• چهارشنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۷
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 98101814549
  • خبرنگار : 50203

فرمانده سپاه روح الله:

به زودی صدای خرد شدن استخوان‌های آمریکا در منطقه شنیده خواهد شد

سردار کریمی

ایسنا/مرکزی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: اقدام موشکی بامداد امروز نیروهای سپاه تنها گوشه‌ای از توانمندی‌های ایران بود و به زودی صدای خرد شدن استخوان‌های آمریکا در منطقه شنیده خواهد شد.

سردار محسن کریمی صبح امروز چهارشنبه در گردهمایی سنگرسازان بی سنگر که با محوریت گرامیداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در جهاد کشاورزی استان مرکزی برگزار شد، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم، اظهار کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، اقدام موشکی بامداد امروز فقط یک سیلی به آمریکا بود و مسئله آن با انتقام جداست. بی شک اگر دشمن خود را به خوبی بشناسیم متوجه خواهیم شد که این غول خیالی و این استخوان پوک هیچ گاه نمی‌تواند دل مردم را خالی کند و واهمه‌ای به وجود ملت ایران بیندازد.

وی با بیان اینکه اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در راستای بیرون راندن آمریکایی‌ها از منطقه ادامه خواهد داشت، افزود: واکنش بامداد امروز نیروهای سپاه تنها گوشه‌ای از توانمندی‌های ایران بود و همه مردم باید بدانند که شنیدن صدای خرد شدن استخوان‌های آمریکا در منطقه چندان دور نخواهد بود. جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ به خوبی ثابت کرده است هر زمان که بخواهد می‌تواند به دشمن سیلی بزند و این توان را در اکثر نقاط جهان داراست.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: در حمله بامداد امروز، 22 موشک از خاک جمهوری اسلامی ایران به سمت پایگاه‌های دشمن شلیک شد که 17 موشک به پایگاه عین الاسد خورد و 5 فروند موشک نیز در نزدیکی فرودگاه اربیل فرود آمد. پایگاه عین الاسد(چشم شیر) یکی از اصلی‌ترین پایگاه‌های نیروهای آمریکایی در منطقه بود و با دارا بودن تجهیزات نظامی مانند پهبادها و بالگردهای متعدد، برای دشمن از اهمیت زیادی برخوردار بود.

سردار کریمی با بیان اینکه این حمله تاکنون در حدود 300 کشته و مجروح به جای گذاشته است، تاکید کرد: عین الاسد پایگاهی بود که آمریکایی‌ها هیچ گاه فکر نمی‌کردند ایران از نظر مکانی بتواند به آنجا حمله کند که خوشبختانه ما در اجرای عملیات‌مان موفق بودیم و سیلی محکمی را به گوش دشمن زدیم. همه ما باید باور کنیم که جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در اوج اقتدار است و همه عملیات‌های روانی دشمن و بعضا پیش کشیدن بحث مذاکره تنها به منظور شکستن اراده قوی و مقاومت این ملت است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: سردار شهید سلیمانی با شهادت خود به خوبی نشان داد که مقاومت تنها رمز پیروزی است و اگر همه آحاد مردم گوش به فرمان رهبری باشند و از اوامر او پیروی کنند، به زودی به پیروزی خواهیم رسید. پوتین در برخی از صحبت‌های خود رهبر انقلاب اسلامی را فردی صادق و آگاه خطاب کرده و بود و علیرغم اینکه مسلمان نبود، اما به خوبی به صدق رهنمودهای رهبر ما ایمان آورده بود؛ همه ما باید این رفتارها و سخنان را ببینیم و بشنویم و در اطاعت از رهبر خود از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

وی سردار شهید سلیمانی را یکی از فرماندهان مقتدر و سربازان مخلص انقلاب اسلامی دانست و گفت: همان طور که خود سردار سلیمانی وصیت کرده بود، من نیز ترجیح می دهم این شخصیت را به عنوان سربازی انقلابی و دلاور خطاب کنیم. شهید سلیمانی زمانی که زنده بود با فعالیت‌های خود بن بست‌های بسیاری را شکسته بود و با شهادت خود نیز بن بست ها و موانع پیش رو را باز کرد. حاج قاسم با شهادت خود بار دیگر زنده بودن انقلاب اسلامی ایران را به رخ جهانیان کشید و مردم را مجددا و همانند روزهای انقلاب راهی میدان کرد.

