• جمعه / ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۹
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 98111813085
  • خبرنگار : 50085

علم‌الهدی:

راهپیمایی 22 بهمن و شرکت در انتخابات دو مانورگاه حضور در صحنه است

راهپیمایی 22 بهمن و شرکت در انتخابات دو مانورگاه حضور در صحنه است

ایسنا/خراسان رضوی امام جمعه مشهد گفت: همزمانی راهپیمایی روز 22 بهمن امسال با چهلم سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی امتیازی است  که راهپیمایی امسال بر همه راهپیمایی‌های سال‌های دیگر دارد؛ چراکه تاکنون سابقه نداشته که مردم چهلم یک شهید را در کف خیابان برگزار کنند.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت دهه فجر انقلاب اسلامی با طرح این پرسش ‌که ابزار و عامل اجرایی پیروزی انقلاب چه بود، اظهار کرد: پیروزی انقلاب خواست و اراده خدا بود، توجه خاص امام زمان(عج) و رهبری‌های پیامبرگونه امام خمینی(ره) بود، اما تنها عامل اجرایی پیروزی انقلابِ مردمی با دست خالی بر یک حکومت تا دندان مسلح، خود مردم بودند.

وی با اشاره به 19 بهمن، روز نیروی هوایی، یادآور شد: همافرهایی که در روز 19 بهمن 57 با امام(ره) بیعت کردند، دستشان از اسلحه خالی بود و تنها ابزار آنان غیرت، همیت، دین و عشق امام(ره) و انقلاب بود. حتی وقتی آنان از محضر امام (ره) برگشتند تمام اسلحه‌خانه‌های پایگاه نیروی هوایی قفل شد و آن‌ها –علی‌رغم اینکه نظامی بودند- حتی به یک اسلحه دستی هم دسترسی نداشتند.

علم‌الهدی ادامه داد: در این شرایط لشکر گارد شاهنشاهی برای قتل عام این عزیزان وارد پادگان نیروی هوایی شد. مردم فهمیدند و از در و دیوار پادگان وارد پادگان شدند و جلوی گارد شاهنشاهی را گرفتند، وگرنه تمام آنان قتل عام شده بودند.

وی با بیان اینکه در دوران انقلاب همه عرصه مملکت اینگونه بود و مردم با دست خالی در صحنه بودند، تصریح کرد: در شب 21 بهمن بزرگ‌ترین ابزار دفاعی در دست بعضی از مردم، چوب دستی بود و هیچ‌کس اسلحه نداشت. مردم با دست خالی در مقابله گلوله داغ دشمن تا دندان مسلحی که بر همه اصول و جریان کشور مسلط و حاکم حضور پیدا کردند.

امام جمعه با اشاره به حضور مردم در صحنه و راهپیمایی‌های آنان، خاطرنشان کرد: حرکت و حضور مردم در صحنه -آن هم مبارزه بی سلاح و با دست خالی- انقلاب را به پیروزی رساند و ثابت کرد که به تعبیر امام (ره) انقلاب مقدس اسلامی ما پیروزی خون بر شمشیر است.

وی با بیان اینکه «حضور مردم عامل تداوم عمر 41 ساله انقلاب هم بود»، بیان کرد: در این 41 سال که انقلاب با تمام توطئه‌ها، تدابیر و تهاجم‌های دشمن دوام آورد نیز عامل اصلی حضور مردم در صحنه بود. 

علم‌الهدی افزود: آن چیزی که دشمن بر اساس آن بر روی قدرت نظام تحلیل می‌کند میزان حضور مردم در صحنه است. دشمنی‌ها و توطئه‌هایی که امریکا علیه مردم می‌کند، به دلیل حضور مردم در انقلاب و در حمایت از انقلاب و رهبری انقلاب است.

وی عنوان کرد: لذا باید این حضور را حفظ کنیم، چراکه ابزار انقلاب است. این حضور ابزاری است که انقلاب را به پیروزی رساند و 41 سال آن را ادامه داد و بعد از این هم عامل اجرای دوام انقلاب حضور در صحنه است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه راهپیمایی 22 بهمن و شرکت در انتخابات دو مانورگاه حضور در صحنه است، گفت: همزمانی راهپیمایی روز 22 بهمن امسال با چهلم سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی امتیازی است  که راهپیمایی امسال بر همه راهپیمایی‌های سال‌های دیگر دارد، چراکه مردم می‌خواهند چهلم شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را در کف خیابان برگزار کنند و تاکنون سابقه نداشته که مردم چهلم یک شهید را در کف خیابان برگزار کنند، لذا با این امتیاز باید شرکت در راهپیمایی 22 بهمن امسال قوی‌تر از همه سال‌ها باشد.

