تا دستاوردهای سیاسی به دست بیاورد، گفت: این افراد نه تنها دشمن را تشویق به تحریم کردند بلکه بسیاری از بسترهای مالی و شریان های مالی را در اختیار طرف غربی گذاشتند به طوری که کنگره امریکا نام شرکت های ایرانی را با ذکر گردش مالی بیان میکرد، البته جمع آوری این اطلاعات در دنیای امروز سخت نیست اما مرتبا از داخل برای وضع تحریم ها تشویق صورت می گرفت.

وی با اشاره به تحریم های صورت گرفته از جانب اتحادیه اروپا و امریکا، گفت: تحریم بانک مرکزی و فروش نفت در یک سال شکل گرفت و فشارهای سنگینی به کشور وارد شد که هنوز اثرات آن در اقتصاد هویداست. یک عده که خود بازیگران اصلی تولید تحریم برای کشور بودند، امروز فریاد می زنند که چه می کنید که کشور تحریم می شود، پرسیدیم چه کسی باعث و بانی این تحریم هاست؟ امریکا این اطلاعات را از چه کسانی گرفت؟ شما امروز علم مبارزه در دست گرفته اید در حالی که این بازی را خودتان آغاز کردید.

معاون اجتماعی و امور استان‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه ملت ایران ملت بزرگی است، مشکلات بسیاری در کشور وجود دارد، اما این شرایط نباید باعث شود که با فرزندانمان صحبت های دیگری داشته باشیم، گفت: ۴۰ سال رشادت، شهادت و خون پای این انقلاب صرف شده است، متوسط شهدای ما بین ۲۳ تا ۲۴ سال سن دارند. گام دوم انقلاب یک دویِ امدادی است، باید از نقاط قوت گام اول درس گرفت و آنها را تکرار و از تکرار نقاط ضعف اجتناب کرد، در واقع چهل سالگی دوم، چله تکرار نکردن اشتباهات گذشته است.

بذرپاش اظهار کرد: سال هاست عده ای فریبکار در گوشه و کنار کشور هستند، آنها فریبمان می دهند و مسئله فرعی را اصلی و مسائل فرعی را اصلی جلوه می دهند و اگر حواسمان نباشد مقهور دوقطبی ها می شویم که مانع پیشرفت مان خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه مردم دو قطبی کاذب و فریب کار بسیار به خود دیده اند و این اجتماعات یادآوری دوقطبی های کاذب و فریبکار در کشور است افزود: درس اصلی این است که در عملیات فریب آنان شکست نخوریم نباشیم و حتی در انتخابات مجلس نیز نباید مقهور این جوسازی ها شد.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به شکل گرفتن جنبش پیشرفت کشور ناظر بر حل مسئله، اظهار کرد: اینکه دولت و مجلس بیاید یک دکمه بزند و کشور پیشرفت کند قطعا ممکن نیست. باید نهضت حل مسئله در کشور شکل بگیرد که البته این امر باید توسط دولت انجام شود. اگر این جنبش بویژه در بین جوانان شکل گیرد به صورت طبیعی مسیر پیشرفت کشور طی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب باید مدل های انتخاب تغییر کند افزود: مجلس جای موضع گیری صرف نیست و اگر کسی صرفا به دنبال موضع گیری است رسانه های بسیاری در کشور هستند که او می تواند بواسطه آنها هر روز مصاحبه و اعلام موضع کند، افزود: کشور نماینده ای می خواهد که بداند امور چطور پیش می رود، بداند آلودگی هوای اراک ناشی از چیست؟ آلودگی اراک با وجود تعداد خودروها و جمعیت کمتر از تهران بیشتر است، اکثر مفاخر این کشور پرورش یافته استان مرکزی هستند، اکثر صنایع بزرگ کشور که باید یک بیکار در کشور باقی نگذارد در این استان مستقر هستند و باید نماینده به همه این موضوعات اشراف داشته باشند.

بذرپاش گفت: پس از ۴۰ سال از عمر انقلاب مردم دیگر آزمون و خطا را نمی پذیرند، آنها امروز در هر زمانی، هر مکانی می توانند هر مطلبی را بشنوند و بخوانند پس باید حرف و عمل متفاوتی داشته باشیم و مردم را قانع کنیم، این کشور هزینه های بسیاری برای انقلاب داده است که قطعا خدا از آن راحت نمی گذرد.

معاون اجتماعی و امور استان‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بیان کرد: نباید فقط منتظر مسئولان بود و این فرهنگ باید تغییر کند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.