وی تصریح کرد: زمانی سردار سلیمانی گفته بود «ترامپ! من برای تو بس هستم» و امروز است که متوجه می شویم این شخصیت بزرگ با چه دید بلندی این سخنان را مطرح کرده بود. او در دوران فعالیت‌های شجاعانه‌اش نه تنها آمریکا، بلکه گریبان استکبار جهانی را هم گرفت. استکباری که تاکنون چیزی جز جنگ و خون ریزی نداشته است، باید هرچه سریع تر از منطقه خارج شود و شر خود را از سر کشورهای منطقه کم کند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بر ضرورت شناخت دقیق و آگاهانه دشمن توسط همه آحاد ملت تاکید کرد و گفت: دشمن می‌خواهد با اقدامات پلید خود واقعیت‌ها را تحریف کند. اگر زمانی دشمن به صورت نیابتی با ما درگیر بود یا از نقاط دور با ملت ما مقابله می‌کرد، امروز در نزدیک ترین نقطه به ماست و با همه توان خود در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی و... وارد میدان شده است. جمهوری اسلامی ایران از حیث راهبردی شکست سنگینی را به دشمن تحمیل کرده و او را وادار کرده است تا به صورت تاکتیکی وارد میدان شود؛ هر چند که در این زمینه نیز موفق نخواهد بود و مطمئنا شکست دیگری خواهد خورد.

سردار کریمی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه بنده تجهیزات نبوده است و تجیهزات خود را با دشمن مقایسه نکرده است؛ چرا که اگر این طور بود باید در همان روزهای اولیه جنگ تحمیلی خود را تسلیم دشمن می‌کردیم. ملت ما به سنت و باورهای الهی معتقدند و می‌بینیم که امروز نیز بسیاری از آیات خداوند و نشانه های قرآن کریم پیش روی همه جهانیان به خوبی تفسیر و نمایان می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه مولفه‌های قدرت و اقتدار کاملا از هم جدا هستند، خاطرنشان کرد: شاید دشمن همه مولفه های قدرت را در اختیار داشته باشد، اما این دلیل بر اقتدار نیست. جمهوری اسلامی ایران بارها در طول تاریخ پرستیژ دشمن را شکست داده است و با استفاده از رهنمودهای رهبری دستاوردهای خوبی را برای انقلاب به ارمغان آورده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: خود دشمن بارها و بارها اذعان کرده است که ای کاش ما هم رهبری دینی و مقتدر مانند جمهوری اسلامی ایران داشتیم و از رهنمودهای او نهایت استفاده را می‌بردیم. خوشبختانه کشور ما از رهبری دینی و الهی به عنوان اولین مولفه اقتدار بهره مند است و با هوشیاری و بدون هیچ واهمه‌ای برنامه‌های خود را پیش می‌برد.

وی داشتن آرمان‌های بزرگ را دومین مولفه اقتدار معرفی کرد و متذکر شد: ملتی بزرگ است که آرمان‌های بزرگ داشته باشد و در مسیر تحقق آنها هیچ گاه متوقف نشود. همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران فرموده اند، تشکیل حکومت و تمدن دینی و اسلامی از الزامات پیروزی انقلاب است و کشور ما به عنوان بخشی از تاریخ، همه دستاوردهای خود را مرهون حضور مردم در تمام صحنه‌های تاریخی است؛ ملت بزرگ سومین مولفه اقتدار است که خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی ایران از وجود چنین نعمتی بهره مند است.

سردار کریمی داشتن دشمن بزرگ را از مولفه ای اصلی اقتدار دانست و گفت: اگر ما کوچک و ضعیف بودیم یقین بدانید که دشمن اصلا طرف ما نمی‌آمد و توجهی به ما نداشت، اما می‌بینید که امروزه آمریکا به عنوان شیطان بزرگ در برابر ملت ایران ایستاده است و تا به امروز هم کاری از پیش نبرده است. بر اساس آیات قرآن، شیطان به شرط مبارزه انسان و مقاومت در برابر او می‌تواند عامل رشد و ترقی انسان باشد و او را به اوج برساند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تاکید کرد: زمانی آمریکا حرکت می‌کرد و کشورهای بسیاری در برابر او تسلیم می شدند، اما امروزه ایران با اقتدار مهم ترین پایگاه‌های نظامی این کشور را هدف می گیرد و در برابر آمریکایی می‌ایستد که از پشتوانه‌هایی چون ناتو و پنتاگون بهره می‌برد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.