وی با بیان اینکه امسال دو دهه فجر داریم، ادامه داد: یک دهه فجر از 12 تا 22 بهمن است و دهه فجر دوم با راهپیمایی 22 بهمن آغاز شده و تا شرکت مردم در انتخابات ادامه می‌یابد، بر این اساس حضور و مشارکت مردم در انتخابات باید کپی دومی از راهپیمایی 22 بهمن باشد.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه تمام دشمنی، دشمنان متوجه این مسئله است، تصریح کرد: حضور و مشارکت مردم در راهپیمایی و انتخابات تحلیل دشمن را نسبت به قدرت نظام چند برابر بالا می‌برد، لذا دشمن به دنبال این است که یکی از این دو را خنثی کند. راهپیمایی 22 بهمن را که نمی‍‌تواند، لذا می‌خواهد مشارکت در انتخابات را خنثی و کار خود را هم‌اکنون آغاز کرده است.

وی افزود: اولین مسئله دشمن شورای نگهبان و رد صلاحیت‌های بعضی کاندیداهاست و می‌گویند انتخابات رقابتی نیست و انتصابات است و آن‌هایی که باید نیایند را از همان اول حذف کردند که آن‌هایی که می‌خواهند بیایند، پس انتخابات گزینشی است و این را تبلیغ و ترویج می‌کنند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه «شما را به خدا، رد صلاحیت‌ها از بین بردن رقابت‌هاست؟»، خاطرنشان کرد: در حال حاضر که صلاحیت برخی رد شده و برخی انصراف داده‌اند برای هر کرسی مجلس در مشهد که 5 نماینده دارد، 52 تا نامزد وجود دارد که بر سر یک کرسی رقابت می‌کنند. در مشهد در ابتدا برای هر کسی 100 نفر ثبت‌نام کرده بودند که با رد صلاحیت‌ها و برخی انصراف‌ها اکنون به 52 نفر رسیده است؛ آیا رد صلاحیت‌ها رقابت‌ها از بین می‌برد؟ در کجای دنیا یک کرسی پارلمان 52 نامزد دارد؟ رقابت از این بالاتر؟

وی افزود: دشمن می‌خواهد مسئله مشارکت در انتخابات را از بین ببرد و مسئله شورای نگهبان و ردصلاحیت‌ها را بهانه کرده است. آنچه مایه تأسف است این است که یک عده در داخل کشور از سمت‌های بالای مسئولین با دشمن همصدا شوند و حرفی که دشمن می‌خواهد را این‌ها بزنند که انتخابات، تشریفات است.

علم‌الهدی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات و اشاره ایشان به آیه 48 سوره نور با اشاره به شأن نزول و تفسیر این آیه از قرآن کریم، گفت: اینکه بگویند پیامبر به نفع پسر عمو و دامادش حکم می‌کند، با اینکه بگویند در شورای نگهبان که 6 مجتهد فقیه عادل جناح‌گرا را هستند و به نفع جناح خودشان با لاابالی‌گری و با ظلم و تجاوز افراد را رد صلاحیت می‌کنند یکی نیست؟

وی با اشاره به آیه بعدی این سوره که دلیل این تفکر را سه عامل بیماری، شکاک بودن و ترس از اینکه خدا و پیغمبر حق آنان را بخورند می‌داند، اضافه کرد: یعنی 6 مجتهد عادل فقیه که به اندازه وزن این آقایان نماز شب خوانده‌اند بیایند دین و ایمان خود را بدهند که هم‌جناح‌شان به مجلس برود و غیر جناحشان رد صلاحیت بشود؟

امام جمعه مشهد افزود: اما خداوند در آیه بعد می‌فرماید که هیچ‌کدام از این سه مورد نیست، بلکه این‌ها ظالم‌ و متجاوزند که اینگونه می‌گویند. این کم نیست که فردی همصدا با دشمن استکباری شود. در هنگامی که انتخابات بناست او را به قدرت برسانند، انتخابات عادلانه است و در صورتی که انتخابات بخواهد دوستش را کنار بزند انتخابات تشریفات است.

وی گفت: تضعیف مشارکت در انتخابات آرزو و ایده دشمن است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.